Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Τιμές μαιευτηρίων Θεσσαλονίκης 2015


Didi89

Recommended Posts

δηλ αν κατάλαβα καλά ...και στο Γένεσις στις τιμές περιλαμβάνεται και ο παιδίατρος. Πληρώνεις εξτρα τον αναισθησιολόγο σε περίπτωση επισκληρηδίου.

Γιατί εμένα μου είπαν πως στο Γένεσις παιδίατρος και αναισθησιολόγος είναι εξτρά.....

μακάρι να έχεις δίκιο εσύ!!!!

και κάτι τελευταίο...τι εννοείς δεν περιλαμβάνονται τα αναλώσιμα του μωρού?????

Οι τιμές που έχω εδώ είναι οι τιμές που μου έδωσε η γυναικολόγος μου. Είναι φωτοτυπία από τον τιμοκατάλογο του μαιευτηρίου, δεν έχω μιλήσει με τα μαιευτήρια, απλώς αντέγραψα εδώ τους τιμοκαταλόγους, οπότε δεν έχω επιπλέον πληροφορίες.

Απ' ό,τι μου είπε, δεν είναι απαραίτητο να κάνουμε τις έξτρα εξετάσεις που προσφέρονται, γιατί τις βασικές τις κάνουν. Τώρα για τον παιδίατρο, ίσως πρέπει να ρωτήσω, αλλά καταλαβαίνω ότι συμπεριλαμβάνεται στην τιμή.

Αναφορικά με τα αναλώσιμα εννοούν φαντάζομαι πάνες+γάλα, αν δεν θηλάσεις, δεν ξέρω τι άλλο, αλλά κι εμένα μου φαίνεται υπερβολικό να μην περιλαμβάνονται στην τιμή.

Εγώ πάω για δίκλινο, λες να είμαι τυχερή και να μην έχω άλλη στο δωμάτιο;


tt1e3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ. ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΑΣ. ΕΙΝΑΙ ΙΔΕΑ ΜΟΥ Ή ΟΙ ΤΙΜΕΣ ΕΙΝΑΙ ΕΞΩΦΡΕΝΙΚΕΣ? ΕΓΩ ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟ ΚΑΙ ΤΑ ΕΞΟΔΑ ΛΟΓΩ ΚΑΙ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗΣ ΜΗΔΕΝ. ΕΓΩ ΕΔΩΣΑ ΟΤΙ ΗΘΕΛΑ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΠΟΥ ΜΕ ΞΕΓΕΝΝΗΣΕ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΕΛΑΧΙΣΤΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΕ ΟΤΙ ΒΛΕΠΩ ΕΔΩ. ΚΑΙ ΗΜΟΥΝ ΜΟΝΗ ΣΕ ΕΝΑ ΔΩΜΑΤΙΟ ΜΕ ΤΡΙ ΚΡΕΒΑΤΙΑ, ΜΕ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΜΑΜΑ ΚΑΙ ΠΕΘΕΡΑ ΕΜΕΝΑΝ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΕΝΑΛΛΑΞ. ΜΗΠΩΣ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΙΤΕ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΟ? ΦΥΣΙΚΑ ΕΣΕΙΣ ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΛΛΑ ΕΠΑΘΑ ΨΙΛΟΠΛΑΚΑ ΜΕ ΤΙΣ ΤΙΜΕΣ.:?:-?:? ΚΑΙ ΠΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΧΑΜΕ ΚΑΙ ΚΡΙΣΗ.

Link to comment
Share on other sites

Οι τιμές που έχω εδώ είναι οι τιμές που μου έδωσε η γυναικολόγος μου. Είναι φωτοτυπία από τον τιμοκατάλογο του μαιευτηρίου, δεν έχω μιλήσει με τα μαιευτήρια, απλώς αντέγραψα εδώ τους τιμοκαταλόγους, οπότε δεν έχω επιπλέον πληροφορίες.

Απ' ό,τι μου είπε, δεν είναι απαραίτητο να κάνουμε τις έξτρα εξετάσεις που προσφέρονται, γιατί τις βασικές τις κάνουν. Τώρα για τον παιδίατρο, ίσως πρέπει να ρωτήσω, αλλά καταλαβαίνω ότι συμπεριλαμβάνεται στην τιμή.

Αναφορικά με τα αναλώσιμα εννοούν φαντάζομαι πάνες+γάλα, αν δεν θηλάσεις, δεν ξέρω τι άλλο, αλλά κι εμένα μου φαίνεται υπερβολικό να μην περιλαμβάνονται στην τιμή.

