Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

CAFE ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΝΑΥΤΙΚΩΝ


Recommended Posts

....γεια σας και από μένα ...

Και γω γυναίκα ναυτικού είμαι..και μάλιστα φρέσκια..Εφυγε όταν το ζουζούνι μας ήταν 6 μηνών!! Πρόλαβε και άκουσε "μπαμπά" τουλάχιστον..(το μαμά ακόμα δεν το έχω ακούσει εγώ να σκεφτείτε)...Δε μπορώ να πω ότι δεν είναι δύσκολη η καθημερινότητά μας αλλά το παλεύουμε όσο καλύτερα μπορούμε. Εκείνο που μου τη δίνει στα νεύρα είναι ότι δεν ξέρουμε πότε ακριβώς θα ξεμπαρκάρει..είναι πιο δύσκολο αν δεν εχεις να υπολογίσεις μέρες ή μήνες ε;;;;;

Γεια σου ayla και καλώς ήρθες! Καλέ εσένα το ζουζουνάκι σου μίλησε 6 μηνών;;; Βρε μπας και το φανταστήκατε;:D

Σε τι πλοια ταξιδεύει ο άντρας σου; Την καθημερινότητά μας δεν μπορεί να την καταλάβει καμια γυναίκα που ο άντρας της δεν έχει αυτή την υπέροχη:mrgreen: δουλειά!!! Τον τελευταίο μήνα έχω πάει από ΚΤΕΟ και συνεργείο το αυτοκίνητο, μέχρι κι εγώ δεν ξέρω τι άλλο αντρικό... Σε λίγο σκέφτομαι να πηγαίνω και στις αντρικές τουαλέτες.:lol::lol::lol:

Α, εσύ έχεις και απαιτήσεις βλέπω... Θες να ξέρεις και πότε ακριβώς θα ξεμπαρκάρει!!! ΑΑΑΑΑΑΑΧ,τι τραβάμε και δεν το μαρτυράμε...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Pasxalitsa τι είπες τώρα;; Μερικές φορές πραγματικά απορώ με τον εαυτό μου!!! Το τι δουλειές εχω κάνει στο σπίτι(αφού τα λέω στον άντρα μου και δεν το πιστεύει)!!! Προχθές έβαλα αυτόματο πότισμα στις γλαστρες και γενικά, φτιαχνω τα πάντα! Bob ο μάστορας!!! Χαχαχα! Δεν πειράζει δοκιμαζουμε&τις αντοχές μας!! Αυτό με την ημερομηνία που θα έρθουν είναι όντως πολυ σπαστικο.. Εγω νευριαζα παρά πολυ γιατί κατα ένα παράξενο τροπο πάντα κάτι γίνεται και καθηστερει.. Παλιά που δεν ήξερα μαλωναμε(λες και έφταιγε αυτός) τώρα υπολογιζω πάντα + κάποιες μέρες ώστε να μην απογοητευομαι σε περίπτωση που καθηστερησει!

Ο δικός μου είναι σε δεξαμενοπλοια!

Τώρα για την επισκευή ξέρω ότι μπορούν να πανε παιδιά, γιατί ετσι&αλλιως σε ξενοδοχείο θα μένουμε οπότε γιατί να υπάρχει πρόβλημα; Λογικά αρχές Αυγούστου θα παει το πλοίο επισκευή οπότε κάπου εκει θα πάμε και εμείς!

Παντως χάρηκα που σας βρήκα, γιατί μόνο μια φίλη εχω που ο άντρας της είναι συνάδελφος με το δικο μου και λέμε τον πόνο μας αλλά μένει πειραια&λογο αποστάσης δεν τα λέμε συχνά..


eNortjKzUjI0MTQzN1ayBlwwFYAC0w,,02.pngeNortjKzUjI0NTUzNlCyBlwwFYYC0Q,,22.png

eNortjKzUjIysDQxMlKyBlwwFXsC0A,,26.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου ayla και καλώς ήρθες! Καλέ εσένα το ζουζουνάκι σου μίλησε 6 μηνών;;; Βρε μπας και το φανταστήκατε;:D

Σε τι πλοια ταξιδεύει ο άντρας σου; Την καθημερινότητά μας δεν μπορεί να την καταλάβει καμια γυναίκα που ο άντρας της δεν έχει αυτή την υπέροχη:mrgreen: δουλειά!!! Τον τελευταίο μήνα έχω πάει από ΚΤΕΟ και συνεργείο το αυτοκίνητο, μέχρι κι εγώ δεν ξέρω τι άλλο αντρικό... Σε λίγο σκέφτομαι να πηγαίνω και στις αντρικές τουαλέτες.:lol::lol::lol:

Α, εσύ έχεις και απαιτήσεις βλέπω... Θες να ξέρεις και πότε ακριβώς θα ξεμπαρκάρει!!! ΑΑΑΑΑΑΑΧ,τι τραβάμε και δεν το μαρτυράμε...

