Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Οκτώβριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

λια!!οσο αφορα τη αναγκη μου μια απο τα ιδια!!!!!!αφου λεω με μυριζετε ο ατιμος??3 μερες εκανα να παω τουαλετα!!!:shock: και σημερα τα καταφερα!!!!!!!!!!!!!!αλλα η αιμοραιδα μου υπεφερε:oops:!!!αχ χαιρομαι που βρηκα μια να με καταλαβαινει και σαυτο!!οσοι ειναι εξω απο το χορο με λενε υπερβολικη αλλα εγω ξερω!!

Χριστινάκι μου ώρες ώρες νιώθω ότι είμαστε αδερφές ψυχές της εγκυμοσύνης...& εγώ μια από τα ίδια...3-4 μέρες είχα αιματάκι αλλά σήμερα δεν είδα κάτι.

Σήμερα βγήκαμε την πρώτη μας μεγάλη βόλτα...πήγαμε στην παραλία και κάναμε μεγάλη βόλτα...σαν χιονανθρωπάκι τον είχαμε ντυμένο. Μετά πήγαμε στην πρώτη του καφετέρια και ήπιαμε σοκολάτα και μετά και για φαγητό! Τον κοιτούσαν όλοι και έλεγαν τι κουκλάκι και τι ήσυχο παιδάκι. Σε όλη την διαδρομή ή κοιμόταν ή το μάτι γαρίδα αλλά ήσυχος και με το που ήρθαμε σπίτι μέσα στην ανησυχία. Κάτι μου λέει ότι το παιδί μου θα το βλέπουμε σπάνια στο σπίτι μόλις μεγαλώσει. Μου βγήκε κοινωνικούλης και γυριστρούλης.

Κακάκια ρε κορίτσια ακόμη τίποτα. Έχει αέρια αλλά τίποτα. Στις 8 το πρωί θα κλείσει 2 24ωρα που δεν έχει κάνει...αν και η παιδίατρος μας είχε πει σε άσχετη φάση, ότι μέχρι 5 μέρες θεωρείται φυσιολογικό λέτε να ανησυχώ?


ntJAp3.pngdeIep3.pngoYt2p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημερα κοριτσια.............

Κοιματε η μικρη μου και βρηκα και εγω λιγο χρονο να σας γραψω!!!!!!

Μακαρι να υπηρχε η δυνατοτητα να βρεθουμε και απο κοντα .....και στην εγκυμοσυνη αλλα και τωρα ειστε οι καλυτεροι ακροατες μου!!!

Και εγω με την τουαλετα πολυ δυσκολα τα πραγματα...αιματακι δεν εχω βγαλει αλλα ποναει πολυ ..... μαλλον προετοιμαζετε η αιμμοραιδα...

Οσο για το ματι ,υπαρχουν μερες που την μπουμπου μου δεν την εχει δει κανεις περα απο μενα και τον αντρα μου και ηταν μεσα στην γκρινια ε, την ξεματιασε η πεθερα μου και μου ειπε οτι ηταν φουλ στο ματι...Λετε εμεις να την καναμε την ζημια;;;μου εχει τυχει πολλες φορες αυτο!!!

Link to comment
Share on other sites

και μενα η κοιμαται η μπουμπου και βρηκα χρονο.πηγαμε παιδιατρο σημερα.ολα μια χαρα.ειναι 4280 απο 3700 που ηταν στις 25 οκτωβρη.αν δεν ειχα και την διαρροια απο το αντιαναγωγικο θα ειχε παρει πιο πολυ.αν συνεχιζει να την πειραζει θα αλλαξουμε παλι.μιλαμε για πολυ χ.....μο!!!!!!!!!δεν προλαβαινουμε τα παμπερς.χαχαχαχα!!!!!!!!φιλακια σε ολες και κυριως στα μωρακια σας


g598zf3jl7y3v3ns.png
Link to comment
Share on other sites

Από κακά, όσες θηλάζουν αποκλειστικά, μία φορά την εβδομάδα είναι φυσιολογικό. Ο Αλέξανδρος έκανε μία φορά στις 7 ή και στις 10 μέρες, αλλά μας είχε τρελάνει στις κλανιές και βρωμούσαν... Ο δίδυμος Β μου βήκε δυσκοίλιος και ο ταλαίπωρος κλαίει μέχρι να τα κάνει. Μπορεί να κλαίει από το πρωί και να τα κάνει το βράδυ. Αναγκάστηκα να του δώσω λίγο ξένο γάλα μπας και ξεστουμπώσει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

To μητρικό γάλα αγάπη μου είναι πιο εύπεπτο απο το ξένο!!!

Καιρο εχουμε να τα πούμε! Δεν προλαβαίνω καθόλου να μπω.΅Είμαι 24 ώρες με το μωρό ή αγκαλιά για να μην κλαίει ή θηλάζω. Βγήκε αγκαλίτσας τί να κάνουμε???

Ηθελα σήμερα να τον πάω μια βόλτα, αλλά καθημερινά σηκώνομαι κατα τις 12 με 1 γιατι δεν κοιμάμαι τα βράδια σχεδον καθόλου. Οποτε πάει η βόλτα...

εχουμε βαρύνει πάντως. το καταλαβαίνω όταν τον σηκώνω. Εχει παρει ένα κιλο απο την γέννηση.

