Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Cafe Σεπτέμβριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

μαρια μου δεν αισθανθηκα ποτε μειονεκτικα!μειονεκτικα στην πραγματικοτητα αισθανεται καποια η οποια προσπαθει να προβαλει αυτο που κανει και σνομπαρει τους υπολοιπους!παρεισακτη ενιωσα....αφου ειναι η παρεουλα σου και βεβαια να καθησεις εκει....εμεις ειμασταν 9 μηνες η παρεα σου αλλα μιας και τωρα εχεις αλλα ενδιαφεροντα δεν χρειαζεται να ασχολεισαι μαζι μας...αληθεια οταν το καφε του αυγουστου θα σταματησει να θηλαζει σε ποιο καφε θα πας για να γινει η παρεα σου?


eNortjKzUjI0MDAxMVKyBlwwFUUCyA,,17.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 23,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • makarinaerthei

    3411

  • fairytale

    3304

  • maria_s

    2450

  • zoi_m

    1533

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Γυρισαμεεεεε! Αυτη ηταν η πρωτη βολτα που ευχαρηστηθηκαμε! Βγηκαμε απ τ αμαξι κ καναμε κ μεις την βολτα μας ανθρωπινα..!

Λοιπον, επειδη κ εγω θηλαζω με την ταμπελα "αποκλειστικα", εχω να δηλωσω το εξης... Οτι με βολευει κανω, δεν καταλαβαινω προς τι τοση πρεμουρα κ μελετη... Οι γυναικες θηλαζουν εδω κ αιωνες χωρις βιβλια κ συμβουλους θηλασμου, απλα ειναι τα πραγματα, εμεις τα εχουμε κανει δυσκολα... Οσον αφορα το "ξενο", οπως κ πολλες αλλες κοπελες, κ εγω με "ξενο" μεγαλωσα ενω ο αντρας μου με μητρικο... Ας μην αρχισουμε παλι τις συγκρισεις ποιος αρρωσταινει πιο πολυ! Εγω κανω οτι με βολευει.. Βαριεμαι να αποστειρωνω κ να ζεσταινω.. Το βυζι για μενα ειναι ευκολια... Αν τα πραγματα ηταν αντιστροφα κ ηταν καλυτερο το "ξενο" παλι αυτο που με βολευει θα εκανα.. Παρεπιπτωντως το οτι ειμαι με ενα μωρο κρεμμασμενο πανω στη ρωγα μου ολη μερα δεν με τρελενει κι ολας. Το απολαμβανω οταν διαρρκει ανθρωπινα... Καμμια ωρα, μετα με κουραζει κ μ ενοχλει να ειμαι ολη μερα με τα βυζια εξω.. Θελω να νιωθω κ γυναικα, κ οχι να παρομοιαζω τον εαυτο μου με αγελαδα, Δεν ειμαι τροφος! μανα ειμαι, εχει διαφορα.. κ ως εδω με τον θηλασμο.. Δεν το συζηταω αλλο, καλα να ναι τα παιδακια μας με υγεια κ ας πινουν κ γαλα βουβαλου!

Οσον αφορα το διαχωρισμο των καφε, δεν εχω προβλημα, οπως κ να γινει. Δεν με χαλαει να χωριστουμε η να μεινουμε μαζι, πραγματικα, Κ ετσι να μεινει, μπορω να μπαινοβγαινω σε οποιο τοπικ θελω, Στο κατω κατω οσο κοντα ειμαστε με τις μανουλες Αυγουστου, αλλο τοσο κοντα ειμαστε κ με τις Οκτωβριου... Για ονομα πια!!! Οτι τον εκφραζει τον καθενα, δεν εχουμε υπογραψει κανενα συμβολαιο για τις "ομαδες" κ ουτε γνωριζομαστε στην ουσια, μας ενωνουν κοινα πραγματα κ προσπαθουμε να βοηθησουμε η μια την αλλη... ΤΟΣΟ ΑΠΛΟ!!!

Ουφ!!! Τα πα κ γω κ ξελαφρωσα................


[sIGPIC][/sIGPIC]v3aiwuyck.png

Link to comment
Share on other sites

sunny μου να σου πω την γνωμη μου αν και θηλαζω και αν την εχω πει και παλι.Μια μοδα ειναι ο θηλασμος ...(οπως in ειναι και η οικολογια) θα περασει.Προσωπικα και πολυς κοσμος που ξερω μεγαλωσαμε με ξενο γαλα!!!Ειμαστε υγιεστατοι ουτε ευκολα αρρωσταινω ουτε καποιο προβλημα εχω!!!!!!!!!!

