Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , Angot είπε:

      με 2,4 να σπάσουν τα νερά; και γω 2,4 εχω αλλά δεν μπυ τα είπε τόσο τραβηγμένα!   α και συ δηλαδή το χειροκρότημα , κατάλαβα! 

      Είναι δύο τα μωρά καλέ ! Το λέω για να μην ανχωθουν Κ άλλες κοπέλες . Στα δίδυμα σχεδόν καμία δεν μπαίνει στο μήνα της .

Γοργόνες σε δίαιτα!


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια..σε ευχαριστώ για την συμβουλή θα το κοιτάξω.για τον θηλασμό δεν εννοώ Ότι Μπορεί να έχω πρόβλημα στο να κοπεί το γάλα κλπ (γιατί το έχω ακούσει και αυτο) αλλά οι ώρες που θέλει να τρώει Η μικρή.ευτυχώς έχουμε ξεκινήσει τροφες


Ajd6p3.pngmsRrp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 28k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • maestria77

    2255

  • JENIA

    2242

  • mpap

    1708

  • tsipoura

    1624

Γεια σας κορίτσια!!

 

Ναι Ζαχαρωτο καταλαβα! θα προσπαθεις να την θηλαζεις πριν φυγεις, βεβαια δεν είναι και ρομποτ να τρωνε οποτε θελουμε αλλα λιγο πολύ θα ψιλοξερεις πλεον ποτε τρωει. Αφηνεις φαγητο (η γαλα)  σε οποιον την προσεχει και θα εισαι μια χαρα. Τωρα που ειναι και πιο μεγαλη πολύ πιο ευκολα την απασχολουν. Θα σου φτιαξει τη διαθεση..το πιο σημαντικο!!  Είναι ησυχουλα η μπεμπα?


 kRl9p2.png kRl9p2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

γειά σας κορίτσια, καλή χρονιά με υγεία!!!!!

 

έφαγα αρκετά τις γιορτές αλλά ευτυχώς πήρα μόνο ένα κιλάκι. (είπαμε το μποτήρι το βλέπουμε μισογεμάτο!!!)

από τις 31/12 άρχισα διαλειμματική νηστεία , το 16-8 δηλαδή 16 ώρες νηστείας και 8 ώρες διατροφής.

μέχρι τώρα πάω καλά, δεν πεινάω όπως πεινούσα με τα συχνά γεύματα.

θα δείξει, είναι πολύ νωρίς ακόμη, χρειάζεται χρόνο ο οργανισμός για να προσαρμοστεί. (4η ημέρα σήμερα).


1527894gvxcsdbcpz.gif
Link to comment
Share on other sites

6η ημέρα διαλειμματικής νηστείας:

 

δεν πεινάω, και την τηρώ!!!!Νιώθω πολύ πιο καλά σωματικά, πιο ελαφριά και πιο ευδιάθετη.

 Δεν ξέρω αν είναι η ιδέα μου αλλά το δέρμα μου το πρόσωπο μου δηλαδή είναι πιο λαμπερό, πιο καθαρό.

Έχω χάσει μισό κιλό σε έξι μέρες. Τις ώρες που "σπάω" την νηστεία τρώω πολύ υγιεινά αλλά δεν θα το έλεγα  υποθερμιδικά, δεν το έχω καταφέρει. Συνεχίσω ακάθεκτη!!!


1527894gvxcsdbcpz.gif
Link to comment
Share on other sites

On ‎5‎/‎1‎/‎2018 at 11:11 ΠΜ, katerina71 είπε:

6η ημέρα διαλειμματικής νηστείας:

 

δεν πεινάω, και την τηρώ!!!!Νιώθω πολύ πιο καλά σωματικά, πιο ελαφριά και πιο ευδιάθετη.

 Δεν ξέρω αν είναι η ιδέα μου αλλά το δέρμα μου το πρόσωπο μου δηλαδή είναι πιο λαμπερό, πιο καθαρό.

Έχω χάσει μισό κιλό σε έξι μέρες. Τις ώρες που "σπάω" την νηστεία τρώω πολύ υγιεινά αλλά δεν θα το έλεγα  υποθερμιδικά, δεν το έχω καταφέρει. Συνεχίσω ακάθεκτη!!!

Κατερινακι τι είναι αυτό??

 

και εγω ένα κιλακι εβαλα αλλα μια τα παιδια μια εγω που αρρωστησα το εχασα

  • Μου αρέσει 1

 kRl9p2.png kRl9p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

16 ώρες πρίν, iouliana είπε:

Κατερινακι τι είναι αυτό??

