Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

Cafe Μάϊος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια!!!!!Αρρωστούλικα μαγιόπαιδα ακούω, καλά εγώ που είμαι;;;;Ελπίζω να είστε καλύτερα. Αχ και ο Μαλλιάς μωρέ, ελπίζω να το ξέχασε ήδη!Εμάς μας είπε πλέον να το κατεβάζουμε ελαφρά, λίγο -λίγο. Με άλλα βασανιζόμαστε εμείς. Κάνει κάθε μέρα σχεδόν μία φορά εμετό. Ζήτημα να μην κάνει 3-4 μέρες και μετά άντε πάλι!Στο νοσοκομείο μας είπαν να κόψουμε και άλλα από την διατροφή του και να δούμε τί τον πειράζει. Τί να πω...ελπίζω να είναι κάτι απλό και να ηρεμήσει το μωράκι μου. Και άρχισε τους εμετούς με το που έφυγα στη δουλειά και φοβάμαι μήοως είναι και λίγο ψυχολογικό. Ακόμα τρώει λιωμένα και έτρωγε λίγο ψωμάκι σε κομματάκια, αλλά μας το έκοψε και αυτό. Κατα τα άλλα, καλούτσικα!Υψος βάρος σχετικά καλά. 81 εκατοστά ύψος μας είπαν στο νοσοκομείο 84 η γιατρός μας και 10,900 βάρος. Από λεξούλες ουου...πολλές!Πέρα από τα γνωστά μαμά, μπαμπά, παππού, γιαγιά λέει διάφορα ονόματα θείων κτλ, φωνάζει ήλιε, γλάρε(αυτό το γλάλεεεε...γλάλεεεε...κάθε φορά που βλέπει γλάρο...μα πού τους γνωρίζει;;;),κοκακόα (ντροπή μου!!!Πού το έπιασε γμτ;;;Μόλις πίνω κοκακόλα με δίνει στεγνά φωνάζοντας το σε όλους!!!). Επίσης πριν κάνει κακά φωνάζει κακά και κρατάει την πάνα του, όταν ρίχνει νερό κάτω παίρνει χαρτί ή ρούχαλάκι και το σκουπίζει, φωνάζει τάτα όλη μέρα και προσπαθεί να βάλει τα παποιύτσια του κάθε φορά που φεύγει κάποιος, φωνάζει νινί και μπέμπη στα μωράκια ποιυ βλέπει και πολλά άλλα που με κάνουν να μην στεναχωριέμαι συνέχεια και να χαίρομαι το μωράκι μου.

Αντε βρε, ελάτε μια βόλτα και από Σαλόνικα ρε girls!!!Το σχολείο μου χάλια, με τα περισσότερα παιδιά ας πούμε ότι τα βρήκαμε, αλλά κάποια...δεν τρώγονται με τίποτα. Απαπά!!!!!Σουγιάδες, ξύλο, νοσοκομεία, άλλος κόσμος!!!!!Αφήστε που π.χ. σε ένα τμήμα εχω 26 αλλοδαπούς και 4 Έλληνες!

Τόση ενέργεια και ώρες ώρες νιώθω ότι πάει στράφι!Μια συμπεριφορά, ένα υφάκι..ουφ!!!!!!Αντε, φιλιά, θα τα ξαναπούμε!Η εγκυούλα μας καλά;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • eleni_k

    2501

  • DEL

    2352

  • mirtoula

    2002

  • nathael

    1354

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • eleni_k

    eleni_k 2.501 δημοσιεύσεις

  • DEL

    DEL 2.352 δημοσιεύσεις

  • mirtoula

    mirtoula 2.002 δημοσιεύσεις

  • nathael

    nathael 1.354 δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημερα!!

Μαγδα περαστικα στο αγορι σου!! πολυ στεναχωρηθηκα που διαβασα για τους εμετους. περα απο τη δικη σου ανησυχια θα ειναι μεγαλη ταλαιπωρια για το παιδακι σου να το περναει αυτο. ευχομαι περαστικα γρηγορα!

