Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Γοργόνες σε δίαιτα!


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια!

Λοιπόν, εγώ έκανα την βλακεία και μετά την νηστεία και έπεσα με τα μούτρα με αποτέλεσμα να μπουν 2, 5 κιλά.....προσπαθώ αλλά όλο τσιμπολογώ ...λέω να ξαναπάρω τον διαιτολόγο που με βοήθησε και πέρσι.

@Konsta15 να σου ζήσει το μωράκι!πως τα πάτε?


 kRl9p2.png kRl9p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 28k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • maestria77

    2255

  • JENIA

    2242

  • mpap

    1708

  • tsipoura

    1624

Καλησπέρα!!!

iouliana αν πιστευεις οτι θα σε βοηθήσει να πας να τον δεις.Και η ψυχολογια σου θα ειναι καλύτερη αν εχεις καποιον που σε βοηθαει.

Εγώ μπαινω στη 3η βδομαδα σημερα και πρεπει να εχω χασει λιγο.Αν κι αφου δε ζυγιστηκα δεν ειναι και σιγουρη.:?Για να δω διαφορά στα ρουχα μου θα αργησω πιστεύω.Ασε που ολα ειναι καινουργια επειδη δεν μου εκανε τιποτα.Τα παντελόνια τα πηρα λιγο στενα.Έτσι καθε φορα που ντύνομαι νιωθω χοντρη και εχω λογο να συνεχισω:lol:


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις ευχές! @iouliana μια χαρά τα παμε πλέον που κοιμόμαστε λίγο παραπάνω. Όλα καλά ήταν απ την αρχή, αλλά η αϋπνία δεν παλεύεται με 2 παιδιά.. 

@Cacao ξεκίνησα μετά το Πάσχα κ έχω χάσει 4. Αργά κ σταθερά. Δεν πεινάω κιόλας μη φανταστείς! Ειμαι από τις λιγες που βγαίνουν απ το μαιευτήριο σχεδόν όσα κιλά μπήκαν να γεννήσουν.κ στις 2 εγκυμοσύνες την ίδια αργή έως πολύ αργή απώλεια είχα κ μάλιστα μου μένει κ η κοιλιά δυστυχώς. Τεσπα τα μωρά να είναι καλά κ σώμα θα ξανακάνουμε!

Τις 3 τελευταίες μέρες πεινάω πολύ κ δεν ξέρω γιατί.. 


okVgp3.pngf0C9p3.png

Link to comment
Share on other sites

Παράθεση

Κι εγω πειναω τις τελευταιες μερες πολυ.Στο μεταξυ εχω μονινως λιγουρες για γιαούρτι:tongue:Δυο την ημερα κατεβαζω. 

Εγω να σου πω την αληθεια προσπαθω να κανω πιο αυστηρη διαττοφη για 2 λογους.

Πρώτον αν το δω χαλαρα παλι θα ξεφύγω και θα σταματησω οπως τις 2 τελευταιες φορες

Και

Δεύτερων δεν χανω δεν χανω δεν χανω.Τα κιλά τα πήρα λόγω φαρμακευτικης αγωγης και παρολο που αλλαξα φαρμακα θα αργησω πολυ να επανέλθουν ολα στο φυσιολογικο ετσι ωστε να χανω κανονικα βαρος.

 


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

 Προλαβα και χαλασα τη διαιτα:oops: απο το μεσημερι κιόλας.Η αληθεια ειναι πως πειναω πολυ συνεχως τη τελευταια βδομαδα.Απλα ειναι βλακεια γιατι αυριο θα φαμε εξω και ολο και κατι θα ετρωγα.Τωρα θα πανε 2 μερες στη σειρα.Τελοσπαντων δε πειραζει.Θα συνεχισω απο Δευτερα κανονικοτατα σαν να μην εγινε τιποτα.Οπως ξαναειπα δεν με παιρνει να σταματήσω κι εχω σκοπο να το τραβηξω οσο παει.Με λιγα λογια ισως και ολο το φθινοπωρο. Αναλογα πως θα παει.Επειδη πηρα τα κιλα απο φαρμακα ισως σιγα σιγα στο μεταξυ να παρει μπρος και ο μεταβολισμός, να επανελθουν και οι ορμόνες κλπ και να χανω πιο ευκολα.Γιατι αν χανω ενα κιλο το μηνα θα παρει κανενα χρονο η δίαιτα.Κι αλλον ενα η συντήρηση.Ουαου.Ξαφνικα δε νιωθω καθολου τύψεις για το σημερινο και το αυριανο πλεον:lol::P


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα!!Εδώ στον αγωνα κατά του τσιμπολογηματος.Γι αυτο χθες και προχθες έφαγα κανονικα:tongue::tongue:Δεν θα κανω μισες δουλειες:DΣημερα τα κεφαλια μεσα και ξανα διαιτα.Δυσκολη μερα η σημερινή μιας και θα κανω μια μερα αποτοξινωση συν ειμαι επιρρεπής σε λιχουδιες λογω που εφαγα και χθες.


