Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 38 λεπτά , bcd18 είπε:

      Σε ευχαριστώ πολύ!! Ναι το ότι έγινε εμφύτευση είναι θετικό. Μπορεί να ξαναμεινει. και οπως λες οι κοπελες αυτές είναι νεότερες, οπότε τα ωάρια καλύτερα ποιοτικά. Κατω των 30 ισως

      Την επόμενη εβδομάδα θα μιλήσουν τελικά με ιακεντρ. 
      Είναι ένα αγχος μέχρι να βρεθεί κοπέλα , να δώσει ωάρια. Να γίνει εμβρυομεταφορα. Και αν θα πετυχει και  με την πρώτη..

       

       

       

       

      Σίγουρα έχει άγχος, τα ποσοστά είναι πολύ ενθαρρυντικά όμως! Καλό θα είναι να κάνει μια καλή συνεννόηση η φίλη σου και να ξεκινήσει με ξεκάθαρη εικόνα. Πχ, να ρωτήσει αν τα ωάρια που θα της δώσουν στην τιμή που θα της πουν είναι για μια προσπάθεια ή αν φτάνουν και για δεύτερη. Επίσης έχει σημασία στην αναμονή αν έχει και η ίδια κάποιες απαιτήσεις ιδιαίτερες πχ, να έχει κοινά εμφανισιακά με τη δότρια ή αν την ενδιαφέρει η ομάδα αίματος.. αν το ψάξει λίγο στο ίντερνετ υπάρχουν πλέον αρκετές εμπειρίες από δωρεά. Να πάει με έτοιμες ερωτήσεις για να μη βρεθεί προ εκπλήξεων! Μακάρι να της πάνε όλα καλά!

Cafe Οκτώβριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλες. Σημερα βγηκαμε για ποοοοοολλα ψωνια. 6 ώρες εκτος σπιτιου. Μια χαρα΄ο Βασιλάκης. Τον θηλασα στο παρκιν του Τζαμπο στην Πειραιως με τον άντρα μου απ'εξω να παραφυλάει. Μια χαρα το μωρό. Χωρις καρότσι στο μαρσιπο. Κουράστηκα κάπως...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Αχ Στελλίτσα μου, εμείς με το που πλησίασε τα 9 κιλά τον καταργίσαμε, γιατι εγώ πια με πολύ δυσκολία μπορούσα και επιπλέον ο μάρσιπος ήταν για μωρά μέχρι 9 κιλά. Πολύ μεγάλη ευκολία πάντως....

Εμείς σήμερα πήγαμε βόλτα στο Mall μαζί με κάτι φίλους μας και ήταν μια χαρά....χέστηκε κιόλας και πήγαμε στις τουαλέτες για μωρά και ήταν όλα καλά....


an1cF1X-O6k1210MDAwODM1ZHw0NDU0NTRkYXxIIGtvdW1waXRzYSBtYXMgZWluYWk.gif

Make your dreams come true!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μανούλες μου γλυκιές...

Καιρό έχω να μπω να δω νέα σας...έχω διαβάσει τις τελευταίες σελίδες σας.

Πήγαμε πριν 3 μέρες παιδίατρο, κάναμε το τελευταίο μας εμβόλιο, είμαστε 78cm ύψος, 45,9cm περίμετρος κεφαλιού και 9400kg. Γίναμε 8 μηνών αλλά δοντάκια ακόμη δεν. Ο καημενούλης μου μερικές φορές κλαίει μέσα στον ύπνο του τόσο πολύ από τον πόνο, που δεν ξέρω τι να του κάνω. Ευτυχώς δεν είναι πολύ συχνές αυτές οι φορές. Αρχίσαμε φαρίν λακτέ, μπισκοτόκρεμα και γιαουρτάκια εν' αλλάξ. Σε λίγες μέρες αρχίζουμε και κρόκο αυγού και πειραματιζόμαστε πλέον με ότι φρούτα και λαχανικά θέλουμε ανά 3 μέρες όμως μπας και μας προκύψει κάποια αλλεργία σε κάποιο από αυτά. Καθόμαστε στον πωπουδάκι μας αλλά όχι για πάρα πολύ ώρα πριν αρχίσουμε να μπαλατζάρουμε δεξιά-αριστερά. Τα δικά σας κάθονται αρκετή ώρα χωρίς να γέρνουν δεξιά-αριστερά? Ευτυχώς που αλλάξαμε παιδίατρο γιατί με την προηγούμενη που είχαμε ακόμη θα μας έλεγε να μην τον βάζουμε να κάθεται μέχρι να ισιώσει η πλατούλα του. Τι να πω!!!

