Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

Cafe Μάϊος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

Καλημέρα,

εμάς ένα ένα μας είπε τα φρούτα, πιστεύω όμως έτσι οτι θα μπορέσω να δώ τι της αρεσει και τι όχι,

από οτι βλέπω εδώ μόνο εμέις είμαστε υπναρούδες ξυπνάμε 8 - 8:30 και μόλις φάμε ξανακοιμόμαστε μέχρι τις 11:30 περίπου...

οπότε κοιμάμαι και εγώ λιγουλάκι παραπάνω γιατί μετά θέλει όλο παιχνίδια η μπουμπούκα μου,

εμείς δεν έχουμε κάνει μηνιγγητιδοκοκκου και ηπατίτιδας, τα άλλα ναι αλλά κάναμε και ροταιου ( πόσιμο) νομίζω κάθε γιατρός έχει το σύστημα του.


kEAhp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • eleni_k

    2501

  • DEL

    2352

  • mirtoula

    2002

  • nathael

    1354

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • eleni_k

    eleni_k 2.501 δημοσιεύσεις

  • DEL

    DEL 2.352 δημοσιεύσεις

  • mirtoula

    mirtoula 2.002 δημοσιεύσεις

  • nathael

    nathael 1.354 δημοσιεύσεις

Posted Images

κι εμεις του υπνου ειμαστε! ο μικρος πριν τις 9.30 δεν ξυπναει ποτε, οποτε κοιμομαστε κι εμεις με ησυχια.

ο καθε γιατρος εχει τη δικη του μεθοδο, εμεις τον προηγουμενο μηνα ξεκινησαμε φρουτοκρεμα μηλο - αχλαδι μαζι και σε 10 μερες μου ειπε να βαλω οτι φρουτο θελω. οποτε τρωει και μπανανα και πορτοκαλι.

τις τελευταιες 2-3 μερες εχει μειωσει την ποσοτητα γαλατος που πινει. απο 220 τη φορα εχουμε κατεβει στα 170-180. βεβαια ο γιατρος ειπε να πινει οσο θελει αλλα εγω ανησυχω.

Link to comment
Share on other sites

Μπουμπουκακι εχουμε και γενεθλια σημερα!! Να τα χαιρομαστε!!

Να τα χαιρομαστε aglaitsa μου,6 μηνων σημερα ,σαν ψεμματα μου φαινεται πως περναει ο καιρος.Μολις γυρισαμε απο το γιατρο 8,600 και 73 ποντους ειναι η κοριτσαρα μου!Απο αυριο ξεκιναμε χορτοσουπα.Εμβολιο δεν καναμε γιατι εβγαλε κατι τσιμπλιτσες και μας εδωσε σταγονες οποτε το αφησαμε για την αλλη εβδομαδα.Πολλα φιλακια στα μπεμπακια σας.


UiVSp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερούδια σας!

Καλέ δεν με καταλάβατε επειδή άλλαξα αβαταρ? το παλιό μου ήταν ένα αγοράκι στην τραμπαλα, η καινούργια εικόνα είναι δημιουργία της αδερφής μου που φρόντισε να μου το κάνει και Τshirt, δεν πολυφαίνεται αλλά η μανταμ κρατάει μαστίγιο και λέει:"Γιατί είμαι μάνα εγώ!" Από τι καταλαβαίνετε μάλλον ειρωνεύεται την στάση ξερόλα δικτατορα που έχω υιοθετήσει τελευταία...36_11_17.gif

Nathael, δες εδώ: http://www.youtube.com/watch?v=iIv8yYVv7f0 για τα λόγια του Μπαρμπα Μπρίλιου!

Μαγδα και μααν έχετε απόλυτο δίκιο για το παραμύθι! Είναι αλήθεια πως μαγεύονται τα μπεμπάκια από τη χροια της φωνής, τις αλλαγές, και παρακολουθούνε με αφοσίωση. Ομπαμπάς μας έχει την ειδικότητα ασυζητιτί, είναι απίστευτος στην αφήγηση και στη μυθοπλασία, γιατί λέει στο μπεμπάκι δικές του ιστορίες. Μάλιστα όταν είναι οι δυο τους μέσα και ακούω πως του ξεκινάει ιστορία κι εγώ κάνω δουλειές γκρινιάζω και του φωνάζω:" θέλω κι εγώ να ακούσω την ιστορίααααααα!"