Καλώς σας βρήκα λοιπόν!!! Ο άντρας μου είναι σε δεξαμενόπλοια κοινώς γκαζάδικα. Αυτή τη στιγμή είναι κάπου στα ανοιχτά του Βόρειου Αντλαντικού με πορεία προς τον Κόλπο του Μεξικού (γμτ εκεί με την πετρελαιοκηλίδα:().

Το "μπαμπά" άρχισε να το λέει μια βδομάδα πριν μπαρκάρει και μάλιστα είχε "κολλήσει η βελόνα" και το έλεγε συνέχεια!!! Τώρα έχουμε μάθει άλλες δυο λεξουλες..το "γιαγιά" και το..."κακά"!! (Προτίμησε να πει κακά από μαμά το καλό μου :confused::confused:, αν είναι δυνατόν).

Καλά pashalitsa, κ γω με τις επισκευές έχω γίνει εξπέρ! Ασε που λίγες μέρες αφου έφυγε, το αμάξι κόντεψε να με αφήσει εντελώς και είχα και το μωρό μέσα....βασικά με άφησε σε μια ανηφόρα και πανικοβλήθηκα ώσπου να καταφέρω να το πάω σπίτι. Μετά βρήκα συνεργείο, φόρτωσα τη μικρή και βουρ όλοι μαζί για επισκευή. Τελικά είχε καεί ο πολλαπλασιαστής και κατι μπουζοκαλώδια (τα έμαθα κ αυτά)...αλλά οκ τα φτιάξαμε. Η ειρωνία είναι ότι όσο καιρό ήταν εδώ δεν είχαμε πάθει καμια ζημιά ..με το που έφυγε άρχισαν όλα μαζί να "καταρρέουν" λες κ το έκαναν επίτηδες!! Λάμπες κάηκαν στο σπίτι (αντε με σκάλες εγώ να τις αλλάζω)...γλάστρες έπεσαν από τον δυνατό αέρα κ διάφορα τέτοια ωραία! Ώρες ώρες απελπίζομαι, άλλες έχουμε κ την πλάκα μας με τη μικρή...Της μιλάω λες και είναι μεγάλος!

Τώρα για τα ταξίδια όταν τα πλοία είναι για επισκευή δεν ξέρω τι να σας πω..είναι το πρώτο μπάρκο που κάνει ως παντρεμένος και ...δεν έχω δοκιμάσει ακόμα κατι τέτοιο. Ωστόσο τον Γενάρη επιστρέφω στη δουλειά μου οπότε το βρίσκω δύσκολο να πηγαίνω, αν και εφόσον τύχει τέτοια φάση.Έτσι δεν είναι;


age.png

 

Link to comment
Share on other sites

Ayla αν έχεις κάποιον να σου κρατήσει την μικρή μπορείς μέχρι τον Ιανουάριο να κάνεις και εσύ το πρώτο σου μπάρκο!!!!!!!!!! Εγώ πάντως έχω να πάω απο πέρσι τον Μάρτιο, και μου έχει λείψει.. Πήγα Philadelphia και πήρα το πλοίο, μετά Aφρική φορτωσαμε και μετά canada, Quebec ξαμπαρκάραμε μαζί!!!!!!!! Φοβερή εμπειρία, μείναμε και 3 μέρες παραπάνω στο quebec και γυρίσαμε Ελλάδα!! Γενικά έχετε βοήθεια??? Εμένα η μαμά μου δουλεύει και έτσι όπως έγιναν τα πράγματα θα δουλεύει για άλλα 15 χρόνια και η πεθερά μου είναι στην Πάρο(ευτυχώς)!!!! Στην γιαγιά μου μπορεί να αφήσω καμιά φορά ένα απο τα δυο αλλά για λίγο!


