Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Άρα πιστεύεις ότι δεν θα υπάρξει θέμα με την σκόνη. Ούτε ότι εχτές έσκασε με το τέστ και έκλαιγε. Πρώτη φορά που σε εμβρυομεταφορα είχε 3 μέρες υπερβολικούς πόνους στην μέση ούτε να κάτσει ούτε να σηκωθεί και λέω μπασ και εγινε το θαύμα μας.Ναι το ξέρω με το άγχος έχεις δίκιο είναι για το μόνο θέμα που έχω άγχος λογικό όταν σου λένε οι γενετιστές ότι άμα κάνεις παιδί μέχρι τα 34 γιατί μετά είναι παθολογικό το σπέρμα τώρα είμαι 29 έχεις δίκιο συμφωνώ. Ελπίζω το τέστ να είναι λάθος και να δούμε την Κυριακή μια θετική χοριακη. Σε όλες σας το εύχομαι μέσα από την καρδιά μου αλήθεια 

      Εγώ έκανα εμβρυομεταφορά την προηγούμενη Τετάρτη,βάλαμε ένα εμβρυακι.Ξεκινησα να κάνω τεστ από το Σάββατο και μέχρι την Τετάρτη το πρωί έβγαιναν αρνητικά (λογικό).Μετά έκανα αλλά δύο και βγήκαν θετικά,αύριο θα πάω για χοριακη.Αν θέλει να κάνει τεστ,καλό θα ήταν να περιμένει τουλάχιστον μία εβδομάδα από την εμβρυομεταφορά.Οι πόνοι στην κοιλιά και τη μέση είναι καλό σημαδι, τουλάχιστον για μένα,διότι και τις δύο φορές που ήμουν έγκυος,είχα τέτοιους πόνους.Αλλα κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός,δεν υπάρχουν στάνταρ συμπτώματα.Καποιες γυναίκες δεν είχαν καθόλου συμπτώματα και παρόλα αυτά πήραν θετική χοριακη.Σχετικα με τη σκόνη και τον καφέ,ασφαλώς και δεν επηρεάζουν το έμβρυο.Αν είναι να πιάσει,θα πιάσει.Σας εύχομαι μια μεγάλη χοριακη και σε λίγο καιρό να γεμίσει η αγκαλιά σας με μωράκια ❤️

Cafe Οκτώβριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

Λοιπόν, αφού κατάφερα και μίκρυνα τις φωτογραφίες, να τες.

Οι παιδικές μπομπονιέρες με 2 ειδών ξύλινα παιχνίδια σε διάφορα χρώματα και σχέδια, σφυρίχτρα και σβούρα, μέσα σε οργάντζα πουγκί σε σχήμα καραμέλας, φούξια και κίτρινο και μέσα υπάρχει τούλι σε αντίθετό χρωματισμό φούξια και κίτρινο, με smarties και 1 καραμέλα.

618432

618430 (αυτή μου βγήκε πολύ μικρή...:-()

Οι μπομπονιέρες για τους μεγάλους είναι σε πουγκί απο γάζα, σε φούξια και κίτρινο χρώμα, με αντίθτετους χρωματισμούς τουλι και σοκοκουφέτα με φυστίκι και 1 καραμέλα για κάποιους τυχερούς...χιχιχι.

618433?thumb=1

618434?thumb=1

618435?thumb=1

Στα προσκλητήρια τυπώθηκε μόνο το κείμενο και όλα τα υπόλοιπα - δηλ το κίτρινο χαρτόνι, το κοριτσάκι, η καρδιά κλπ - τα έκανα εγω....

618431

Θέλω να σας πω ότι πολύ το χάρηκα. Ήταν πολύ καλη ψυχοθεραπεία και μου αρέσουν πάρα πολύ.


an1cF1X-O6k1210MDAwODM1ZHw0NDU0NTRkYXxIIGtvdW1waXRzYSBtYXMgZWluYWk.gif

Make your dreams come true!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

βιλλυ παρα πολυ ομορφα πολυ καλη δουλεια εκανες μπραβο σου φαινονται επαγγελματικα θελεις να σου στειλω ττο θεμα και τα υλικα να κανεις και τις δικες μου? χαχαχαχα

