Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Αχ μην κάνεις τεστ τόσο νωρίς,τζάμπα λεφτά ρε συ..Εμένα μέχρι χθες το πρωί έδειχνε αρνητικό,το μεσημέρι έδειξε αχνό θετικο.Περιμενε έξι μέρες τουλάχιστον,γιατί αλλιώς θα σου δείξει αρνητικό και θα στεναχωρεθεις.

      Αυτό βασικά …. 

Μανούλες Οκτωβρίου 2015


Georgiana

Recommended Posts

Καλησπέρααα!!

Μια καλησπερα απο την ηλιόλουστη Λευκωσία :)

Πήγαμε στο γιατρό μεγαλωσαμεεεεε γίναμε 1.45cm ακουσαμε και παλι καρδούλα και Πητ μας ειπε 19/10:)

Δεν μπορω να γραψω τωρα πολλα φιλακια τα λεμε μετα

Τι ευχαριστα νεα Georgiana μου, συγχαρητήρια!! Εμένα ΠΗΤ μου έδωσε στης 25/10!! Κατα τ αλλα απο την στιγμή που τρώω πρωινό κατά της 12 με πιανουν ανακατοσούρες... μου χουν χαλάσει την διάθεση. Εγω επειδη θα αλλαξω γιατρό θα πάω στις 9 εβδομάδες ξανά για υπέρηχο και μετά λογικά το επομενο ραντεβου θα ειναι για την αυχενική!!


wOR1p3.pngRs8Zp3.png

XNEVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Χρόνια μας πολλά Κορίτσια! :)

Georgiana και εγώ απο τα φρούτα το προτιμώ το πορτοκάλι αν και με φουσκώνει, μου είναι πιο εύκολο να το φάω. Θα το χρειαστούμε και μεθαύριο με το σίδηρο που θα παίρνουμε. Οπότε καλά θα είναι να το συνηθίσουμε χαχαχα.

Οι δουλειές είναι σε δεύτερη μοίρα τώρα και εγώ πέρα απο τα πιάτα δεν κάνω κάτι άλλο δεν μπορώ να πω με βοηθάει αρκετά ο άντρας μου όταν μπορεί :)

Προγεστερόνη παίρνω και εγώ απο τότε που το είδαμε, δεν είχα αποκόλληση αλλά για να βοηθάει την μήτρα μέχρι να παράγει ο πλακούντας απο μόνος του. Απο ότι καταλαβα θα την παίρνω μέχρι την 12η βδομάδα και μετά θα μου πει.

Ανδρομάχη μου οι ανακατωσούρες δεν είναι και το καλύτερο στην εγκυμοσύνη θέλει υπομονή, θυμάμαι την αδερφή μου πόσο είχε υποφέρει. Εγώ δεν έχω ακόμα τέτοια προβλήματα αν εξαιρέσεις τα βράδια αν έχω φάει αργά που με πιάνει όταν ξαπλώνω κάτι σαν αναγούλα, αλλά ακόμα δεν έχω κάτι άλλο. Αν και θα πρέπει να κόψω το φαί το βράδυ όσο περνάνε οι μέρες γιατί δεν θα αργήσουν να περάσουν οι μέρες και θα έχει πάλι ζύγισμα χαχαχχαχα και ποιος τον ακούει!!!! :)

Σίγουρα οι μέρες σου θα περνάνε πιο γρήγορα με τα μικρά σου ε; Δουλεύεις;


U85pp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοπέλες και καλή βδομαδουλααααα :*

Τι εχετε στο προγραμμα ετουτη τη βδομαδα;

Εγω πρεπει να παω να μου βαλουν μια ενεση προγεστερονης σημερα μεχρι τη 10η βδομαδα ειπε ο γιατρός και την Τετάρτη να παω να με δει για το πως παει η αποκόλληση και να κλείσουμε ραντεβού για την αυχενική :)

Μια όμορφη και ήρεμη εβδομαδα να έχουμε :D


JRfdp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια καλησπέρα και απο εμένα!!! Είμαι η Τίνα (σε ένα μήνα γίνομαι 28) έχω 2 παιδάκια και περιμένω πρώτα ο Θεός και το τρίτο! Θα ήθελα να μπω και εγώ στην παρέα σας!!! Τελευταία περίοδο είχα 27/1 δεν έχω πάει ακόμα γιατρό την παρασκευή έχω ραντεβού!!! Εύχομαι να έιναι όλα καλά!!!! Έχω πολύ μεγάλη αγωνία μακάρι να είναι όλα καλά!!! :D:D

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσιααα, καλή εβδομάδα να έχουμε!!

Χρόνια μας πολλά Κορίτσια! :)

Georgiana και εγώ απο τα φρούτα το προτιμώ το πορτοκάλι αν και με φουσκώνει, μου είναι πιο εύκολο να το φάω. Θα το χρειαστούμε και μεθαύριο με το σίδηρο που θα παίρνουμε. Οπότε καλά θα είναι να το συνηθίσουμε χαχαχα.

Οι δουλειές είναι σε δεύτερη μοίρα τώρα και εγώ πέρα απο τα πιάτα δεν κάνω κάτι άλλο δεν μπορώ να πω με βοηθάει αρκετά ο άντρας μου όταν μπορεί :)

Προγεστερόνη παίρνω και εγώ απο τότε που το είδαμε, δεν είχα αποκόλληση αλλά για να βοηθάει την μήτρα μέχρι να παράγει ο πλακούντας απο μόνος του. Απο ότι καταλαβα θα την παίρνω μέχρι την 12η βδομάδα και μετά θα μου πει.

