Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 38 λεπτά , bcd18 είπε:

      Σε ευχαριστώ πολύ!! Ναι το ότι έγινε εμφύτευση είναι θετικό. Μπορεί να ξαναμεινει. και οπως λες οι κοπελες αυτές είναι νεότερες, οπότε τα ωάρια καλύτερα ποιοτικά. Κατω των 30 ισως

      Την επόμενη εβδομάδα θα μιλήσουν τελικά με ιακεντρ. 
      Είναι ένα αγχος μέχρι να βρεθεί κοπέλα , να δώσει ωάρια. Να γίνει εμβρυομεταφορα. Και αν θα πετυχει και  με την πρώτη..

       

       

       

       

      Σίγουρα έχει άγχος, τα ποσοστά είναι πολύ ενθαρρυντικά όμως! Καλό θα είναι να κάνει μια καλή συνεννόηση η φίλη σου και να ξεκινήσει με ξεκάθαρη εικόνα. Πχ, να ρωτήσει αν τα ωάρια που θα της δώσουν στην τιμή που θα της πουν είναι για μια προσπάθεια ή αν φτάνουν και για δεύτερη. Επίσης έχει σημασία στην αναμονή αν έχει και η ίδια κάποιες απαιτήσεις ιδιαίτερες πχ, να έχει κοινά εμφανισιακά με τη δότρια ή αν την ενδιαφέρει η ομάδα αίματος.. αν το ψάξει λίγο στο ίντερνετ υπάρχουν πλέον αρκετές εμπειρίες από δωρεά. Να πάει με έτοιμες ερωτήσεις για να μη βρεθεί προ εκπλήξεων! Μακάρι να της πάνε όλα καλά!

Cafe Σεπτέμβριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

Γυρίσαμε εδώ και 1.5 ώρα αλλά το παιδί μου έκανε το γάλα του εμετό (πάνω μου!), χέστηκε 3 φορές και μετά νύσταζε τόσο πολύ που δεν μπορούσε να κοιμηθεί!!!

Αφήστε δε που έτσι και κοντοστεκόταν το καρότσι πουθενά μας άκουγε όλο το Χαλάνδρι! Ήθελε να είναι εν κινήσει συνέχεια, αποτυχία η αλλαγή δώρων! Το ένα που μου έφερε η πεθερά μου (φόρμα εξόδου για 9 μηνών!) δεν μπόρεσα να το αλλάξω στην τρύπα που το ξετρύπωσε :evil: Τους άλλους κωδικούς δεν τους είχε η μπενετον εκεί και τέλος στο μαδερκεαρ ο μικρός είχε πεινάσει πλέον και κλαψούριζε! Και ζέστη! Σκάσαμε!

Ζήλεψες είπες Μαράκι μου το δικό μου το μπουμπούκι; :tongue:

Και μέσα σε όλο αυτό το χαμό, βλέπω κάποια στιγμή και αναπάντητη από την πεθερομαρμάγκα! Πριν προλάβω να βρίσω με παίρνει και το καμάρι μου και μου λέει ότι η κακιασμένη είδε όνειρο κακό για το δικό ΜΟΥ το παιδί και να προσέχουμε! Το τι άκουσε δεν μου επιτρέπει η ανατροφή μου να τα μεταφέρω και δω!:mad:

kalimera koritsia!!!Ti kanete?Briskw mia mikri eukairia na mpw to prwi pou einai iremos!!!Maraki an doulepsei to kolpaki sou tha prospathisw na to efarmosw giati kai emena to idio wrario exei efarmosei!! Sto mpanio emeis exoume megalo problima!!Otan tou brexw to kefalaki tou pathainei usteria!Episis exei xanarxisei na min trwei!Efage 130ml stis treis to prwi kai meta me to zori stis 8 30, 70ml!!Ti na ton kanw den xerw exw apelpistei!!Olo bgazei salia kai xwnei to xeri tou sto xeri!Gia dontia mou lene einai nwris giati einai 2 minwn kai sxedon 2 bdomadwn!!Ti na pw!!Kai gia na nanouristei agom axaei stin agalia mou paleuei!!Esas kanoun ta idia???I exw tin apokleistikotita?filakia kai kali bdomada!!

Μήπως κρυώνει και γι'αυτό φωνάζει όταν βρέχεται το κεφάλι του;

Επίσης μη σκας αν παίρνει βάρος το παιδί, άστο να φάει όσο θέλει...

