Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Aangelika8 είπε:

      Να ρωτήσω κ εγώ κορίτσια πόσο είναι το κόστος των εξετάσεων θρομβοφιλιας? Μόνο αυτές δεν έχω κάνει κ είπαμε με το γιατρό εφόσον έχουμε υγιης βλαστοκυστη στον προεμφυτευτικο, πριν την εμβρυομεταφορα να γίνει κ αυτός ο έλεγχος... Βέβαια στις τελευταίες εμβρυομεταφορες έκανα προληπτικά κ αντιπηκτικες. 

      Αυτές που δεν γράφονται είναι το γονιδιακό πακέτο ελέγχου. Μόνο ενα (το MHTFR) από τα περίπου 20 γονίδια γράφεται και σε κάποια κέντρα αφορούν το ποσό αυτό από το πακέτο. Εκεί που τις έκανα πχ εγώ κόστιζε 180 ο πλήρης γονιδιακός έλεγχος και μου αφαίρεσαν τα 50 ευρώ από το MHTFR που γραφόταν μέσω ΕΟΠΠΥ. Όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις θρομβοφιλιας που δικαιολογουνται μέσω ΕΟΠΠΥ και μπορείς να τις κάνεις και στο Ελενα τελείως δωρεάν (χρόνος προθρομβινης, αντιφωσφολιπιδικο κλπ) ήταν μια χαρά αλλά από τον γεννετικο βγήκε ότι είχα το γονίδιο της προθρομβινης που ευθύνεται για θρομβωσεις στην εγκυμοσύνη οπότε και έκανα αντιπηκτικες και με παρακολουθουσε και αιματολογος ανά 2-3 μήνες στην εγκυμοσύνη για να βλεπουμε αν έχει αλλάξει κάτι οπότε  να χρειάζομαι μεγαλύτερη δόση. Η αδερφή μου είχε το γονίδιο Leiden που και αυτό προκαλεί θέματα σε εγκυμοσύνη οπότε πήρε και αυτή αντιπηκτικη αγωγή σε εγκυμοσύνη με φυσική σύλληψη. Να τις κάνεις όλες τις απαραίτητες εξετασεις πριν την ετ γιατί είναι πολύτιμες οι υγιεις βλαστοκυστες, μην αφήσεις τίποτα στην τύχη.

Cafe Οκτώβριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

Αχ Χριστίνα μου και Στέλλα...αυτός που πήγα σήμερα ονομάζεται Ο Μικ... Αντ.... και μου είπαν τα εξής: 5.115 το χρόνο με ωράριο 7:30-15:30, 2 γεύματα. Χωρίς μεταφορά και φύλαξη, την οποία βεβαιώς βεβαίως θα χρειαστώ μετα τους 6 μήνες που θα σχολάω στις 15:00. Η αλήθεια είναι ότι μου άρεσε και δεν μου απαγόρεψαν τίποτα. Εννοώ ότι με άφησαν να δω όλους τους χώρους χωρίς κανέναν δισταγμό, σε αντίθεση με τον βρεφο που θα παω την Παρασκευη που μου ειπαν απο το τηλ οτι δεν μπορω να μπω στις τάξεις, αφου θα κάνουν το πρόγραμμά τους τα παιδάκια....

Χριστίνα θα το εκτιμούσα πολύ αν μπορούσες να ρωτήσεις την γνωστή σου. Ευχαριστώ πολύ....

Θα σας πω νέα και την παρασκευή.

Είχε πλάκα όμως σήμερα για την μπεμπούλα, γιατί έδειξε πολύ θετική αντίδραση. Μίλαγε σε ένα κοριτσάκι που της έπιανε τα χέρια και τα πόδια και κάποια στιγμή πήγε και στην αγκαλιά της μιας δασκάλας.


an1cF1X-O6k1210MDAwODM1ZHw0NDU0NTRkYXxIIGtvdW1waXRzYSBtYXMgZWluYWk.gif

Make your dreams come true!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

να πω την αληθεια πηρα τηλ την φιλη μου αλλα δεν το σηκωνει μαλλον κοιμαται!χιχιχιχιχιχιχι!!!αυριο ομως σιγουρα θα σου εχω μια απαντηση!!!!ειναι πολυ καλο κοριστι και πολυ γλυκια!!!!