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Ημέρα ζυγισης η σημερινή καλά πήγαμε άλλο ένα κιλακι κάτω λέει, αν κ εγώ το σκ έφαγα και γλυκά κ τηγανιτά.. το παρακανα αλλά δεν πειράζει μια στο τόσο! 

Κακάο, κοίτα πρώτα την υγεία σου. Αν τα έχεις όλα ρυθμισμένα κ είσαι απολύτως υγιής εντάξει να σε απασχολεί το βάρος, αλλά καμία φορά τι να κανουμε;  δεν πειράζει μη σε χαλάει! Το έχω πάθει κ εγώ στο παρελθόν πριν την πρώτη εγκυμοσύνη πήρα φάρμακα κ παχυνα απότομα κ όλοι λεγανε κόψε τη μασα μια χαρά ήσουν κούκλα. Ε να κοιτάνε τη δουλειά τους. Δεν ξέρουν για ποιο λόγο παχυνα, δεν είναι δουλειά τους να μάθουν κ τα κιλά δεν προέρχονται πάντα από τον προφανή λόγο.. τη μασα δηλαδή!

Iouliana μαγειρεύεις ξεχωριστά στα παιδια; δεν είναι κουραστικό αυτο; εγώ τρώω κανονικά ότι έχουμε. Δεν προλαβαίνω να φτιάξω ειδικά φαγητά διαίτης! 


okVgp3.pngf0C9p3.png

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα καλο αγωνα!! :) εγω στο μυαλο μου τη κανω τη διαιτα χαχαχα πραγματικα λεω ποτε θα ξεκινησω τωρα υστερα αλλα θ κοντεψουνν 2 χρονών τα μικρα κ εγω ακομη θ τ σκεφτομαι ;) χαχα ειχα κανει μια αποπειρα στην αρχη γ λιγεσ μερες αλλα δεν. Ειπα θ αρχισω τρ π μεγαλωσαν λιγο ε κ αρχισαμε τα πεσιματα θα παω ν κανω μια δουλεια κ η θα με τραβολογανε απ τ μπατζακια η καποιος θα χτυπησει κ αντε να το δω αν δ δω πως χτυπησαν αστα! Για το μαγειρεμα δε το συζητω ενα φαγητο κυριως γ αυτα αν βολευει θα φαμε κ εμεις κ πολυ ειναι μεχρι ν γινει  Ο χαμο ς... Πραγματικα οτι βρω ευκαιρο τρωω κ συνηθως θα ειναι απαγορευτικο μου φαίνεται θα μεινω μια φακλανα κ μιση χαχαχα. Παντως αν τρωτε κ μετα εχετε τυψεισ μην το κανετε γιατι λεει ο οργανισμοσ δεν το καιει! :)

Link to comment
Share on other sites

@Konsta15 ξερεις τι μου τη δινει περισσοτερο;Που μου λεει συνεχεια η μανα μου.Το παρακανες αυτη τη φορα( εχω παρει κιλα στην ουσια 3 φορες.Καθε φορα που αυξανα δοσολογια και μετα ελιωνα στη διαιτα για να χασω οτι μπορουσα...)Και παχυνες πολύ.Επρεπε να προσεξεις κλπ κλπ κλπ.Με εκνευριζει απιστευτα γιατι ξερει οτι δεν τα πηρα απο φαγητο.Βεβαια δεν προσεχα κιολας αλλα ρε κοριτσια δε μπορω να ειμαι σε διαιτα μονιμα απλα και μονο για να μη παρω 10 κιλα αλλα 7πχ.Δεν θα εχω κουραγιο μετά να κανω διαιτα για να τα χασω και δεν το καταλαβαινει αυτο.Βασικα με ενοχλει που ειναι επικριτική.Για τους υπολοιπους δεν το συζηταω εννοειται με κοιτανε και μου λενε παχυνες (λες κι εγω δεν το ξερω):evil:.Αφου κατεληξα να μην παω σε βαφτισια γνωστής μου λογω που η μανα της μου ελεγε οτι παχυνες πολυ ουτε που σε γνωρισα.Συν οτι δεν ειχα και τιποτα να φορεσω.:roll:

@exwduomuatika ξεκινα τωρα που γυριζει:tongue:.Τι περιεργο nickname εχεις;Και δυσκολο δεν νομιζω να το θυμαμαι σωστα:lol:


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Cacao καταλαβαίνω απόλυτα γιατί κ εμένα με έχει περάσει ένα χεράκι η μαμά μου στο παρελθόν! Έχω υπάρξει υπερβαρη λόγω φαγητού στην εφηβεία μου να δέχομαι απίστευτα σχόλια στο σχολείο και να μου κάνουν πλάκες κ φάρσες, έχω ομως υπάρξει κ κοκκαλιαρα κυριολεκτικά λόγω προβλήματος υγείας στα νεανικά μου χρόνια, φορώντας ο,τι γουσταρω σουπερ γκ0μεν@κι κλπ κλπ. Να σου πω που κατεληξα; τίποτα δεν τους αρέσει! Απ τη μια σε λένε χοντρή κ δεν προσέχεις κ που θα φτάσεις κλπ. Απ την άλλη φαε λίγο θ αρρωστήσεις φαίνονται τα κοκκαλα σου και τα συναφή. Μετά από 2 παιδιά αγάπησα το σώμα μου όσο δεν πάει. Βγήκα το προηγούμενο σκ στην παραλία με πρωτοφανη άνεση. Γιατί αυτό το σώμα έφερε στο κόσμο 2 μωρά και σε όσους δεν αρέσει να κοιτάνε απ την άλλη. Έχει άλλες 359 μοίρες να γυρίσουν το κεφάλι τους. Στη μια δική μου θα είναι γυρισμένοι οι κακοπροαίρετοι; αντίστοιχα κ εσύ το θέμα σου είναι να είσαι υγιής. Αν το τίμημα είναι μια κοιλιά μεγαλύτερη απ αυτή που έχουν οι άλλοι σαν ιδανική ας είναι! Το φαΐ τους τρώμε ή μας κουβαλάνε στην πλάτη και τους βαραινουμε; και γιατί πρέπει όλοι να είμαστε σε καλούπια ίδιοι κ απαραλλαχτοι; θα με ρωτήσεις για ποιο λόγο κάνω δίαιτα τότε..  Η απάντηση είναι ότι θέλω να γυρίσω σε κιλά που νοιώθω  πραγματικα υγιής, όχι όμορφη, όχι να μου κανουν κοπλιμεντα, όχι να γυρνάνε κεφάλια στο δρόμο! Αν γυρνάνε δε μας χαλάνε βέβαια..  χαχαχα!

Παρεμπιπτόντως έχουμε κ εμείς κάτι συγγενείς που όποτε τους βλέπουμε μας ζυγίζουν με το μάτι! Ειδικά τον άντρα μου που έχει κιλακια αρκετά μετράνε τις μπουκιές του στα τραπέζια. Του δίνουν την πιατέλα με τα κρέατα και του λένε μπριζόλα θες ή μήπως να μη φας γιατί πρέπει να χάσεις και κάνα κιλό..σε βλέπω πάλι πήρες! Χαχαχα. 