Για τα καρότσια ΜΑκλάρεν πρέπει να πω ότι μου έκανε εντύπωση το θέμα. Εμείς έχουμε το techno xlr που είναι από νεογέννητα και το πήραμε μαζί με το πορτ μπεμπε που κουμπώνει πάνω. ίμαστε κατευχαρηστημένοι, είναι όντως το πιο ελαφρύ στην κατηγορία του, εγώ το διάλεξα γιατί ήθελα να χωράει στο μικρό πορτ-μπαγκαζ μου.Ομως βρε κορίτσια....

Διάβασα με πολύ προσοχή ποιο είναι το "προβλημα", πήγα και στη σελίδα της εταιρίας και είδα που το σημειώνουν πάνω στην φωτογραφία, μετά πήγα στο δικό μου καρότσι και προσπαθούσα να καταλάβω τι ταχυλουργικά κόλπα χρειάζονται για να καταφέρεις να μαγκώσεις τα δάκτυλά σου στο προβληματικό σημείο ενώ κλείνεις το καρότσι (συστημακαρότσι-ομπρελα) Βεβαίως η εταιρεια λέει έχει ετοιμάσει ένα κιτ με πλαστικά καλύματα για το σημείο, (προς ώρας μονο για αμερική, ίσως αργότερα και για ευρωπη).

Η μακλάρεν είναι σοβαρή εταιρεία και την εμπιστεύτηκα, δεν προσπαθώ να πείσω καμμία φίλη ότι είναι η καλύτερη, όμως από την εμπειρία μου από ένα καρότσι που το δουλεύω μέσα κι έξω από το σπίτι καθημερινά είμαι ικανοποιημένη και προτρέπω όσες το έχουν και θορυβήθηκαν, πριν το απορρίψουν να ελέγξουν κατά πόσο είναι πιθανός ένας τραυματισμός του γονιού που ανοιγοκλείνει το καρότσι και ακόμα περισσότερο του ίδιου του παιδιού.

Θυμάμαι στο παλιό παρεντς μια ανάλογη συζήτηση για τα καρότσια stokke που ενώ είναι πανάκριβα (τα πιο ακριβά) πιστέυω ότι τα αξίζουν τα λεφτά τους γιατι προσφέρουν κάτι μοναδικό: το να έχεις το μωρό σε ψηλότερο επίπεδο από όλα τα άλλα καρότσια της αγοράς, κι όχι λίγους πόντους πχ από τις ρόδες των αυτοκινήτων στο δρόμο). Τότε λοιπόν που διάβαζα τις απόψεις των μελών οι οποίες διίσταντο ασφαλώς, διάβ ασα και ένα άρθρο σε άλλη ιστοσελίδα που στην ουσία τα έβγαζε άχρηστα και πολύ λεπτό εκείνο το σημείο και όχι αρκετά σημαντικό εκείνο, και του λείπει το διχτάκι άρα που να βάζουμε τα πράγματα κλπ. Πιστεύω λοιπόν ότι είναι φυσικό για πράγματα που έχουν καλή ποιότητα και μια ανάλογη τιμή θα υπάρχει πάντα ανταγωνισμός και ας είμαστε πονηρεμένες και για περιπτώσεις υπερβολών και συκοφαντικής δυσφήμισης...

Κατά τα άλλα κι εμείς φρουτάκια από την Παρασκευή ξεκινάμε, ένα- ένα μας είπε κι εμάς ο γιατρούλης μας, με τη κρέμα βανίλια δεν μπορω να πω ότι τρελαίνεται αλλά την καταφέρνει. Εμείς έχουμε κάθε μήνα κι ένα εμβόλιο από όταν έκλεισε τον 2ο...

Πολύ θέλουμε κι εμείς να γνωρίσουμε τα άλλα μαγιόπουλα...μα είμαστε λίγο μακρια. Φιλάκια στα μαγουλάκια!