Εμένα αγκομαχάει στην αγκαλιά και τεντώνεται και παλεύει είτε όταν είναι πολύ κομμάτια (πριν λίγο!) είτε όταν έχει αέρα στην κοιλίτσα του και δεν μπορεί να ρευτεί...

Καλημέρα κι από εμένα!!

Δεν μπαίνω συχνα γιατί έχουμε τρελλαθεί στις βόλτες και η σύνδεση εδώ στον Κορυδαλλό είναι κλεψιμέικη και πολύ αργη...

Μαράκι χρόνια σου πολλά!!! Να είσαι γερή να χαίρεσαι τους αντρούληδες σου!!!

8η μέρα σήμερα χωρίς κακά.. Δεν επεμβαίνω όμως γιατί είναι πολύ χαρούμενη και ήρεμη. Δεν δείχνει να ενοχλείται ή να πονάει.. Λέτε να κάνω άσχημα που δεν τη βοηθώ να τα κάνει;

Ευχαριστώ Γιωτούλα και όλα τα κοριτσάκια για τις ευχές σας :)

Η προσωπική μου απόψη (πάντα!) είναι να μην επέμβεις αν δεν υποφέρει το παιδί...

ανακουφιζεται με τις κρυες πιπιλες.εγω παντα τις πιπιλες τις αποστειρωνα κ τις εβαζα σε ενα ταπερ στο ψυγειο για να διατηρω την αποστειρωση

Γεια σου Τάτι, ωραία η ιδέα σου...θα το δοκιμάσω :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 23,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • makarinaerthei

    3411

  • fairytale

    3304

  • maria_s

    2450

  • zoi_m

    1533

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Βρε κόρες είμαι πολύ προβληματισμένη με τη γρίπη...

Πριν το μωρό, επειδή αρρωσταίνω σπάνια (ούτε παιδικές δεν έχω περάσει), ποτέ δεν ασχολιόμουν ποιον θα συναντήσω/φιλήσω/αγκαλιάσω, ποιος βήχει, κλπ.

Και στην αρχή με αυτή την καινούργια μαμακία δεν ασχολήθηκα ιδιαίτερα, παρά σαν έγκυος πρόσεχα και μετά που γέννησα, πρόσεχα μόνο να μην πλησιάζει κανείς πολύ το πρόσωπό του στο μουτράκι του Νικόλα.

Είναι μερικές μέρες όμως που παρακολουθώ τα νέα και έχω αρχίσει να αγχώνομαι. Και καλά, την υπερβολή τους μπορώ να την φιλτράρω, τα στοιχεία όμως που παίρνω από συγγενείς και φίλους που εργάζονται στην εκπαίδευση είναι τρομακτικά τουλάχιστον. Στο σχολείο που εργάζεται η μητέρα μου, νοσούν αυτή τη στιγμή 70 παιδιά (πόσα από αυτά είναι θετικά στη νέα γρίπη δε γνωρίζουν γιατί δεν μαρτυράνε την αλήθεια οι γονιοί (θέμα στιγματισμού στη μικρή κοινωνία)) και 4 δάσκαλοι, 2 από αυτούς θετικοί στον ιό! Η μαμά έφυγε άρον άρον το πρωί στο σχολείο και θα παραμείνει σπίτι καθώς είναι και στις ευπαθείς ομάδες (μυοκαρδίτιδα).

Στο ραδιόφωνο το πρωί άκουσα επίσης ότι όσοι φροντίζουν βρέφη μέχρι 6 μηνών έχουν και αυτοί προτεραιότητα, ο Γιώργος όμως ούτε να το ακούσει να εμβολιαστώ γιατί φοβάται παρενέργειες...τι να κάνω δεν ξέρω! :(

Έχουμε και εισητήρια για Κέρκυρα στις 17/12...πως να βάλω το βρεφάκι στο αεροπλάνο; :(

Εσείς τι σκέφτεστε για όλα αυτά;

Link to comment
Share on other sites

Και έχω και την μα$$κισμένη την πεθερά μου που για τη γιορτή του πεθερού την άλλη βδομάδα έχει κανονίσει gala και έχει καλέσει τη σάρα και τη μάρα για να επιδείξει τον εγγονό!!! Καλά όσο θα την δείτε εσείς εκείνη τη μέρα, άλλο τόσο θα την δω και γω και ο Νικόλας!!!!$$#@%$#%

Link to comment
Share on other sites

Βρε κόρες είμαι πολύ προβληματισμένη με τη γρίπη...

