Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, Maroxmarox είπε:

      Για καλύτερα ωάρια ,αύξηση πιθανοτήτων ,πόση coq10 είναι ασφαλής να παίρνουμε; Επίσης τι άλλες βιταμίνες προτείνεται να πάρω; Βιτ Ε; Κάνει τίποτα;

      Εμένα μου είχε συστήσει 400mg ο ενδοκρινολογος, έπαιρνα 2 χάπια των 200 της εταιρείας smile που ήταν σχετικά οικονομικες. Επιπλέον έπαιρνα πολυβιταμινες pregnacare (είναι οικονομικές και τα συστατικά παρόμοια με τις γνωστές πανακριβες) και ενα χαπι τύπου glucophage (δεν είχα ζάχαρο αλλά μου ειπε ο ενδοκρινολογος ότι βοηθάει επίσης στην ποιότητα των ωαριων). Γενικα για ότι πάρεις ρώτα τον γιατρό σου πρώτα.

Cafe Οκτώβριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

olive σε ευχαριστω πολυ!!!!τα μαλλια ολα δικα μου ειναι δεν περνω δανεικα χαχαχαχααχα!!!!!και χανω μαλλια ουκ ολιγα μετα την γεννα!!!!σημερα θα παω στο σχολειο με τον μικρο να μιλησω με αφεντικο και να δω αντιδρασεις του μικρου!!!!!!!!!!


wg46ge0puogpbep1.png

ktir94dfi646aolw.png[/url

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα μαμάδες και μωράκια!

Εγώ επιστρέφω Οκτώβριο στην δουλειά, αλλά δεν έχω αποφασίσει που θα τον αφήσω. Υπάρχει η δυνατότητα της μητέρας μου που είναι πολύ καλή μαζί του και δεν θα είχα πρόβλημα. Θα κοιτάξω όμως και σε βρεφονηπιακούς. Λέτε πρέπει να αρχίσω από τώρα;;;;


9XBrp3.pngGv5Vp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μαμάδες και μωράκια!

Εγώ επιστρέφω Οκτώβριο στην δουλειά, αλλά δεν έχω αποφασίσει που θα τον αφήσω. Υπάρχει η δυνατότητα της μητέρας μου που είναι πολύ καλή μαζί του και δεν θα είχα πρόβλημα. Θα κοιτάξω όμως και σε βρεφονηπιακούς. Λέτε πρέπει να αρχίσω από τώρα;;;;

Verolina μου η αλήθεια είναι ότι οι εγγραφές για το νέο ακαδημαϊκό έτος γίνονται απο τώρα. Το θέμα είναι ότι αν αργήσεις μπορεί να βρεις κάποιον βρεφονηπιακό να σου κάνει και να μην υπάρχουν θέσεις, γιατί πέρνουν περιορισμένο αριθμό μωρών.


an1cF1X-O6k1210MDAwODM1ZHw0NDU0NTRkYXxIIGtvdW1waXRzYSBtYXMgZWluYWk.gif

Make your dreams come true!!!

Link to comment
Share on other sites

Ο άντρας μου δεν σηκωνει κουβέντα για παιδικό. Θελει η μαμα του να το κρατησει. 2 φορές μας τον έχει κρατησει στους 7 μηνες απο 2 ώρες. Δεν κάνει ότι της λέω. ¨οτι νομιζει εκεινη κάνει. έχω στραβώσει. Ο άντρας μου λεει οτι τα παραλέω..... Γκρρρ.

Με πηρε ο διεθυντη μου σημερα και μου ειπε να πάω αμμεσα. Του ειπα να μου ΄δωσει το μειωμένο και μου ειπε θα το σκεφτει γιατι έχουν πνηγει και πρέπει να πάω. Για αυξηση ουτε κουβεντα.