φιλάκια

Link to comment
Share on other sites

Tο μάτι το πιστεύω κ γω πολύ. Ιωάννα, δε χρειάζεται να το δει κάποιος το παιδί, μπορεί κ από μακριά να το ματιάσει.

Εμάς η μικρή έχει γίνει πολύ γκρινιάρα. Κοιμάται μετά τις 2 το πρωί μετά από πολύ κούνημα με περπάτημα. Αν σταματήσω να περπατάω ή να την κουνάω, κλαίει. Δεν ξέρω αν έχει κολικούς, αλλά δε μπορώ να την αφήσω μόνη της ξαπλωμένη χωρίς να κλαίει.

Από κακάκια έχουμε σχεδόν σε κάθε αλλαγή πάνας (με αποκληστικό θηλασμό).Λόξιγγα, κάθε μέρα κ γουλίτσες μετά από κάθε θηλασμό.

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλημερα!!!!!τι κανετε;;;;;η μπουμπου μου καραφλιασε.μπροστα εχει πολυ λιγα μαλλακια!!!!!!!!ελπιζω να ξανβγουν συντομα.να ρωτησω και κατι;μεχρι ποσες φορες ειναι φυσιολογικο να κανουν κακακια;;;


g598zf3jl7y3v3ns.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλημερα!!!!!τι κανετε;;;;;η μπουμπου μου καραφλιασε.μπροστα εχει πολυ λιγα μαλλακια!!!!!!!!ελπιζω να ξανβγουν συντομα.να ρωτησω και κατι;μεχρι ποσες φορες ειναι φυσιολογικο να κανουν κακακια;;;

Μαρία, εμένα η μπουμπού είναι κουρ...μηχανή! Σχεδόν κάθε φορά που την αλλάζω, έχει κακάκια, πιφ! Δηλαδή περίπου 7 φορές τη μέρα.

Σφίγγεται, κοκκινίζει, αγγομαχάει κ τα αφήνει...

Χθες ήταν το 1ο βράδυ που δεν γκρίνιαζε-έκλαιγε, φτου φτου! μακάρι να συνεχιστεί αυτό.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα κοριτσια και απο μενα!!δεν εχω μιλησει ποτε στην παρεα σας γιατι ειχα ΠΗΤ 12-11 και ετσι ημουν στα κοριτσια του Νοεμβριου!!!

Γεννησα ομως την πριγκιπισσα μας 28-10 με κ.τ,και μια εσεις ειστε πιο εμπειρες μανουλες απο μενα θα μου επιτρεψετε να μπω στο καφε σας και να ρωτω τις αποριες μου?ευχαριστω.

Να σας πω λιγα λογακια για εμας για να γνωριστουμε καλυτερα.

Γεννηθηκε στης 28-10 με κ.τ στης 9.30 το πρωι.!!!!1

Ημουν 38 εβδομαδων.Το βαρος της ηταν 2660.Δεν μας παρουσιασε ικτερο.

Πινουμε γαλατακι μονο της μαμας μας και τιποτε αλλο.

Στις 10 μερες πηγαμε στον παιδιατρο.Ηταν 2960 και ειχε παρει 6 ποντους.

Χθες που την ζηγισαμε ηταν 3400.!!!!!!

Τρωμε συνεχεια και κοιμομαστε ολη την ημερα.Το βραδυ το ματακι μας ειναι γαριδα απο της 9 μεχρι της 1 παρολο που την κανουμε και μπανιο για να ηρεμησει!!!!

Κακακια κανουμε συνεχεια,και γουλιτσες βγαζουμε οταν ζοριζομαστε !!!!!!

Αυτα απο εμας!!!!!ευχαριστουμε που μας διαβασατε!


iMLpp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσουδια μου!!!!!

θεανω καλωσηρθες στην κουβεντουλα μας!!!!να σου ζησει η κορουλα σου!!!ο,τι θες εμεις εδω τα ξερουμε ολα!!χαχαχα!!!!!!!!!

λια λες να ειμαστε αδερφες ψυχες??

αυριο θα παμε στον παιδιατρο και δεν ξερω τι να του φορεσω!!!σαν βλαχακι νιωθω!!τι να κανω πως θα παω τι να πω.....

εμενα ο γιος μου ειναι σκατοεργοστασιο απο την καταναλωση κατευθειαν στην παραγωγη!!καθε φορα που αλλαζουμε εχουμε και κακακια!!!ελεος!!!αλλαζουμε μετα το φαγητο και αν εχουμε κανει πολλα και πριν!!!!μια σταλια κωλαρακι και βγαζει.....

αυτιαααααααααααααααα!!!!!!!!!!παω να ταισω μπας και κοιμηθουμε αγκαλιτσα!!


wg46ge0puogpbep1.png

ktir94dfi646aolw.png[/url

Link to comment
Share on other sites

Καλήσπέρα.................

theano να σου ζήσει η μπέμπα σου.

Έχω να βγώ απο την Τετάρτη, και μόλις ετοιμαστήκαμε να βγούμε, μιάς και είχε πολύ ωραίο καιρό μάυρισε ο ουρανός, τα νέυρα μου. Τελικά έβαλα τους μεγάλους για ύπνο και θα κάνω ότι και η Χρηστίνα.


Βασίλης 30/11/02

Χρήστος 02/02/06

Άγγελος 02/10/09

Μπέμπα 30/06/13

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...