Από διακοπές έχετε κανονίσει κάτι? Για θάλασσα δεν τη ρώτησα ακόμη αλλά θα πάμε το 4ο αεροπορικό του ταξίδι Αγγλία-Σκωτία τον Ιούλιο. Το περιμένω πως και πως και ήδη πήραμε από Κύπρο κάποια βαζάκια με οικολογικό φαγητό για το μωρό. Έχει τεράστια ποικιλία σε βρεφικά είδη εκεί. Του έχω πάρει και μια παιδική πισινούλα και 2 μαγιό και τώρα που θα τελειώσουμε με τα μαθήματα θα κάνουμε καθημερινά προπονήσεις κολύμβησης...τρελαίνεται με το νερό.

Αυτά προς το παρόν...φιλάκια σε όλα τα μωράκια σας!


ntJAp3.pngdeIep3.pngoYt2p2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου τι κανετε? Εγω βλεπω Γιουροβιζιον και ταυτοχρονα σερφαρω!! Τι μπαρακια και αηδιες , εδω ειναι η διασκεδαση:tongue::tongue:. Εννοειται πως η μικρη κοιμαται. Σημερα καταφερα να κανω και λιγο γυμναστικη μπας και καταφερω να μαζεψω λιγο ακομη την κοιλια. Η μικρη ηταν στο ριλαξ και ειχε ξεραθει στα γελια. "Γελας"? της ελεγα. "Για σενα τα τραβαω αυτα τωρα"!Και καθε φορα που εκανα ουφ αυτη γελαγε ολο και πιο κακαριστα! Πολυ πλακα. Χαιρομαι που διαβαζω πως τα καταφερνετε σε διαφορα μερη γιατι εγω δεν το εχω κανει ακομη π.χ να παω στο Μall με το παιδι και αφου εχω τα διαπιστευτηρια σας θα το τολμησω. Αυτα! Φιλιαααα!!


fS4Kp3.png

ttiMp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσακια ευχαριστω για τις πληροφοριες σας!!ακομα και να με διωξει δεν πειραζει εχει ο θεος δεν θα σκασω και γιαυτο!!!οσο αφορα τα κακα του πολλες φορες προσπαθει να κανει και κλαιει οποτε αν του ανοιξω τα ποδοα ειναι μια χαρα....καμια φορα φταιει το καροτο απο τα λαχανικα γιαυτο το εχω μειωσει αρκετα....βολτα παω καθε μερα με τον μικρο ξεκιναμε 10.30 το πρωι για καφε γυριζω κατα τις 1-2 και κοιμομαστε και μετα παλι το απογευμα μερα παρα μερα αν δεν δουλευει ο μπαμπας μας ωστε να τον χαιρεται και αυτον λιγο....αυτααααααααααααα!!


wg46ge0puogpbep1.png

ktir94dfi646aolw.png[/url

Link to comment
Share on other sites

Καλημέραααααααααααααα!!!

Πάλι ζέστη σήμερα.

