Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 48 λεπτά , Katiamaxiking είπε:

      περιμένουμε τον ανδρολογο να μας παρει αλλα είχε πει οτι σε μερικούς δεν ανεβαίνουν τα επίπεδα παρόλο που παίρνουν συμπληρώματα. έχω αγωνία.. έχουμε πολυ κακή μορφολογία.

      Στην μικρογονιμοποιηση δεν βρίσκουν κάποιο καλό σπερματοζωάριο ;

Μανούλες Οκτωβρίου 2015


Georgiana

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσιααα!! Georgiana μου δυστυχώς δεν έχω μείνει ευχαριστημένη απο τους προηγούμενους γυναικολογους μου για αλλους λόγους! Αλλα μου ειπαν για μια που ειναι καλή, και παει και η πεθερά μου εκει και η κουνιαδα μου και η συνυφάδα μου, θα πάω σ αυτην να δω τι ρόλο βαράει... είμαι αισιόδοξη οτι θα μεινω ευχαριστιμένη... !! Κατα τ αλλα πως είστε? τι συμπτώματα έχετε?

Πήγαινε και σ'αυτον και βλέπεις. Φτάνει εσυ να νιώσεις άνετα πανω απο όλα! !

Συμπτώματα έτσι και ετσι μονο λιγες αναγουλες αλλα καλα... το μονο που με πιανει η πεινα απο τις 5-6 το πρωι!!Εγω που ετρωγα η ωρα 12 τ μεσημερι και αν....

Επισης αν ερθει η ωρα που θα πεινασω και πρεπει να φαω ποναω το στομαχι. Πρεπει να φαω εδω και τωρα :S


JRfdp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σου Georgiana μου και εγώ μία απο τα ίδια έχει ανοίξει η όρεξη και δεν ξέρω που να σταματήσω και να έτρωγα και κάτι που μας ωφελεί να πω εντάξει! :) Τα φρούτα και τα λαχανικά με το ζόρι τα τρώω με όλα τα άλλα όμως μια χαρά τα πάω χαχααχχχα και είμαι και στην αρχή ακόμα! Κατα τα άλλα μόνο το στήθος έχω που πότε πονάει και πότε όχι και κάτι πονάκια χαμηλά που και που. :)


U85pp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγω κορίτσια έχω σπάνια σουβλιές χαμηλά... το στήθος μου πονάει και απο χτες άρχισαν και οι ανακατοσούρες, απο τον βήχα χτες ένιωθα και μια ενοχληση χαμηλά, έβηχα και ψιλοπονούσα...!! Έχω πάρει 2 κιλά μέχρι στιγμής και ειμαι ακομη στην αρχή... στην πρώτη μου εγκυμοσύνη πήρα 24 κιλά, στην δεύτερη 16, τώρα ελπίζω να μην πάρω πάνω απο 10!! Αλλα δεν τρώω λαχανικά... πρεπει να τα βαλω κι αυτα στην διατροφή μου!!


wOR1p3.pngRs8Zp3.png

XNEVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Οτι βλακειες φανταστείτε έφαγα σήμερα!!:Απο την Ταταρτη μου ειπε ο γιατρος μου πριν να παω στο ραντεβου μαζί του να πηγαινω να με ζυγίζουν και να μου παίρνουν την πιεση.... ωχ αμαν :D


JRfdp2.png
Link to comment
Share on other sites

Μέλλουσες μαμάδες καλημέρα! Οι ορμόνες με έχουν κανει πολυ πρωινή!Πήγα χθες στο γιατρό και εινα όλα καλα! Έίναι ενδομήτριο, και μόλις άρχισε να σχηματίζεται η καρδούλα, αλλά θα την ακούσουμε την ερχόμενη εβδομάδα! Σύμφωνα με τα δεδομένα, είμαι πέντε εβδομάδων και έξι ημερών! Είναι ένα το εμβρυάκι και ο σάκος και όλα φαίνονται πολύ νορμάλ! Μάλλον είχα καθυστερημένη σύλληψη, και με βάση το τικεράκι είμαι λίγο πιο μετά, μάλλον επειδή είχα τον τελευταίο καιρό μεγάλο κύκλο! Η σύλληψη ήταν φυσιολογική, και μάλιστα, επειδή είμασταν και αρκετά ... ενεργοί, δεν μπορούμε να ξέρουμε πότε έγινε! Αφήστε που δεν είχαμε .....ολοκληρωμένες σχέσεις, και ούτε προσπαθούσαμε (εγώ το ήθελα πολύ βέβαια, αλλά ο άντρας μου έλεγε, όχι ακόμη, βέβαια τα έχει κάνει πάνω του από τη χαρά του τώρα), οπότε το εμβρυάκι αυτό είναι το μικρό μας θαυματάκι !!!