Link to comment
Share on other sites

Αχ κορίτσια μιλάτε για δουλειά και μου κακοφαίνεται που σε λίγο καιρό θα επιστρέψω κι εγώ στη δουλειά...Έχω συνηθίσει μωρέ την μπεμπούλα μου και πως θα την αφήνω???Άσε που μου καλοάρεσε το καθισιό αλλά από την άλλη καλό είναι να ξεφεύγω και λίγο με τη δουλειά...Εγώ γυρνάω από Σεπτέμβρη..Όσο για την μπέμπα ή θα την κρατάνε τα πεθερικά μου ή θα πάει παιδικό...Εκτός αν πείσω την μάνα μου να μετακομίσει...:rolleyes::rolleyes::rolleyes:


an1cF1X-Wnm0010MTA3NzdkfDI1MzE4NTEwZGxhfEggQW5uYWxlbmEgbWFzIGVpbmFp.giftz4jzf3jrczbo6g1.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

λοιπον πηγααααααααα!!ο μικρος κυριος με ολα τα παιδακια γελαγε και εκανε παλαμακια αν και νυσταζε και περιμενε γκρινια αλλα ολα καλα!!!!!!!!

τα κακα νεα ειναι οτι με το τελος της σεζον αν δεν εχει παιδακια μπορει να με διωξει εμενα και αλλη μια κοπελα που ειμαστε 2 χρονια εκει παρα κατι....μηπως ξερει καμια να μου πει τον νομο ή αν εχει επικοινωνησει με εποπτη τι λεει???μετα αποποσο καιρο μπορει να με απολυσει???


wg46ge0puogpbep1.png

ktir94dfi646aolw.png[/url

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολες τις ομορφες!Καλα, εχω μεινει, απο τις φωτογραφιες που βλεπω στο fb ειστε ολες για τα καλλιστεια! Ασε τα μωρα!!!! Εμενα ο καλος μου δεν θελει να βαλουμε στο fb φωτογραφιες της μικρης αλλα ισως βαλω καμια κρυφα!! Χριστινακι, οι φωτογραφιες του γαμου τρομερες!! Ειστε σαν πρωταγωνιστες της τηλεορασης!! Σημερα το μωρο μου ειναι αγγελος. Καταρχας κοιμηθηκε απο τις 10 χθες βραδυ ως τις 10 το πρωι! Την βρηκα κοντρα στην κουνια με τα ποδαρακια της να κρεμονται εξω και ψαχναμε να δουμε αν ανασαινει. Τελικα ξυπνησε με γελια ηπιε ολο της το γαλα και την αφησα μετα φοβου θεου στον αντρα μου για να παω για δουλειες. Οταν γυρισα στις 3 ειχε φαει τη φρουτοκρεμα και κοιμοταν απο τη 1!! Το απογευμα την πηγα βολτα στον Πειραια. Φορτωσα πρωτη φορα μονη μου καροτσι και μωρο και την ....εκανα! Ηταν βεβαια και η μαμα μου μαζι, αλλα τον μπαμπα που συνηθως μας προσεχει τον στειλαμε στη δουλεια. Περασαμε τελεια!! Η μικρη κοιταζε γυρω γυρω και μιλαγε μονη της. Πηρε και εναν υπνακακο και ολα καλα! Οπως καταλαβατε ενθουσιαστηκα και εγω!! Αυτα τα νεα μας σημερα. Φιλιαααααααα!!:-P:razz::-P


fS4Kp3.png

ttiMp3.png

Link to comment
Share on other sites

λοιπον πηγααααααααα!!ο μικρος κυριος με ολα τα παιδακια γελαγε και εκανε παλαμακια αν και νυσταζε και περιμενε γκρινια αλλα ολα καλα!!!!!!!!

τα κακα νεα ειναι οτι με το τελος της σεζον αν δεν εχει παιδακια μπορει να με διωξει εμενα και αλλη μια κοπελα που ειμαστε 2 χρονια εκει παρα κατι....μηπως ξερει καμια να μου πει τον νομο ή αν εχει επικοινωνησει με εποπτη τι λεει???μετα αποποσο καιρο μπορει να με απολυσει???

