Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Cafe Σεπτέμβριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 23,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • makarinaerthei

    3411

  • fairytale

    3304

  • maria_s

    2450

  • zoi_m

    1533

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

λιακι μου δεν ηξερα για τον αδερφο σου...καταλαβαινω γιατι θελει τοσο πολυ διδυμα...αντε με το καλο στο τριτο:P

σοφακι περαστικα ακομα αρρωστοι ε?

κανα νεο απ τη μακ ειχαμε?για μπες μαρακι να μας πεις...


uVBDp3.png MkMgp2.png

kJdJp2.png

Δεν είναι ευτυχία να κάνεις πάντα αυτό που θέλεις,

αλλά πάντα να θέλεις εκείνο που κάνεις.

-Τολστόι-

Link to comment
Share on other sites

Να μαι παλι εδω....

ΕΓω προσωπικα δεν θα καπνιζα ποτε οσο θηλαζω γιατι θα ειχα τοσο φρικτες τυψεις που δεν θα το ευχαριστιομουνα......Οποτε κανω υπομονη!!!!!

Εννοειτε οτι ηπια ενα ποτηρακι και χριστουγεννα και πρωτοχρονια!!!ΒΕβαια πρωτοχρονια ηπια 2 ποτηρια σαμπανια γιατι τρελλαινομαι για σαμπανια!!!!!

ΚΑλα Λια αυτο με τον αδερφο σου τι να πω....Νομιζα οτι γινονται μονο στις ταινιες!!!!ΚΑι αν εσεις δεν κανατε διδυμα σιγουρα τα παιδια σας θα κανουν παντως......

Αληθεια το σκέφτεσαι το τριτο?Μπραβο ρε....ΕΓω ουτε με σφαιρες.....Δεν αντεχω αλλο......:-(:sad:

Σοφακι τωρα που το θυμηθηκα που ειπες για το θηλασμο με την Βαλερια σκεφτηκες να αντικαταστησεις το μεσημεριανο θηλασμο με κατι αλλο που την ευχαριστει?Οπως π.χ. ενα χυμο ή κατι τετοιο..... Ισως της κακοφανει λιγοτερο....ΛΕω εγω τωρα....Οχι οτι ειναι καμια τεκμηριωμενη αποψη απλα ετσι το σκεφτηκα.....

ΜΑααααααακ αντε κοριτσακι ολες περιμενουμε......

Σοφια Νο2 τι να πω και εσυ υπομονη...Πως σας βρηκε οικογενειακως αυτο.....Ολα περαστικα ειναι....Απλα ταλαιπωρείστε μωρε.....

Δεν θυμαμαι αν ηθελα να σχολιασω κατι αλλο....Ειμαι τοσο κουρασμεν....ΜΕχρι πριν λιγο το σπιτι μου ηταν μια ζουγκλα...Ο Θοδωρακης χτυπησε στο κεφαλι κατα λαθος την Λυδια οχι πολυ και αυτη πατησε κατι τσιριδες....Πρωτη φορα την ακουω να κλαιει ετσι...να ουρλιαζει αυτη να τσιριζει και ο Θοδωρης...ΑΥτος δεν καταλαβα γιατι τσιριζε αλλα τσιριζε.....Τι να πω...Δεν βγαζω ακρη...ΚΑι ειμαι τοσο κουρασμενη για να μπορεσω να αλλαξω την καταταση εδω μεσα....

Γενικα παντως αν κλαιει η μικρη ο Θοδωρης τσιριζει...Και ειλικρινα δεν μπορω να καταλαβω τον λογο....

ΑΝτε σας ζαλισα παλι....ΚΑληνυχτα.......


an1cF0ueg3D1210OTQ1NjZvfDg4OTk4M2RhfFRoZW8gaXM.gif

an1cJVi-O6k1210NzIzNjMxfDEzNDU1NTZsamF8TXkgc3dlZXQgQnV0dGVyZmx5IGlz.gif

Link to comment
Share on other sites

Οχι ο αδερφός μου.. Ο αδερφός του άντρα μου.. Διδυμοι είναι!