Lo4vp2.png
Link to comment
Share on other sites

κι εμεις του υπνου ειμαστε! ο μικρος πριν τις 9.30 δεν ξυπναει ποτε, οποτε κοιμομαστε κι εμεις με ησυχια.

ο καθε γιατρος εχει τη δικη του μεθοδο, εμεις τον προηγουμενο μηνα ξεκινησαμε φρουτοκρεμα μηλο - αχλαδι μαζι και σε 10 μερες μου ειπε να βαλω οτι φρουτο θελω. οποτε τρωει και μπανανα και πορτοκαλι.

τις τελευταιες 2-3 μερες εχει μειωσει την ποσοτητα γαλατος που πινει. απο 220 τη φορα εχουμε κατεβει στα 170-180. βεβαια ο γιατρος ειπε να πινει οσο θελει αλλα εγω ανησυχω.

Να τα βάλουμε να κάνουν παρέα. Κι ο δικός μου κοιμάται μέχρι αργά (αλλά κοιμάται και κατά τη μια το βράδυ, οπότε λογικό) και επίσης έχει μειώσει την ποσότητα που πίνει, αλλά από χτες ανέβηκε σε ml πάλι, οπότε μάλλον μπερδεύτηκε λίγο με την φρουτόκρεμα, θα μπει σε σειρά!

WN6Op3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κορίτσια καλησπέρα,είμαι κι εγώ μανούλα δυο κοριτσιών εκ των οποίων το ένα γεννήθηκε τον Μαιο.Εμείς αρχίσαμε χυμό πορτοκαλιού στους 4 μήνες και έχουμε 1 μήνα που τρώμε κρέμα βανίλια το απόγευμα την οποία και λατρεύει!! απο γάλα δεν μπορώ να ξέρω πόσο πίνει γιατί την θηλάζω οπότε όταν πεινάει απλά ξεσηκώνει τον τόπο!!!

Η ερώτηση μου είναι αν αρχίσατε άλλα φρούτα και αν με την εισαγωγή της πρωτης κρέμας είχατε προβλήματα με τα κακκάκια.

Καλό απόγευμα σε όλες!!

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλααααα!!!

Ρε κοριτσια τελευταιο βραδυνο γευμα τι ωρα το δινεται? Μου ειπε ο γιατρος τα δυο τελευταια να εχουν 4 ωρες αποσταση μεταξυ τους τουλαχιστον, οποτε τρωει 8.30-12.30-4.00-8.00-12.00 τι να κανω να την ξυπναω απο τις 7 η να συμπτυξω τα άλλα? Κ αν τα συμπτηξω θα τρωει αρκετα ή επειδη θα είναι κοντα δεν θα πεινάει κ δεν θα τρωει???

Ο δικός μου έχει το εξής πρόγραμμα που όμως σκοπεύω να αλλάξω και να μεταφέρω μισή με μία ώρα πιο νωρίς:

8:30 μέχρι 09:30 γάλα (αν δεν έχει ξυπνήσει γύρω στις 09:20 τον ξυπνάω εγώ)

12:00 μέχρι 13:00 φρούτο (αυτός είναι ο λόγος που θέλω να τον ξυπνάω νωρίτερα το πρωί, μου αργεί τα φρούτα)

14:00 μέχρι 15:00 γάλα (τώρα μπορώ και του δίνω όσο πιει σαν συμπλήρωμα, με το φαγητό δεν θα μπορώ να τον ταίζω στο 2ωρο)

17:00 μέχρι 18:00 κρέμα

20:30 μέχρι το αργότερο 21:30 γάλα και ύπνος γύρω στις 22:00 το αργότερο.

εμας μας το εχει σημειωσει ετσι ο γιατρος και θα παμε να το κανουμε αυριο.ειναι η τριτη δοση αυτη που θα κανουμε.

κι ο δικος μου εχει κανει 2 δοσεις Infarix Hexa και αρχες Δεκεμβρη θα κανει κι αλλη. - απο οτι βλεπω στο βιβλιαριο καλυπτει τα εξης :

- ηπατιτιδα β

- διφθεριτιδα / τετανο / κοκκυτη

- πολυομελιτιδα

- αιμοφιλου ινφλουεντζας β

ουσιαστικα δηλαδη ειναι εξαπλο

εχει κανει και 2 δοσεις για μηνιγγιτιδοκοκο & αλλες 2 για πνευμονιοκοκο.