wg46ge0puogpbep1.png

ktir94dfi646aolw.png[/url

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσακια! Πως ειστε σημερα? Στελλα μου η μπουμπου σημερα εφαγε το 1/3 της χορτοσουπας και το θεωρησα επιτυχια. Θα τη μπουκωνα κι αλλο αλλα επρεπε να φυγω για τη δουλεια, οποτε τη γλυτωσε. Οσον αφορα στο σταθμο γιατι δεν κανεις μια αιτηση στον δημο? Ειναι πολυ καλα οργανωμενοι, πηγαινε το βαφτιστηρι μου εκει και ξερω οτι προσεχουν και την παραμικρη λεπτομερεια. Το κοστος ειναι ελαχιστο σε σχεση με τους ιδιωτικους, πληρωνεις αναλογα με την φορολογικη σου δηλωση. Η κουμπαρα μου εδινε 120 ευρω και κανουν μια δηλωση νορμαλ προς καλη θα ελεγα.

Αλλο θεμα: Ειμαι πολυ χαρουμενη που βρηκα καποιες απο εσας στο fb. Αν θελετε να μεγαλωσουμε κι αλλο κι εκει την παρεα ψαξτε με το [email protected]. Φροσω σχετικα με το νυφικο που εγραψες, το βρηκα ενω ημουν και το ειπα 2 μηνων εγκυος και μου ειπαν οτι εχει περιθωριο να ανοιξει. Δυο μηνες μετα που ηταν ο γαμος, εγω δεν μπορουσα να ανασανω μεσα του και ψαχνανε ως την παραμονη να δουν τι μαγικα θα κανουν γιατι αυτο που εννοουσαν τοτε ηταν οτι εχει ενα ποντο περιθωριο απο καθε μερια!!!!! Τελικα ηρθε η προισταμενη ,καλη της ωρα, και αφου τους πατησε το σχετικο βρισιδι τους ειπε τι επρεπε να γινει και το εκαναν στο τσακ μπαμ! Μετα τους ζητησα εκπτωση για την ταλαιπωρια και μου εκοψαν 200 ευρω ( οχι και ασχημα). Παρασκευη ηταν ο γαμος και το νυφικο μου το εστειλαν Πεμπτη στις 9 το βραδυ, αφου ως τις 7 ημουν στο ατελιε για προβα! Ευτυχως ολα πηγαν καλα.Αυτα τα νεα για σημερα. Φιλιααααα!!!!!!!!!!!


fS4Kp3.png

ttiMp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Που στη Θησεως? Εγώ μένω στο υψος της Αγ. Ελεουσας.

Εμένα η δουλειά μου είναι χαμηλά στην Θησέως στη στάση Ιζόλα...

Καλησπερα κοριτσακια! Πως ειστε σημερα? Στελλα μου η μπουμπου σημερα εφαγε το 1/3 της χορτοσουπας και το θεωρησα επιτυχια. Θα τη μπουκωνα κι αλλο αλλα επρεπε να φυγω για τη δουλεια, οποτε τη γλυτωσε. Οσον αφορα στο σταθμο γιατι δεν κανεις μια αιτηση στον δημο? Ειναι πολυ καλα οργανωμενοι, πηγαινε το βαφτιστηρι μου εκει και ξερω οτι προσεχουν και την παραμικρη λεπτομερεια. Το κοστος ειναι ελαχιστο σε σχεση με τους ιδιωτικους, πληρωνεις αναλογα με την φορολογικη σου δηλωση. Η κουμπαρα μου εδινε 120 ευρω και κανουν μια δηλωση νορμαλ προς καλη θα ελεγα.