Η μπεμπα απο χθες είναι ανήσυχη.. Διάβασα πως οταν σου έρχεται περίοδος ενώ θηλαζεις επηρεάζει το μωρο για λίγες μέρες λόγω ορμονών.. Παντως σήμερα το βράδυ τα ένιωθα άδεια τα στήθη μου 40 λεπτά θηλαζε αν ξυπνήσει γρήγορα κ πειναει θα της δώσω συμπλήρωμα!!!

Ζωή πάλι καλα που τη χτύπησε κατα λάθος... Η δικια μου την χτυπαει κ το ευχάριστιεται,, τώρα έχει να την χτυπήσει μέρες.. Την μαλωσε ο μπαμπακας της κ μάλλον το πήρε σοβαρά!! Τώρα ολη μερα είναι γλυκολογα "" Αγαπη μου; Θέλεις πίπιλα;""αυτο το ακούω ολη μερα... ""είσαι πολυ ομοφη"" "" μπαμπούλα μου αγκαπο""... Εγω παντως βαραω σκοπιά.. Δεν την αφήνω μονη ποτε..Ο σο για τρίτο παιδι αν κάνω θα κάνω σε 2 χρονακια που θα έχουμε παει μόνιμα Σέρρες κ θα δω την μαμα μου δίπλα...

Μαρακι μπήκα να διαβάζω νεακια αλλα τπτ..το πρωι καλύτερες.

Φιλακια όνειρα γλυκά!!!


dwwxMjG.jpgdwwxp3.png

cPuSp2.png

Link to comment
Share on other sites

Οχι ο αδερφός μου.. Ο αδερφός του άντρα μου.. Διδυμοι είναι!

Η μπεμπα απο χθες είναι ανήσυχη.. Διάβασα πως οταν σου έρχεται περίοδος ενώ θηλαζεις επηρεάζει το μωρο για λίγες μέρες λόγω ορμονών.. Παντως σήμερα το βράδυ τα ένιωθα άδεια τα στήθη μου 40 λεπτά θηλαζε αν ξυπνήσει γρήγορα κ πειναει θα της δώσω συμπλήρωμα!!!

Ζωή πάλι καλα που τη χτύπησε κατα λάθος... Η δικια μου την χτυπαει κ το ευχάριστιεται,, τώρα έχει να την χτυπήσει μέρες.. Την μαλωσε ο μπαμπακας της κ μάλλον το πήρε σοβαρά!! Τώρα ολη μερα είναι γλυκολογα "" Αγαπη μου; Θέλεις πίπιλα;""αυτο το ακούω ολη μερα... ""είσαι πολυ ομοφη"" "" μπαμπούλα μου αγκαπο""... Εγω παντως βαραω σκοπιά.. Δεν την αφήνω μονη ποτε..Ο σο για τρίτο παιδι αν κάνω θα κάνω σε 2 χρονακια που θα έχουμε παει μόνιμα Σέρρες κ θα δω την μαμα μου δίπλα...

Μαρακι μπήκα να διαβάζω νεακια αλλα τπτ..το πρωι καλύτερες.

Φιλακια όνειρα γλυκά!!!

Λιακι τον αδερφο του αντρα σου εννοουσα και εγω....Απλα ετσι οπως ημουν χθες εγραψα οτι να ναι...Μην με παρεξηγεις....ΚΑι εμενα την χτυπαει ο μικρος βρε...Αλλα ρε συ νομιζω το κανουν γιατι πιστευουν οτι ειναι παιχνιδι το μωρο και πειραματιζονται...Δεν νομιζω οτι το κανουν με κακια...Λεω τωρα δεν ειμαι και σιγουρη....

