Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Cafe Σεπτέμβριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 23,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • makarinaerthei

    3411

  • fairytale

    3304

  • maria_s

    2450

  • zoi_m

    1533

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

makmaraki mou pos ta pate me tous kolikous sas?

λιγο καλυτερα αλλα δεν εχουν φυγει ακομα! δοκιμασα για 2 μερες και του εδωσα χαμομηλι με τηλιο και γλυκανισο και κατι του εκανε νομίζω. κατα τα αλλα πολλα αερια με πολυυυυ πονο και κλαμα! εσεις? σιδερωνω παραλληλα....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

bravo re koritsaki, eides ta giatrosofia? emeis imaste mia xara, edo kai deka meres to thema me ta kakakia mas exei ftiaxei apo mia eos kai dio fores kanoume. ligo i koilitaa mas kapoies foees mas ponaei, distixos panta kata tis 6 to proi, kai exoume kai ta aeria alla mono tote. sd genikes grames mia xara ftou ftou mas.


eNortjKzUjI0NzQ2M1KyBlwwFX8C0Q,,98.png
Link to comment
Share on other sites

Mono i mia mas i maria giortaze? to makmaraki mas?maraki sta limeria mas ithes? kala sto kafe pou kathisamw itan vemato mpemponia epeidi itan anoixto kai ola koimotan ta aggeloudia !

Ναι δεν ήξερα που θα με έφερνε ο κουμπάρος, αλλιώς θα σε είχα πάρει να κατεβείτε και σεις να πιούμε καφεδάκι! Ωραία εκεί κάτω αν συνεχίσουν οι καλές μέρες θα έρθουμε πάλι οπωσδήποτε! Άντε να μεγαλώσουν ακόμα λίγο και την άνοιξη να μαζευτούμε (να'ρθει και το Μαριώ) να πάμε στο Αττικό Πάρκο εδώ κοντά μας! Εκεί να δεις τι ωραία :D

Παιδιά σουρεάλ κατάσταση! Καθισμένοι σε τραπέζι πικ νικ με καφέδες, με τρια καρότσια τριγύρω, οι δύο μπεμπούλες και ο δικός μου, παιδάκια να τρέχουν, το χαρούμενο σκυλί της αδελφής της νονάς μας να μπερδεύεται στα πόδια μας, ήλιος, χρώματα και το μπεμπουλίξ να θηλάζει αμέριμνο!!! Ο μπαμπάς και ο νονός να καμαρώνουν εξίσου! Συγκινήθηκα γ&μ# τις ορμόνες μου :tongue:

λιγο καλυτερα αλλα δεν εχουν φυγει ακομα! δοκιμασα για 2 μερες και του εδωσα χαμομηλι με τηλιο και γλυκανισο και κατι του εκανε νομίζω. κατα τα αλλα πολλα αερια με πολυυυυ πονο και κλαμα! εσεις? σιδερωνω παραλληλα....

Α θα με κάνεις να ψάξω πίσω στο φόρουμ...αφού σου είπα από την αρχή να του δώσεις λίγο χαμομηλάκι!

By the way, όταν έκοψα πάλι τα γαλακτοκομικά είδα διαφορά...ούτε αέρια, ούτε πράσινα κακά, ούτε αίμα, ούτε γουλιές...μια χαρά το μπεμπουλίξ...αυτά μας φταίγανε :?

Να σου πω κυρία συνήγορε...μπας και πεινούσε το παιδί ή νύσταζε όταν το κατεβάσατε; Μήπως δεν καθόταν καλά στο καρότσι; Του δώσατε χρόνο να προσαρμοστεί;

Γιατί και ο δικός μου στην αρχή δε βολευόταν αλλά μετά κατάλαβε ότι σημαίνει κούνημα, χάζι και ύπνος και μια χαρά χαίρεται ακόμα και αν τον πάω από τον σαλόνι στην κουζίνα :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν ήξερα που θα με έφερνε ο κουμπάρος, αλλιώς θα σε είχα πάρει να κατεβείτε και σεις να πιούμε καφεδάκι! Ωραία εκεί κάτω αν συνεχίσουν οι καλές μέρες θα έρθουμε πάλι οπωσδήποτε! Άντε να μεγαλώσουν ακόμα λίγο και την άνοιξη να μαζευτούμε (να'ρθει και το Μαριώ) να πάμε στο Αττικό Πάρκο εδώ κοντά μας! Εκεί να δεις τι ωραία :D

Παιδιά σουρεάλ κατάσταση! Καθισμένοι σε τραπέζι πικ νικ με καφέδες, με τρια καρότσια τριγύρω, οι δύο μπεμπούλες και ο δικός μου, παιδάκια να τρέχουν, το χαρούμενο σκυλί της αδελφής της νονάς μας να μπερδεύεται στα πόδια μας, ήλιος, χρώματα και το μπεμπουλίξ να θηλάζει αμέριμνο!!! Ο μπαμπάς και ο νονός να καμαρώνουν εξίσου! Συγκινήθηκα γ&μ# τις ορμόνες μου :tongue:

Α θα με κάνεις να ψάξω πίσω στο φόρουμ...αφού σου είπα από την αρχή να του δώσεις λίγο χαμομηλάκι!