εγω βαζω αιρ κοντισιον αλλα οχι στο χωρο που ειναι η μικρη το αναβω απλα να δροσιζει το σπιτι και λιγο το δωματιο και στο δωματιο αναβω ανεμιστηρα να χτυπαει στον τοιχο ομως οχι πανω της απλα να περνει μια δροσια και την εχω φυσικα γυμνη με συχνα ντουσακια αφου ιδρωνει πολυ ευκολα ειναι οντως μεγαλο προβλημα η ζεστη μπορει να την πατησεις ευκολα.


an1cF220g411210MjUwbHp8MzE3NTU2MGRhfHRvIGtvcml0c2FraSBtb3UgZWluYWk.gif

as1cJNk0g410000Nzc3MTE3ZHwwMDA4OTk2ZHx0byBtb3JvIG1vdSBlaW5haSA.gif

Link to comment
Share on other sites

lucky τέλεια όλα και ιδίως επειδή τα έφτιαξες μόνη σου! Εγώ είπα να ξεκινήσω και ενώ πιάνουν τα χέρια μου τελικά βαρέθηκα!! Αλλά αξίζει τον κόπο τελικά! Με το καλό να βαφτιστείτε!

verolina κι εγώ γύρω στα 2 υπολογίζω να την στείλω παιδικό αλλά δεν έκανα έρευνα ακόμη. Εσύ σε ποιες περιοχές περίπου κινείσαι και τι ψάχνεις από τον παιδικό? Εκτός από εκπαιδευτικό πρόγραμμα, εγκαταστάσεις κλπ?


Hl9Qp2.png

EKEIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κοριτσάκια μου...Τελικά σήμερα φεύγω για Αθήνα...

Βίλλυ καταπληκτικά όλα αυτά που έφτιαξες!!!Μπράβο σου...Με το καλό να βαπτίσετε την κορούλα σας...

Εγώ ανάβω αιρκοντίσιον κορίτσια γιατί έχει πολύ ζέστη, βέβαια στο δωμάτιο της μικρής δεν έχει αιρκοντίσιον, έχει στο δικό μας και λίγη δροσιά πάει και προς το δικό της...Αλλά το έχω πάντα ψηλά σε θερμοκρασία και στο χαμηλό...Κι εμένα ιδρώνει πολύ, στον πατέρα της έμοιασε και σε αυτό!!!:D:D:D

Εγώ 1/9 επιστρέφω δουλειά, αλλά μάλλον θα αλλάξω δουλειά...Ελπίζω να βρω κάτι...Η μικρή θα πάει μάλλον παιδικό...Η πεθερά μου δουλεύει και είναι δύσκολο να την κρατάει συνέχεια ο πεθερός μου οπότε αναγκαστικά θα την στείλουμε στον παιδικό...Ελπίζω να φέρονται καλά στο μωράκι μου...:(:(


an1cF1X-Wnm0010MTA3NzdkfDI1MzE4NTEwZGxhfEggQW5uYWxlbmEgbWFzIGVpbmFp.giftz4jzf3jrczbo6g1.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τί κανετε??

εμεις καλά.

Βιλυ, είδα τα προσκλητήρια και τις μπομπο, πολύ ωραία δουλειά έκανες! Και εγώ εχω παραγγείλει απο αγγλία κατι κοπτες μοτίβων και ήρθαν μόλις σήμερα. Και ο ενας ελειπε γιατί λεει ξεμειναν απο στοκ :twisted: τελος παντων θα βολευτούμε με ο,τι εχουμε...

Μολις τα φτιάξω θα τα βαλω φωτο...

Εγώ αλλαξα καρότσι, ειχα ενα peg perego,καλό δεν λεω, αλλα τωρα που μετακομίσαμε δεν μπορω να μετακινούμαι στις ανηφόρες και ειδικά στις κατηφόρες του νεου ηρακλείου!!! μιλαμε μου εφευγε το καρότσι! οποτε πηρα ενα με φρένο στο χερι, καμία σχεση με το αλλο! ρόδες ποδηλάτου κλπ...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Ουυυφ τι νύχτα κι αυτή; Πώς κοιμηθήκατε; Εγώ όχι καλά λόγω ζέστης, αλλά και επειδή όλο σκεφτόμουν πως ο μικρός δεν θα αντέξει την ζέστη και κάτι θα πάθει... Αφού δεν μπορούμε εμείς, πώς αντέχουν αυτά τα καημένα; Τον δρόσιζα συνέχεια με βρεγμένη πετσέτα και τον ενοχλούσα τον καημένο :(! Εκανε κάτι περίεργες γκριμάτσες....Πρώτη φορά φοβάμαι τόσο πολύ τη ζέστη...