Ανδρομάχη μου οι ανακατωσούρες δεν είναι και το καλύτερο στην εγκυμοσύνη θέλει υπομονή, θυμάμαι την αδερφή μου πόσο είχε υποφέρει. Εγώ δεν έχω ακόμα τέτοια προβλήματα αν εξαιρέσεις τα βράδια αν έχω φάει αργά που με πιάνει όταν ξαπλώνω κάτι σαν αναγούλα, αλλά ακόμα δεν έχω κάτι άλλο. Αν και θα πρέπει να κόψω το φαί το βράδυ όσο περνάνε οι μέρες γιατί δεν θα αργήσουν να περάσουν οι μέρες και θα έχει πάλι ζύγισμα χαχαχχαχα και ποιος τον ακούει!!!! :)

Σίγουρα οι μέρες σου θα περνάνε πιο γρήγορα με τα μικρά σου ε; Δουλεύεις;

Αυτό που ξέρω εγω ειναι ότι απο την 9η έως 12 εβδομάδα σχηματίζεται ο πλακούντας οπότε λογικά μετά ή την 12 εβδομάδα θα σας μειώσουν την προγεστερόνη σιγά σιγά μέχρι να την κόψετε τελείως, με φυσικό κύκλο κάνατε την ετ ή με τεχνητό?

Εγώ κορίτσια δεν δουλεύω... αλλά έχω τα μικρά μου που μου γεμίζουν την μέρα!! Ο άντρας μου αν και δουλεύει ευτυχώς με βοηθάει πάρα πολύ, κάνει τα πάντα, με ξεκουράζει πολύ!!

Κορίτσια καλησπέρα και απο εμένα!!! Είμαι η Τίνα (σε ένα μήνα γίνομαι 28) έχω 2 παιδάκια και περιμένω πρώτα ο Θεός και το τρίτο! Θα ήθελα να μπω και εγώ στην παρέα σας!!! Τελευταία περίοδο είχα 27/1 δεν έχω πάει ακόμα γιατρό την παρασκευή έχω ραντεβού!!! Εύχομαι να έιναι όλα καλά!!!! Έχω πολύ μεγάλη αγωνία μακάρι να είναι όλα καλά!!! :D:D

Γεια σου Τινα, καλως ήρθες στην παρέα μας, να σου ζήσουν τα παιδάκια σου και να εχεις μια καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη!! :-)


wOR1p3.pngRs8Zp3.png

XNEVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Ανδρομάχη μου σε ευχαριστώ πολύ! Και εσένα να σου ζήσουν τα παιδάκια σου!!! Αχ έχω άγχος θα είναι όλα καλά την Παρασκευή????????????

Ναι καλέ όλα καλά θα είναι!! Γιατι να μην είναι? Εδω εγώ πριν μάθω ότι ειμαι έγκυος χαπακώθηκα με όχι και τόσο ασφαλή χάπια προς την εγκυμοσύνη και όλα καλά είναι ( μέχρι στιγμής)...


wOR1p3.pngRs8Zp3.png

XNEVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Tinami συγχαρητήρια κορίτσι μου με το καλό να το ακούσεις το μικρούλη σου και να έχεις μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη. Καλως ήρθες στην παρέα μας. :) Μην αγχώνεσαι όλα καλά θα πάνε. Έχεις κάνει χοριακή; Να σου ζήσουν τα μικρά σου :)


U85pp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ανδρομάχη μου εμείς αυτή την φορά προχωρήσαμε με σπερματέγχυση και για αυτό μάλλον μου την έδωσε. Θα δούμε για την ώρα έχω μια ανυπομονησία να περάσουν οι μέρες να πάμε να το δούμε. Έχω και κάτι κύστες στις ωοθήκες λόγω των φαρμάκων μάλλον που μου είπε ο γιατρός ότι θα απορροφηθούν μέχρι την 12η βδομάδα περίπου. Θα δούμε δεν έχω πολλά συμπτώματα τώρα γιατί πάνε και έρχονται :) και περιμένω να δω τι γίνεται!!! :)


U85pp3.png
Link to comment
Share on other sites

Georgiana μου εμένα μου την έχει δώσει σε χάπια, Κάθε μέρα θα κάνεις ένεση ή θα είναι μία μέχρι την 10η βδομάδα;

Εγώ θα περιμένω να αλλάξω βδομάδα και σιγά σιγά θα ξεμητίσω γιατί μέχρι τώρα δεν με αφήνε ο άντρας μου να οδηγήσω! :) Τουλάχιστον αν πηγαίνω έστω για ψωμί θα αλλάζω αέρα χαχαχαχα


U85pp3.png
Link to comment
Share on other sites

mariren μου σε ευχαριστώ πολύ! Και σε εσένα εύχομαι οτι καλύτερο!!! Πόσων εβδομάδων είσαι?? Ναι έκανα μια χοριακή την περασμένη δευτέρα 2/3 τότε το έμαθα και ήταν 1980 μονάδες και άλλη μια στις 4/3 που ήταν 4070 μονάδες. Ο γιατρός ήταν ευχαριστημένος και έτσι μου είπε να πάω την παρασκευή 13/3 μακάρι να έιναι όλα καλά!! Έχω όμως κάτι πονάκια γιατί?? Απο κάτω μερικές φορές!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...