χτιστινακι μου δυστυχως εχει δικιο μπορει να σε απολυσει μολις κλεισεις χρονο τωρα αυτο που λεει η στελλα με την αποζημιωση δεν ξερω αλλα πλεον δεν νομιζω να ισχυε αφου κατι ακουστικε και γι αυτες :evil:


an1cF220g411210MjUwbHp8MzE3NTU2MGRhfHRvIGtvcml0c2FraSBtb3UgZWluYWk.gif

as1cJNk0g410000Nzc3MTE3ZHwwMDA4OTk2ZHx0byBtb3JvIG1vdSBlaW5haSA.gif

Link to comment
Share on other sites

to paidi χρονιζει τον οκτωβριο στις 29....οποτε μονο τοτε μπορει???οσο για την αποζημειωση ειναι μικρη ειμαι αεκει 1,5 και κατι χρονια!!!

νικακι μου σε ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια!!!!πολυ ωραια δεν ειναι να πηγαινεις βολτα????καινα κοιμαται ?????ελα μωρε με τις ωρες τους ειναι...εμενα τωρα κοιμηθηκε ενω κοιματαια απο τις 9 κανονικα αλλα πηγαμε για φαγητο και δεν κοιμοταν με αποτελεσμα να μην φαω...και συγκεκριμενα παϊδάκια.....αλλα με το που πηγα να τον αλλαξω πανα εκανε κακα...αυτο ηταν κακα ηθελε αλλα ηθελε να του βγαλω την πανα να τα κανει λευτερα....χαχαχαχα και μετα ξεραθηκε στον υπνο....τι να πω??


wg46ge0puogpbep1.png

ktir94dfi646aolw.png[/url

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αχ κορίτσια....αυτό με την δουλειά με τρομάζει λίγο κι εμένα....

Εγώ την μπεμπούλα την έχω βγάλει βόλτα με το αυτοκίνητο μόνες μας από 4 μηνών....και ήταν τέλεια. Και από τότε πολύ πολύ συχνά βγαίνουμε οι 2 μας....χαχαχαχα. Σούπερ μάρκετ πήγαμε από 6 και κάτι, αφου ήδη καθόταν στον πωπω της και την έβαζα στο καρότσι με μια κουβερτούλα στην πλάτη για να κρατάει τα μπόσικα.....


an1cF1X-O6k1210MDAwODM1ZHw0NDU0NTRkYXxIIGtvdW1waXRzYSBtYXMgZWluYWk.gif

Make your dreams come true!!!

Link to comment
Share on other sites

to paidi χρονιζει τον οκτωβριο στις 29....οποτε μονο τοτε μπορει???οσο για την αποζημειωση ειναι μικρη ειμαι αεκει 1,5 και κατι χρονια!!!

νικακι μου σε ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια!!!!πολυ ωραια δεν ειναι να πηγαινεις βολτα????καινα κοιμαται ?????ελα μωρε με τις ωρες τους ειναι...εμενα τωρα κοιμηθηκε ενω κοιματαια απο τις 9 κανονικα αλλα πηγαμε για φαγητο και δεν κοιμοταν με αποτελεσμα να μην φαω...και συγκεκριμενα παϊδάκια.....αλλα με το που πηγα να τον αλλαξω πανα εκανε κακα...αυτο ηταν κακα ηθελε αλλα ηθελε να του βγαλω την πανα να τα κανει λευτερα....χαχαχαχα και μετα ξεραθηκε στον υπνο....τι να πω??