Πριν το μωρό, επειδή αρρωσταίνω σπάνια (ούτε παιδικές δεν έχω περάσει), ποτέ δεν ασχολιόμουν ποιον θα συναντήσω/φιλήσω/αγκαλιάσω, ποιος βήχει, κλπ.

Και στην αρχή με αυτή την καινούργια μαμακία δεν ασχολήθηκα ιδιαίτερα, παρά σαν έγκυος πρόσεχα και μετά που γέννησα, πρόσεχα μόνο να μην πλησιάζει κανείς πολύ το πρόσωπό του στο μουτράκι του Νικόλα.

Είναι μερικές μέρες όμως που παρακολουθώ τα νέα και έχω αρχίσει να αγχώνομαι. Και καλά, την υπερβολή τους μπορώ να την φιλτράρω, τα στοιχεία όμως που παίρνω από συγγενείς και φίλους που εργάζονται στην εκπαίδευση είναι τρομακτικά τουλάχιστον. Στο σχολείο που εργάζεται η μητέρα μου, νοσούν αυτή τη στιγμή 70 παιδιά (πόσα από αυτά είναι θετικά στη νέα γρίπη δε γνωρίζουν γιατί δεν μαρτυράνε την αλήθεια οι γονιοί (θέμα στιγματισμού στη μικρή κοινωνία)) και 4 δάσκαλοι, 2 από αυτούς θετικοί στον ιό! Η μαμά έφυγε άρον άρον το πρωί στο σχολείο και θα παραμείνει σπίτι καθώς είναι και στις ευπαθείς ομάδες (μυοκαρδίτιδα).

Στο ραδιόφωνο το πρωί άκουσα επίσης ότι όσοι φροντίζουν βρέφη μέχρι 6 μηνών έχουν και αυτοί προτεραιότητα, ο Γιώργος όμως ούτε να το ακούσει να εμβολιαστώ γιατί φοβάται παρενέργειες...τι να κάνω δεν ξέρω! :(

Έχουμε και εισητήρια για Κέρκυρα στις 17/12...πως να βάλω το βρεφάκι στο αεροπλάνο; :(

Εσείς τι σκέφτεστε για όλα αυτά;

καλημερα μαρακι!το θεμα της γριππης μ εχει απασχολησει κ εμενα το τελευταιο καιρο.εννοειται οτι δε δινω σημασια στα μμε γιατι το μονο που προσφερουν ειναι παραπληροφορηση κ τιποτε αλλο, εχω αποφασισει να μη κανω το εμβολιο ουτε εγω ουτε φυσικα κ το μωρο ακουγονται τοσα για τισ παρενεργειες δεν εχει δοκιμαστει αρκετα...ακομα κ αν καναμε το εμβολιο δε σημαινει οτι δε θα νοσησουμε απλα θα τη περασουμε πιο ελαφρα...οπως ειπε κ ο παιδιατρος μας το εμβολιο δε το κανεις για τη νοσο αλλα για τις τυχον επιπλοκες της...απ οσο ακουω κ διαβαζω εδω στο φορουμ οσοι τη κολλησαν εχουν ηπια συμπτωματα...εγω εχω σταματησει να δεχομαι επισκεψεις μονο οι γονεις μας ερχονται-το ξερω πως ειναι υπερβολικο αλλα τι να κανω?ασε που τωρα που παει στη δουλεια ο αντρας μου πιοις ξερει τι θα φερει...οσο για το αεροπλανο δε μπορεις να κανεις κ πολλα αν κ εχω ακουσει οτι ο αερας στα αεροπλανα φιλτραρεται φροντισε αν μπορεις ν ακατσεις μακρια απο ηλικιωμενους κ ας ελπισουμε να μην εχει πολυ κοσμο η πτηση σου.


uVBDp3.png MkMgp2.png

kJdJp2.png

Δεν είναι ευτυχία να κάνεις πάντα αυτό που θέλεις,

αλλά πάντα να θέλεις εκείνο που κάνεις.

-Τολστόι-

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΚΑλημερα σε ολες!!!!Σας διαβασα λιγο στα γρηγορα.Περιμενουμε να ξυονησει ο μικρος να τον ταισω να παμε στο cosmos να του αγορασω τιποτα γιατι ολα τα ρουχαλακια του δεν του κανουν πια....