Αλλο θεμα: Ειμαι πολυ χαρουμενη που βρηκα καποιες απο εσας στο fb. Αν θελετε να μεγαλωσουμε κι αλλο κι εκει την παρεα ψαξτε με το [email protected]. Φροσω σχετικα με το νυφικο που εγραψες, το βρηκα ενω ημουν και το ειπα 2 μηνων εγκυος και μου ειπαν οτι εχει περιθωριο να ανοιξει. Δυο μηνες μετα που ηταν ο γαμος, εγω δεν μπορουσα να ανασανω μεσα του και ψαχνανε ως την παραμονη να δουν τι μαγικα θα κανουν γιατι αυτο που εννοουσαν τοτε ηταν οτι εχει ενα ποντο περιθωριο απο καθε μερια!!!!! Τελικα ηρθε η προισταμενη ,καλη της ωρα, και αφου τους πατησε το σχετικο βρισιδι τους ειπε τι επρεπε να γινει και το εκαναν στο τσακ μπαμ! Μετα τους ζητησα εκπτωση για την ταλαιπωρια και μου εκοψαν 200 ευρω ( οχι και ασχημα). Παρασκευη ηταν ο γαμος και το νυφικο μου το εστειλαν Πεμπτη στις 9 το βραδυ, αφου ως τις 7 ημουν στο ατελιε για προβα! Ευτυχως ολα πηγαν καλα.Αυτα τα νεα για σημερα. Φιλιααααα!!!!!!!!!!!

Σου έκανα κι εγώ αίτηση φιλίας....

Ε, ναι λοιπόν το πρώτο μας δόντι είναι πια γεγονός!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:D:D:D:D

Σήμερα την ψαχούλεψα και έχει σκάσει ένα δοντάκι και γρατζουνάει....

Επιτέλους έγινε η αρχή!!!


an1cF1X-Wnm0010MTA3NzdkfDI1MzE4NTEwZGxhfEggQW5uYWxlbmEgbWFzIGVpbmFp.giftz4jzf3jrczbo6g1.png
Link to comment
Share on other sites

Εμένα η δουλειά μου είναι χαμηλά στην Θησέως στη στάση Ιζόλα...

Σου έκανα κι εγώ αίτηση φιλίας....

Ε, ναι λοιπόν το πρώτο μας δόντι είναι πια γεγονός!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:D:D:D:D

Σήμερα την ψαχούλεψα και έχει σκάσει ένα δοντάκι και γρατζουνάει....

Επιτέλους έγινε η αρχή!!!

Καλημέρα σας!!! Με βλέπετε πρωι πρωι, γιατι σημερα θα παω αθηνα για να παρω υλικα για μπομπονιερες....

Astarti μου τελειο νεο.....:D Εμεις είχαμε χαρει πολυ όταν ανακαλύψαμε το πρώτο της δοντάκι. Τώρα είμαστε εδω και κανα μήνα σε αναμονή για το τρίτο....Τα 2 πρώτα τα έβγαλε με διαφορά 2 ημερών...χαχαχα


an1cF1X-O6k1210MDAwODM1ZHw0NDU0NTRkYXxIIGtvdW1waXRzYSBtYXMgZWluYWk.gif

Make your dreams come true!!!

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα σε όλες. Ο άντραςμου δεν θέλει παιδικο σταθμο. Εχω ακούσει καλά λόγια για του Μοσχατου. Θελει οπωσδηποτε να το κρατησει η μαμα του... Δοντια τίποτα. Και αυτος ο Κοκκαλης δεν μας κάνει εναν παιδικο.... 120 μαμαδες με μωρα ειμαστε!

Link to comment
Share on other sites

Ναι τη βρηκα! Ειδα και τη μπουμπου σου! Τελεια!!! Βλεπω το ξενυχτατε και εσεις ε?

Ευχαριστούμε, ευχαριστούμε!!Βάλε κι εσύ καμιά φώτο της μικρούλας σου να την καμαρώσουμε...Εμείς είμαστε νυχτοπούλια παιδί μου....

Καλημέρα σας!!! Με βλέπετε πρωι πρωι, γιατι σημερα θα παω αθηνα για να παρω υλικα για μπομπονιερες....