Μην παιρνεις στα σοβαρα ολα αυτα!Και εγω να σου πω πολλεσ φορες σκεφτηκα να τον κοψω γιατι ειναι καμια φορα πολυ ψυχοφθορο.Μην κοιτας που τα παρουσιαζουν ολα τοσο αγγελικα φτιαγμενα....

Μπραβο βρε Ζωιτσα! Πολυ σωστη... Θηλασμος, Οικολογια κ Φενγκ Σουι....Ολε!


[sIGPIC][/sIGPIC]v3aiwuyck.png

Link to comment
Share on other sites

μαρια μου δεν αισθανθηκα ποτε μειονεκτικα!μειονεκτικα στην πραγματικοτητα αινσθανεται καποια η οποια προσπαθει να προβαλει αυτο που κανει και σνομπαρει τους υπολοιπους!παρεισακτη ενιωσα....αφου ειναι η παρεουλα σου και βεβαια να καθησεις εκει....εμεις ειμασταν 9 μηνες η παρεα σου αλλα μιας και τωρα εχεις αλλα ενδιαφεροντα δεν χρειαζεται να ασχολεισαι μαζι μας...αληθεια οταν το καφε του αυγουστου θα σταματησει να θηλαζει σε ποιο καφε θα πας για να γινει η παρεα σου?

Το κατάλαβα ότι τα έχεις μαζί μου.

Η παρέα των 9 μηνών συνεχίστηκε και μετά Τατιάνα μου, δεν καταλαβαίνω γιατί αναφέρεσαι κατά τέτοιο τρόπο. Για το αν επέλεξα να θηλάσω και κάνω αγώνα γι'αυτό δεν είμαι κατακριτέα. Για το αν χρειάστηκε να έρθω κοντά με άτομα που μπορούν να κατανοήσουν την προσπάθειά μου αυτή, ούτε για αυτό θα απολογηθώ. Γούστο μου και καπέλο μου στην τελική να διαβάζω και να ενημερώνομαι και να φτύνω αίμα για να μπορέσω να προσφέρω στον γιο μου λίγους μήνες θηλασμού!!!

Λυπάμαι πάρα πολύ για το ότι εξαιτίας μου -αν καταλαβαίνω σωστά- ένιωσες παρείσακτη. Ειδικά σε σένα δεν θα φερόμουν έτσι, γιατί σου είχα ιδιαίτερη αδυναμία...

Πέραν του ότι με στενοχωρούν αυτά που λές, δυστυχώς με προσβάλουν κιόλας.

Τέλος, σου είπα και παραπάνω...οι μανούλες του αυγούστου (οι οποίες δεν είναι μόνο του Αυγούστου- με την Λίτσα μιλάμε κάθε μέρα στο τηλ., με το μακμαράκι έχουμε επίσης καθημερινή επαφή) ήταν εκεί τα βράδια που με πιάναν τα κλάμματα από την κούραση, από τον πόνο, από την κλεισούρα. Ήταν εκεί και διάβαζα την καθημερινότητά τους, τόσο όμοια με τη δική μου και έπαιρνα κουράγιο.

Η Ελευθερία, η Αγγελική, η Νεκταρία, η Ανδριάνα, η Ντίνα, η Αννούλα και τα άλλα κορίτσια είναι η παρεούλα μου γιατί μπορώ να πω τις σκέψεις μου και να μου πουν τη γνώμη τους και όχι επειδή θηλάζουν η όχι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το κατάλαβα ότι τα έχεις μαζί μου.

Η παρέα των 9 μηνών συνεχίστηκε και μετά Τατιάνα μου, δεν καταλαβαίνω γιατί αναφέρεσαι κατά τέτοιο τρόπο. Για το αν επέλεξα να θηλάσω και κάνω αγώνα γι'αυτό δεν είμαι κατακριτέα. Για το αν χρειάστηκε να έρθω κοντά με άτομα που μπορούν να κατανοήσουν την προσπάθειά μου αυτή, ούτε για αυτό θα απολογηθώ. Γούστο μου και καπέλο μου στην τελική να διαβάζω και να ενημερώνομαι και να φτύνω αίμα για να μπορέσω να προσφέρω στον γιο μου λίγους μήνες θηλασμού!!!

Λυπάμαι πάρα πολύ για το ότι εξαιτίας μου -αν καταλαβαίνω σωστά- ένιωσες παρείσακτη. Ειδικά σε σένα δεν θα φερόμουν έτσι, γιατί σου είχα ιδιαίτερη αδυναμία...