Λοιπον και εμενα προχθες που "βρικολακιασε" κακα της ηθελε. Δεν ειχε κανει ολη μερα και στις 3.30 το βραδυ την ξαπλωσα στην αλλαξιερα της σηκωσα τα ποδαρακια να ακουμπανε τα γονατα στο στηθος και γεμισε δυο πανες!!!! Που χωραγε τοσο σ@@το μεσα σε μια τοση δα κοιλιτσα δεν μπορω να καταλαβω. Μετα ξεραθηκε!! Το ιδιο και αποψε μονο που ευτυχως ηταν νωρις γυρω στις 11. Λετε να την πειραζει κατι? Το γαλα το πινει κανενα μηνα και δεν εδειχνε να εχει προβλημα. Φρουτα τρωει, το φαι ενιοτε τι να πω? Α! Σημερα εκανε και πιπι της επανω μου ενω την πηγαινα για μπανιο. Την ειπα "κακουργακι" και ξεραθηκε στα γελια! Πολυ πονηρα αυτα τα μωρακια......:tongue::tongue:


fS4Kp3.png

ttiMp3.png

Link to comment
Share on other sites

Α, κι εγώ βγαίνω συχνά πια μόνη μου με τη μπεμπούλα μου βόλτα...Στην αρχή φοβόμουν να την παίρνω μόνη με το αμάξι αλλά άπαξ κι έκανα ένα ταξίδι Αθήνα-Λάρισα μόνη με τη μικρή ξεψάρωσα και τώρα δεν έχω κανένα πρόβλημα...Κι εμείς εξάλλου από μικρή την βγάζουμε έξω..

Χριστινάκι κι εγώ ξέρω πως έχει δικαίωμα να σε απολύσει αφού χρονίσει το μωρό...Ελπίζω να πάνε όλα καλά και να μην χάσεις την δουλίτσα σου...

Νικ μου αν θέλεις μπορείς να βάλεις φώτο στο fb και να επιλέξεις να την βλέπουν μόνο συγκεκριμμένα άτομα και όχι όλοι...Ούτε καν οι φίλοι σου δεν θα μπορούν να την δουν αν δεν τους έχεις επιλέξει...Έτσι νομίζω είναι ακόμα πιο ασφαλές..


an1cF1X-Wnm0010MTA3NzdkfDI1MzE4NTEwZGxhfEggQW5uYWxlbmEgbWFzIGVpbmFp.giftz4jzf3jrczbo6g1.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Ευτυχώς σήμερα έχει όντως τέλεια μέρα, χωρίς αέρα και συννεφιές...

lucky_star σ΄ευχαριστώ για την πληροφορία, θα πρέπει να το κοιτάξω.

Κορίτσια κι εγώ δεν έχω βάλει φωτογραφίες του μπεμπη στο facebook στο δικό μου λογαριασμό, αλλά έτρεξε ο άντρας ήδη ενώ εγώ ήμουν στην κλινική και τις ανέβασε στο δικό του λογαριασμό, αν και ήξερε ότι δεν ήθελα... τι να πω; :rolleyes:

Χριστίνα, δυστυχώς δεν την ξέρω την νομοθεσία, αλλά από ότι βλέπω τα κορίτσια σου απάντησαν...

Astarti μπράβο σου που τόλμησες τέτοιο ταξίδι μόνη σου!

Κορίτσια εγώ φοβάμαι να βγω σε εθνική μόνη μου, πολύ δε περισσότερο με το μωρό. Οδηγώ πολλά χρόνια, αλλά πάντα μέσα στην πόλη και περιφερειακά σε επαρχιακούς δρόμους, έχω πάει και Κόρινθο-Αθήνα κανά δυο φορές, αλλά όχι με το μωρό.

Θέλω πολύ να πάω ΙΚΕΑ με τον μπέμπη το άλλο ΣΒΚ και το σκέφτομαι....

Βέβαια και αυτός μόλις περάσει μισή ώρα στο κάθισμα το αυτοκινήτου αρχίζει τη γκρίνια και πρέπει να έχει δίπλα του κάποιον να τον διασκεδάζει, αλλιώς κλαίει και με αποσυντονίζει....

Αυτά για την ώρα, να περάσετε όμορφα το ΣΒΚ με τα μωράκια σας!


9XBrp3.pngGv5Vp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...