Εντωμεταξυ δεν του βαζω φορμα εξοδου γιατι δεν εχω (Εχω 3 που μου εφεραν δωρο αλλα ολες ειναι 6-9 λες και το καλοκαιρι θα τις φοραει .Δεν μπορω να καταλαβω την λογικη που μου τις πηραν....) ετσι του φοραω ενα σαλοπετα τζηνακι φανελιτσα κοντομανικι ενα μακο μπλουζακι και μια ζακετουλα με επενδυσηαπο μεσα.Ελπιζω να μην κρυωνει.Πολυ προβληματιζομαι με αυτα τα ρουχα...


an1cF0ueg3D1210OTQ1NjZvfDg4OTk4M2RhfFRoZW8gaXM.gif

an1cJVi-O6k1210NzIzNjMxfDEzNDU1NTZsamF8TXkgc3dlZXQgQnV0dGVyZmx5IGlz.gif

Link to comment
Share on other sites

Γυρίσαμε εδώ και 1.5 ώρα αλλά το παιδί μου έκανε το γάλα του εμετό (πάνω μου!), χέστηκε 3 φορές και μετά νύσταζε τόσο πολύ που δεν μπορούσε να κοιμηθεί!!!

Αφήστε δε που έτσι και κοντοστεκόταν το καρότσι πουθενά μας άκουγε όλο το Χαλάνδρι! Ήθελε να είναι εν κινήσει συνέχεια, αποτυχία η αλλαγή δώρων! Το ένα που μου έφερε η πεθερά μου (φόρμα εξόδου για 9 μηνών!) δεν μπόρεσα να το αλλάξω στην τρύπα που το ξετρύπωσε :evil: Τους άλλους κωδικούς δεν τους είχε η μπενετον εκεί και τέλος στο μαδερκεαρ ο μικρός είχε πεινάσει πλέον και κλαψούριζε! Και ζέστη! Σκάσαμε!

Ζήλεψες είπες Μαράκι μου το δικό μου το μπουμπούκι; :tongue:

Και μέσα σε όλο αυτό το χαμό, βλέπω κάποια στιγμή και αναπάντητη από την πεθερομαρμάγκα! Πριν προλάβω να βρίσω με παίρνει και το καμάρι μου και μου λέει ότι η κακιασμένη είδε όνειρο κακό για το δικό ΜΟΥ το παιδί και να προσέχουμε! Το τι άκουσε δεν μου επιτρέπει η ανατροφή μου να τα μεταφέρω και δω!:mad:

ΚΑλε γ'αυτο εκλεγε και τσιριζε ο μικρουλης γιατι το μελετουσε η πεθερα σου...


an1cF0ueg3D1210OTQ1NjZvfDg4OTk4M2RhfFRoZW8gaXM.gif

an1cJVi-O6k1210NzIzNjMxfDEzNDU1NTZsamF8TXkgc3dlZXQgQnV0dGVyZmx5IGlz.gif

Link to comment
Share on other sites

Α και πείτε μου και ένα κόλπο να θέλει την πιπίλα! Όλο την πετάει φωνάζοντας!

Σεις ποια πιπίλα αγαπάτε;

Και επίσης...που είστε όλες;;;;

κολπο δε ξερω αλλα ισως τη πεταει για να σου τραβηξει τη προσοχη για

να πας εκει κ να της τη ξαναδωσεις καμια φορα η δικια μου κανει το εξης ενω εχει τη πιπιλα κ ειμαι διπλα της με το που σηκωνομαι τη βγαζει κ αρχιζει να κλαει.παω της τη ξαναδινω οσο καθομαι κοντα της ολα καλα δε τη βγαζει-εκτος απ τις φορες που την τρωνε τα ουλα της κ τη βγαζει για να βαλει τη μπουνιτσα της μεσα!


uVBDp3.png MkMgp2.png

kJdJp2.png

Δεν είναι ευτυχία να κάνεις πάντα αυτό που θέλεις,

αλλά πάντα να θέλεις εκείνο που κάνεις.

-Τολστόι-

Link to comment
Share on other sites

Βρε κόρες είμαι πολύ προβληματισμένη με τη γρίπη...

Πριν το μωρό, επειδή αρρωσταίνω σπάνια (ούτε παιδικές δεν έχω περάσει), ποτέ δεν ασχολιόμουν ποιον θα συναντήσω/φιλήσω/αγκαλιάσω, ποιος βήχει, κλπ.