ο Νικολας ειχε και χτες πυρετουλη και εβγαλε και μικρα κοκκινα σπιρακια στο στηθος. πηραμε το ντοκτορ, μας ειπε συμπτωμα του εμβολιου :evil:

αμαν το παιδακι μου! ολες τις παρενεργειες τις εκανε!

ελπιζω να ειναι καλυτερα σημερα!

πολλα φιλακια!

Link to comment
Share on other sites

αννούλα ζήτησες διακανονισμό κ σου είπαν οχι; επειδή τώρα μιλούσα με μια συνάδελφο που ασχολείται με τεβε πολυ κ μου ειπε οτι δικαιουσαι διακανονισμο αν κανεις συνεννοηση

μανα κουραγιο δε λες τπτ!!!

Κοριτσακι μου, υπαρχει διακανονισμος, αλλα αυτη την στιγμη δεν δυναμαι να κανω!

Δινεις προκαταβολη και μετα εχεις να πληρωνεις τις δοσεις συν τα τρεχοντα κι αν τυχον δεν εχεις να την δωσεις , πρεπει να τα πληρωσεις ολα μαζι με την μια.

Οποτε, προς το παρον δεν μπορω να το κανω.

Τρεχει και ενα προγραμμα απο τον εομεχ που παιρνεις ενα χαμηλοτοκο(!) δανειο και πληρωνεις τα χρωστουμενα του δημοσιου.

(το χαμηλοτοκο ειναι κυμενομενο, αυτη την στιγμη ειναι στο 7,17%)!!!!!!!

Γεια σας κορίτσια!!!!!Αρρωστούλικα μαγιόπαιδα ακούω, καλά εγώ που είμαι;;;;Ελπίζω να είστε καλύτερα. Αχ και ο Μαλλιάς μωρέ, ελπίζω να το ξέχασε ήδη!Εμάς μας είπε πλέον να το κατεβάζουμε ελαφρά, λίγο -λίγο. Με άλλα βασανιζόμαστε εμείς. Κάνει κάθε μέρα σχεδόν μία φορά εμετό. Ζήτημα να μην κάνει 3-4 μέρες και μετά άντε πάλι!Στο νοσοκομείο μας είπαν να κόψουμε και άλλα από την διατροφή του και να δούμε τί τον πειράζει. Τί να πω...ελπίζω να είναι κάτι απλό και να ηρεμήσει το μωράκι μου. Και άρχισε τους εμετούς με το που έφυγα στη δουλειά και φοβάμαι μήοως είναι και λίγο ψυχολογικό. Ακόμα τρώει λιωμένα και έτρωγε λίγο ψωμάκι σε κομματάκια, αλλά μας το έκοψε και αυτό. Κατα τα άλλα, καλούτσικα!Υψος βάρος σχετικά καλά. 81 εκατοστά ύψος μας είπαν στο νοσοκομείο 84 η γιατρός μας και 10,900 βάρος. Από λεξούλες ουου...πολλές!Πέρα από τα γνωστά μαμά, μπαμπά, παππού, γιαγιά λέει διάφορα ονόματα θείων κτλ, φωνάζει ήλιε, γλάρε(αυτό το γλάλεεεε...γλάλεεεε...κάθε φορά που βλέπει γλάρο...μα πού τους γνωρίζει;;;),κοκακόα (ντροπή μου!!!Πού το έπιασε γμτ;;;Μόλις πίνω κοκακόλα με δίνει στεγνά φωνάζοντας το σε όλους!!!). Επίσης πριν κάνει κακά φωνάζει κακά και κρατάει την πάνα του, όταν ρίχνει νερό κάτω παίρνει χαρτί ή ρούχαλάκι και το σκουπίζει, φωνάζει τάτα όλη μέρα και προσπαθεί να βάλει τα παποιύτσια του κάθε φορά που φεύγει κάποιος, φωνάζει νινί και μπέμπη στα μωράκια ποιυ βλέπει και πολλά άλλα που με κάνουν να μην στεναχωριέμαι συνέχεια και να χαίρομαι το μωράκι μου.