Astarti μου τελειο νεο.....:D Εμεις είχαμε χαρει πολυ όταν ανακαλύψαμε το πρώτο της δοντάκι. Τώρα είμαστε εδω και κανα μήνα σε αναμονή για το τρίτο....Τα 2 πρώτα τα έβγαλε με διαφορά 2 ημερών...χαχαχα

Άντε καλά ψώνια και καλή προετοιμασία...Ευχαριστούμε πολύ για τις ευχές...Λες να πάρει και η δικιά μας φόρα τώρα και να αρχίσει να τα βγάζει???Για να δούμε..Εσάς είναι και τα 2 κάτω??Εμάς κάτω είναι το πρώτο μας δοντάκι..!!


an1cF1X-Wnm0010MTA3NzdkfDI1MzE4NTEwZGxhfEggQW5uYWxlbmEgbWFzIGVpbmFp.giftz4jzf3jrczbo6g1.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ευχαριστούμε, ευχαριστούμε!!Βάλε κι εσύ καμιά φώτο της μικρούλας σου να την καμαρώσουμε...Εμείς είμαστε νυχτοπούλια παιδί μου....

Άντε καλά ψώνια και καλή προετοιμασία...Ευχαριστούμε πολύ για τις ευχές...Λες να πάρει και η δικιά μας φόρα τώρα και να αρχίσει να τα βγάζει???Για να δούμε..Εσάς είναι και τα 2 κάτω??Εμάς κάτω είναι το πρώτο μας δοντάκι..!!

Εμας μας εξοντωσε χθες. Ενω ειχε κοιμηθει τι καλα απο τις 9 κατα τις 12.30 ξυπναει. Της φτιαχνω γαλα, πινει το μισο και μετα.....καλημερα σας! Να μην κοιμαται με ΤΙΠΟΤΑ!! Να την εχω αγκαλια καμια ωρα , να την παιρνει ο υπνος και μολις την εβαζα στο κρεβατι μετα απο 5 λεπτα...ΟΥΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!! Και το καλυτερο: Ηθελε μονο εμενα. Αν πηγαινε ο μπαμπας φωναζε χειροτερα! 4 παρα τεταρτο τελικα κοιμηθηκε :mad:. Σκεφτηκα λοιπον και εγω οτι θα παει λιγο πιο αργα το πρωι. 8 η ωρα...ΟΥΑΑΑΑΑΑΑ!!!!! Και το ματι γαριδα!!:evil: Αυτα... Τωρα επιτελους κοιμηθηκε αλλα....βγηκαμε νοκ-αουτ!!

Εχουμε και εμεις 2 κατω για να δαγκωνουμε τη μαμα μας και να γελαμε!! Αντε καλα μασουληματα!!


fS4Kp3.png

ttiMp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εμας μας εξοντωσε χθες. Ενω ειχε κοιμηθει τι καλα απο τις 9 κατα τις 12.30 ξυπναει. Της φτιαχνω γαλα, πινει το μισο και μετα.....καλημερα σας! Να μην κοιμαται με ΤΙΠΟΤΑ!! Να την εχω αγκαλια καμια ωρα , να την παιρνει ο υπνος και μολις την εβαζα στο κρεβατι μετα απο 5 λεπτα...ΟΥΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!! Και το καλυτερο: Ηθελε μονο εμενα. Αν πηγαινε ο μπαμπας φωναζε χειροτερα! 4 παρα τεταρτο τελικα κοιμηθηκε :mad:. Σκεφτηκα λοιπον και εγω οτι θα παει λιγο πιο αργα το πρωι. 8 η ωρα...ΟΥΑΑΑΑΑΑΑ!!!!! Και το ματι γαριδα!!:evil: Αυτα... Τωρα επιτελους κοιμηθηκε αλλα....βγηκαμε νοκ-αουτ!!

Εχουμε και εμεις 2 κατω για να δαγκωνουμε τη μαμα μας και να γελαμε!! Αντε καλα μασουληματα!!

Ωχ, κι εμένα μου το χει κάνει αυτό!!!Κοιμήθηκε κανονικά και μετά ξύπνησε, την τάισα και το μάτι γαρίδα και να χει και μια γκρίνια άλλο πράγμα, να μην ηρεμεί πουθενά!!!Κι εμένα τότε θυμάμαι την είχε πάρει ο ύπνος γύρω στις 4:30 το πρωί αλλά μετά ξύπνησε μεσημέρι..:D:DΕυτυχώς είναι υπναρού η δικιά μου και αν κοιμηθεί αργά θα ξυπνήσει και αργά!!!