αυτα τα κανει μαζι και ειναι τα Prevenar & Neisvac.

ελπιζω να βοηθησα.

Δηλαδή κορίτσια εσείς έχετε κάνει 3 φορές το INFAΝRΙΧ HΕΧΑ. Τελικά την Παρασκευή θα πάω τον μικρό στην παιδίατρο να τον εξετάσει και να μου πει επιτέλους για το φαγητό, και μετά θα τον πάω στο ΜΑΝΑΣ ΚΑΙ ΠΑΙΔΙΟΥ για να κάνει το πενταπλό εμβόλιο. Δυστυχώς δεν έχω εμπιστοσύνη σε αυτήν την παιδίατρο και είμαι για να ψαχτώ πάλι... Άσχημο αυτό, δεν μου αρέσεουν καθόλου οι αλλαγές.

κορίτσια καλησπέρα,είμαι κι εγώ μανούλα δυο κοριτσιών εκ των οποίων το ένα γεννήθηκε τον Μαιο.Εμείς αρχίσαμε χυμό πορτοκαλιού στους 4 μήνες και έχουμε 1 μήνα που τρώμε κρέμα βανίλια το απόγευμα την οποία και λατρεύει!! απο γάλα δεν μπορώ να ξέρω πόσο πίνει γιατί την θηλάζω οπότε όταν πεινάει απλά ξεσηκώνει τον τόπο!!!

Η ερώτηση μου είναι αν αρχίσατε άλλα φρούτα και αν με την εισαγωγή της πρωτης κρέμας είχατε προβλήματα με τα κακκάκια.

Καλό απόγευμα σε όλες!!

Καλώς μας όρισες, να σου ζήσουν τα παιδάκια σου καλή μου.

Μετά την φρουτόκρεμα ξεκίνησε ο μπέμπης να κάνει πολλές φορές κακάκια την ημέρα (έχει φτάσει τις 5 κάποιες μέρες - είναι όμως σκληρά) και το χρώμα τους είναι πιο σκούρο από ότι ήταν όταν έπινε μόνο γάλα.

Σήμερα έφαγε 300 γραμμάρια φρούτο (!!!)... Του έβγαλα τελικά το πορτοκάλι μιας και τότε με το ζόρι έτρωγε 70 γραμμάρια.

Κατά τ' άλλα, πιάνει τα χέρια μας και στέκεται όρθιος (καινούριο κόλλημα αυτό), γελάει πολύ, χθες και σήμερα δεν έχει κλάψει καθόλου (απίστευτα ήσυχος, τον θερμομέτρησα χτες, ανησύχησα)...

Το τελευταίο διάστημα περνάμε τέλεια στο σπίτι...Και η μικρή και ο μπέμπης και εγώ είμαστε ήρεμοι, γελάμε και παίζουμε πολύ... Μακάρι να κρατήσουμε έτσι...

Link to comment
Share on other sites

Μετά την φρουτόκρεμα ξεκίνησε ο μπέμπης να κάνει πολλές φορές κακάκια την ημέρα (έχει φτάσει τις 5 κάποιες μέρες - είναι όμως σκληρά) και το χρώμα τους είναι πιο σκούρο από ότι ήταν όταν έπινε μόνο γάλα.

Καλημέρα!

Και μεις τωρα που εχουμε ξεκινησει τα φρουτα κανουμε 3 φορες κακακια την ημερα. Πιο σκούρα και πιο σκληρα. Την μια φορα θα ειναι ποσότητα....και της αλλες πολυ λιγα... (πω πω σκατοκουβεντα πιασαμε πρωινιατικα)

Δυστυχώς δεν έχω εμπιστοσύνη σε αυτήν την παιδίατρο και είμαι για να ψαχτώ πάλι... Άσχημο αυτό, δεν μου αρέσεουν καθόλου οι αλλαγές.