eNortjKzUjI0MTQzN1ayBlwwFYAC0w,,02.pngeNortjKzUjI0NTUzNlCyBlwwFYYC0Q,,22.png

eNortjKzUjIysDQxMlKyBlwwFXsC0A,,26.png

Link to comment
Share on other sites

Ayla αν έχεις κάποιον να σου κρατήσει την μικρή μπορείς μέχρι τον Ιανουάριο να κάνεις και εσύ το πρώτο σου μπάρκο!!!!!!!!!! Εγώ πάντως έχω να πάω απο πέρσι τον Μάρτιο, και μου έχει λείψει.. Πήγα Philadelphia και πήρα το πλοίο, μετά Aφρική φορτωσαμε και μετά canada, Quebec ξαμπαρκάραμε μαζί!!!!!!!! Φοβερή εμπειρία, μείναμε και 3 μέρες παραπάνω στο quebec και γυρίσαμε Ελλάδα!! Γενικά έχετε βοήθεια??? Εμένα η μαμά μου δουλεύει και έτσι όπως έγιναν τα πράγματα θα δουλεύει για άλλα 15 χρόνια και η πεθερά μου είναι στην Πάρο(ευτυχώς)!!!! Στην γιαγιά μου μπορεί να αφήσω καμιά φορά ένα απο τα δυο αλλά για λίγο!

Θα μπορούσα να την αφήσω στη μάνα μου αλλά ρε γμτ..δε ξέρω αν είναι κ τόσο καλή ιδέα..Καταρχάς θηλάζει ακόμα...κατά δεύτερο θα πρέπει να φέρω τη μάνα μου να εγκατασταθεί στο σπίτι και μου φαίνεται κάπως δύσκολο οργανωτικά διότι: εγώ μένω Ρέθυμνο, τα πεθερικά μου επίσης, το πατρικό μου είναι στην Αθήνα...και έτσι κ φέρω τη μάνα μου εδώ και δεν προτιμήσω τα πεθερικά θα γίνει μίνι επανάσταση. Ωστόσο το παιδι μου δεν μπορώ να τ ο εμπιστευτώ στα πεθερικά γιατί όσες φορές έρχονται σε επαφή με τη μπέμπα κάνουν όλα τα κουλά: καπνίζουν, θέλουν να δίνουν στο παιδί να τρώει γλυκά και ότι μπορείς να φανταστείς..τις προάλλες στο τσακ πρόλαβα την πεθερά μου την ώρα που πήγαινε να χώσει το δάκτυλο της στο στόμα της μικρής (απλυτο εννοείται) για να δει λεει αν έβγαλε δόντι!!! Δε θέλω να περάσει το παιδί μου δύσκολες στιγμές και εγώ να λείπω μακριά της!!! Είμαι υπερβολική;;;;


age.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Α...το πιο κουλό που πρόσφατα πήγε να κάνει η πεθερά μου: ήθελε σώνει κ ντε να δώσουμε λεει στο παιδί ρακι (ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ) για να απαλύνουν λεει οι πόνοι από τα δοντάκια που περιμένουμε!! Δηλαδή μιλάμε για παράνοια..Άκου ρακί στο παιδί;;; :confused::confused:


age.png

 

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα είναι βέρα Κρητικιά λοιπόν!!!! Κοίτα είναι περίεργα τα πράγματα! Εγώ μένω Αθήνα, την πρώτη φορά που άφησα την μικρή μου ήταν 6 μηνών! Εμείς μένουμε Αθήνα την έστειλα λοιπόν στην Πάρο στην πεθερά μου για ένα μήνα.. Η πεθερά μου μεγάλωσε 5 παιδιά και έχει παρακαλώ 12 εγγόνια!!!!! Οπότε λέω οκ ένας μήνας είναι θα περάσει, και όντως δεν υπήρχε κανένα πρόβλημα, εκτός του οτι η πεθερά μόλις γύρισα και μου έφερε την μικρή έπαθε κατάθλιψη γιατί της έλειπε!!!!! Στην μικρή πήρε μια μέρα για να με συνηθίσει και μετά ήταν σαν να μην έφυγα ποτέ!

Πέρσι η μικρή ήταν 1,5 χρονών, την κράτησε η μαμά μου μαζί με την γιαγιά μου!!! Επειδή περπάταγε τους τρέλανε λίγο αλλά και πάλι μια χαρά τα έβγαλαν πέρα!