By the way, όταν έκοψα πάλι τα γαλακτοκομικά είδα διαφορά...ούτε αέρια, ούτε πράσινα κακά, ούτε αίμα, ούτε γουλιές...μια χαρά το μπεμπουλίξ...αυτά μας φταίγανε :?

Να σου πω κυρία συνήγορε...μπας και πεινούσε το παιδί ή νύσταζε όταν το κατεβάσατε; Μήπως δεν καθόταν καλά στο καρότσι; Του δώσατε χρόνο να προσαρμοστεί;

Γιατί και ο δικός μου στην αρχή δε βολευόταν αλλά μετά κατάλαβε ότι σημαίνει κούνημα, χάζι και ύπνος και μια χαρά χαίρεται ακόμα και αν τον πάω από τον σαλόνι στην κουζίνα :rolleyes:

μαρακι το θυμαμαι για το χαμομηλι αλλα τοτε δεν το επινε. τωρα το ηπιε. παντως σημερα δεν του εκανε τιποτα. τωρα τον εχω στο στηθος και χτυπιεται. εχω περασει εφιαλτικο ΣΚ. αφου παρακαλαω να παω αυριο στη δουλεια

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσαρες....Μαρακι χρονια πολλα βρε, δεν μπηκα καθολου χθες και σημερα τωρα μονο μπαινω οποτε στα λεω καθυστερημενα τα χρονια πολλα...Εμεις πηγαμε τη βολτα μας σημερα αλλα στη μια ωρα πεινασε η κυρια και επρεπε να επιστρεψουμε για μαμ και το αστειο ειναι οτι δεν ειχα νερο ετοιμο βρασμενο, ειχα ξεχασει να βρασω και σπαραξε στο κλαμα η μανταμ. Κατα τα αλλα μια χαρα ηταν το σ/κ. Την παρασκευη πηγαμε σε γαμο και ηταν η πρωτη μας φορα που βγηκαμε με το συζυγο βραδυ τα δυο μας απο τη γεννηση του μωρου. Την αφησαμε και κοιμηθηκε στην πεθερα μου και ηταν κυρια το μωρο μου, δεν εκλαψε καθολου και περασε μια χαρα. Το σαββατο πηγαμε κατα τις 3 και την πηραμε και μου ειπε και ευχαριστω η πεθερα μου που της την πηγαμε...Αυτα τα νεα μας. Ειναι καμια μεσα;;;


ovvZp2.png

eNortjKzUjK0NDU1NlayBlwwFaYC1w,,12.png

eNortjK1UrKwMLG0VLIGXDATBAKy53.png

Link to comment
Share on other sites

μαρακι το θυμαμαι για το χαμομηλι αλλα τοτε δεν το επινε. τωρα το ηπιε. παντως σημερα δεν του εκανε τιποτα. τωρα τον εχω στο στηθος και χτυπιεται. εχω περασει εφιαλτικο ΣΚ. αφου παρακαλαω να παω αυριο στη δουλεια

Κάνε υπομονή καρδούλα μου. Και προσπάθησε να είσαι ήρεμη. Το νιώθει το ανθρωπάκι τον εκνευρισμό σου και αντιδρά :(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κοριτσαρες....Μαρακι χρονια πολλα βρε, δεν μπηκα καθολου χθες και σημερα τωρα μονο μπαινω οποτε στα λεω καθυστερημενα τα χρονια πολλα...Εμεις πηγαμε τη βολτα μας σημερα αλλα στη μια ωρα πεινασε η κυρια και επρεπε να επιστρεψουμε για μαμ και το αστειο ειναι οτι δεν ειχα νερο ετοιμο βρασμενο, ειχα ξεχασει να βρασω και σπαραξε στο κλαμα η μανταμ. Κατα τα αλλα μια χαρα ηταν το σ/κ. Την παρασκευη πηγαμε σε γαμο και ηταν η πρωτη μας φορα που βγηκαμε με το συζυγο βραδυ τα δυο μας απο τη γεννηση του μωρου. Την αφησαμε και κοιμηθηκε στην πεθερα μου και ηταν κυρια το μωρο μου, δεν εκλαψε καθολου και περασε μια χαρα. Το σαββατο πηγαμε κατα τις 3 και την πηραμε και μου ειπε και ευχαριστω η πεθερα μου που της την πηγαμε...Αυτα τα νεα μας. Ειναι καμια μεσα;;;

Ευχαριστώ κοριτσάρα μου. Να είστε και σεις ευτυχισμένοι με την νεραϊδούλα σας!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι απο μένα!

έχω πήξει με τη δουλειά απο προχθές...

και έχω και τη μπέμπα μου που την πιάνουν γκρινίτσες και δεν προλαβαίνω να μπω...

Ελπίζω να είστε όλες καλά και τα μπεμπάκια σας ακόμα καλύτερα!!!!

Φιλάκια!!!


Τα πιο γλυκά κομμάτια της ζωής μου είστε εσείς....