Και γω θα αλλαξω παιδιατρο γιατι πολυ μου την εδωσε την τελευταια φορα, και δεν ειναι καθολου συζητησιμος. Πραγματικα με ενοχλουσε που τα περισσοτερα τα εβρισκα απο το ιντερνετ και μου απανταγε μονολεκτικα σε καποια πραγματα...Και μενα δεν μου αρεσουν οι αλλαγες, αλλά και τι να κανουμε;;; Σημερα λεω να παρω τηλεφωνο μια που εχω βρει....Για να δουμε!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Εμεις σημερα ειμαστε στην γιαγια μας, η μπεμπα κοιμαται κ η μαμα εκανε καταληψη στο pc.

Μας πηγε το πρωι η γιαγια κ εκανε shopping therapy στην μπεμπα, την εντυσε κανονικοτατα!!!

Εμεις εχουμε τρεις μερες τωρα που τρωμε ολη την κρεμα κ τις δυο φορες (απο 150μλ καθε φορα) ολο το βραδυνο γαλα (200μλ) κ το πρωι κ το βραδυ βραδυ γυρω στα 150....αν παλι δεν παρει καλο βαρος θα απογοητευτω....

Επισης 2 μερες τωρα κανει 2 φορες κακακια ενω εκανε μια, θεωρω οτι ειναι λογω κρεμας....αλλα....σημερα το πρωι εκανε πολλαααααααα κ σε χρωμα πολυ ασπρα.........σαν την κρεμα της ενα πραγμα.....τι ειναι παλι αυτο???

Δεν θυμαμαι περιοχες που μενετε παντως εγω απο τον παιδιατρο μας ειμαι ευχαριστημενη, ειναι Αργυρουπολη, αν θελει καμια ας μου πει να της δωσω στοιχεια.


eNortjK1UrIwNDIwVLIGXDASlAKY26.png

Ένα σου χαμόγελο φτάνει για κάνει τον κόσμο καταπληκτικό!!!

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς Μυρτούλα μου μένουμε μακριά... Εγώ μένω Χαϊδάρι.

Σήμερα ξαναματαπροβληματίστηκα... Μία με τα κορίτσια του καφέ μας που έκαναν 3 φορές το INFANRIX HEXA και μία με την παιδίατρο του ΙΚΑ που πήγα σήμερα (έπρεπε και καλά να με δει σήμερα αυτή για να μπορέσω αύριο να πάω στο ΜΑΝΑΣ ΚΑΙ ΠΑΙΔΙΟΥ αλλά φυσικά αρνήθηκε να δώσει το ΟΚ για αύριο μιας και το παιδί μπορεί το βράδυ ή το πρωί να κάνει πυρετό - τελικά στο ΜΑΝΑΣ ΚΑΙ ΠΑΙΔΙΟΥ αν χάσεις προγραμματισμένο ραντεβού πρέπει να πας μετά από έναν μήνα τουλάχιστον...). Ρώτησα λοιπόν κι αυτήν την παιδίατρο αν μπορεί να κάνει ο μπέμπης τέσσερις φορές εμβόλιο για Ηπατίτιδα Β (εκεί είναι το θέμα) και μου είπε φυσικότατα... Μου είπε μάλιστα ότι αυτό είναι το σωστό και κακώς στο ΙΚΑ δεν το κάνουν έτσι...

Τέλος πάντων, αγόρασα το INFANRIX HEXA και θα πάω αύριο στην παιδίατρό μου να το κάνουμε...

Εκεί που με είχε εκνευρίσει ήταν όταν την ρώτησα αν ο μπέμπης θα μπορούσε να κάνει το εμβόλιο που είχαμε προγραμματίσει για την Παρασκευή 06/11 ενώ θα τελείωνε την αντιβίωση την Πέμπτη 05/11 και μου είπε ΟΚ. Όταν την ξαναπήρα τηλέφωνο αφού όλοι μου είπαν πως πρέπει τουλάχιστον 4 ημέρες μετά την αντιβίωση να κάνει το παιδί εμβόλιο, μου είπε πάλι ΟΚ... Εκεί τρελλάθηκα, δηλαδή ότι πω εγώ θα κάνει? Προτιμούσα να δικαιολογούσε την αρχική της απόφαση παρά να κάνει πίσω τόσο εύκολα... Δεν της έχω εμπιστοσύνη πλέον...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σας ειπα στο προηγουμενο μνμ οτι ημασταν στην γιαγια μας σημερα...