 

και εγω ένα κιλακι εβαλα αλλα μια τα παιδια μια εγω που αρρωστησα το εχασα

Το έχασες κιόλας? Μπράβοοοοο!!!!!!!

iouliana μου, η διαλειμματική νηστεία είναι ένας τρόπος διατροφής, που βασίζεται στο ότι μένεις 16-20 ώρες νηστικός (μόνο νερό, καφέ ή τσάι χωρίς ζάχαρη) και τρώς μέσα στις 8 -4 ώρες που απομένουν. Επίσης μπορεί να γίνει και 5-2 σε μέρες όμως, δηλαδή 5 μέρες τρως κανονικά και 2 μέρες αφαγία, αλλά αυτό δεν μου αρέσει.

σου βάζω κάτι που βρήκα: (έχει πάρα πολλά αν ψάξεις και γκουκλαρεις)

Τι είναι αυτό που λέμε “διαλειμματική νηστεία”; Τα άτομα που ακολουθούν διαλειμματική νηστεία περιμένουν συνήθως 16-20 ώρες για να κάνουν ένα και μοναδικό γεύμα ή 2 μέσα σε ένα διάστημα 4-5 ωρών. Φυσικά κάποιες από αυτές κοιμούνται. Τις υπόλοιπες μπορεί να είναι στον χώρο εργασίας τους οπότε η διαλειμματική νηστεία μπορεί να είναι βολική λύση για περιπτώσεις ανθρώπων που δεν ευχαριστιούνται το φαγητό στην δουλειά. Αυτό μπορεί να συμβαίνει είτε λόγω του αγχωτικού περιβάλλοντος, είτε λόγω της παρουσίας του εργοδότη, ή εν τέλει δεν θέλουν να μοιράζονται με τους συνεργάτες τους το ότι άλλαξαν διατροφικές συνήθειες ή πως θέλουν να χάσουν λίπος. Αν τα άτομα που ταιριάζουν με την παραπάνω περιγραφή μπορούν να δείξουν μία σχετική σύνεση στο μοναδικό γεύμα της διαλειμματικής νηστείας τότε αυτή η μέθοδος είναι συμβατή με αυτούς.

https://www.newsbeast.gr/woman/arthro/309620/dokimaste-ti-dialeimmatiki-nisteia

 


1527894gvxcsdbcpz.gif
Link to comment
Share on other sites

10η ημέρα διαλειμματικής νηστείας.

Πάω σούπερ!!!! έχω χάσει έως τώρα 1,5 κιλό ακριβώς!!! Όσο περνάν οι μέρες συνηθίζω σε αυτό τον τρόπο διατροφής.

Έχει πέσει αρκετά η κοιλίτσα μου!!! Προσπαθώ να τρώω υγιεινά, πολύ σαλάτα και φρούτα και λίγο φαγάκι με λίγο ψωμάκι και γιαουρτάκι ή τυράκι.

 

Γενικά τρώω απ' όλα,  δεν αποκλείω τροφές αλλά υγιεινά μαγειρεμένα, όχι τηγανητά και βούτυρα και σφολιατοειδή.

Υποθερμιδικά δεν είναι,  ίσως και παραπάνω από ισοθερμιδικά, γιατί τρώω και καμμιά σοκοφρετούλα ή κανα μικρό γλυκάκι μετά το γεύμα μου, έτσι για την λιγούρα!!!

Το πιο σημαντικό που έχω παρατηρήσει, είναι ότι έχει βελτιωθεί πολύ η διάθεσή μου!!!!! παρ όλο που  έχω και 59 μέρες να δω περίοδο (είμαι σε προεμμηνόπαυση).


1527894gvxcsdbcpz.gif
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα κορίτσια χρόνια πολλά Καλή χρονιά.

Εγώ δεν έχω ζυγιστει ακόμα και ούτε θέλω.η νέα χρονιά με βρήκε άρρωστη και μέχρι τώρα πριν 2 μέρες έτσι ήμασταν οικογενειακός.με έπιασε και το δόντι και δεν έχω όρεξη για τίποτα.επίσης τελικά αποφάσισα για γυμναστήριο την Παρασκευή πάω για Εγγραφή πρώτα ο Θεός.

Κατερίνα εγώ στην καθημερινότητα μου τρώω έτσι.δηλ πριν την διατροφή Και προ εγκυμοσύνης έτρωγα κάνα τις 4. Και μετά το απόγευμα κανένα φρούτο και το βράδυ ότι έβρισκα.δεν έπαιρνα εύκολα κιλά και άμα έπαιρνα έχανα πολύ γρήγορα.επίσης δεν πεεινουσα.Τώρα μετά την εγκυμοσύνη είχε κολλήσει ο μεταβολισμός μου.με την γυμναστική πιστεύω να χασω γρήγορα


Ajd6p3.pngmsRrp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μπα Κατερινακι ..δεν την μπορω την αφαγια......τρωω συνεχεια:cool::cool:

Ζαχαρωτο καλη αρχη!!μεγαλωσε και το κοριτσακι σου!! Ενταξει εσυ μην μειωσεις και πολύ τις θερμιδες, εγω παντως όταν ετρωγα διαιτητικα εβλεπα διαφορα στο γαλα....δεν ξερω αν ισχυει βεβαια.