Καλα κανεις παντως και δεν τους αφηνεις μονους...ουτε εγω τους αφηνω.Ασε μην γινει τιποτα....

ΘΑ πατε Σερρες σε 2 χρονια?Ελα ρε ....για μονιμα υποθετω.....

Καλημερα σε ολες!!!!!


an1cF0ueg3D1210OTQ1NjZvfDg4OTk4M2RhfFRoZW8gaXM.gif

an1cJVi-O6k1210NzIzNjMxfDEzNDU1NTZsamF8TXkgc3dlZXQgQnV0dGVyZmx5IGlz.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα!τι κανετε?

καλα τι αερας ειναι αυτος!χαλια η μερα σημερα...

η μακ δε μπηκε να γραψει?ελπιζω να ειναι ολα καλα!μπες καλε να μας πεις!

εμεις ξυπνησαμε νωρις νωρις σημερα απ τις 7 εχει ξυπνησει...της εδωσα ενα παιχνιδι που πηραμε χθες κ απασχολειται...να δω τι θα την κανω ολη μερα σημερα.

θα μπω αργοτερα!φιλια πολλα!


uVBDp3.png MkMgp2.png

kJdJp2.png

Δεν είναι ευτυχία να κάνεις πάντα αυτό που θέλεις,

αλλά πάντα να θέλεις εκείνο που κάνεις.

-Τολστόι-

Link to comment
Share on other sites

Καλημερααααα.. Χρόνια πολλα.. Αν έχετε κάποιον δικό σας να γιορτάζει,να τον χερεσται!!

Ζωή ναι.. Σε 2 χρόνια μόνιμα Σέρρες.. Δεν λέει παραπάνω εδω..μας έχουν φάει τα ενοίκια!!

Το μόνο κακό είναι πως θα αποχωριστω την αδερφουλα μου.. Μένει μόνιμα εδω!!οποτε το σκέφτομαι στεναχωριεμαι!

Σοφάκι Αυτη την απορία έχω κάθε μερα.. Πως θα περάσουν οι ώρες μέχρι να έρθει ο άντρας μου.. Ευτυχώς βάλαμε Κονεξ τιβι κ έχει ένα Κανάλι το babytv και απασχολείται λίγο.. Φυσικά της εξηγώντας τι βλέπουμε κ έτσι μαθαίνει κ καινούργιες λεξουλες!!


dwwxMjG.jpgdwwxp3.png

cPuSp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!!!

πωπω καλέ γραψατε πολλά και δεν προλαβαίνω να τα σχολιάσω!!!

θα μπω αργότερα να σχολιάσω ένα ένα!!!

εμεις χθες πήγαμε να παρουμε δωράκια για τις 2 μπουμπούκες που γιορτάζουν σημερα και αυριο....μετα απο σκέψη και περισυλλογη τους πήρα απο ένα ζευγάρι αθλητικά πουμα!!!

ε λέω γιορτές πέρασαν απο παιχνίδια και ρούχα θα έχουν μπόλικα! ενω παπούτσια δεν παίρνουν συνηθως....

τεσπα...θα δειξει....αν θέλουν τα αλλάζουν και παίρνουν κάτι άλλο!

ωραιο το babytv Λιάκι!

είχαμε κι εμεις κάποιο διάστημα κονεξ αλλά το σταματησαμε και έχουμε μόνο νοβα τωρα....και της Βαλ της αρέσει ρε3 παιδιά η Χάνα Μοντάνα!!! έλεος!!!

καλα εγω δεν τη βάζω ποτέ να βλέπει....ο μπαμπάς της την παρκάρει μερικές φορές....:rolleyes:

σας αφηνω!!!

πάω να μαγειρέψω και να κανω και καμια δουλειά.....

Φιλάκια!!!!


Τα πιο γλυκά κομμάτια της ζωής μου είστε εσείς....