Καποια στιγμη βγηκα για καποιες δουλιτσες....γυρναω...εχει γυρισει ο αδερφος μου κ την ωρα που μπαινω αλλαζει την μπεμπα ως σωστος θειος...βελπω την Mundisal που την εχω παντα μαζι πανω στο κρεβατι κ την μπεμπα ημιγυμνη....λεω μπααααα αποκλειεται αλλα κατσε να ρωτησω.....κ ΝΑΙ ειχε βαλει Mundisal στον ποπο κ το πιπι της μπεμπας.......την πλυναμε αμεσως....ελπιζω να μην παθουμε τιποτα.....μετα ελεγε ο αδερφος μου....ΜΑ ΘΥΜΟΜΟΥΝ ΟΤΙ ΕΒΑΖΕΣ ΜΙΑ ΑΣΠΡΗ ΚΡΕΜΑ Κ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΕΒΑΛΑ ΕΓΩ ΗΤΑΝ ΔΙΑΦΑΝΗ ΑΛΛΑ ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΟΤΙ ΑΠΛΑ ΑΛΛΑΞΕΣ ΜΑΡΚΑ........!!!!

ΥΓ. παρεπιπτοντως εμοτικον μεσα στο ποστ πως βαζουμε? δεν εχει τετοια επιλογη πουθενα...


eNortjK1UrIwNDIwVLIGXDASlAKY26.png

Ένα σου χαμόγελο φτάνει για κάνει τον κόσμο καταπληκτικό!!!

Link to comment
Share on other sites

mirtoula, καταρχήν μπράβο στο θείο που την άλλαξε και όσο για την mundisal δεν την ξέρω, αλλά αφού την πλύνατε αμέσως...ΟΚ!Και εμείς στης γιαγιάς σήμερα που γύρισαν χθες από Λονδίνο, όπου πήγανε για βόλτα, μιας και η αδελφή μου το είχε τάξει στη μαμά μου ότι θα την πήγαινε!!!Περιττό να σας πω ότι μου μπήκαν ιδέες να πάρω το παιδί και να πάω..Εντάξει...μου βγήκαν αμέσως!!!Πάντως που έφεραν ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΑ πράγματα ρε κορίτσια σε τιμές που δεν παίζονται!!!Μια βαλίτσα πράγματα πάλι!!!Και από τα mothercare σε τιμές που δεν συγκρίνονται με εδώ και κάποια πράγματα που δεν τα φέρνουν!Ξεσηκώθηκα και θέλω να παραγγείλω από το internet και άλλα!!!

Αλλάζω θέμα!Μου την βάρεσε και θέλω να βαφτίσω το παιδί όσο ακόμα είναι μικρούλι!Σκέφτηκα των Φώτων!!!Προλαβαίνω λέτε;;;Και από Θεσσαλονίκη, Κρήτη, Χαλκίδα κατέληξα Χαλκίδα!Ε ρε γλέντια!!!Εγώ Θεσσαλονίκη, η βάφτιση Χαλκίδα...θα τρέχουμε και δε θα φτάνουμε...Πάω να ανοίξω και θέμα στις βαφτίσεις μήπως με βοηθήσουν με προτάσεις οι...συντοπίτισσες του άντρα μου!!!Αν θέλετε ελάτε για ιδέες κτλ!!!

Link to comment
Share on other sites

Περιττό να σας πω ότι μου μπήκαν ιδέες να πάρω το παιδί και να πάω..Εντάξει...μου βγήκαν αμέσως!!!

Αλλάζω θέμα!Μου την βάρεσε και θέλω να βαφτίσω το παιδί όσο ακόμα είναι μικρούλι!Σκέφτηκα των Φώτων!!!Προλαβαίνω λέτε;;;Και από Θεσσαλονίκη, Κρήτη, Χαλκίδα κατέληξα Χαλκίδα!Ε ρε γλέντια!!!Εγώ Θεσσαλονίκη, η βάφτιση Χαλκίδα...θα τρέχουμε και δε θα φτάνουμε...Πάω να ανοίξω και θέμα στις βαφτίσεις μήπως με βοηθήσουν με προτάσεις οι...συντοπίτισσες του άντρα μου!!!Αν θέλετε ελάτε για ιδέες κτλ!!!