Και στην αρχή με αυτή την καινούργια μαμακία δεν ασχολήθηκα ιδιαίτερα, παρά σαν έγκυος πρόσεχα και μετά που γέννησα, πρόσεχα μόνο να μην πλησιάζει κανείς πολύ το πρόσωπό του στο μουτράκι του Νικόλα.

Είναι μερικές μέρες όμως που παρακολουθώ τα νέα και έχω αρχίσει να αγχώνομαι. Και καλά, την υπερβολή τους μπορώ να την φιλτράρω, τα στοιχεία όμως που παίρνω από συγγενείς και φίλους που εργάζονται στην εκπαίδευση είναι τρομακτικά τουλάχιστον. Στο σχολείο που εργάζεται η μητέρα μου, νοσούν αυτή τη στιγμή 70 παιδιά (πόσα από αυτά είναι θετικά στη νέα γρίπη δε γνωρίζουν γιατί δεν μαρτυράνε την αλήθεια οι γονιοί (θέμα στιγματισμού στη μικρή κοινωνία)) και 4 δάσκαλοι, 2 από αυτούς θετικοί στον ιό! Η μαμά έφυγε άρον άρον το πρωί στο σχολείο και θα παραμείνει σπίτι καθώς είναι και στις ευπαθείς ομάδες (μυοκαρδίτιδα).

Στο ραδιόφωνο το πρωί άκουσα επίσης ότι όσοι φροντίζουν βρέφη μέχρι 6 μηνών έχουν και αυτοί προτεραιότητα, ο Γιώργος όμως ούτε να το ακούσει να εμβολιαστώ γιατί φοβάται παρενέργειες...τι να κάνω δεν ξέρω! :(

Έχουμε και εισητήρια για Κέρκυρα στις 17/12...πως να βάλω το βρεφάκι στο αεροπλάνο; :(

Εσείς τι σκέφτεστε για όλα αυτά;

Εμεις μαρακι μεχρι τωρα αποφασισαμε να το κανει μονο ο Κοσμας.Αφου δουλευει και αν ειναι αυτος θα την φερει.

Κοσμο ετσι και αλλιως δεν δεχομαστε να τον πλησιασουν μεχρι να γινει 3 μηνων.Αν καινα σου πω ακομα αγχωνομαι πως θα τον περνουν αγκαλια και αλλοι.Ειμαιλιγο υπερβολικη αλλα στν εγκυμοσυνη κολλησα μικροβιο απο μια φιλη μου που φιλοξενουσα και μου την εφερε πολυ ασχημα και απο το σοκ που εχω παθει φοβαμαι ακομα και την σκια μου...


an1cF0ueg3D1210OTQ1NjZvfDg4OTk4M2RhfFRoZW8gaXM.gif

an1cJVi-O6k1210NzIzNjMxfDEzNDU1NTZsamF8TXkgc3dlZXQgQnV0dGVyZmx5IGlz.gif

Link to comment
Share on other sites

Α και πείτε μου και ένα κόλπο να θέλει την πιπίλα! Όλο την πετάει φωνάζοντας!

Σεις ποια πιπίλα αγαπάτε;

Και επίσης...που είστε όλες;;;;

καλησπέρα Μαράκι!

λοιπον ξεκιναω αναποδα: από πιπίλες προτιμαμε τις nuk αλλα γενικα δεν ειμαστε και φανατικοι. την θελουμε οταν κοιμομαστε στην αρχη -γιατι μετα την φτυνουμε-και όταν ποναμε απο τους κολικους διοτι εκει μασαμε αλυπητα και βγαζουμε όλο μας το αχτι.

εμβολιο: εγω θα εμβολιαστω. μου το ειχε πει ο παιδιατρος και ο γυναικολογος που τον ρωτησα μου ειπε "καν'το". σήμερα δε η συζυγος ενος συναδελφου που το παιδι τους 16 χρονων εχει λευχαιμια (μακρια απο εμας παναγιτσα μου), πηγαιναν στην Πατρα στο νοσοκομειο να εμβολιαστουν οικογενειακως. ο καθηγητης που παρακολουθει το παιδι τους ειπε ότι εχουν αγνοια γι αυτο φοβουνται και οτι τα παιδικα εμβολια ειναι 27 φορες πιο επικινδυνα απο το συγκεκριμενο. παντως αν θες κατσε να το κανω εγω και αν δεν ταβλιαστω καν'το και εσυ :tongue:!