 


 kRl9p2.png kRl9p2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

κορίτσια μου τί κάνετε? Πώς πάτε; Εγώ θέλω να μοιραστώ τη χαρά μου που επιτέλους ξεκόλλησε η ζυγαριά! Το τελευταίο 10ήμερο έχασα 1,5 κιλό! Αφορμή ήταν και ότι αρρώστησα και δεν είχα όρεξη, αλλά μετά που συνήλθα συνειδητά συνέχισα να πέιθω τον εαυτό μου να μην έχει ... όρεξη και προσπαθώ απλά να το ράψω! όχι ότι δεν τρώω αλλά σίγουρα μικρότερες μερίδες, φρούτα το απόγευμα και το βράδυ σαλάτα ή βρώμη με γιαούρτι και σταφίδες. Από τα 70.5 που ήμουν 30 Ιανουαρίου σήμερα 68,9! Αχ έχω βάλει στόχο τα 67 αρχές μαρτίου και μετά ως το καλοκαίρι έχω τον στόχο των 60 κιλών.

Katerina71 πώς παει η διαλειμματική? Εσένα σκεφτόμουν τώρα που μου είχε κοπεί η όρεξη :-D 

  • Μου αρέσει 1

sACYp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 3 months later...

Κορίτσια που ειστε;Εχω τοσο καιρο να μπω στο καφε...

Να υποθεσω οτι τα χασατε τα κιλακια σας αφου δε βλεπω και πολύ κινηση εδω μεσα τελευταια.

Εγω παντως ξεκινησα διαιτα πριν μια εβδομαδα γιατι τα ξαναπηρα.:|

  • Μου αρέσει 1

Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον αφου δεν ειναι καμια εδω θα γραφω μονη μου:D:lol:

Ξεκινησα 30/5 χωρις να έχω ζυγιστει (κλασικα) αλλα επειδη γενικα δεν χανω δεν εχω και μεγάλες προσδοκίες.Επειδη εχω ξεκινησει αλλες 3 φορες διαιτα και τα παρατησα νομιζω δεν με παιρνει πλεον να σταματήσω.Ελπιζω να χανω 2 κιλα το μηνα τουλαχιστον γιατι αλλιως θα απογοητευτω πολυ:-?.Ηδη εχω προσπαθησει το χειμωνα με 2 μηνες διαιτα μονο 2 κιλα απωλεια:unsure:

Ολες ειστε κορμαρες ετοιμες για το καλοκαιρι;Καμια για παρεα στη διαιτα;Πωπωωωω ζηλευω:tongue:


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου! Αν με θυμάσαι γράφαμε μαζί εδώ το 2016. Τότε είχα τα κιλά της πρώτης εγκυμοσύνης. Τα έχασα, ξαναπήρα με τον καιρό 4, έμεινα έγκυος, γέννησα το Φλεβάρη κ τώρα έχω κ αλλά 4 Από τη δεύτερη εγκυμοσύνη. Σύνολο 8 λοιπόν, αλλά λόγω θηλασμού δεν μπορώ να κάνω εξτριμ δίαιτα. Το παλεύω όμως με σαλάτες. Οπότε θα ξανακάνουμε παρεουλα! 

  • Μου αρέσει 1

okVgp3.pngf0C9p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Konsta15 είπε:

Γεια σου! Αν με θυμάσαι γράφαμε μαζί εδώ το 2016. Τότε είχα τα κιλά της πρώτης εγκυμοσύνης. Τα έχασα, ξαναπήρα με τον καιρό 4, έμεινα έγκυος, γέννησα το Φλεβάρη κ τώρα έχω κ αλλά 4 Από τη δεύτερη εγκυμοσύνη. Σύνολο 8 λοιπόν, αλλά λόγω θηλασμού δεν μπορώ να κάνω εξτριμ δίαιτα. Το παλεύω όμως με σαλάτες. Οπότε θα ξανακάνουμε παρεουλα! 

Ααααα τελεια.Να σου ζησει και το καινουργιο μωρακι.

Πως αλλαζω υπογραφη εδω;;Εχει αλλαξει το καφε και δεν το βρισκω:?

Μακαρι να ειχα παρει κι εγω τα κιλα απο εγκυμοσυνη<_<

Εχεις ξεκινησει καιρο;Εγω πρέπει να ζυγιστω αλλα φοβαμαι τι θα δω:lol::P

 


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...