Nικ μου μην φοβάσαι, να πηγαίνεται βολτίτσες, θα αρέσει στο μωράκι σου, θα χαζεύει τον κόσμο και ο κόσμος θα το χαζεύει...χαχχα


an1cF1X-O6k1210MDAwODM1ZHw0NDU0NTRkYXxIIGtvdW1waXRzYSBtYXMgZWluYWk.gif

Make your dreams come true!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έχω πιεστεί πολύ! Δεν προλαβαίνω τίποτα!! Ούτε βόλτες, ούτε τη μπέμπα να παίξω, ούτε με τη μεγάλη να ασχοληθώ...και είμαι μες τα νεύρα! Δυστυχώς αυτή είναι η μιά πλευρά του φεγγαριού..(η σκοτεινή).

Γυρνάω σπίτι στις 5 και πρέπει να μαζέψω το σπίτι, να μαγειρέψω, να....., ΄

Άσε που για μακρινές βόλτες δεν το διαννοούμε, εφόσον μόλις φάει το ένα γεύμε στις τρεις ώρες πρέπει να γυρίσουμε να ξανά φάει. Μες το άγχος δηλαδή.

Εσείς πώς τα καταφέρνετε;;;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έχω πιεστεί πολύ! Δεν προλαβαίνω τίποτα!! Ούτε βόλτες, ούτε τη μπέμπα να παίξω, ούτε με τη μεγάλη να ασχοληθώ...και είμαι μες τα νεύρα! Δυστυχώς αυτή είναι η μιά πλευρά του φεγγαριού..(η σκοτεινή).

Γυρνάω σπίτι στις 5 και πρέπει να μαζέψω το σπίτι, να μαγειρέψω, να....., ΄

Άσε που για μακρινές βόλτες δεν το διαννοούμε, εφόσον μόλις φάει το ένα γεύμε στις τρεις ώρες πρέπει να γυρίσουμε να ξανά φάει. Μες το άγχος δηλαδή.

Εσείς πώς τα καταφέρνετε;;;

Αναρίτα μου δεν ξέρω ακριβώς πώς θα είμαι όταν αρχίσω την δουλειά, αλλά εδώ θα είμαστε και θα σας πω. Όσο για τις βόλτες εγώ όλα τα άλλα, δηλ κρέμα απογευματινή και αλεσμένο φαγάκι τα παίρνω μαζί μου όπου και να πάμε. Έχω θερμός για το ζεστό νερό για την κρέμα, κουταλάκι για ανακάτεμα, το πιατάκι της και την κρεμούλα μετρημένη σε θηκούλα, την οποία πήρα από τα Jumbo. Όσο για το φαγάκι της αν πάμε σε κάποιο σπίτι, τα παίρνω και τα αλέθω εκεί. Αν τύχει να είμαστε κάπου έξω τα παίρνω μαζί μου αλεσμένα. Φαντάσου ότι δεν μένει και τόση πολύ ώρα έτσι αλεσμένο, γιατί μετά από λίγο το τρώει. Τώρα αν τύχει να είμαστε εκτός σπιτιού την ώρα της φρουτόκρεμας, αντιστρέφω την κρεμούλα την απογευματινή με την φρουτόκρεμα και όλα πάνε μια χαρά. Μην σε εγκλωβίζει αυτό....είναι συνήθεια....

Αχ κορίτσια έχει τρελή γκρίνια τις τελευταίες ημέρες, και σαν να μην έφτανε αυτό τα τελευταία βράδια πάλι ξυπνάει και κοιμάται μετά με δυσκολία. Εκτός αυτών εδώ και 2 ημέρες φτερνίζεται ψιλοβουλώνει η μύτη της και απο σήμερα σαν να ακούω και φλεμματάκια....Το πρώτο που σκέφτηκα είναι ότι κρύωσε. Αλλά σήμερα το απόγευμα πέρασε από το μυαλό μου μήπως είναι από τα δόντια. Γιατι οι κουμπάρες μου μου έλεγαν ότι μπορεί να κάνει και μύξες όταν πρόκειται να βγάλει δόντια. Θα πάρω και τον παιδίατρο τις επόμενες ημερες......


an1cF1X-O6k1210MDAwODM1ZHw0NDU0NTRkYXxIIGtvdW1waXRzYSBtYXMgZWluYWk.gif

Make your dreams come true!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κοριτσια σημερα πηγαμε για μπανιο!!!