5Uz8p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Οτι βλακειες φανταστείτε έφαγα σήμερα!!:Απο την Ταταρτη μου ειπε ο γιατρος μου πριν να παω στο ραντεβου μαζί του να πηγαινω να με ζυγίζουν και να μου παίρνουν την πιεση.... ωχ αμαν :D

χαχαχαχαχαχαχα μ έκανες και γέλασα Georgiana μου :wink:

Μέλλουσες μαμάδες καλημέρα! Οι ορμόνες με έχουν κανει πολυ πρωινή!Πήγα χθες στο γιατρό και εινα όλα καλα! Έίναι ενδομήτριο, και μόλις άρχισε να σχηματίζεται η καρδούλα, αλλά θα την ακούσουμε την ερχόμενη εβδομάδα! Σύμφωνα με τα δεδομένα, είμαι πέντε εβδομάδων και έξι ημερών! Είναι ένα το εμβρυάκι και ο σάκος και όλα φαίνονται πολύ νορμάλ! Μάλλον είχα καθυστερημένη σύλληψη, και με βάση το τικεράκι είμαι λίγο πιο μετά, μάλλον επειδή είχα τον τελευταίο καιρό μεγάλο κύκλο! Η σύλληψη ήταν φυσιολογική, και μάλιστα, επειδή είμασταν και αρκετά ... ενεργοί, δεν μπορούμε να ξέρουμε πότε έγινε! Αφήστε που δεν είχαμε .....ολοκληρωμένες σχέσεις, και ούτε προσπαθούσαμε (εγώ το ήθελα πολύ βέβαια, αλλά ο άντρας μου έλεγε, όχι ακόμη, βέβαια τα έχει κάνει πάνω του από τη χαρά του τώρα), οπότε το εμβρυάκι αυτό είναι το μικρό μας θαυματάκι !!!

Τι ευχαριστά νέα κοπέλα μου!! Μπράβο πολύ χαίρομαι !! :D


wOR1p3.pngRs8Zp3.png

XNEVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μια καλησπερα απο την ηλιόλουστη Λευκωσία :)

Πήγαμε στο γιατρό μεγαλωσαμεεεεε γίναμε 1.45cm ακουσαμε και παλι καρδούλα και Πητ μας ειπε 19/10:)

Δεν μπορω να γραψω τωρα πολλα φιλακια τα λεμε μετα


JRfdp2.png
Link to comment
Share on other sites

Katja συγχαρητήρια κορίτσι μου με το καλό να πάτε την άλλη βδομάδα να το ακούσετε :), και εμείς έτσι ήμασταν στην αναμονή την πρώτη βδομάδα που πήγαμε αλλά μετά μας αποζημίωσε για το περίμενε :)


U85pp3.png
Link to comment
Share on other sites

Georgiana μου μπράβο κορίτσι μου το μικρούλη σας μεγαλώνει με γρήγορους ρυθμούς. :) Έτσι καλά όλα και στην συνέχεια να πηγαίνουνε. Σε ποια βδομάδα είσαι τώρα; Η Πητ που σου είπανε πια εξέταση είναι;


U85pp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Katja μου συγχαρητήρια κοπελαρα μου :* με το καλο μια τελειομηνη εγκυμοσύνη :*

Mariren μου είμαστε 7+5ημερων.

ΠΗΤ= Πιθανή Ημερομηνία Τοκετού 19/10 :)

Για εξετάσεις απο Τετάρτη θα μάθουμε τι πρέπει να κανω με το καλο


JRfdp2.png
Link to comment
Share on other sites

Georgiana τέλεια όλα καλά μέχρι το τέλος να πάνε :)

Και εμένα μου είχε πει γύρω στις 15/10, αλλά σίγουρα θα μου πει μετά την αυχενική.