Από τώρα καλέ άρχισε τα δαγκώματα???Πάει, νομίζω ότι θα έχουμε πολλά σημάδια από εδώ και πέρα, ενθύμιο των παιδιών μας...:D:D


an1cF1X-Wnm0010MTA3NzdkfDI1MzE4NTEwZGxhfEggQW5uYWxlbmEgbWFzIGVpbmFp.giftz4jzf3jrczbo6g1.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες τις μανούλες και τα μωρά σας!!!

Εχθές λοιπόν κατέβηκα στο κέντρο να πάρω τα υλικά για τις μπομπο. Πήγα στην Ρόμβης, σε ένα μαγαζί, από όπου είχα αγοράσει και τα υλικά για τις μπομπο του γάμου μας. Τα χρώματά μας είναι φούξια και κίτρινο. Πήρα υλικά για 160 μπομπο για τους μεγάλους και 50 για τα παιδακια, με σοκοκουφέτα με φυστικι για τους μεγάλους και smarties για τα μικρούλια, 200 ευρώ. Μου βγήκε λιγότερο από 1 ευρώ η κάθε μπομπονιέρα. Και να σας πω οτι η παιδική έχει και ξύλινο παιχνιδάκι....Χάρηκα, γιατι ήταν πολύ οικονομική λύση ....Α! Και τα προσκλητήρια, τα οποία έφτιξα εγώ πάλι 1 ευρω το καθένα μου βγήκε. Θα σας βάλω φωτογραφίες μόλις αρχίσω να τις δείτε. Τώρα βέβαια μου έχουν μείνει τα γλυκά, που δεν ξέρω τι να βάλω, τα ρούχα μου, και κάποιος στολισμός, αν επιτρέπεται.....

Κατα τα άλλα είμαστε καλά. Η μπεμπούλα μας πέρασε πολύ καλά εχθές με την γιαγια και τον παππού, και ήτανκαι η ξαδερφούλα της. Μια χαρά.

Astarti μου όπως βγούνε μωρέ.....αλλα από δαγκώματα άλλο τίποτα. Αφου μέχρι και το μπράτσο μου προσπαθεί να δαγκώσει :-)

Χριστίνα μου σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Θα το κοιτάξω.

Νικ μου θα τα περνάνε αυτά τα περίεργα ξενύχτια, μέχρι να στρώσουν τελείως....Εδώ κι εμείς καμμια φορά έχουμε περίεργο ύπνο. Για να φανταστείς το βράδυ που μας πέρασε η μπεμπούλα μισοξύπναγε και έκλαιγε στον ύπνο της, κάτι που έχει να κάνει καιρό, από όταν ήταν νεογέννητο.


an1cF1X-O6k1210MDAwODM1ZHw0NDU0NTRkYXxIIGtvdW1waXRzYSBtYXMgZWluYWk.gif

Make your dreams come true!!!

Link to comment
Share on other sites

KALHMERA!!!

Νικ σου έκανα αίτημα στο φειςμπουκ αλλά εμείς γίναμε φίλες νωρίτερα!!! :-)

Εχω πολλές δουλειές σήμερα και την περιμένω να ξυπνήσει για να φύγω...πω-πω πολύ άγχος πρωί-πρωί!!

Ευτυχώς εμένα είναι υπναρού, χτυπάει κάτι 12ωρα νυχτερινά τώα τελευταία και κοιμάται και μια ωρίτσα το πρωί και το μεσημέρι...τι ναπω μου έμοιασε στα νιάτα μου,γιατί τώρα ΄πια κοιμάμαι το ελάχιστο δυνατόν!

Χριστίνα είδα φωτό από την βάφτιση, φοβερά τα μαλλιά σου, όλα δικά σου είναι ή και πρόσθετα?

Στέλλα κι εγώ θα προτιμούσα να μου την κρατάει η μαμά μου όταν έρθει η ώρα, αλλά τις έχω κανονήσει (όταν θα αρχίσω να την αφήνω) καθημερινές η μαμά και σκ αν θέλουμε να βγούμε βράδυ η πεθερά! Αφού έχεις βοήθεια χαλάρωσε και απόλαυσε το, τι θέλεις να μπαίνεις στα έξοδα από τόσο νωρίς? Και θα είναι και σε έμπιστα χέρια!!!


Hl9Qp2.png

EKEIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...