ηταν τελεια!!!!!!!!του εχω παρει μια πισινουλα την οποια γεμισα με νερο στην θαλασσα και ξενερωσε ο μικρος μιας και ηταν παγωμενο το νερο ετσι τον εβαλα σε αδεια πισινα με παιχνιδια να παιξει και γεμιζα την πισινα κουβαδακι κουβαδακι και δεν πηρε χαμπαρι ποτε γεμισε,μετα αφου ειχε παρει την κρυαδα πηρα το σωσιβιακι (σανκουλουρα με καθισμα στην μεση)και τον εβαλα μεσα στην θαλασσα με τον μπαμπα.....ηταν τελειος τον πηρα φωτο και γελαγε!!!!τελειααααααααα!!!!!!!!!!!χαχαχαχα!!!


wg46ge0puogpbep1.png

ktir94dfi646aolw.png[/url

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσακια! Χριστινακι καλες βουτιες!! Η αληθεια ειναι πως σημερα ειχε πολυ ζεστη ,οποτε πραξατε αριστα! Εμεις σημερα πηγαμε και βρηκαμε κατι φιλους στο Ναυπλιο. Ηταν πολυ ωραια, η μικρη κοιμοταν σε ολο το δρομο στο "πηγαινε" , εφαγε την κρεμα στην ταβερνα, καναμε βολτιτσες, ηταν και αλλα παιδακια και τους ελεγε τα δικα της , ηπιε και ενα γαλα στην καφετερια και ξεκινησαμε κατα τις 6 για πισω. Στο δρομο σταματησαμε δυο φορες για αλλαγμα ,γιατι βλεπεις οι συγκινησεις μας εφεραν...χμ...πως να το πω κομψα... "μυρωδατα" δωρακια, αλλα μετα πεσαμε σε κινηση και στο τελος κουραστηκε η καημενουλα και αρχισε τη γκρινια. Τι να κανει η δολια μανα, της τραγουδησα οτι ηξερα και δεν ηξερα απο την Κακια Σκαλα ως το σπιτι...Παντως σε γενικες γραμμες ολα καλα.

Αναριτα μου , εγω εχω ακομη αδεια γιαυτο ειμαι χαλαρη. Απο Νοεμβριο υποπτευομαι πως θα εχω πολυ πιο πιεσμενο προγραμμα και δεν εχω ιδεα πως θα ειναι. Επισης επειδη οπως εχω ξαναπει το φαγητο της το τρωει ΠΟΛΥ δυσκολα οταν ειμαστε εξω μεσημερι της δινω την κρεμα ή γαλα. Δεν υπαρχει αλλη λυση. Να σκεφτεις χθες για να φαει τη μιση κρεατοσουπα η μαμα μου της εκανε κινησεις καρατε ( ειναι 73 χρονων) και σε καποια στιγμη εσπασε η καρεκλα που καθοταν και παρολιγο να εχουμε θυματα!!!:roll: Μην αγχωνεσαι, αλλα και μην πιεζεσαι με τις δουλειες. Εγω ως single ειχα το σπιτι στην πενα, τωρα ωρες ωρες ειναι σαν βομβαρδισμενο, αλλα δεν με νοιαζει. Σας φιλω!


fS4Kp3.png

ttiMp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια!

Και σήμερα ζέστη και κουφόβραση!

Christinapgr καλά μπανάκια!!! Τι ωραίος που είναι στο σωσίβιό του ο μικρός ψαροντουφεκάς! Ανυπομονώ κι εγώ να αρχίσουμε....

