Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Γοργόνες σε δίαιτα!


Recommended Posts

Και μόλις γέννησες πήγες 80! Πιο λίγα παό ότι άρχισες! Αθλος δεν είναιαυτό καλέ? Πόσα έπρεπε να πάρεις για να είσαι ευχαριστημένη? Εμένα σούπερ μου φαίνονται!


-7.5 κιλά :D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 28k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • maestria77

    2255

  • JENIA

    2242

  • mpap

    1708

  • tsipoura

    1624

Και μόλις γέννησες πήγες 80! Πιο λίγα παό ότι άρχισες! Αθλος δεν είναιαυτό καλέ? Πόσα έπρεπε να πάρεις για να είσαι ευχαριστημένη? Εμένα σούπερ μου φαίνονται!

Αλλά τα ξαναπήρα λέμε

και τωρα που το σκέφτομαι όχι 7,9 ξαναπήρα

Γι αυτό παλεύω τωρα

Να τα χάσω κι αυτά κι άλλα

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

Αννα1979, ευχαριστω.

Dimmi, καλα κανεις και προσεχεις, εστω και τωρα. Συνεχισε και θα καταφερεις να παρεις πολυ λιγα κιλα μεχρι το τελος. Η αληθεια ειναι οτι ευκολα μπορεις να ξεφύγεις. Εγω στην 1η εγκυμοσύνη πηρα....30 ολοκληρα κιλαααα :shock:....Μετα τα έχασα και στην 2η εβαλα μυαλο και πήρα μονο 10.

Σήμερα, μεχρι στιγμής δηλαδη, καλα παει η διατροφή. Πειναω λιγουλακι αλλα πινω νερο να ξεχαστω. Εχω κοψει και 2 καροτα και μασουλαω μεχρι το βραδυ που ειναι να πιω γαλα με δημητριακά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αλλά τα ξαναπήρα λέμε

και τωρα που το σκέφτομαι όχι 7,9 ξαναπήρα

Γι αυτό παλεύω τωρα

Να τα χάσω κι αυτά κι άλλα

Ναι αλλά στην κύηση ήσουν αστέρι ;) αφού το έκανες τότε μπορείς και τώρα, έτσι? :)

-7.5 κιλά :D

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα, μεχρι στιγμής δηλαδη, καλα παει η διατροφή. Πειναω λιγουλακι αλλα πινω νερο να ξεχαστω. Εχω κοψει και 2 καροτα και μασουλαω μεχρι το βραδυ που ειναι να πιω γαλα με δημητριακά.

Κράτα γερά!!

Οι πρώτες ημέρες είναι δύσκολες,μετά συνηθίζεις!

Δεν μας γράφεις και ένα ημερήσιο πρόγραμμα από την διατροφή σου να το συσχετίσω με τη δική μου;

Λοιπόν εχω 5 γεύματα την ημέρα

Το πρωί γάλα με δη,ητριακά ή μια φέτα ψωμί με μαργαρίνη και μέλι και ενα φρούτο

Δεκατιανό και απογευματινό 10 αμύγδαλα ή 5 καρύδια ή 5 κριτσίνια ολικής και ένα φρούτο

Για μεσημέρι 1 1/5 φλ.όσπρια και 2 φλ.σαλάτα και 60 γρ.τυρί φέτα και 30 γρ.ψωμί(ενα παράδειγμα αυτό)

και για βραδινό έχω συνήθως τοστάκι με τυρί και γαλοπούλα και γιαούρτι ή γάλα με δημητριακά ή σαλάτα με τυρί και ψωμί

Link to comment
Share on other sites

Dimmi, καλα κανεις και προσεχεις, εστω και τωρα. Συνεχισε και θα καταφερεις να παρεις πολυ λιγα κιλα μεχρι το τελος. Η αληθεια ειναι οτι ευκολα μπορεις να ξεφύγεις. Εγω στην 1η εγκυμοσύνη πηρα....30 ολοκληρα κιλαααα :shock:....Μετα τα έχασα και στην 2η εβαλα μυαλο και πήρα μονο 10.

Σήμερα, μεχρι στιγμής δηλαδη, καλα παει η διατροφή. Πειναω λιγουλακι αλλα πινω νερο να ξεχαστω. Εχω κοψει και 2 καροτα και μασουλαω μεχρι το βραδυ που ειναι να πιω γαλα με δημητριακά.

έχεις δίκιο, τα έκανα που τα έκανα σαλάτα, ας προσπαθήσω τώρα, δε χάνω τίποτε. Δευτέρα έχω ραντεβού με το διατροφολόγο, ως τότε προσπαθώ να κλείσω το στομάχι μου κάπως.

Κουράγιο όπως λέει και το περιστεράκι οι πρώτες μέρες είναι δύσκολες, να σώσει να μαζευτούμε λίγο!