Σου είπε να κανονίσεις για αυχενική; Εγώ θα πάω στις 23/3 στον γιατρό να με δει και μου κλείσανε αυχενική για τις 6/4. Πολύ μακρινά μου φαίνονται όλα χαχααχα. Στις 17/3 έχω κλείσει να κάνω τις αιματολογικές για το σίδηρο και το ζάχαρο. Τις άλλες τις είχα κάνει όταν πήγα για να το ακούσουμε. Τουλάχιστον να γεμίσω τις μέρες μου με κάτι και όχι μόνο με φαγητό γιατί όταν με δει έχει ζύγισμα χχααχχαα.


U85pp3.png
Link to comment
Share on other sites

αχ και βαχ θα πει η ζυγαρια μολις μας δει :D

Οχι δεν μου εχει κλεισει για αυχενική διότι αυτος ο γιατρός που πηγα σημερα ειναι αυτος που μας βοηθησε για την εξωσωματική και ειναι 2 ωρες μακρυά απο το σπιτι μου.

Απλα ηταν το πρωτο μας ραντεβού μαζι του και ηθελα να με δει να μου πει ακριβως ποσο ειμαι και αν εχει καποιο γνωστο γιατρο που συνεργάζεται στην Πολη μου.

Μου ειπε για ενα ατομο αλλα ειχα πάει και δεν με συγκινησε τοσο. Φυσικά μου ειπε αν ξέρεις εσυ καποιον αλλο και τον εμπιστεύεσαι κανενα προβλημα. Επίσης μου ειπε αν εχω οποιαδήποτε απορία ειτε εγώ ή ο γιατρός μου ειτε θέλουμε μια δεύτερη γνωμη να τον καλέσουμε ελευθερα.

Τωρα περιμενω να παω την Τεταρτη στο γιατρο στον Φιλιππο να με δει λογω μιας μικρης αποκολλισης και να κλείσουμε ραντεβού για την αυχενική :)

Οντως μοιαζουν τοσο μακρινες οι ημερομηνίες παλι καλα που δουλευω και που γεμιζουν οι μέρες. Εσυ εργάζεσαι;


JRfdp2.png
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά θα το ξαναδείς το μικρούλη σου την τετάρτη :)

Πάντως το θέμα του γιατρού είναι σημαντικό εγώ τον γιατρό μου τον έχω 15 χρόνια και ξέρει ότι έχω περάσει και του έχω εμπιστοσύνη εξάλλου με τα απο τόσα χρόνια τον έχουμε κάνει οικογενειακό μας. Όλες μας εκεί πάμε. Είχε συνεργαστεί και με τον εξωσωματικό μου όταν έκανα τις προσπάθειες μου και ήξερε όλες τις λεπτομέρειες. Απλά νιώθω τυχερή και απο τον γιατρό που είχα στις προσπάθειες που τώρα κάθε φορά που πάω στον γιατρό τον παίρνω μετά να του πω τα νέα. Αν δεν είχα άλλο γιατρό θα πήγαινα μέχρι το τέλος και με τον γιατρό που με βοήθησε.

Για την αποκόλληση σου είπε να κάνεις κάτι; Η την τετάρτη που θα σε δει ό άλλος γιατρός;

Δεν δουλεύω για αυτό δεν περνάνε οι μέρες μου, έχω και τον άντρα μου που με κυνηγάει να ξεκουράζομαι και να τρώω φρούτα που κοντεύει να μου σπάσει τα νεύρα. Αφού απο το πολύ κάτσε έχει αρχίσει να πονάει η μέση μου!!!


U85pp3.png
Link to comment
Share on other sites

Για την αποκόλληση μου εχει δωσει εξτρα προγεστερνη και δε μου ειπε για ξεκουραση. Ο σημερινός δεν την ειδε μαλλον εχει περασει αλλα για καλο και για κακο συνεχιζω τα φαρμακα μεχρι την Τέταρτη που θα με δει ο επισημος μου.

Ο άντρας μου και εμενα αγαοραζει φρούτα και μου κανει χυμούς. Ο χυμος που λατρεύω ειναι το πορτοκαλι. Ολη την ωρα τετοιο να πινω και παρε μου την ψυχη :P

Δουλειές δεν κανω ισα ισα... μονο κανενα πιατο αν πλυνω τα υπολοιπα ερχεται κοπελα καθε 15 μέρες και μου καθαριζει. Τουλάχιστον μεχρι να γινω 3ων μηνων που ειναι η πιο επικίνδυνη περίοδος


JRfdp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...