Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Lila ki είπε:

      Και εγώ ξεκινάω τον Απρίλιο !!!! Αμήν όλα δεξιά !!!! Να είσαι καλα κοπέλα μου για την υπομονή και είδες όλα ανταμείβονται ! Με το καλό !

      Καλή επιτυχία στην προσπάθεια σου! Να πάνε όλα καλά! 

      • Ευχή 1

Μανούλες Οκτωβρίου 2015


Georgiana

Recommended Posts

Βάσω μην το συζητάς όντως το τρέξιμο είναι ατελείωτο με 2 παιδιά. Σε συνδυασμό με την δουλειά είμαι κουρασμένη σε μόνιμη βάση!!

Εμείς έχουμε βγάλει 2 δόντια. Έχουμε κάνει τα μπανακια και της αρέσει πολύ!!

Την βαπτιζουμε στις 3 Ιουλίου την άλλη Κυριακή οπότε τρέχω και με αυτά!!

Δεν μπουσουλαμε, μόνο προσπαθούμε συνέχεια να σηκωθούμε όρθιες!!

Θηλάζω ακόμα και όσο πάρει λέω.

Δεν πήγαμε γιατρό τον προηγούμενο μήνα και μετά την βάπτιση θα την πάω γιατί την βλέπω στάσιμη 2 μήνες τώρα. Δεν τρώμε πολύ γενικώς και αγχώνομαι. Εγώ που την Ζυγιζω ούτε 7 κιλά δεν έχει φτάσει καλά καλά.

Πάω να συνεχίσω τον ύπνο, θα τα ξαναπούμε!!


eNortjKzUjIyMjY2MFWyBlwwFWECzA,,65.png

eNortjKzUjIyMjG2MFKyBlwwFX4C0g,,83.png

Ο Πελαργός έφτασε!

Mariren 3/09

MARYPOPINS 18/09

magdaTS 2/10

nimrodel 5/10

tassoula 6/10

Vanz 7/10

Tatkono 8/10

afroditoula 13/10

Georgiana 14/10

neraidoyla 16/10

effie.k 17/10

Hope! 17/10

gigitsa 20/10

kitty805 21/10

domino 23/10

Αγάπη Αγάπη 29/10

anath 10/11

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Βάσω μην το συζητάς όντως το τρέξιμο είναι ατελείωτο με 2 παιδιά. Σε συνδυασμό με την δουλειά είμαι κουρασμένη σε μόνιμη βάση!!

Εμείς έχουμε βγάλει 2 δόντια. Έχουμε κάνει τα μπανακια και της αρέσει πολύ!!

Την βαπτιζουμε στις 3 Ιουλίου την άλλη Κυριακή οπότε τρέχω και με αυτά!!

Δεν μπουσουλαμε, μόνο προσπαθούμε συνέχεια να σηκωθούμε όρθιες!!

Θηλάζω ακόμα και όσο πάρει λέω.

Δεν πήγαμε γιατρό τον προηγούμενο μήνα και μετά την βάπτιση θα την πάω γιατί την βλέπω στάσιμη 2 μήνες τώρα. Δεν τρώμε πολύ γενικώς και αγχώνομαι. Εγώ που την Ζυγιζω ούτε 7 κιλά δεν έχει φτάσει καλά καλά.

Πάω να συνεχίσω τον ύπνο, θα τα ξαναπούμε!!

Με το καλο η βαπτισή σας!

Πάντως κι εμείς δν παίρνουμε πολύ βάρος ούτε πολύ ύψος πια. Περίπου 400g και 1cm τον μήνα. όσο για το φαγητό παρατηρώ ότι τώρα που βγαίνουν τα δοντάκια δεν έχει πολλή όρεξη, τρώει λίγο.. Οπότε πανω κατω τα ίδια περνάνε τα μωράκια μας.. όλα καλά θα είναι..


dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα κορίτσια!

Χαθήκαμε..

Τα λέτε στο fb?

Τι κάνουν τα μωράκια?

Εμείς είμαστε πολύ καλά... Είναι θηρίο ο μικρούλης μου, πολύ ζωηρός και κοινωνικός..