Εγώ στην θέση σου, αν βέβαια μπορεί η μαμά σου να την κρατήσει θα της έλεγα να κατέβει στην Κρήτη και στα πεθερικά θα έλεγα αν μπορούν να πηγαίνουν να βοηθάνε για να μην τους βγάλεις τελείως έξω απο το θέμα!!!

Πάντως αν θέλεις να πας θα την βρεις εσύ τη λύση!!!!!!!!


eNortjKzUjI0MTQzN1ayBlwwFYAC0w,,02.pngeNortjKzUjI0NTUzNlCyBlwwFYYC0Q,,22.png

eNortjKzUjIysDQxMlKyBlwwFXsC0A,,26.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις κι άδικο..αν πραγματικά το αποφασίσω θα βρω τη λύση. Βέβαια είναι και το άλλο...αναρωτιέμαι αν είναι στους περισσότερους ναυτικούς έτσι..(ίσως εσύ να ξέρεις περισσότερα για το θέμα)..Στους μήνες που είναι μπαρκαρισμένος ο άντρας μου (έφυγε στις 8 Απριλίου) ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΑΤΗΣΕΙ ΑΚΟΜΑ ΣΕ ΛΙΜΑΝ!!!! Ναι ναι όπως το ακούς....Ταξιδεύουν διαρκώς και αγκυροβολούν στα ανοιχτά έξω από λιμάνια και έρχονται άλλα πιο μικρά πλοία για φόρτωμα-ξεφόρτωμα ή λάντζες για τα τρέχοντα....πάντως τα ποδαράκια τους σε λιμάνι ακόμα δεν τα πάτησαν!!! Σε τέτοια φάση λεει να πάω κ γω; Τι λες; Οχι ότι θα βαρεθώ δεν είναι αυτό που με απασχολεί....απλά σκέφτομαι την ψυχολογία που θα επικρατεί στο πλοίο και μήπως με κοιτάνε οι υπόλοιποι με μισό μάτι...


age.png

 

Link to comment
Share on other sites

Εμένα έφυγε 1 Απριλίου!!! Για 3 μέρες έχασε το Πάσχα... Λοιπόν και εμένα μια απο τα ίδια και σαν υπο/αρχος δεν κατεβαίνει καθόλου.. Εγώ τις φορές που κατέβηκα βγήκα με το υπόλοιπο πλήρωμα ακόμα και μόνη μου!!!! Εσένα τι ειδικότητα έχει? Εφόσον η εταιρία βάζει λάντζα μπορείς κανονικά να κάνεις τις βόλτες σου!!!! Καλέ γιατί να σε κοιτάνε με μισό μάτι?? Θα είσαι η μοναδική γυναίκα και θα σε έχουν στα όπα όπα!!! Εμένα μου μιλούσαν όλοι στον πληθυντικό και για να περνάει η ώρα πήγαινα και καθόμουν τα πρωινά που ο σύζυγος είχε δουλειά στην γέφυρα και έκανα χαβαλέ με τους ανθυποπλοιάρχους που ήταν στην ηλικία μου και μικρότεροι!!!(24 τότε 26 τώρα!)


eNortjKzUjI0MTQzN1ayBlwwFYAC0w,,02.pngeNortjKzUjI0NTUzNlCyBlwwFYYC0Q,,22.png

eNortjKzUjIysDQxMlKyBlwwFXsC0A,,26.png

Link to comment
Share on other sites

Εμένα έφυγε 1 Απριλίου!!! Για 3 μέρες έχασε το Πάσχα... Λοιπόν και εμένα μια απο τα ίδια και σαν υπο/αρχος δεν κατεβαίνει καθόλου.. Εγώ τις φορές που κατέβηκα βγήκα με το υπόλοιπο πλήρωμα ακόμα και μόνη μου!!!! Εσένα τι ειδικότητα έχει? Εφόσον η εταιρία βάζει λάντζα μπορείς κανονικά να κάνεις τις βόλτες σου!!!! Καλέ γιατί να σε κοιτάνε με μισό μάτι?? Θα είσαι η μοναδική γυναίκα και θα σε έχουν στα όπα όπα!!! Εμένα μου μιλούσαν όλοι στον πληθυντικό και για να περνάει η ώρα πήγαινα και καθόμουν τα πρωινά που ο σύζυγος είχε δουλειά στην γέφυρα και έκανα χαβαλέ με τους ανθυποπλοιάρχους που ήταν στην ηλικία μου και μικρότεροι!!!(24 τότε 26 τώρα!)