οταν διαβαζα την σημερινη σου περιπετεια στο Χαλανδρι ενιωσα τυψεις διοτι ειπα μεσα μου "την εφαγα την κοπελα μετις ζηλειες μου, την ματιασα":sad:. μετα ομως που ανεφερες την πεθερουλα-παναγουλα, ησυχασα γιατι καταλαβα οτι αλλος την ειχε κανει την δουλεια και οχι εγω :cool:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Και έχω και την μα$$κισμένη την πεθερά μου που για τη γιορτή του πεθερού την άλλη βδομάδα έχει κανονίσει gala και έχει καλέσει τη σάρα και τη μάρα για να επιδείξει τον εγγονό!!! Καλά όσο θα την δείτε εσείς εκείνη τη μέρα, άλλο τόσο θα την δω και γω και ο Νικόλας!!!!$$#@%$#%

ουτε να το σκεφτεσαι που θα πας εκει το παιδι με ολη την γερουσια.... στειλε τον αντρα σου, βρες μια δικαιολογια....

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα Μαράκι!

λοιπον ξεκιναω αναποδα: από πιπίλες προτιμαμε τις nuk αλλα γενικα δεν ειμαστε και φανατικοι. την θελουμε οταν κοιμομαστε στην αρχη -γιατι μετα την φτυνουμε-και όταν ποναμε απο τους κολικους διοτι εκει μασαμε αλυπητα και βγαζουμε όλο μας το αχτι.

εμβολιο: εγω θα εμβολιαστω. μου το ειχε πει ο παιδιατρος και ο γυναικολογος που τον ρωτησα μου ειπε "καν'το". σήμερα δε η συζυγος ενος συναδελφου που το παιδι τους 16 χρονων εχει λευχαιμια (μακρια απο εμας παναγιτσα μου), πηγαιναν στην Πατρα στο νοσοκομειο να εμβολιαστουν οικογενειακως. ο καθηγητης που παρακολουθει το παιδι τους ειπε ότι εχουν αγνοια γι αυτο φοβουνται και οτι τα παιδικα εμβολια ειναι 27 φορες πιο επικινδυνα απο το συγκεκριμενο. παντως αν θες κατσε να το κανω εγω και αν δεν ταβλιαστω καν'το και εσυ :tongue:!

οταν διαβαζα την σημερινη σου περιπετεια στο Χαλανδρι ενιωσα τυψεις διοτι ειπα μεσα μου "την εφαγα την κοπελα μετις ζηλειες μου, την ματιασα":sad:. μετα ομως που ανεφερες την πεθερουλα-παναγουλα, ησυχασα γιατι καταλαβα οτι αλλος την ειχε κανει την δουλεια και οχι εγω :cool:

πήραμε nuk...τίποτα! Λες και τον σφάζεις αν του δώσω πιπίλα!

χαχαχαχαχα όχι γλυκειά μου εσύ είσαι καλός άνθρωπος η άλλη τρώγεται μαζί μας!

α επίσης...6 δεκέμβρη ο νικόλας είναι άρρωστος...ή εγώ; χμ

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κ απο εδω!!!

Χωριστηκατε-με???ή απλα μεταφερθηκαμε???

Κοριτσια η μπεμπα μου περναει φαση!Μετα το μεσημερι θελει συνεχεια να θηλαζει κ να κοιμαται αγκαλιτσα μου!!!Απ'τη μια το ευχαριστιεμαι απ'την αλλη...Εχω ενα σπιτι βομβαρδισμενο!!!

Να'ναι καλα τα μωρακια μας κ ας μας κανουν οτι θελουν!!!!!

Μου αρκει να βλεπω το φαφουτικο χαμογελακι της κ να την ακουω να τραγουδαει μαζι μου!!!(αυτον τον γαιδαρο με τα μεγαλα αυτια τον εχουμε τεραστια αγαπη!!!:P)

Μαρια_s γτ θελεις να δωσεις πιπιλιτσα???

Σε ρωταω γτ ουτε εμενα την δεχεται κ δεν ξερω αν θα μας χρειαστει ή οχι αργοτερα...Δλδ...Απ'τη μια λεω πως θα βοηθησει οταν θα βγαζουν δοντακια κ θα εχουν νευρα...Απ'την αλλη...Θα εχουμε ζορι μετα στο να την κοψουμε!!!:confused:

Παντως κ εγω δοκιμασα τα παντα κ τη μονη που δεχτηκε μερικες φορες ειναι της ΜΑΜ(καοτσουκ)!Παρατηρησα πως την πηρε μονο οταν πραγματικα ηθελε να πιπιλισει αλλα ηταν σκασμενη απο φαγητο!Κ αυτο για 5-15 λεπτα!Ουτε να το φτυσει το στηθος μου!!