Τι ευτυχία να βλέπεις τα παιδάκια σου να παίζουν μαζί και να ξεκαρδίζονται ο ένας με τον άλλο!!! Όσες έχετε δύο παιδάκια το ζείτε ήδη και με καταλαβαίνετε.... Οι υπόλοιπες, εύχομαι να το ζήσετε σε λίγα χρόνια!

Διακοπούλες κάνετε?

Εμείς θα πάμε ενα 3ημερο και έχω αγχωθεί με τις αποσκευές.. έχουμε μικρό αυτοκίνητο και πρέπει να πάρω όσα λιγότερα γίνεται... Να δούμε πως θα γίνει αυτό!


dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Πηγαμε διακοπες, ο μικρος ξετρελαθηκε με θαλασσα και πισινα! Ωραια ηταν!

Βαπτιστηκαμε και εμεις, παει περασε! Εδω και λιγες μερες μπουσουλαμε κανονικα πλεον,κανει τις γυμναστικες επιδειξεις του, τεντωνεται σηκωνεται στις μυτες του ποδιου. Δεν καθεται ακομα καλα,βαζει ενα χερι να στερεωνεται. Λεει μαμα μπαμπα τατα ντα ντα γεια για αντε, πεταξε και δοντι επιτελους!

Αν τα λετε FB πειτε μου και εμενα που ναμιλαμε πιο συχνα!


 Y8JZp2.png TL3Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! ;)

Το ξέρω χάθηκα αλλά δεν προλαβαίνω να κάνω τίποτα πλέον! ο μικρός έχει γίνει πολύ ζωηρός δεν στέκεται πουθενά! Και πρέπει να είμαι συνέχεια απο πίσω του! :) Όμως είμαι τόσο περήφανη με αυτά που πετυχαίνει! :)

Πλέον δεν μπουσουλάμε απλά αλλά τρέχουμε μπουσουλώντας! χσαχαχααχα σκαρφαλώνει όπου μπορεί να πατήσει σαν την τσίτα έχει καταντήσει απο κάπου τον ξεκρεμάω! :) και επειδή σηκώνεται όρθιος πλέον και πάει σαν το καβουράκι στα πλάγια σηκώνεται όπου βρει και ειδικά το τραπέζι της κουζίνας είναι το αγαπημένο του γιατί βάζει το χέρι και ψάχνει να δει τι φτάνει να τραβήξει! χαχαχαχα αυτό το ήσυχο μωράκι που είχα ξαφνικά έδωσε την θέση του στον ταρζάν! ;) Γερός να είναι με έχει ξεθεώσει! :)

Απο λέξεις λέει αρκετές και στην δική του διάλεκτο μιλάει όλη μέρα! :) κάποια τα καταλαβαίνω κάτι άλλα ποιος ξέρει τι εννοεί! χαχααχαχ τώρα άρχισε και να χαχανίζει και γελάει μόνος του ξαφνικά εκεί που κάθεται δυνατά και με πιάνουν και εμένα τα γέλια και δώστου να το ξανακάνει! Το μόνο που δεν έχω καταφέρει να διαχειριστώ είναι που βάζει τα πάντα στο στόμα! Την άλλη φορά θα μου πνιγόταν στην θάλασσα με μιά πέτρα που έφαγε μετά απο μια χούφτα άμμο! Καλά που τον είδα και τον σκύψαμε μπροστά και βγήκε! Κάθε φορά με πιάνει τρόμος που το σκέφτομαι. Αλλά δεν ξέρω πως να τον κάνω να το σταματήσει. Την άλλη φορά έφαγε ένα φύλλο! κάτι κομματάκια πρόλαβα να βγάλω δεν ξέρω τι έφαγε! σφίγγει και τα ούλα πλέον για να μην του ανοίξω το στόμα! Δεν τον προλαβαίνω ! Ελπίζω να το κόψει σύντομα!

Πλέον τα τρώμε όλα και τιμάμε και το φαγητό της μαμάς όταν τρώμε εμείς - του αρέσει περισσότερο το δικό μας- δόντια δεν έχουμε βγάλει αν και μας παιδεύουν αλλά τα ούλα κόβουν ότι μπει στο στόμα! δεν πολυτρώμε αλεσμένα μόνο τα φρούτα του δίνω για να τα τρώει γιατί δεν τρελένεται και του προσθέτω και λίγο βρώμη μέσα και τα τσακίζει! Και ξαναρχίσαμε το αυγό και του αρέσει να το κάνουμε ομελέτα με μυζηθρούλα. Τρώει μια ολόκληρη έτσι! Γενικά δεν μου δημιουργεί πρόβλημα στο φαγητό πάλι καλά.