Εμένα έφυγε 13 Απριλίου (καλά συνεννοημένοι ήταν;;;) και πρόλαβε να κάνει Πάσχα. Στην αρχή ήταν να φύγει Μ. Παρασκευή και εγώ ήμουν σαν Μ. Παρασκευή αλλά τελικά έπιασαν τα μαγικά μου και του είπαν θα φύγει Δευτέρα του Πάσχα και μετά πάλι το καθυστέρησαν...(λόγω ράδας)

Τελικά εκεί που κλαιγόμουνα, άρχισα τα "τι θα γίνει αγάπη μου θα φύγεις ή θα μας πάνε στον Κορυδαλλό για χρέη;;;":grin::-D:grin:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δεν έχεις κι άδικο..αν πραγματικά το αποφασίσω θα βρω τη λύση. Βέβαια είναι και το άλλο...αναρωτιέμαι αν είναι στους περισσότερους ναυτικούς έτσι..(ίσως εσύ να ξέρεις περισσότερα για το θέμα)..Στους μήνες που είναι μπαρκαρισμένος ο άντρας μου (έφυγε στις 8 Απριλίου) ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΑΤΗΣΕΙ ΑΚΟΜΑ ΣΕ ΛΙΜΑΝ!!!! Ναι ναι όπως το ακούς....Ταξιδεύουν διαρκώς και αγκυροβολούν στα ανοιχτά έξω από λιμάνια και έρχονται άλλα πιο μικρά πλοία για φόρτωμα-ξεφόρτωμα ή λάντζες για τα τρέχοντα....πάντως τα ποδαράκια τους σε λιμάνι ακόμα δεν τα πάτησαν!!! Σε τέτοια φάση λεει να πάω κ γω; Τι λες; Οχι ότι θα βαρεθώ δεν είναι αυτό που με απασχολεί....απλά σκέφτομαι την ψυχολογία που θα επικρατεί στο πλοίο και μήπως με κοιτάνε οι υπόλοιποι με μισό μάτι...

Εννοείς με μισό μάτι και λυσσασμένο;;;:lol::lol::lol: Καλέ μη φοβάσαι δεν δαγκώνουν και εξάλλου είναι εμβολιασμένοι...

Κοίτα, αυτό με τα λιμάνια είναι πολύ συχνό σε πλοία που είναι πάρα πολύ μεγάλα και δεν χωράνε εύκολα στα λιμάνια... Πόσες χιλιάδες τόνοι είναι το πλοίο;;;

Αν δεν έχεις σταματήσει το θηλασμό και αν το μωρό δεν γίνει τουλάχιστον 1 έτους, γνώμη μου είναι να μην το αφήσεις για να πας στο καράβι... Άστο, έχεις καιρό... Ειδικά με τη φάση που λες ότι παίζει εκεί, μπορεί να ψιλοαποκλειστείς και να αργήσεις να γυρίσεις...

Εμένα ο δικός μου είναι στην Cardiff του Οικονόμου, οι δικοί σας;;;

Α, έχει ξεκινήσει από Αφρική και κατευθύνεται προς Κόλπο Μεξικού, μάλλον για Χιούστον...

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς με μισό μάτι και λυσσασμένο;;;:lol::lol::lol: Καλέ μη φοβάσαι δεν δαγκώνουν και εξάλλου είναι εμβολιασμένοι...

Κοίτα, αυτό με τα λιμάνια είναι πολύ συχνό σε πλοία που είναι πάρα πολύ μεγάλα και δεν χωράνε εύκολα στα λιμάνια... Πόσες χιλιάδες τόνοι είναι το πλοίο;;;

Αν δεν έχεις σταματήσει το θηλασμό και αν το μωρό δεν γίνει τουλάχιστον 1 έτους, γνώμη μου είναι να μην το αφήσεις για να πας στο καράβι... Άστο, έχεις καιρό... Ειδικά με τη φάση που λες ότι παίζει εκεί, μπορεί να ψιλοαποκλειστείς και να αργήσεις να γυρίσεις...