Πέραν του ότι με στενοχωρούν αυτά που λές, δυστυχώς με προσβάλουν κιόλας.

Τέλος, σου είπα και παραπάνω...οι μανούλες του αυγούστου (οι οποίες δεν είναι μόνο του Αυγούστου- με την Λίτσα μιλάμε κάθε μέρα στο τηλ., με το μακμαράκι έχουμε επίσης καθημερινή επαφή) ήταν εκεί τα βράδια που με πιάναν τα κλάμματα από την κούραση, από τον πόνο, από την κλεισούρα. Ήταν εκεί και διάβαζα την καθημερινότητά τους, τόσο όμοια με τη δική μου και έπαιρνα κουράγιο.

Η Ελευθερία, η Αγγελική, η Νεκταρία, η Ανδριάνα, η Ντίνα, η Αννούλα και τα άλλα κορίτσια είναι η παρεούλα μου γιατί μπορώ να πω τις σκέψεις μου και να μου πουν τη γνώμη τους και όχι επειδή θηλάζουν η όχι.

το καταλαβες οτι τα εχω μαζι σου γιατι ξερει πως συμπεριφερεσαι και πως συμπεριφερθηκες!και εξακολουθεις και τονιζεις τους λιγους μηνες θηλασμου που θα προσφερεις στο γιο σου!ενω εμεις τι?δεν προσφερουμε τιποτα?σε παρακαλω πολυ εχεις βγαλει αχρηστους ολους τους παιδιατρους που δεν συμμεριζονται την πατσουρου,εδιωξες την σοφια απο το καφε γιατι η κοπελα ειπε τη γνωμη της και εχεις τονισει τοσες φορες οτι δεν θηλαζω!και εξακολουθεις και τωρα στην απαντηση σου να μας λες ποσο ομοια ειναι η καθημερινοτητα σου με αυτες που θηλαζουν αρα η δικια μας καθημερινοτητα δεν σου λεει τιποτα!να περνας καλα!


eNortjKzUjI0MDAxMVKyBlwwFUUCyA,,17.png

Link to comment
Share on other sites

αααα και την αδυναμια που μου εχεις την ειδα!!!!ουτε καν μου ευχηθηκες οταν γεννησα το κοριτσακι μου!τρελη αδυναμια!μην προσπαθεις να κερδισεις τις εντυπωσεις με τα λεγομενα σου!


eNortjKzUjI0MDAxMVKyBlwwFUUCyA,,17.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


αααα και την αδυναμια που μου εχεις την ειδα!!!!ουτε καν μου ευχηθηκες οταν γεννησα το κοριτσακι μου!τρελη αδυναμια!μην προσπαθεις να κερδισεις τις εντυπωσεις με τα λεγομενα σου!

Σου έστειλα sms και ζήτησα να σε δω στο μητέρα! Και ούτε καν απάντησες!

Δεν έχει νόημα η κουβέντα, συγνώμη αν εξαιτίας μου δημιουργήθηκε όλο αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Σου έστειλα sms και ζήτησα να σε δω στο μητέρα! Και ούτε καν απάντησες!

Δεν έχει νόημα η κουβέντα, συγνώμη αν εξαιτίας μου δημιουργήθηκε όλο αυτό.

το μονο μηνυμα που ελαβα απο σενα ηταν η αναγγελια της γεννησης του Νικολα....


eNortjKzUjI0MDAxMVKyBlwwFUUCyA,,17.png

Link to comment
Share on other sites

Τι σημασία έχει; Την άποψή σου για μένα την έχεις σχηματίσει και φρόντισες να την κοινοποιήσεις κιόλας.

Στενοχωρήθηκα πολύ απόψε αλλά that's life :)

Να το χαίρεσαι το κοριτσάκι σου να έχει μόνο γέλια και αγάπη στη ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

Τι σημασία έχει; Την άποψή σου για μένα την έχεις σχηματίσει και φρόντισες να την κοινοποιήσεις κιόλας.

Στενοχωρήθηκα πολύ απόψε αλλά that's life :)

Να το χαίρεσαι το κοριτσάκι σου να έχει μόνο γέλια και αγάπη στη ζωή του.

απο ποτε η ειλικρινεια ειναι μειονεκτημα?το κακο θα ηταν να τα ελεγα απο πισω σου.δεν συμφωνω με τον τροπο που συμπεριφερεσαι και τελος!τις ευχες θα τις εκτιμουσα αν τις ειχα λαβει νωριτερα και οχι για τα ματια του κοσμου...


eNortjKzUjI0MDAxMVKyBlwwFUUCyA,,17.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...