Εμείς βαφτίζουμε στις 6 Αυγούστου - γελάω γιατί σκέφτομα ότι μόνο μια τουφίτσα έχουμε αρχίσει να βγάζουμε ίσα για να έχει να κόψει ο παπας στην βάφτιση :)- και έχουμε πολύ τρέξιμο τώρα ετοιμάζουμε το σπίτι γιατί θα κάνουμε εδώ το τραπέζι μετά και γίνεται ένας χαμός! Περιμένω και τους δικούς μου που θα κάτσουν μέχρι σχεδόν τέλος Αυγούστου και τα πεθερικά μου που θα μείνουν σε μας και πρέπει να είμαι έτοιμη μέχρι αρχές της άλλη βδομάδας! Γιατί μετα έχουμε προετοιμασία φαγητών - θα τα κάνουμε μόνοι μας - και μπας και καταφέρω να ξεκουραστώ λιγο γιατί με βλέπω στην βάφτιση με μαύρους κύκλους απο την κούραση! Ήδη τέτοιες ώρες κοιμάμαι και εγώ μολις καταφέρω και τον κοιμήσω γιατί δεν παλεύεται όλη μέρα τρέξιμο και άυπνη!

Anath μου χαίρομαι που μεγαλώνεται καλά :) και που τα πάνε τόσο καλά τα παιδάκια σου! :)

Titin μου να σου ζήσει ο νεοφώτιστος! :) μια χαρά και εσείς αφού μπουσουλήσατε τώρα θα αρχίσετε και τα τρεξίματα και ποιος σας πιάνει! :)

Η domino ελπίζω να είναι καλά με τον μικρό της! Ελπίζω να μας γράψει τα νέα της μολις μπορέσει :)


U85pp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πωπω χαρα στο κουραγιο σου να κανετε το τραπεζι στο σπιτι, θα εχετε πολύ κοσμο; Τουλαχιστον θα εχεις βοηθεια και με το παιδι και με τις ετοιμασιες! Με το καλο!

Αυτο με το τα παντα στο στομα νομιζω ειναι φαση ολων των παιδιων. Εμας αφου μπουσουλησε πηγε στην τραπεζαρια να φαει τα ποδια απο τις καρεκλες, δλδ τι να πω να δω την συνεχεια τι ακολουεθι. Αλλα με την πετρα που λες φανταζομαι το σοκ!

ΑΠό φαγητο δεν τρωει καλα, το μεσημεριανο αμα ειναι σκετα λαχανικα θα τα φαει αν εχει κρεας τα φτυνει και κλαιει. Vegeterian Μου βγηκε ο μικρος. Φρουτα τα τσακιζει.

Φαγητο δεν δινω ακομα δικο μας και ουτε κοματια.

Απο δΔευτερα ξεκιναει ο συζηγος δουλεια και ερχονται οι γιαγιαδες. Ωχ παναγια μου


 Y8JZp2.png TL3Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια χάθηκα!!!

Είμαστε καλά όλη η οικογένεια!!

Την Ελένη την βαπτισαμε αρχές του μήνα και πήγαν όλα τέλεια!!

Τρώει αλεσμενα φαγητό αρκετό, φρούτα όχι καλά!!!

Ακόμα θηλαζουμε εμείς!!

Επίσης ακόμα δεν έχω περίοδο!!

Στην δουλειά έχουμε πολύ τρέξιμο και άδεια δεν παίρνουμε οπότε από Σεπτέμβρη.

Βάσω παίζουν μαζί τα παιδάκια μας και είναι τέλεια!!! Ακόμα και όταν διεκδικούν το ίδιο παιχνίδι και οι 2. Μας περιμένουν μεγάλες στιγμές!!! Η Ηλέκτρα έχει αγριεψει πάντως αρκετά!!


eNortjKzUjIyMjY2MFWyBlwwFWECzA,,65.png

eNortjKzUjIyMjG2MFKyBlwwFX4C0g,,83.png

Ο Πελαργός έφτασε!

