Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Blue Velvet είπε:

      Καλημέρα κορίτσια,

      Έκανα τεστ από το φαρμακείο και βγήκε αρνητικό..ξέρω ότι είναι πολύ νωρίς,την Τετάρτη έκανα εμβρυομεταφορά,όμως περίμενα έστω και λίγο αχνή γραμμουλα.Υπαρχει περίπτωση λέτε να βγει θετικό τη Δευτέρα που θα ξανακάνω?

      @Angot Έπρεπε να σε ακούσω και να μην κάνω σήμερα,αλλά δεν κρατήθηκα η τρελή ☹️

      Τέσσερις ημέρες μετά τεστ?? πολλή βιασύνη μάνα μου! Τρίτη κι αν..

Cafe Σεπτέμβριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

Καλημέρα στα γρήγορα !!!

Μπήκα να συγχαρώ το Σοφάκι μας!!!

Ακούσατε κ καρδουλιτσα όλα καλα να πανε μέχρι το τελος κ να πάρεις αγκάλιτσα σου ένα γερο μωρακι!

Σοφάκι εγω είμαι της άποψης να κρατήσεις ένα γιατρο... Πως θα συνδιασεις 2 γιατρούς;;αλλα θα σου λέει ο ένας αλλα ο άλλος.. Εννοείς κάθε μήνα θα πηγαίνεις κ στους δυο για εξετάσεις;;


dwwxMjG.jpgdwwxp3.png

cPuSp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 23,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • makarinaerthei

    3411

  • fairytale

    3304

  • maria_s

    2450

  • zoi_m

    1533

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημερα!!!!!Τι κανετε?

Εμεις εδω λεμε καλα......Μαλλον εχουμε θεμα με τον θηλασμο......:confused::confused:

ΤΟ βραδυ μετα το μπανιο που το κανουμε 9 και 9:30 παει θηλασμος και πνος η μικρη αρνειτε να θηλασει....Κλαιει χτυπιεται και στο τελος κοιμαται χωρις φυσικα να πιει γαλα....Ξυπναει κατα τις 5-6 μετα!!!!!!!!!!!!!!ΔΕν ξερω τι καινουριο ειναι αυτο τωρα και δεν ξερω τι να κανω.....Για ξενο δεν το συζηταω....Αν ειναι να τις δωσω να κοψω το θηλασμο μια και καλη.....Υστερα σκεφτηκα μηπως να την κανουμε μπανιο 6:30 που ειναι ο προτελευταιο της γευμα και να την βαζουμε 7 με θηλασμο για υπνο....Βεβαια μετα θα μας ξυπναει στις 4- δεν ξερω.....

Εχω μπερδευτει!!!!!!!!!Σοφιαααααααααααααααααα ελα ειδικε πες καμια γνωμη γιατι πολυ στεναχωριεμαι

Σοφακι εγω δεν καταλαβα τι γινεται με τους γιατρους!!!!!Δηλαδη αν εισαι εκει στον παλιο σου γιατρο και χρειαστεις αδεια δεν μπορει να σου γραψει αυτος και να πας με ραντεβου στην μεριμνα μητερας και παιδιου στο ικα να στην γραψουν??:confused::confused:

Εγω ετσι εκανα παντως!!!!!!!

Τωρα που το θυμηθηκα κιολας επιης προσπαω να μαθω την μικρη να κοιμαται στο κρεβατι της με πιπιλα!!!!Αλλα αρνειτε πεισματικα να παρει πιπιλα!!!!Μονο στ αμεγαλα της κεφια το κανει!!!!! Σημερα γενικα πολυ με προβληηματιζει η συμπεριφορα της.....Τι να πω....


an1cF0ueg3D1210OTQ1NjZvfDg4OTk4M2RhfFRoZW8gaXM.gif

an1cJVi-O6k1210NzIzNjMxfDEzNDU1NTZsamF8TXkgc3dlZXQgQnV0dGVyZmx5IGlz.gif

Link to comment
Share on other sites

εμείς χθες πήγαμε στην παρασταση που σας έλεγα!!!