Lucky_star, you are a star! Τέλειες οι μπομπονιέρες σου! Τα χρώματα είναι πολύ δροσερά και μου θυμίζουν καλοκαιρινή γρανίτα! Μπράβο σου, πολύ καλή δουλειά. Μου αρέσουν και τα ασεσουάρ της πρόσκλησης, διακριτικά αλλά γλυκούλια... Ευχαριστούμε που μοιράστηκες μαζί μας τις ιδέες σου. Θα ανεβάσω κι εγώ τη δική μου, αν και... μάλλον θα υστερεί.

Olive σχετικά με τους παιδικούς σταθμούς, εγώ δεν μένω Αττική, οπότε δεν έχω και πολλές δυνατότητες. Έχω να διαλεξω ανάμεσα σε 4 με 5. Το πιο σημαντικό είναι για μένα το περιβάλλον (καλό κτήριο με αέρα, ήλιο και αυλή) και η ασφάλεια. Βέβαια το κακό μπορεί να γίνει οπουδήποτε, αλλά να τηρούνται τα βασικά... Θα είμαστε τυχεροί να έχουμε και καλό εκπαιδευτικό πρόγραμμα, αλλά αυτό πιστεύω οτι είναι και θέμα προσωπικότητας και διάθεσης του παιδαγωγού/νηπιαγωγού.


9XBrp3.pngGv5Vp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια καλημερα! Τι κανετε? Εμεις σημερα κοιμηθηκαμε με αιρ κοντισιον. Ευλογημενο μηχανημα!! Και το μωρο σαν πουλακι κοιμηθηκε απο τις 11 ως τις 7 σερι, μετα εφαγε και παλι νανι. Βεβαια στο δωματιο της δεν εχουμε βαλει αλλα εφτανε δροσια απο το υπολοιπο σπιτι. Χθες αρχισα να κοιταζω μπομπονιερες αλλα δεν βρηκα κατι. Ξερει καμια σας στη Ρομβης τι ωραριο εχουν τα μαγαζια μηπως παω το απογευμα? Παρεπιπτοντως Βιλυ δεν εχω λογια για τις μπομπονιερες!! Απλα καταπληκτικες, μπραβο σου!!

Κατα τα αλλα η μικρη μου ετοιμαζεται να μπουσουλησει. Προχθες ηταν στο παρκο και εχω εκανα κατι δουλειες οταν την ακουσα να βγαζει φωνουλες που γινονταν ολοενα και πιο επιμονες. Πηγα κοντα και την ειδα για πρωτη φορα στα τεσσερα να πηγαινει περα δωθε με τη μεση της. Μου εσκασε ενα τεραστιο χαμογελο οταν της ειπα μπραβο και μετα.... επεσε!! Συγκινηθηκα βρε κοριτσια! Σαν να με περιμενε να τη δω στο νεο της κατορθωμα!! Νομιζω οτι αποβλακωνομαι αργα αλλα σταθερα! Σας φιλω!!!


fS4Kp3.png

ttiMp3.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα σε όλες.... Και που να δεις Νικ μου όταν σηκωθει στο πάρκο.... Εμεις τον πιανουμε απο τα χερια και περπταει.... Πες της να τρωει ολο το φαι της να περπατησει! Να κανονισουμε βολτιτσα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Kαλημέρα σε όλες.... Και που να δεις Νικ μου όταν σηκωθει στο πάρκο.... Εμεις τον πιανουμε απο τα χερια και περπταει.... Πες της να τρωει ολο το φαι της να περπατησει! Να κανονισουμε βολτιτσα.

Nik μου στην Ρομβης τα περισσοτερα μαγαζια εχουν διατηρησει το πολυ παλιο ωραριο, δηλ μεχρι τις 3....γκρ....γιατι κι εμενα δεν με βολευε. Το μαγαζι απο οπου πηρα εγω τα υλικα ειναι μεχρι τις 5. Αν θες να σου πω στειλε μου πμ.

Σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια.

Όσο για το μωρακι σου να δεις τι αλλα θα αρχισει να κανει....και θα γελας....εμας εδω και καιρο σηκωνεται μονη της, καθεται μπουσουλαει, οτι ναναι κανει και εχει αρχισει να στεκεται λιγα δευτερολεπτα παραπανω

Αυριο θα βαφτιστει το μπουμπουκι μας....να δουμε....με εχει πιασει λιγη περιεργεια, αλλα ολα καλα θα παμε....