Mariren 3/09

MARYPOPINS 18/09

magdaTS 2/10

nimrodel 5/10

tassoula 6/10

Vanz 7/10

Tatkono 8/10

afroditoula 13/10

Georgiana 14/10

neraidoyla 16/10

effie.k 17/10

Hope! 17/10

gigitsa 20/10

kitty805 21/10

domino 23/10

Αγάπη Αγάπη 29/10

anath 10/11

Link to comment
Share on other sites

Να σας ζήσουν τα μικρούλια Τιτιν και Τασούλα! Καλοφώτιστα να είναι και γερά!

Εμείς 28/8 βαπτιζόμαστε..

Τασούλα τέλειο που δεν έχουμε περίοδο ε? Εγώ νιώθω που κ που διάφορα πονάκια αλλά τίποτα ακόμη... Δεν πίνει πολύ γαλατάκι μες στη μέρα αλλά πιστεύω ότι τα βραδυνά ξυπνήματα είναι αυτά που μου κρατάνε την παραγωγή και πολλές φορές όσο είμαι στη δουλειά υποφέρω από το πρήξιμο...

Φρούτα, φαγητό και γιαουρτάκι τρώει πολύ! Κρέμα δεν θέλει καθόλου... Έχει φτάσει 9800g και 79cm θηριάκι! Μπουσουλάει, σηκώνεται, φωνάζει όταν θέλει κάτι... όταν του λέω "οχι μην πας εκει" με κοιτάζει στα μάτια και βουρκώνει...

Μαριρέν το να βάζουν τα πάντα στο στόμα είναι αναπόφευκτο... θέλει προσοχή και ψυχραιμία... έχω παρατηρήσει πως ότι βάζει στο στόμα του το φέρνει στα δοντάκια να το μασήσει.. οπότε αν είσαι σε εγρήγορση θα προλάβεις να του το βγάλεις.. Τι καλά που τ΄ρωει τα πάντα... Με το καλό η βάπτιση και καλή προετοιμασία!

Τίτιν πως τα πηγαίνει ο μικρός με τις γιαγιάδες?


dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλημερα!

Τι κανετε; Διακοπες;;; Πως περνατε;

Εμεις μεσα σε 10 μερες τα καναμε ολα! Μπουσουλαμε, σηκωνομαστε και καθομαστε πολυ καλα πλεον! Α! πετάξαμε και 2 δοντακια επιτελους!

Ξεκινησα δειλα δειλα να τον αφηνω να μπουσουλαει στο πλακακι αφου μου λεει η παιδιατρος πως καταφερνεις να τον περιοριζεις μονο στο πλαστικο πατωμα; Της λεω καθομαι κατω μαζι του και δεν τον αφηνω απλα! Ε τελικα μου ειπε να τον αφησω να κοβει βολτες να μαθει απλα με προσοχη και παντου ασφαλειες. Ενταξει προς το παρων κοβει βολτες στο δωματιο του και φυσικα παει εκει που δεν πρεπει! σηκωνεται κιολας και προσπαθει να κρατηθει απο τον τοιχο ! Λες και γινεται... Γεμισε μελανιες ποδια-χερια, αναμενομενο. Εσεις τα αφηνετε να πηγαινουν παντου; καθε μερα σφουγγαρισμα; Προσπαθω να το κανω αλλα δυσκολευομαι απο θεμα χρονου. Πως τα προλαβαινετε; Εχω την πεθερα που τον κραταει και οταν γυρισω το απογευμα να την παω σπιτι να παω μια βολτα με το μικρο η σουπερ μαρκετ μια που θα γυρισουμε μια που θα γκρινιαζει οποτε ειναι αδιανοητο να κανω τις δουλειες σπιτιου μεχρι να ερθει ο συζηγος ειναι η ωρα μπανιου και φαγητου. Οταν τον κραταει η μαμα μου ειναι αλλιως. Δεν την γυρναω, ειναι ο μπαμπας μου οποτε η μαμα μου ολο και κατι θα κανει να με βοηθησει στο σπιτι. Ενα σφουγγαρισμα θα το κανει οταν κοιμαται ο μικρος. ουφ! Σας επριξα!


 Y8JZp2.png TL3Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...