πάρα πολύ ωραία περάσαμε!!!!

η Βαλ ξετρελλάθηκε!!!είχε μεινει αγαλμα και πρακολουθούσε!!!

αφού να φανταστειτε μου το είπαν και οι ηθοποιοί της παράστασης οτι την παραηηρησαν που κοιτούσε με τόση προσοχή!!!

ενταξει φυσικά κάποια στιγμη κουράστηκε και στριφογυρνούσε στην καρέκλα της αλλά οκ!!! λογικό είναι....ποιό 2χρονο καταφέρνει να κατσει 1,5 ώρα ακινητο χωρίς να μιλάει???????

με έχει στεναχωρησει τις τελευταίες μερες το παιδί μου....πολύ επιθετική έχει γίνει....την παλεύω με τιμωρία αλλά δε βλέπω παραπάνω αποτελέσματα απο την προσωρινή της συμμόρφωση....

την μπριζωνει και η ανιψιά μου.....και αποτι εχω καταλάβει το παιδι μου κραταει μανιατικο....απαξ και την πειραξεις, θα στο ανταποδωσει ακόμα και μετά απο 2 μέρες!!!!

με πήρε και ο άντρας μου οτι πήγαν τα αποτελέσματα της κυστικής!

μια χαρά!!! το είχα και ένα μικρό άγχος δε σας κρύβω!!!!

βρε κάνε εσυ την κορη και θα την προικίσω εγω!!!

την κουνιάδα της κόρης μου θα την αφήσω έτσι?????????????????

:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Βιτάμ ΒΙΟ να παίρνεις Ζωίτσα....

το κανονικό βιτάμ έχει ορό βουτυρογάλακτος αν θυμάμαι καλά....

μην στεναχωριέσαι...δεν έγινε και τίποτα...

α και να ξερεις μακρυα και απο πατατακια με ρίγανη,κλπ....έχουν και κάποια απο αυτά ορό αγελαδινού...

και η Βαλ ρε συ όπου πάμε κάνει σαν λιγουρίτσα όπου πάμε!!!

όλο φαί ζητάει!!!

απλά εσείς έχετε έξτρα και την αλλεργία στο αυγό που σας εμποδίζει να φάτε και άλλα πραγματα...

μου το κανόνισες....θα τον κάνω τον γιο εεεε????????

χαχαχαχαχαχαχα!!!

Σοφάκι καλά απτελέσματα με τις εξετάσεις!!!

μπράβο ρε συ!!!

μια χαρα βολτίτσες κάνετε!!!!

και φυσικά μπράβο και για το τσιγάρο!!!

Σοφακι μπραβο στην Βαλλ!!!Πρωτη φορα εβλεπε θεατρο?Εγω ελεγα να τον παω αλλα φοβαμαι οτι θα βαρεθει πολυ γρηγορα και θα παει χαμενο το εισιτήριο!!!!:tongue::tongue:

Οσο για το βιταμ που λες εχει λεκινθινη σογιας μεσα και φοβαμαι λογω της αλλεργιας στο αβγο.....Δεν ξερω πλεον και τι επιτρεπεται να φαει και τι οχι εχω μπερδευτει.....

ΦΕυγω παω να κοιμισω την μικρη.....


an1cF0ueg3D1210OTQ1NjZvfDg4OTk4M2RhfFRoZW8gaXM.gif

an1cJVi-O6k1210NzIzNjMxfDEzNDU1NTZsamF8TXkgc3dlZXQgQnV0dGVyZmx5IGlz.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσακια!σας ευχαριστω για τις απαντησεις και τις ευχες σας!λιακι κ εγω ενα γιατρο θελω να κρατησω...αυτον που ειχα και στην ελλη...