Αντε βρε, ελάτε μια βόλτα και από Σαλόνικα ρε girls!!!Το σχολείο μου χάλια, με τα περισσότερα παιδιά ας πούμε ότι τα βρήκαμε, αλλά κάποια...δεν τρώγονται με τίποτα. Απαπά!!!!!Σουγιάδες, ξύλο, νοσοκομεία, άλλος κόσμος!!!!!Αφήστε που π.χ. σε ένα τμήμα εχω 26 αλλοδαπούς και 4 Έλληνες!

Τόση ενέργεια και ώρες ώρες νιώθω ότι πάει στράφι!Μια συμπεριφορά, ένα υφάκι..ουφ!!!!!!Αντε, φιλιά, θα τα ξαναπούμε!Η εγκυούλα μας καλά;;;

Τι να πρωτοσχολιασω!!!!!!!!!! Μαγδουλα μου, δεν του εχεις το τεστ για τις αλλεργιες? Βασανιζετε μωρε το καημενουλι μου!!!!!!!!

Φοβερο σχολειο, μου θυμιζει τις Αμερικανες ταινιες! Σε αυτο διοριστηκες μονιμη ή εισαι προσωρινη?

Οσο για το λεξιλογιο του Γιαννακη, τι περιμενες με τετοια μανα??????????

Σε κανα δυο μηνες θα διαβαζει το παιδι!!!!!!!!!!

Τα δικα τα νεα, εχτες ημασταν απο τις 6 μεχρι τις 8 στις κουνιες, λυσαξε με τα παιδακια, να τρεχει απο δω κι απο κει, ολο μου το σωμα ειναι πιασμενο!!

Α!!!!! Σας ηρθε μηπως η δεη? Παιδια, τα εχουν παιξει!!!!!!! 128 ευρω!

Στην γειτονια μου πανω κατω, τοσο ηρθε! Σε ανθρωπους που πληρωναν 60 ευρω!!!!!!!!

Ευακι, κι εγω θελω αναπαλαιωση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Αχ, μωρε το αγορακι μου!!!!!!!!! Πολλες παρενεργιες αυτο το εμβολιο !!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Μαγδουλα απο αλλεργιες δεν ειχα ποτε ουτε εγω ουτε κανείς κοντινός οπότε δεν μπορω΄ανα εκφέρω γνώμη αλλά ναι γιατι δεν κάνετε αυτό το τεστακι? μήπως δεν γίνεται σε μωρα?

Εγω κάπως καλύτερα, αν κ χτες το απόγευμα ανεβοκατεβαζα δεκατα....εκει που κρυωνα κ ντυνομουν εκει εσκαγα...

κ εκανα κ πατατα γιατι παραγγειλαμε κ δεν αντισταθηκα στο να φαω κανονικα....γμτ γμτ γμτ....μετα με εβριζα αλλα το αποτελεσμα δεν αλλαζε....γμτ

στο γραφειο γινοναι κατι περιεργες κινησεις που δεν καταλαβαινω κ κατι δεν μου αρεσει....

αυτααααααααααα


eNortjK1UrIwNDIwVLIGXDASlAKY26.png

Ένα σου χαμόγελο φτάνει για κάνει τον κόσμο καταπληκτικό!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

δεν ξέρω...σκέφτομαι μηπως πω στην μαμα μου να κρατησει και σημερα την μικρη, μου ειπε οτι χτες ηταν καπως καλυτερα οποτε μην ερθει σπιτι κ την ξανακολλησω...

χτες γαργαλαγε κ τον Χρηστο ο λαιμος του..κ με εμένα έτσι ξεκίνησε...


eNortjK1UrIwNDIwVLIGXDASlAKY26.png

Ένα σου χαμόγελο φτάνει για κάνει τον κόσμο καταπληκτικό!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

Μαγδουλα μου περαστικα σας. Το κακομοιρο θα εχει λιωσει καθε μερα εμετο.