Καλημερούδια!! και γιατί παρακαλώ σου βγήκαν αμέσως;;; να το πάρεις και να πάτε όχι Λονδίνο στην άκρη του κόσμου!! Εμείς ήδη έχουμε κάνει 2 ταξιδάκια με το μπαμπά μας και ένα με μαμά και αδερφή μου! Κάθε χρόνο από τότε που παντρεύτηκα εγώ και η αδερφή μου οι γυναίκες της οικογένειας πάμε ένα ταξιδάκι ένα 4ήμερο μόνες μας.Πέρισυ πήγαμε Λονδίνο, πρόπερσι Βαρκελώνη φέτος με το μωρό πήγαμε τον Αυγουστο στο Σάνι επειδή ήταν 3 μηνών μόνο αλλά για Ιούνιο κανονίζουμε Παρίσι.. Μια χαρά περνάνε σε πληροφορώ τα μωρά!! βόλτα δώστα και την ψυχή τους πάρε!

Πιστεύω προλαβαίνεις για φώτα αλλά μακριά η Χαλκίδα θα πρέπει να ξεσπιτωθείς μωρέ...αλλά από την άλλη γλιτώνεις και τον κόσμο που θα έπρεπε να φιλοξενείς αν ήταν Θεσσαλονίκη..!!


Mo09p3.png
Link to comment
Share on other sites

όσο για την mundisal δεν την ξέρω,

ειναι η κρεμα που βαζουμε στα ουλακια μας για να ανακουφιζονται!!!

Εμεις σημερα σπιτι, βαριεμαι να κανω πολλα πολλα. εχω να σιδερωσω κ 2 μπεμποπλυντηρια κ να βαλω κ 2 δικα μας (αρα κ να τα σιδερωσω μετα....)

Παλι ανοιχτα κιτρινα κακακια καναμε.....να ανησυχησω???


eNortjK1UrIwNDIwVLIGXDASlAKY26.png

Ένα σου χαμόγελο φτάνει για κάνει τον κόσμο καταπληκτικό!!!

Link to comment
Share on other sites

Κάναμε επιτέλους το εμβόλιο μας...

Βάρος 8.3750, ύψος 73 και κεφάλι 45 (αυτό το κεφάλι έχει αρχίσει και με ανησυχεί)...

Από αύριο σουπίτσες και φυσικά πάλι είμαι σε σκέψεις για την παιδίατρο... Σας καταθέτω την λίστα της χωρίς σχόλια...

Χορτόσουπα--> πατάτα, καρότο, κολοκυθάκι, σέληνο, σπανάκι, αντίδι, μαρούλι, φασολάκια, αρακά, μελιτζάνα (?), κρεμμύδι, ντομάτα (???) ή λεμόνι, 2 κουταλιές γλυκού λάδι (στο τέλος του βρασμού) και λίγο αλάτι (!!!)...

2 κουταλάκια την 1η μέρα κ.ο.κ. μέχρι το τέλος της εβδομάδας που θα μπορεί να φάει 200-250 γραμμάρια.

Την δεύτερη εβδομάδα τα παραπάνω (κάποια τέλος πάντων)+ 50γρ. κοτόπουλο...

Την τρίτη εβδομάδα λαχανόσουπα και 50 γρ. μοσχάρι...

Την τέταρτη εβδομάδα (που θα έχει κλείσει τους 7 μήνες πρώτα ο Θεός), ψάρι!!!

Λοιπόν, δεν σχολιάζω, περιμένω όμως να δω τι σας είπε εσάς ο παιδίατρος για τις σούπες για να βγάλω άκρη...

Στην κόρη μου (θα μου πεις τρία χρόνια πριν), ψάρι και ντομάτα βάλαμε όταν χρόνισε... Όσον αφορά το αλάτι.... η προηγούμενη παιδίατρος ήταν αρνητική και μας συμβούλεψε αν μπορούσαμε να είχαμε τα φαγητά (ακόμα και τα δικά μας αργότερα) ανάλατα... Δεν ξέρω ρε παιδιά, με έχει προβληματίσει τόσο πολύ...:(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...