ζωιτσα το θεμα με τις αδειες εχει ως εξης...περνω χαρτι απο τον ιδιωτη γυναικολογο και μετα πρεπει να παω στο ικα να μου τη γραψουν...ε στο ικα τις αδειες τις γραφει ο δευτερος γιατρος που πηγα χθες...εκει κολλαω...πως θα του πω οτι δε θα συνεχισουμε και μετα πως θα του ζητησω αδεια αργοτερα(που θα τη χρειαστω σιγουρα)...ντρεπομαι ρε γμτ...πως να του το πω?για ολα φταει ο αντρας μου του ειπα εγω χθες να παω σ εναν ασχετο να κανω εναν υπερηχο κ αυτος μου λεει να βρω γιατρο του ικα να μου γραφει και αδειες...αμ δε το σκεφτηκε καλα:mad:

λιακι να χαιρεσαι τον αδερφουλη σου!εμενα γιορταζει ο αντρας μου.

ζωιτσα για τη μικρη ισως κανει απεργια θηλασμου...το πρωι που ξυπναει θηλαζει?περιμενε να μπει και το σοφακι που ξερει περισσοτερα να σε βοηθησει.

πολλα φιλια σε ολες!


uVBDp3.png MkMgp2.png

kJdJp2.png

Δεν είναι ευτυχία να κάνεις πάντα αυτό που θέλεις,

αλλά πάντα να θέλεις εκείνο που κάνεις.

-Τολστόι-

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω τώρα κατάλαβα γιατι θές να κρατήσεις δυο γιατρούς... Ότι να ναι είμαι

Χρόνια πολλα σοφία να χερεσαι τον αντρουλη σου! Πάντα ευτυχισμένοι κ αγαπημένοι να εισται!!!


dwwxMjG.jpgdwwxp3.png

cPuSp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα στι ομορφες μανουλες!

τι μου κανετε;

εγω καλα δοξα τω θεω, αναρρωσαμε και από τα συναχια μας και όλα καλα. αυτη την αισθηση της ναυτιας να μην ειχα και θα ημουν τι ωραια :). να πω ότι κανω και εμετο να ανακουφιστω; τιποτα. απλα αυτο το πλυντηριο στο στομαχι μπλιαξ.... αχαρο το πρωτο τριμηνο της εγκυμοσυνης!

Σοφακι μου πολλα πολλα συγχαρητηρια που ακουσατε καρδουλα! μεγεια και το τικερακι, με το καλο να ερθει το παιδακι σας! εγω νομιζω παλι κοριτσι θα ειναι!:P

Λιακι μου τι κανεις; τα κοριτσια σου καλα; βαλε μας καμια φωτο να καμαρωσουμε ειστε πολύ ομορφες και οι τρεις! αντεεεεεεε.....

αχ ξεχασα να σχολιασω και την Βαλ μου μπροστα στην τουαλετα της! θεα κλασσικα και το κοτσιδι το επιμελως ατιμελητο ολα τα λεφτα! από μικρη λουσου ειναι! στα ντιορ και στα γκουτσι θα τρωει τα λεφτα του παιδιου μου ααααχχχχχχ!:tongue:

λοιπον σημερα το πρωι τι εκανε ο μικρος; ξυπνησε κατα τις 8 και φωναζε "μαμα που εισαι;" πηγα στο δωματιο του, του εδωσα το γαλα του και αφου το ηπιε εφυγα και καθισα στο σαλονι (καταραμνες αναγουλες). φωναζε λοιπον από το δωματιο: "μαμααααααα" "μαμαααααααα, που εισαι"; "τωρα καρδουλα μου ερχομαι" "Κων/νος εκεται (ερχεται)". σηκωνεται λοιπον από το κρεβατι και παει προς την κρεβατοκαμαρα μου. εκει φυσικα βρισκει τον Αρη και τον ακουω να λεει" Μπαμπα εισαι μονος σου εδω. Πού ειναι η μανουλα μας; Μανουλαααααααα" μου φανηκε τοσο αστειο, τοσο χαριτωμενο.... τον ζουληξα στα φιλια!

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τις ευχες και παλι!

μακμαρακι χαιρομαι που συνηλθες!κοριτσακι λες ε?μακαρι!!!κ εγω ετσι πιστευω:P


uVBDp3.png MkMgp2.png

kJdJp2.png

Δεν είναι ευτυχία να κάνεις πάντα αυτό που θέλεις,

αλλά πάντα να θέλεις εκείνο που κάνεις.