Μυρτουλα μου δεν πειραζει με μια φορα. Κι εγω χθες βραδυ εφαγα ενα σακουλακι πατατακια και το εχω χιλιομετανιωσει αλλα δεν μπορουσα να αντισταθω. Μου εκλειναν τοσο πονηρα το ματι.

Μια χαρα ειμαι εγω. Την Δευτερα εχω υπερηχο και εξετασεις μεσα στη βδομαδα. Η Νικη μου δεν ειναι πολυ καλα. Μαλλον ετοιμαζεται να σκασει δοντι και ειναι στιγμες που κλαιει και δεν μπορω να την ηρεμησω με τιποτα. Αντε να βγουν να ηρεμησουμε.


1211708.png

1219295.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα!

πωπω κορίτσια σήμερα έτρεχα κ δεν έφτανα...κάθε φορά η παρασκευή είναι η χειρότερη μέρα στη δουλειά...σήμερα ήταν κ 1η του μήνα...γύρισα σπίτι στις 7..ίσα που είδα μια ωρίτσα τη μικρή...

μαγδούλα μου...πωπω ρε συ τι να πω..αυτό με τις αλλεργίες είναι θάνατος ε;..πάντως ξέρω ότι μετά τα 3 γίνεται η εξέταση για αλλεργίες σε τροφές..μου το είπε μια γνωστή που περίμενε κ αυτή πώς κ πώς να γίνει 3 η μικρή της για να κάνουν το τεστ.. ελπίζω να είναι κάτι που θα βρεθεί γρήγορα κ θα ηρεμήσει ο Γιαννάκης..

περαστικά στον νικολάκη..άντε το σαββατοκύριακο θα γίνει καλύτερα σίγουρα..

εμείς θα κάνουμε το mmr αυτή την εβδομάδα και σε 10 μέρες της γρίππης στο μωρό. Επιμένει ο παιδίατρος να το κάνουμε φέτος στη μικρή...τώρα σωστό-βλακεία δεν ξέρω..αλλά θα τον ακούσω φέτος..ελπίζω να μην τραβήξουμε τα πάθη του χριστού μ'αυτό το μμρ...

τέλος πάντων...ας φάω κ κάτι επειδή θα πέσω σε λίγο...φιλάκιαα


as1cEWu-M3-1210MjA2NzkyZHwwMDAxODcwZHxldmVsaW5pIGlz.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλημερες!!!!!!

Ωραιο καιρο μας κανει σημερα, δεν συμφωνειτε?

Πως ειναι τα Μαγιοπαιδα? Καλυτερεψαν καθολου?

Που ειναι η Ελενη?

Εγω κι οι αποριες μου, πρωι πρωι...........

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! κ εγω εδω σημερα....ο αντρας του σπιτιου εχει βαρδια

η μικρη γυναικα του σπιτιου ειναι μεσα στην γκρινια κ ημεγαλη μεσα στο μπουκωμα

ο καιρος χαλια, ουτε κουνιες δεν λεει να παμε...θα μουχλιασουμε σημερα το βλεπω...


eNortjK1UrIwNDIwVLIGXDASlAKY26.png

Ένα σου χαμόγελο φτάνει για κάνει τον κόσμο καταπληκτικό!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημέρα αννούλα-ευάκι-μυρτούλα-μάρω-λιτσάκι-μάγδα!!(ελένη δε λέω θα της πώ καλησπέρα μια κ καλή)

ήρθα αννιώ πρώτη-πρώτη να πατήσω στα καθαρά!!

τι κάμνετε;

εδώ μούχλαααα-βροχή-κρύο...ανάψαμε καλοριφέρ!! άντε καλό χειμώνα!!!!

έξω 9 βαθμούς το πρωί!!! πωπωπω είχα ξεχάσει πως είναι να φεύγεις με μπουφάν απτο σπίτι!!!

εκεί κάτω τι γίνεται???