Τα καροτάκια είναι πολύ ωραία ιδέα για μασούλημα, δοκίμασε και με αγγουράκι δίπλα! Αμα τα κάνεις και σε λωρίδες θα είναι σαν στικς!

Για το νερό που λες, από προχθές που προσπαθώ να μαζευτώ το νερό που πίνω δεν λέγεται. Πολλές φορές καταλαβαίνω ότι...διψούσα!:D Το παθαίνεις αυτό?


-7.5 κιλά :D

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας, έχασα σχεδόν ένα κιλάκι! Και πρόσεξα μόνο 2 μέρες!!! Δεν το περίμενα καθόλου και είμαι τρελά χαρούμενη!

Μπορώ να μπώ κι γω στη λίστα αν και έγγυος? Δεν θα κάνω δίαιτα βέβαια αλλά διατροφή θα προσπαθήσω...

Σε 2 μερες, δε χανεις 1 κιλο......ισως καποια υγρα. Επισης, σημασια εχει η μερα του κυκλου που ζυγιζεσαι. Οι περισσοτερες γυναικες ειναι βαρυτερες τις μερες πριν την εμμηνο ρηση λογω κατακρατησης υγρων.

Εσυ ομως να κατσεις στα αυγα σου και να προσεχεις τη διατροφη σου, οχι τοσο για το βαρος σου αλλα για τη διατροφη που θα κανεις ωστε να τραφεις εσυ και το μωρο που μεγαλωνει μεσα σου. Συζητησε το με τον γιατρο σου ή με εναν διατροφολογο ωστε να σου συστησει διατροφη αναλογη της καταστασης σου. Προτεινω να μπεις στη λιστα αλλα σε νεα κατηγορια: Για εγγυες!!!!

Τωρα που το θυμηθηκα, να σας πω κατι σημαντικο.: Μην ανεβοκατεβαινετε στη ζυγαρια καθε τρεις και λιγο. Βλαπτει!!!!!! Θα ανεβαινετε καθε 7 ή 10 ή 15 μερες και παντα πρωι, μετα το πιπιρουμ (ετσι λεει πρωινο πιπι-κοκο η αρχηγος........ γεια σου Mpapακι μου), χωρις ρουχα και προ φαγητου-νερου. Και προσωπικα, μη φατε πιτσα και γενικοτερα κασερια και αλμυρα απο βραδυς ενω εχετε ζυγι το πρωι της επομενης...... θα απογοητευτειτε!!!!! :-(:sad:

από Δευτέρα θα αρχίσω διατροφολόγο.

οπότε Τρίτη θα με δείτε να ενημερώνω για τα κατορθώματά μου!

έλα πάμε γερά!

Παααααααααααααααααααααααααμμμμμμμμμεεεεεεεεεεεεε!!!! :P:p:p

Γεια σας!

Αννα1979, ευχαριστω.

Dimmi, καλα κανεις και προσεχεις, εστω και τωρα. Συνεχισε και θα καταφερεις να παρεις πολυ λιγα κιλα μεχρι το τελος. Η αληθεια ειναι οτι ευκολα μπορεις να ξεφύγεις. Εγω στην 1η εγκυμοσύνη πηρα....30 ολοκληρα κιλαααα :shock:....Μετα τα έχασα και στην 2η εβαλα μυαλο και πήρα μονο 10.

Σήμερα, μεχρι στιγμής δηλαδη, καλα παει η διατροφή. Πειναω λιγουλακι αλλα πινω νερο να ξεχαστω. Εχω κοψει και 2 καροτα και μασουλαω μεχρι το βραδυ που ειναι να πιω γαλα με δημητριακά.

Αριστη μαθητρια.....καροτακι στικ!!! :lol::lol: τελειο!!! Βασικη αρχη: πλουσιο πρωινο και οσο περναει η μερα...... μειωνονται τα εισερχομενα ωσπου το βραδυνο να ειναι ........ τσιγκουνικο. Και μη ξεχνατε........ κινηση......... πεταξτε τα τηλεχειριστηρια των τηλεορασεων και βγειτε ....να κουνηθειτε λιγακι.

Επισης, να πω και κατι σχετικα με τον θυρεοειδη. Ποσες απο εσας που προσπαθειτε να χασετε κιλα και ενω ειστε πολυ πειθαρχημενες, δεν το πετυχενετε, ξερετε οτι σε ενα ποσοστο αυθυνεται ο αδενας???Το εχετε τσεκαρει???


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κ απο μενα...σημερα η διαιτα καταστραφηκε...φαγαμε με το συζυγο μακαροναδα εξω, μετα εφαγα κατι νουαζετες ε κ μια κ εφαγα σημερα θα φαω κατι κ τωρα σε λιγο...απο αυριο παλι στρατιωτακι!!!!!


ovvZp2.png

eNortjKzUjK0NDU1NlayBlwwFaYC1w,,12.png

eNortjK1UrKwMLG0VLIGXDATBAKy53.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σε 2 μερες, δε χανεις 1 κιλο......ισως καποια υγρα. Επισης, σημασια εχει η μερα του κυκλου που ζυγιζεσαι. Οι περισσοτερες γυναικες ειναι βαρυτερες τις μερες πριν την εμμηνο ρηση λογω κατακρατησης υγρων.