-Τολστόι-

Link to comment
Share on other sites

Τέτοιες στιγμές μαρακι σαν αυτη ξεχνάς κούραση αναγουλες τα πάντα..θές να το αγκαλιασεις κ να το ζουληξεις!! Μεγάλωσαν τα παιδάκια μας!!

Η δικια μου το πρωι παίζαμε κ της άλλαζαν παμπερς κ καλα.. Μου λέει μανούλα είσαι ομοφη πολυ( αυτο της το λέω εγω συνέχεια)... Χαχαχα με την κοτσιδα την πιτζαμα το καυμενο πάλι όμορφη με βλέπει χαχα μου ανέβασε το ηθικό!!!

Ρε μαρακι περιμένε να αποθηλασω να παω για ανταλλακτικΑ να γίνω άνθρωπος κ μετα να βγω φωτο... Έχω μια ρίζα 5 δαχτυλα


dwwxMjG.jpgdwwxp3.png

cPuSp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τέτοιες στιγμές μαρακι σαν αυτη ξεχνάς κούραση αναγουλες τα πάντα..θές να το αγκαλιασεις κ να το ζουληξεις!! Μεγάλωσαν τα παιδάκια μας!!

Η δικια μου το πρωι παίζαμε κ της άλλαζαν παμπερς κ καλα.. Μου λέει μανούλα είσαι ομοφη πολυ( αυτο της το λέω εγω συνέχεια)... Χαχαχα με την κοτσιδα την πιτζαμα το καυμενο πάλι όμορφη με βλέπει χαχα μου ανέβασε το ηθικό!!!

Ρε μαρακι περιμένε να αποθηλασω να παω για ανταλλακτικΑ να γίνω άνθρωπος κ μετα να βγω φωτο... Έχω μια ρίζα 5 δαχτυλα

εγω πιστευω ότι εισαι "ομοφη πολυ" ό,τι και να λες!:P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Χθες έβλεπα στο φεις ένα βίντεο με μια ψυχολόγο που έδινε συνέντευξη για την κατάσταση των παιδιών στα σχολεία.. Τραγικά.. Ένας κόμπος, με πιάσανε τα κλάματα! Τι φταίνε αυτές οι ψυχούλες; Ρύζι και νερό ολη μερα είναι μερικές οικογένειες.. Που φτάσαμε κ τι μας περιμένει ! Πως να νιώθουν αυτές οι μάνες οταν τους ζητάει το παιδι τους να φάει κ δεν έχουν να του δώσουν;; Θεέ μου.. Να μην ζήσουμε ποτε τέτοιες στιγμές.

Στην οικοδομή μας είναι μια κοπέλα με δυο παιδάκια, άνεργοι κ οι δυο ζουν απο τους γονείς κ γνωστούς τους.. Ζήτησε απο τον Ν 5 ευρω.. Του είπα να την ρωτήσει αν χρειάζεται κάτι αν την ξαναδεί.. Ντρέπομαι να της χτύπησε την πόρτα.. Οχι πως μας περισσεύουν κ εμάς αλλα όλο κ κάτι θα μπορέσω να κάνω.. Χάλια κατάσταση λεμε


dwwxMjG.jpgdwwxp3.png

cPuSp2.png

Link to comment
Share on other sites

αλό!!!

Σοφάκι μπράβο για την καρδούλα!!!

κρατα το γιατρό σου αφού νιώθεις σιγουριά και όταν ξαναπάς στον άλλο του ΙΚΑ πες του ευχαριστως θα επέλεγα εσάς αλλά είναι οικονομικοί οι λόγοι που θα γεννησεις με άλλον!

σιγά...τι θα σου πει???????ή μήπως δε θα σου γράφει άδειες????

Να χαιρεσαι τον αντρούλη σου!!!

Ζωίτσα φάση περνάει η μικρη....αφού κλαίει, άστη μην την πιέζεις....κοιμησε τη και θήλασε τη λίγο αργότερα κοιμισμένη...