το βράδυ φεύγει κ το αδερφάκι μου το ταξιδάκι που λέγαμε.

αααα η διπλανή μου είναι μαμά απριλίου με ένα μπέμπη μούρλια τον γνωστό "έγιο" της Εβελίνας ή κατά κόσμον Στέργιο.. προσκάλεσα τη μαμά του ηλέκτρα στο καφέ...δεν πιστεύω να φάει πόρτα???!!!!χχαχαχα!!!

λιτσάκι πώς πέρασες είς τους νήσους;


as1cEWu-M3-1210MjA2NzkyZHwwMDAxODcwZHxldmVsaW5pIGlz.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλημερες καλημερες κ καλη εβδομαδα!

Σημερα εβαλα ζακετουλα στο Μελι....μπρρρ κρυακι επιασε...μονο που το μανικακι εφερνε λιγουλακι σε τρουακαρ....ψηλωσε το καμαρι μου

Χτες που πηγαμε βολτα το βραδακι της εβαλα μακρυμανικο κ εγω πανω απο το κοντομανικο φοραγα μπουφανακι....πρεπει να κατεβαζω κ κανα κουβερλι...το Μελι το κοιμησα με μακρυμανικο φορμακι με ποδαρακια γιατι για να σκεπαστε ούτε λόγος....σήμερα ίσως παω jumbo με την μαμα μου να της παρω ρουχαλακια για μεσα στο σπιτι...για εξω θα περιμενω την γιορτη της - εχω για τον πρωτο καιρο - κ μετα βουρ για ζαρα..θελω κ εγω ψωνια αλλα δεν με βλεπω....

παραληρημα με επιασε αλλα δεν μπορουσα να τα βαλω σε σειρα

σημερα γενναει μια γνωστη μου κ επισης σημερα ειναι η μερα των ζωων....είμαι εγω κακιά???? (ναι δεν την πολυπαω κιολας την κοπελα αν απορειτε χαχαχαχα)


eNortjK1UrIwNDIwVLIGXDASlAKY26.png

Ένα σου χαμόγελο φτάνει για κάνει τον κόσμο καταπληκτικό!!!

Link to comment
Share on other sites

Μαρινακι, εννοειτε να φερεις κοσμο, σημερα που εκανα και τις δουλειες και ειναι καθαρο το καφε μας????

Σημερα κι εγω της εβαλα μακρυμανικο και ενα ζακετακι.

Εχτες κατεβασα τα χειμωνιατικα της, ευτυχως εχουμε παρα πολλα, οποτε μονο κατι χαζομαριτσες θα της παρω. Θελω να παρω κι ενα υπνοσακο με ποδια γιατι οπως το Μελινακι, δεν σκεπαζομαστε!!!!!!!!! Προς το παρον πυτζαμα χειμωνιατικη και κλειστα παραθυρα.

Το Σαββατο ηρθαν οι νονες και βγηκαμε με τον αντρα.

Ειπαμε να παμε Ψυρρη να ακουσουμε κανα τραγουδακι, να πιουμε κανα κρασο, αλλα...

Παιδια πώς εχει αλλαξει ετσι?

Θυμαμαι κατι κουτουκακια που ειχε, πανε αυτα.......

Ολα μεσα στην χλιδα ειναι, με κουστουματους τυπους και παει πενια και 5ευρω!

Τελικα πηγαμε στο beer academy, ακουσαμε τις jazzιες μας, ηπιαμε τις μπυριτσες μας, μονο που με ψοφησε το πηγαινε ελα για τσιγαρο.

Γυρισαμε νωρις κατα τη 1 και σπιτι.... ξερετε τι ακολουθησε!!!!!!!

Εχτες πηγαμε παραλια για φαγακι τι ωραια που ηταν.

Η Ελεν επαιζε με τις πετρουλες, ευτυχως ειχαν ξεμεινει κουβαδακια στο αμαξι.

3 - 4 φορες πηγε να μπει στην θαλασα, αλλα την προλαβα στο τσακ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...