Φιλια σε ολες σας και στα μωρα σας


an1cF1X-O6k1210MDAwODM1ZHw0NDU0NTRkYXxIIGtvdW1waXRzYSBtYXMgZWluYWk.gif

Make your dreams come true!!!

Link to comment
Share on other sites

Βιλυ μου με το καλο!!! Περιμενουμε νεα! Ως τις 3 ε? Χμμ.... Το θεμα ειναι πως αυτη τη βδομαδα εχω ΚΑΘΕ μερα σεμιναριο 9-7 .... Τοσες ωρες τι θα κανει το μωρακι μου? Πολυ αγχος το εχω , αλλα πρεπει να το παρακολουθησω... Οποτε οι μπομπο πανε για μετα ( στο τελος νομιζω δεν θα προλαβουμε)... Στελιτσα μετα την προσεχη εβδομαδα οποτε θες κανονιζουμε. Ολιβ θα ερθεις? Φιλια!!


fS4Kp3.png

ttiMp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια!

Όλα καλά; Εμείς είχαμε λίγο πυρετούλι και καταρροή από την Παρασκευή, αλλά δεν ανέβηκε πάνω από 38 και εχθές έπεσε τελείως, οπότε ελπίζουμε να πέρασε...

Κι εμείς είμαστε καλεσμένοι σε βαφτίσια, σήμερα! Πολύ μου αρέσουν τα βαφτίσια!!!

Lucky_star εύχομαι να πάνε όλα καλά! Οι μπομπονιέρες σου θα αρέσουν πολύ, μην αγχώνεσαι!

Νικ κουράγιο με τα σεμινάρια, είναι για το καλό της μαμάς και η μικρούλα σου θα δείξει κατανόηση!

Κορίτσια, κι εμένα πιάνεται στα κάγκελα του πάρκου και σηκώνεται μόνος του, αλλά από μπουσούλημα ακόμα τίποτε!


9XBrp3.pngGv5Vp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα,χαθηκα το ξερω αλλα πλεον δικοπαρω μιας και απο 1η αρχιζω δουλεια!!

πηγαμε και εμεις χτες στον γιατρο για τοπροτελευταιο εμβολιο και ειμαστε 9300 77 ποντους και 46 κεφαλακι!!σηκωνεται και μενα στο παρκο και μπουσουλαει ακομα με την οπισθεν σαν να ερπει ομως!!ο γιατρος μου ειπε οτι μαλλον δεν θα μπουσουλησει κανονικα αφου σηκωνεται πλεον....τρωμε ολα τα φρουτα ολα τα λαχανικα εκτος απο παντζαρι και σπανακι κοτοπουλο μοσχαρι γιαουρτι τραχανα μακαρονια ρυζι!!!!ουφ........και γενικα του δινω ο,τι τρωμε και εμεις....

να σας ζησουν τα νεοφωτιστα οσες βαφτισατε και να προσεχετε κοριτσακια μου!!!!φιλακια!!!!!!!!!


wg46ge0puogpbep1.png

ktir94dfi646aolw.png[/url

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κοριτσάκια μου, τι κάνετε???Εμείς σήμερα γυρίσαμε από Αθήνα...Ωραία περάσαμε αν και είχε πολύ ζέστη...

Βίλυ να σας ζήσει το νεοφώτιστο κοριτσάκι σας και να είναι πάντα γερό και ευτυχισμένο!!!

Εμείς σκάσαμε και δεύτερο δοντάκι και ρίχνουμε κάτι δαγκωνιές, άλλο πράγμα..:-D:grin::-D

Ούτε εμένα βλέπω να μπουσουλάει, δεν της αρέσει, βαριέται...Αλλά σηκώνεται κανονικά και όταν την κρατάμε κάνει βηματάκια...

Για όσες ενδιαφέρονται για την επιδότηση παιδικού σταθμού ξεκινάνε αύριο οι αιτήσεις..

Αυτά τα νέα μας...Φιλάκια


an1cF1X-Wnm0010MTA3NzdkfDI1MzE4NTEwZGxhfEggQW5uYWxlbmEgbWFzIGVpbmFp.giftz4jzf3jrczbo6g1.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...