M1XEp3.png

D0MBp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια τι κανετε?Επιτελους μπηκα και εγω για λιγο.Βεβαια θα προτιμουσα να κοιμομουνα αλλα τι να κανεις ας ειναι καλα ο μικρος και το χεσιμο.Ρε κοριτσια γινετε να μην τον αλλαξεις αν χεσει βραδιατικα?Εν τω μεταξυ δεν ξερω αν το παθατε και εσεις αλλα δεν βολευετε στην αγκαλια ολο τιναζετε γκρινιαζει τεντωνεται αλλο πραγμα και αυτο...

Καταρχην Μαρακι χρονια πολλα ουτε εγω το ηξερα οτι γιορταζεις.Περασες ωραια με την πεθερα εμαθα ε?

εγώ περεπιμπτόντως τον δικο μου τον δινω για υιοθεσια. αν γνωρίζετε άτεκνα ζευγαρια που επιθυμουν διακαως υιο ή ακομα και αν εσεις θελετε αδερφακι για το παιδακι σας χωρις να ξαναμπενετε στην διαδικασια της γεννας στειλτε μου πμ!

:) :) :)

Δεχεσαι προσφορες ή το περνουν και φευγουν?

Ενα φεγγαρι που εκλεγε συνεχεια και νομιιζα οτι κακοπερναει μαζι μου τον εδινα και εγω αρκει να ηταν ευτυχισμενος...

Η νουνά μάς πήρε απίστευτη χριστουγεννιάτικη σαλιάρα με ταρανδούλη που η μύτη του λέει τα κάλαντα και χριστουγεννιάτικες καλτσούλες με κουδουνίστρα!

Μαρακι σου ειπαν απο που τα πηραν θελω και εγω τις καλτσοκουδουνιστρες.........

Evmo που εισαι και Θεσσαλονικια και εισαι και ολο στις βολτες οταν τον βγαζεις τι του φορας?

Αυτα τα λιγα παω να δω αν θα ταα καταφερω να κοιμηθω.Τα λεμε το πρωι εκτος και αν εχω κα αλλη εκπληξη....


an1cF0ueg3D1210OTQ1NjZvfDg4OTk4M2RhfFRoZW8gaXM.gif

an1cJVi-O6k1210NzIzNjMxfDEzNDU1NTZsamF8TXkgc3dlZXQgQnV0dGVyZmx5IGlz.gif

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα σας!

Δυσκολη μερα προβλεπω σημερα.

Θα παμε το τζουτζουκακι μου για κυστεογραφια στο Ιπποκρατειο.Μαλλον θα χουμε κλαματα.:-(Για να δουμε...

Evmo που εισαι και Θεσσαλονικια και εισαι και ολο στις βολτες οταν τον βγαζεις τι του φορας?

Ζωιτσα καλημερα!

Λοιπον, του φοραω κοντομανικο κορμακι,μπλουζακι,παντελονακι και μια

φορμιτσα εξοδου (απ'εξω ειναι σαν γουνιτσα πολυ μαλακια και απο μεσα φλις).Παιρνω μαζι μου και μια κουβερτουλα φλις να βρισκεται.Τωρα που εχει καλες μερες δεν τον σκεπαζω αλλα το βραδακι σιγουρα θα τον σκεπασω μεχρι τη μεσουλα του,στο καροτσι.


eNortjKzUjI0MbQwMlKyBlwwFXMCzw,,34.png

eNortjKzUjI0Nzc1NFSyBlwwFZYC0w,,18.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας! Έχει μια πολύ όμορφη μέρα και μόλις ξυπνήσει το πριγκηπάκι, θα το τσακώσω και θα πάμε Χαλάνδρι να αλλάξουμε δωράκια.

Χθες δοκίμασα άλλο πρόγραμμα μπας και ξυπνάμε μια φορά κάθε βράδυ. Ενώ συνήθως τον έκανα μπάνιο κατά τις 10, ξυπνούσε πάλι κατα τις 2, 5, 8 περίπου. Χθες τον μπανιάρισα κατά τις 8, έφαγε και ξεράθηκε πριν πάει 8:30 και ξύπνησε 12:30 και μετά πάλι 6. Για να δούμε λειτουργεί ή απλά ήταν κομμάτια χθες από τη βόλτα; :tongue: Για πείτε τι κάνετε εσείς...

Καταρχην Μαρακι χρονια πολλα ουτε εγω το ηξερα οτι γιορταζεις.Περασες ωραια με την πεθερα εμαθα ε?

Μαρακι σου ειπαν απο που τα πηραν θελω και εγω τις καλτσοκουδουνιστρες.........

Ευχαριστώ Ζωούλα, από mothercare τις πήρε.

Kαλημερα σας!

Δυσκολη μερα προβλεπω σημερα.

Θα παμε το τζουτζουκακι μου για κυστεογραφια στο Ιπποκρατειο.Μαλλον θα χουμε κλαματα.:-(Για να δουμε...

Γιατί τέτοια ταλαιπωρία το πουλάκι μου; Εύχομαι να είναι όσο πιο ανώδυνο γίνεται Ευμορφία μου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...