M1XEp3.png

D0MBp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κ την Χανα μονταναα;;;ε τι πάθαμε χαχαχα..εμένα μόνο τη πατυ ξέρει κ τη μπάρμπι..

Πως είναι το βΑλεριακι σοφία;;

Καλα έκανες κ πήρες παπουτσακιΑ.. Εγω δώρα παιχνίδια δεν παω ποτε. Ιδίως τώρα με την κρίση μόνο ρουχακιΑ..


dwwxMjG.jpgdwwxp3.png

cPuSp2.png

Link to comment
Share on other sites

νέες εγκυούλες πολλά πολλά συγχαρητήρια κι από μένα!!!!! εύχομαι γερά και τελειόμηνα μωρά σε όλες που περιμένουν!!!!!

άσχετο κάπου πήρε το μάτι μου για μοντεσσοριανή εκπαίδευση...έχω πολύ κακή γνώμη από εκπαιδευτήριο στη θεσ.νικη. απλά δε το κάνεις! εμείς περάσαμε μια μορφή κατάθλιψης με τη 3χρονη ανηψιά μου που το παιδάκι απ την υπερβολική αυστηρότητα είχε σταματήσει ακόμα και να μιλάει. την ίδια άποψη έχω και σαν εκπαιδευτικός.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


τι έγινε βρε παιδιά, κλείσαμε από εγκυμοσύνες δίπλα, δεν έμεινε κ καμιά, και πήρατε σειρά εσείς γειτόνισσες? Εγώ τώρα το πήρα είδηση, Σοφία καλή εγκυμοσύνη και σε σένα!

Είναι ωραίο να έχεις 2 παιδάκια, δύσκολο, το ξέρετε όσες ήδη έχετε, αλλά και ωραίο ε?


DWyVp1.png30b2p1.pngcekS.png

Τα thavmatakia μας και μεις!

Link to comment
Share on other sites

νέες εγκυούλες πολλά πολλά συγχαρητήρια κι από μένα!!!!! εύχομαι γερά και τελειόμηνα μωρά σε όλες που περιμένουν!!!!!

άσχετο κάπου πήρε το μάτι μου για μοντεσσοριανή εκπαίδευση...έχω πολύ κακή γνώμη από εκπαιδευτήριο στη θεσ.νικη. απλά δε το κάνεις! εμείς περάσαμε μια μορφή κατάθλιψης με τη 3χρονη ανηψιά μου που το παιδάκι απ την υπερβολική αυστηρότητα είχε σταματήσει ακόμα και να μιλάει. την ίδια άποψη έχω και σαν εκπαιδευτικός.

αχ Αννα εγω ενδιαφερομαι για την Μοντεσοριανη....Αλλα δεν εχω ιδεα οτι ηταν αυστηρα....Εγω θελω να τον στειλω γιατι πιστευα οτι ηταν ακριβως το αντιθετο τα παιδια ελευθερα και τετοια πραγματα....Οτι ξερεις να μου πεις αν μπορεις...Για ποια σχολη μιλας?Γιατι 2 ξερω εδω περα....ΠΑντως αν η μοντεσοριανη σχολη εχει πειθαρχια και αυστηροτητα δεν τον στελνω δεν το συζηταμε....


an1cF0ueg3D1210OTQ1NjZvfDg4OTk4M2RhfFRoZW8gaXM.gif

an1cJVi-O6k1210NzIzNjMxfDEzNDU1NTZsamF8TXkgc3dlZXQgQnV0dGVyZmx5IGlz.gif

Link to comment
Share on other sites

τι έγινε βρε παιδιά, κλείσαμε από εγκυμοσύνες δίπλα, δεν έμεινε κ καμιά, και πήρατε σειρά εσείς γειτόνισσες? Εγώ τώρα το πήρα είδηση, Σοφία καλή εγκυμοσύνη και σε σένα!

Είναι ωραίο να έχεις 2 παιδάκια, δύσκολο, το ξέρετε όσες ήδη έχετε, αλλά και ωραίο ε?