Νικ μια χαρά άντεξε η μικρούλα σου τόσο ταξίδι, εμείς που είχαμε πάει στο Ναύπλιο από τα μισά της διαδρομής, όχι από Αθήνα, δεν το άντεξε και άρχισε μεγάλη γκρίνια... Όμως τώρα που του πήραμε μεγαλύτερο κάθισμα αυτοκινήτου που βλέπει μπροστα βρίσκει ενδιαφέρον κοιτάζοντας έξω.

ΑΝΑΡΙΤΑ μην αγχώνεσαι, εσύ έχεις και το μεγάλο παιδάκι και είναι πιο δύσκολα, σίγουρα. Όταν βγαίνουμε κι εμείς ακολουθούμε τη μέθοδο της lucky_star.

uNiQuE_mammy κι εμένα στην αρχή παλαντζάριζε αλλά τώρα πλέον κάθεται κανονικά, χωρίς βέβαια να αποκλείται να φάει και καμία κουτουλιά μπροστά ή πίσω...

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι άσχετο; Εσείς τους φοράτε καλτσούλες όταν τα βγάζετε έξω ή στο σπίτι; Εγώ θεωρώ ότι καλά είναι να είναι ελεύθερα τα ποδαράκια τους με τις ζέστες. Ωστόσο μερικές γειτόνισσες μου λένε να τους φοράω πάντα καλτσάκια, ακόμα και με το ραντέ μπλουζάκι. Ασε που μου το είπαν και κάποιες πωλήτριες στο Hondos που τον είδν ξεκάλτσωτο...:roll: Ώρες ώρες μπερδεύομαι...


9XBrp3.pngGv5Vp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια!

Και σήμερα ζέστη και κουφόβραση!

Christinapgr καλά μπανάκια!!! Τι ωραίος που είναι στο σωσίβιό του ο μικρός ψαροντουφεκάς! Ανυπομονώ κι εγώ να αρχίσουμε....

Νικ μια χαρά άντεξε η μικρούλα σου τόσο ταξίδι, εμείς που είχαμε πάει στο Ναύπλιο από τα μισά της διαδρομής, όχι από Αθήνα, δεν το άντεξε και άρχισε μεγάλη γκρίνια... Όμως τώρα που του πήραμε μεγαλύτερο κάθισμα αυτοκινήτου που βλέπει μπροστα βρίσκει ενδιαφέρον κοιτάζοντας έξω.

ΑΝΑΡΙΤΑ μην αγχώνεσαι, εσύ έχεις και το μεγάλο παιδάκι και είναι πιο δύσκολα, σίγουρα. Όταν βγαίνουμε κι εμείς ακολουθούμε τη μέθοδο της lucky_star.

uNiQuE_mammy κι εμένα στην αρχή παλαντζάριζε αλλά τώρα πλέον κάθεται κανονικά, χωρίς βέβαια να αποκλείται να φάει και καμία κουτουλιά μπροστά ή πίσω...

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι άσχετο; Εσείς τους φοράτε καλτσούλες όταν τα βγάζετε έξω ή στο σπίτι; Εγώ θεωρώ ότι καλά είναι να είναι ελεύθερα τα ποδαράκια τους με τις ζέστες. Ωστόσο μερικές γειτόνισσες μου λένε να τους φοράω πάντα καλτσάκια, ακόμα και με το ραντέ μπλουζάκι. Ασε που μου το είπαν και κάποιες πωλήτριες στο Hondos που τον είδν ξεκάλτσωτο...:roll: Ώρες ώρες μπερδεύομαι...

Kαλημερα μανουλες! Ζεστη πολλη σημερα ε? Verolina μου εγω δεν της βαζω καλτσες.Ο γιατρος μου ειπε πως οπως ειμαστε εμεις να ειναι και το παιδι οποτε αν εχει 30 βαθμους την αφηνω ετσι.


fS4Kp3.png

ttiMp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...