okVgp3.pngf0C9p3.png

Link to comment
Share on other sites

@Cacao καλε πήγαινε για exwduomustika αλλά το μπέρδεψα κ λέω δ βαριέσαι χαχα. Οι μάνες έχουν τα δικά τους κ η δικιά μ τα πετάει βέβαιΑ μπορώ να πω έχει συμμορφωθει παλιά τα κόπανουσε μπαμ όχι ότι έχει άδικο ανήσυχου κ κ αυτες... Απ τον αδερφό μ ξέρω λόγω κορτιζονης αργούσε να πάρει μπρος κάνα δίμηνο ο μεταβολισμός όταν σταματούσε κορτιζόνη  π έπαιρνε  γ θέμα υγείας τώρα δν ξέρω τι παίρνεις εσύ τι θέμα έχεις αλλά ήταν κ μικρός κ μετά το δίμηνο ενώ δεν έκανε κάποια αυστηρή διατροφή απλως πρόσεχε παραπάνω άρχιζε να χάνει γρηγορα.. Λεω ν ξεκινησω αλλα που κ μια συμπαράσταση χρειαζεται δν ειναι να πω θα κανω θ αρχισουν ν ερχονται διαφορα σπιτι!!! Ασε π θηλαζω κ ολας κ εχω κ μια απιστευτη πεινα οταν με πιανει.. Καλα μιλαμε ουτε νερο δ προλαβαινω ν πιω ωρες ωρες μ φαινεται πιο ευκολα θ εκανα αφαγια παρα διατροφη γτ η διατροφη θελει κ το μαγειρεμα της κ τα ψωνια της εμεις τωρα αρχισαμε να ψιλοβρισκουμε χρονο γ τουαλετα (κ αυτο οχι παντα!! ) το σκεφτομαι παντως... Καλα δε το συζητω οι αλλοι απλα δε μ απασχολουν! Κ εγω κρυφτηκα αλλα ποσο ν κρυφτεις δ βγαινω π δ βγαινω με τ μικρα κλειστηκα μια στο εκατομμύριο π θ μπορεσω θα χω ν σκέφτομαι κ το τι λενε οι αλλοι αντε γεια στο κατω κατω αν γινει κατι εγω εχω κανει επενδυση κ θα εχω καυσιμα ποιος θα παει πρωτος??? Οχι εγω!! Χαχα οντως γ τ ρουχα οσο αερατα κ ν τ πηρα παλι δ βρίσκεις ν βαλεισ ομως μεγαλυτερα δ παιρνω γτ θα λεω οκ ειμαι μια χαρα. Ενω δεν ειμαι πραγματικα τα ποδια μου δεν αντεχουν πολλα πολλα γ αυτο κ ειμαι συντηρηση δ μπορω ν πω δν βαζω αλλα κ π δε βαζω το προβλημα παραμενει  Θα μ πειτε αλλα κ τι ν κανω ελπιζω να μπορεσω καποια στιγμη ν οργανωθω!! 

Link to comment
Share on other sites

Καλημεραααα!!!Δε μπηκα λίγες μερες ειχαμε διαφορα να μας απασχολουν.Ευτυχως τελειωσαμε και με τη γιορτη του παιδικου γιατι με αυτον τον καιρο μια θα γινει μια δε θα γινει μας ζαλισαν.Εχουμε και τα γενέθλια τωρα και δεν ηθελα να συμπέσει σε περιπτωση αναβολης.

Η δίαιτα κανονικα αλλα μπορω να πω οτι πειναω και νιωθω και πρησμενη κι επειδη δεν εχω ζυγιστει νιωθω οτι δεν εχει αποτελεσμα.Πρεπει να βγαλω μια φωτο με μαγιο και να τη κολλησω στις πορτες στα ντουλαπια και στο ψυγειο.Γενικα τη μερα των γενεθλιων της κορης μου θα φαω οποτε δε λεει να τσιμπολογησω κι αλλη μερα.Ηδη το εχω κανει τη προηγουμενη βδομαδα.:roll:


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

Α εγώ την έχω χαλάσει από το Σάββατο γιατι είχα τρομερές λιγουρες λόγω αναμονής περιόδου! Δεν το μετανιώνω όμως, χαλαρά! Χτες ας πούμε χτύπησα ένα μπέργκερ μούρλια!! Αλλά εντάξει τώρα αδιαθετησα και από Δευτέρα πάλι τα κεφάλια μέσα. Καλά τα είχα πάει τόσο καιρό ας μην τα ξαναπάρω όλα σε μια βδομάδα..

Εμείς τη γιορτή του παιδικού την έχουμε αυτή τη βδομάδα. Και γενέθλια σε καμία 20αρια μέρες. Να τα χαιρόμαστε! Θα κάνετε μεγάλο παρτυ;


okVgp3.pngf0C9p3.png

Link to comment
Share on other sites

Μωρε δε θελω να τη χαλάω συνέχεια γιατι με παει πισω<_<

Το παρτυ θα το κανουμε σπιτι την αλλη Κυριακη.Βασικα φιλους μας θα καλεσουμε.Παιδακια δεν θα είναι και παρα πολλα.Οπως υπολογιζω περιπου 6-7 παιδια και 17-18 μεγαλοι.Εχω να φτιαξω και τη τουρτα και πεφτει στη μεση και το σινεμα που εχω πει στη μικρη να παμε.Σκεφτομαι να τα φτιαξω ολα πρωινα που θα λειπει στον παιδικο.

Εσεις @Konsta15 που θα κανετε παρτυ;Σε παιδοτοπο;


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...