απο τέτοιες φάσεις η Βαλ άλλο τίποτα!!!

επίσης αν θες μπορείς να δοκιμάσεις το κλασικό κολπο του περπαταω θηλάζοντας!!!:D

ναι τη Βαλ πρώτη φορά την πήγα θέατρο και μια χαρα τα πήγε!!!!

ούτε νερό δε ζήτησε!!!

η λεκιθίνη σόγιας μη σε ανησυχεί....δεν έχει σχέση με αυγό....

οκ η σόγια θεωρείται αλλεργιογόνα γενικά αλλά δεν τη θεωρω επικινδυνη...

σύμπι η νυφη σου είναι παιδί του λαού!!! μην ανησυχείς!!!

δε θα ασχολείται με γκουτσι,κλπ!!!

εντάξει βεβαια μπορεί να βγει στο καλλιτεχνικό στερέωμα αλλά δεν πιστευω να σε πειράζει εεεε??????????:tongue::tongue::tongue::tongue:

μα τι γλυκό παιδί ο γαμπρός μου?????????

η δικιά μου η αναρχοαυτόνομη γιατί δε μου λέει τέτοια?????????

χαχαχαχαχαχαχαχαχα??????????????

τωρα λέει η Βαλ οτι θα γίνει "λογιτής" και θα φτιάχνει "ΠΠΑ(=ΦΠΑ) και δηλώσεις"!!!!

στα βηματα του μπαμπα της!!!!

εγω της λέω να γινει μοδίστρα ή αισθητικός να χορτάσει ευρω!!!!

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα!!!!

Λιάκι "ομοφη" μανούλα άστα βραστα με το τι γίνεται....

εμεις την προηγούμενη εβδομάδα είδαμε έναν γνωστό του άντρα μου να ψάχνει στα σκουπίδια....εκείνη τη στιγμή έκανε κίνηση ο άντρας μου να πάει να του δωσει λίγα χρηματα αλλά τον κράτησα εγω....

θα ντροπιαζόταν ο άλλος αν έκανε τέτοια κινηση...και ίσως για να δικαιολογηθεί να του έλεγε οτι απλά του έπεσε κάτι μέσα....

οπότε του είπα αν θέλει ας του ρίξει κάτω απο την πόρτα του σπιτιού του ένα φακελάκι με λίγα χρηματα ή ας του αφήσει καμία σακούλα με τρόφιμα....

δυσκολες εποχές και ευχομαι να μην έρθουν δυσκολότερες....:(


Τα πιο γλυκά κομμάτια της ζωής μου είστε εσείς....

M1XEp3.png

D0MBp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ μαρακι σε ευχαριστω.. Αλλα δυστυχως μόνο όμορφη δεν νιώθω.. Χαλάλι όμως για το παιδάκι μου.. Θα ρθει η άνοιξη κ θα " άνθησω" και εγω χαχα χαχα!!

Τώρα ετοιμάζομαι να πω τον άντρα μου για τα γυαλια.. Καλη μου τύχη..


dwwxMjG.jpgdwwxp3.png

cPuSp2.png

Link to comment
Share on other sites

λιακι το ειπες στον αντρα σου?πως αντεδρασε?

σοφακι κατι τετοιο σκεφτηκα κ εγω να του πω οτι βρηκα γιατρο μεσω της ιδιωτικης ασφαλειας και για οικονομικους λογους δε θα συνεχισω μαζι του...δεν ειναι και τελειως ψεμα;)

για τη κατασταση που περιγραφετε ακουω κ εγω διαφορα...οπου κ οπως μπορει ο καθενας μας ας βοηθησει...δυσκολες καταστασεις...μακαρι να γινουν καλυτερα τα πραγματα τι να πω...


uVBDp3.png MkMgp2.png

kJdJp2.png

Δεν είναι ευτυχία να κάνεις πάντα αυτό που θέλεις,

αλλά πάντα να θέλεις εκείνο που κάνεις.

-Τολστόι-

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...