Εσυ ομως να κατσεις στα αυγα σου και να προσεχεις τη διατροφη σου, οχι τοσο για το βαρος σου αλλα για τη διατροφη που θα κανεις ωστε να τραφεις εσυ και το μωρο που μεγαλωνει μεσα σου. Συζητησε το με τον γιατρο σου ή με εναν διατροφολογο ωστε να σου συστησει διατροφη αναλογη της καταστασης σου. Προτεινω να μπεις στη λιστα αλλα σε νεα κατηγορια: Για εγγυες!!!!

Μάλλον περιττά υγρά, αφού τα απέβαλα ο οργανισμός ενώ έτρωγα σωστά 2μέρες. Εννοείται θα πάω στο διατροφολόγο (έχω και το παλιό του διαιτολόγιο αν δε τα καταφερω),

αλλά προς το παρόν είμαι αποκλεισμένη με το σύζηγο άρρωστο και τρελό αέρα και βροχή.

Δε θα βγώ μες το χαλασμό να πάω ότανέρθει η ώρα, ελπίζω να είναι καλός ο καιρός από μεθάυριο

Χθες βράδυ τα πήγα καλά, ήθελα γλυκό και αντί γι'αυτό έφαγα πορτοκάλια που λατρεύω! Και μετά λίγο ψωμί και τυρί για τα υγρά.

Σήμερα τα έκανα σαλάτα, κοιμήθηκα ελάχιστα το βράδυ, ξυπνώντας έφαγα ένα τοστάκι, ενδιάμεσο ξέχασα με τον άντρα μου άρρωστο, μεσημέρι σουβλάκια (!@!!) και από το απόγευμα με έχει πιάσει μανία με το γάλα και δε θέλω τίποτε άλλο.

Πολύ περίεργες διαθέσεις έχω σήμερα :rolleyes:


-7.5 κιλά :D

Link to comment
Share on other sites

Πολύ περίεργες διαθέσεις έχω σήμερα :rolleyes:

Περίεργες ας έχεις.....άγριες να μην έχεις!!!!!!

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ σε Γιάννηδες και Ιωάννες. :P:p:p:p


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη εβδομαδα!

Η διατροφή καλα κρατει αλλα ρε κοριτσια πειναω ωρες ωρες....

Το παλευω το ατιμο, που θα μου παει. Ευτυχως που εισαστε και εσεις και εχω και εμψυχωση!

Την Πεμπτη θα σας πω το πόσο εχασα μιας και τοτε ειναι που κλεινω και 1 εβδομαδα διατροφής.

Georgiamami, εχω και εγω θυρεοειδη αλλα δεν εχω παρατηρήσει κατι σχετικα με δυσκολια στην απωλεια κιλων.

Το μονο που εχω ειναι οτι τα βαζω τα κιλα με τοση ευκολία που κατανταει αηδια!

Οσον αφορα την ζυγαρια....αστο! Εγω ειμαι ανεβα-κατεβα 2-3 φορες την ημερα. Θα το παλεψω και αυτο το χουι!

Dimmi και Fefi, σήμερα εχετε ραντεβου με διαιτολογο, ε; Περιμενουμε νεα σας!

Peristeraki, μαλλον την ιδια διατροφή ακολουθούμε!

Το προγραμμα εχει ως εξης:

Πρωινό: Γάλα με δημητριακά/ 1 τοστ

Δεκατιανό:1-2 φρουτα

Μεσημεριανό:ο,τι εχω μαγειρεψει και για τους υπολοιπους

Απογευματινο:1 φρούτο + 7-8 αμύγδαλα

Βραδινό: Γάλα με δημητριακά/ 1 τοστ/ σαλάτα με 1 φ.ψωμί και τυρί

Την Πέμπτη, θα φαω το γλυκό της αρεσκειας μου......γαλακτομπουρεκο!

Θα γιορτασω την απωλεια αλλα και κατα σύμπτωση εχει και γεννεθλια η μεγαλη μου κόρη οποτε θα ειναι ο,τι πρεπει!

Link to comment
Share on other sites

Γοργονάκια γεια σας!!

Είμαι κεφάτη γιατί γύρισα από τη διαιτολόγο και βρήκε πολύ καλή την πρόοδό μου

Μέσα σε ένα μήνα(και τι μήνα ε;)έφυγαν 6 ολόκληρα κιλάκια και συνεχίζουμε

Εχω τρελή χαρά και νιώθω πολύ ωραία

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...