Για το εμβολιο ουτε εγω σκεφτομαι να το κανω...

Θα κανουμε ομως της κοινης γριπης κ εγω κ ο αντρας μου!

Για το αεροπλανο συμφωνω με την Ελισαβετ!

Να σας ρωτησω κατι κοριτσια?

Εχετε κανει παραγγελια απο το babycity.uk????

Να βαλω ερωτηση στο παρεντς ή θα ειναι διαφημιση??Εχει πολυ ωραια πραγματα σε καλες τιμες και.....ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΟΔΕΨΩ ΛΕΦΤΑ αλλα δεν δεχεται τις καρτες μου...:confused:


XFVjp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εσείς τι σκέφτεστε για όλα αυτά;

εγω να σου πω την αληθεια δεν θα το κανω...εκανα και εγω και ο αντρας μου το απλο αντιγριπικο και απο εκει και περα προσεχω.δεν την παω σε μερη με κοσμο δεν ανταλλασω πολλα πολλα φιλια κλπ....και ο θεος βοηθος.

Και έχω και την μα$$κισμένη την πεθερά μου που για τη γιορτή του πεθερού την άλλη βδομάδα έχει κανονίσει gala και έχει καλέσει τη σάρα και τη μάρα για να επιδείξει τον εγγονό!!! Καλά όσο θα την δείτε εσείς εκείνη τη μέρα, άλλο τόσο θα την δω και γω και ο Νικόλας!!!!$$#@%$#%

εννοειται πως δεν θα πας!!!!θα τρελλαθει το κακομοιρο με τοσο κοσμο και τοση εστια μικροβιων επειδη αυτη θελει να το δειξει λες και ειναι το σουπερ αξιοθεατο!

Α και πείτε μου και ένα κόλπο να θέλει την πιπίλα! Όλο την πετάει φωνάζοντας!

Σεις ποια πιπίλα αγαπάτε;

Και επίσης...που είστε όλες;;;;

εμεις αγαπαμε ΟΛΕΣ τις πιπιλες!εχω chicco την χανιμπαλ και την physio και εχω και 2 διαφορετικες nuk.συνολο 10 πιπιλες!δυστυχως δεν ξερω να σου πω πως να την μαθει.εμενα την ηθελε απο την αρχη γιατι δεν θηλαζε.αφου οταν της πρωτοεδωσα πιπιλα εκανα να ακουσω κλαμα 3 μερες!ολη μερα πιπιλαγε!τοση χαρα ειχε!

κολπο δε ξερω αλλα ισως τη πεταει για να σου τραβηξει τη προσοχη για

να πας εκει κ να της τη ξαναδωσεις καμια φορα η δικια μου κανει το εξης ενω εχει τη πιπιλα κ ειμαι διπλα της με το που σηκωνομαι τη βγαζει κ αρχιζει να κλαει.παω της τη ξαναδινω οσο καθομαι κοντα της ολα καλα δε τη βγαζει-εκτος απ τις φορες που την τρωνε τα ουλα της κ τη βγαζει για να βαλει τη μπουνιτσα της μεσα!

σε αυτο συμφωνω κ μενα το κανει!!!

Να σας ρωτησω κατι κοριτσια?

Εχετε κανει παραγγελια απο το babycity.uk????

Να βαλω ερωτηση στο παρεντς ή θα ειναι διαφημιση??Εχει πολυ ωραια πραγματα σε καλες τιμες και.....ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΟΔΕΨΩ ΛΕΦΤΑ αλλα δεν δεχεται τις καρτες μου...:confused:

εγω πηρα μια τελεια κουνια-ριλαξ.τις καρτες σου δεν τις δεχεται γιατι ειναι ελληνικες!θα τους στειλεις μειλ κ θα σου απαντησουν!θα τους δωσεις τα στοιχεια της καρτας σου κ θα την περασουν εκεινοι απο εκει.σε 1 εβδομαδα ηρθαν τα πραγματα κ ολα οκ.


eNortjKzUjI0MDAxMVKyBlwwFUUCyA,,17.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...