Εμένα ο δικός μου είναι στην Cardiff του Οικονόμου, οι δικοί σας;;;

Α, έχει ξεκινήσει από Αφρική και κατευθύνεται προς Κόλπο Μεξικού, μάλλον για Χιούστον...

Καλημέραααα!!!

Καλέ όλοι μαζί έφυγαν????? Εσάς πόσο κάθονται?

Εμένα αυστηρά 6μηνο αλλά τώρα επειδή θα πάμε και εμείς θα κάτσει και κανένα 15νθήμερο απο τον Οκτώβριο γιατί κανονίσαμε ένα ταξιδάκι στις Μαλδίβες 24/10 και θα μας βγει τζάμπα έτσι!!!

Λοιπόν ο δικός μου ήταν 12 χρόνια στην Euronav και τώρα κάνει το πρώτο του ταξίδι με την Marine Management του Καλλιμανόπουλου!

Και οι δικοί σας Υποπλοίαρχοι είναι???


eNortjKzUjI0MTQzN1ayBlwwFYAC0w,,02.pngeNortjKzUjI0NTUzNlCyBlwwFYYC0Q,,22.png

eNortjKzUjIysDQxMlKyBlwwFXsC0A,,26.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέραααα!!!

Καλέ όλοι μαζί έφυγαν????? Εσάς πόσο κάθονται?

Εμένα αυστηρά 6μηνο αλλά τώρα επειδή θα πάμε και εμείς θα κάτσει και κανένα 15νθήμερο απο τον Οκτώβριο γιατί κανονίσαμε ένα ταξιδάκι στις Μαλδίβες 24/10 και θα μας βγει τζάμπα έτσι!!!

Λοιπόν ο δικός μου ήταν 12 χρόνια στην Euronav και τώρα κάνει το πρώτο του ταξίδι με την Marine Management του Καλλιμανόπουλου!

Και οι δικοί σας Υποπλοίαρχοι είναι???

Καλά ε, στον ουρανό σε γύρευα και στη γη σε βρήκα... Ρώτα σε παρακαλώ τον άντρα σου αν ξέρει ή αν μπορεί να μάθει αν αυτή η εταιρεία του Καλλιμανόπουλου είναι του γιου του Καλλιμανόπουλου που είχε παλιά μια εκπληκτική εταιρεία την 'Ελληνική', (με την οποια ταξίδευε για πολλά χρόνια ο πατέρας μου ως ηλεκτρολόγος). Έμαθα ότι μάλλον είναι ο γιος του και ότι πληρώνει πάρα πολύ καλά αυτή η εταιρεία αλλά ο άντρας μου είναι λίγο κολλημένος με αυτά τα θέματα και θέλει σπρώξιμο... Είναι αλήθεια ότι είναι καινούρια εταιρεία και ότι ψάχνει για καλούς Έλληνες αξιωματικούς;;;

Ο δικός μου είναι εδώ και δυο χρόνια Α΄μηχανικός παρότι είναι μικρός σχετικά (έγινε Α΄ 34 χρονών). Νιώθει ανασφάλεια να αλλάξει εταιρεία παρότι είναι άριστος στη δουλειά του, είναι θέμα χαρακτήρα!:mrgreen::twisted:

Ρε γμτ δεν νομίζω ότι πληρώνεται καλά εκεί που είναι, έγινε ολόκληρη φασαρία και δώσανε μια μικρή αύξηση τώρα, την οποία την τρώει η αύξηση της εφορίας...

Link to comment
Share on other sites

Αχ, κι εγώ ονειρεύομαι ένα ταξίδι στη Σκανδιναβία αλλά δεν το βλέπω να έρχεται άμεσα έτσι όπως είμαστε οικονομικά στριμωγμένοι τώρα... Στην καλύτερη να πάμε κανένα ταξιδάκι ως το Λονδίνο...Αλλά δεν ξέρω αν το Νοέμβριος είναι κατάλληλη εποχή για Αγγλία... Έχω γυρίσει και έχω δει τον κόσμο όλο με τα κρουαζιερόπλοια της Celebrity Cruises που δούλευε για 6 χρόνια, αλλά Βόρεια Ευρώπη δεν έχω πάει πουθενά!!! Έχω πάει στην Αλάσκα και την διώρυγα του Παναμά και δεν έχω πάει στο Λονδίνο... Περαστικά μου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...