Ναι ειμαστε στη δευτερη φουρνια εδω......:tongue::tongue::tongue:

Ωραια ειναι τα 2 παιδακια δεν το συζηταμε.....Ακομα και τωρα που ειναι λιγο δυσκολα...ΑΡγοτερα υποθετω στρωνουν ελαφρα ε?


an1cF0ueg3D1210OTQ1NjZvfDg4OTk4M2RhfFRoZW8gaXM.gif

an1cJVi-O6k1210NzIzNjMxfDEzNDU1NTZsamF8TXkgc3dlZXQgQnV0dGVyZmx5IGlz.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερααααα.. Χρόνια πολλα.. Αν έχετε κάποιον δικό σας να γιορτάζει,να τον χερεσται!!

Ζωή ναι.. Σε 2 χρόνια μόνιμα Σέρρες.. Δεν λέει παραπάνω εδω..μας έχουν φάει τα ενοίκια!!

Το μόνο κακό είναι πως θα αποχωριστω την αδερφουλα μου.. Μένει μόνιμα εδω!!οποτε το σκέφτομαι στεναχωριεμαι!

Σοφάκι Αυτη την απορία έχω κάθε μερα.. Πως θα περάσουν οι ώρες μέχρι να έρθει ο άντρας μου.. Ευτυχώς βάλαμε Κονεξ τιβι κ έχει ένα Κανάλι το babytv και απασχολείται λίγο.. Φυσικά της εξηγώντας τι βλέπουμε κ έτσι μαθαίνει κ καινούργιες λεξουλες!!

Καλα εμεις 4 αδερφες ειμαστε και ειμαστε χωρισμενες στους 4 οριζοντες......:tongue::tongue::tongue:

Πιασαμε Αθηνα Αρτα Θεσσαλονικη και...ΞΑνθη.....:tongue::tongue::tongue:

Και εγω παντα με το ρολοι αγκαλια ειμαι εδω και πετραω τις ωρες που θα επιστρεψει ο Κοσμας....Οχι τιποτα αλλο αλλα καμια φορα μου λειπει να μιλαω και σε καποιον που ειναι πανω απο 2 χρονων......


an1cF0ueg3D1210OTQ1NjZvfDg4OTk4M2RhfFRoZW8gaXM.gif

an1cJVi-O6k1210NzIzNjMxfDEzNDU1NTZsamF8TXkgc3dlZXQgQnV0dGVyZmx5IGlz.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!τι κανετε?

καλα τι αερας ειναι αυτος!χαλια η μερα σημερα...

η μακ δε μπηκε να γραψει?ελπιζω να ειναι ολα καλα!μπες καλε να μας πεις!

εμεις ξυπνησαμε νωρις νωρις σημερα απ τις 7 εχει ξυπνησει...της εδωσα ενα παιχνιδι που πηραμε χθες κ απασχολειται...να δω τι θα την κανω ολη μερα σημερα.

θα μπω αργοτερα!φιλια πολλα!

Αχ και εμεις απο τις 7 ξυπναμε καθεε μερα...η μικρη γιατι ο μικρος το παει μεχρι τις 9.....

Α τωρα που το ειπα...Λια ηθελα να σε ρωτησω ρε την ημερα ποσες ωρες κοιμαται η μικρη σου?

Εμενα ρε παιδια ανα 2 ωρες θα κοιμηθει ενα μισαωρο το πολυ και αυτο ηταν.....ΕΙναι φυσιολογικο τωρα αυτο ή να μπω στο κλαμπ των παιδιων που δεν κοιμουνται?


an1cF0ueg3D1210OTQ1NjZvfDg4OTk4M2RhfFRoZW8gaXM.gif

an1cJVi-O6k1210NzIzNjMxfDEzNDU1NTZsamF8TXkgc3dlZXQgQnV0dGVyZmx5IGlz.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...