Εγώ πάω για δίκλινο, λες να είμαι τυχερή και να μην έχω άλλη στο δωμάτιο;

τι να πω??? μπορεί να είσαι τυχερή και να είσαι μόνη σου..!!!

όσον αφορά τα αναλώσιμα...είναι τραγικοί αν χρεώνουν πανες και γάλατα...στο Διαβαλκανικό πάντως δεν χρεώνουν τπτ....Εγώ τη μικρή μου τη θήλασα..μάλιστα είχα ζητήσει αποκλειστικό...αυτό δεν σημαίνει ότι μέσα δεν της έδωσαν γάλα...

αύριο θα είμαι Θεσσαλονίκη...θα προσπαθήσω να το διευκρινίσω...και θα σας πω τα νεότερα!


eNortjKzUjIyMrWwtFCyBlwwFbMC3w,,61.png

eNortjKzUjIyMrU0tVSyBlwwFasC3Q,,19.png

eNortjKzUjIytDS2NFeyBlwwFagC3A,,48.png

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ. ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΑΣ. ΕΙΝΑΙ ΙΔΕΑ ΜΟΥ Ή ΟΙ ΤΙΜΕΣ ΕΙΝΑΙ ΕΞΩΦΡΕΝΙΚΕΣ? ΕΓΩ ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟ ΚΑΙ ΤΑ ΕΞΟΔΑ ΛΟΓΩ ΚΑΙ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗΣ ΜΗΔΕΝ. ΕΓΩ ΕΔΩΣΑ ΟΤΙ ΗΘΕΛΑ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΠΟΥ ΜΕ ΞΕΓΕΝΝΗΣΕ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΕΛΑΧΙΣΤΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΕ ΟΤΙ ΒΛΕΠΩ ΕΔΩ. ΚΑΙ ΗΜΟΥΝ ΜΟΝΗ ΣΕ ΕΝΑ ΔΩΜΑΤΙΟ ΜΕ ΤΡΙ ΚΡΕΒΑΤΙΑ, ΜΕ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΜΑΜΑ ΚΑΙ ΠΕΘΕΡΑ ΕΜΕΝΑΝ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΕΝΑΛΛΑΞ. ΜΗΠΩΣ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΙΤΕ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΟ? ΦΥΣΙΚΑ ΕΣΕΙΣ ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΛΛΑ ΕΠΑΘΑ ΨΙΛΟΠΛΑΚΑ ΜΕ ΤΙΣ ΤΙΜΕΣ.:?:-?:? ΚΑΙ ΠΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΧΑΜΕ ΚΑΙ ΚΡΙΣΗ.

πληρώνεις τις ξενοδοχειακές παροχές!!!!!!

γιατί αν (χτυπα ξύλο..) συμβεί το οτιδήποτε....όλες οι μανούλες και τα μωράκια στα Δημόσια καταλήγουν....

στην πρώτη εγκυμοσύνη....θεωρούσα ότι θα γεννήσω φυσιολογικά...και ήθελα επισκληρίδιο..στα Δημόσια δεν κάνουν..οπότε επέλεξα ιδιωτικό!!!

σε αυτή την εγκυμοσύνη θέλω να προσπαθήσω για φυσιολογικό μετά από καισαρική....στα Δημόσια δεν επιτρέπεται....οπότε πάλι σε ιδιωτικό θα καταλήξω!!!!


eNortjKzUjIyMrWwtFCyBlwwFbMC3w,,61.png

eNortjKzUjIyMrU0tVSyBlwwFasC3Q,,19.png

eNortjKzUjIytDS2NFeyBlwwFagC3A,,48.png

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν ... τι μου είπαν στο Γενεσις για το 3κλινο και το 2κλινο...

φυσιολογικός τοκετός

3κλινο για 3 διανυκτερεύσεις : 790?

αν φύγεις μια μέρα νωρίτερα -100?

2κλινο για 3 διανυκτερεύσεις : απλό δωμάτιο 990? /// lux 1090? η διαφορά είναι ότι στο lux έχεις ιδιωτικό παρκινγκ και επιλογή γεύματος!!!

αν φύγεις μια μέρα νωρίτερα -150?

extra χρέωση : 140? αναισθησιολόγος , 170? παιδίατρος και 30? αναλώσιμα νεογνού!

καισταρική τομή

3κλινο για 4 διανυκτερεύσεις : 1150?

αν φύγεις μια μέρα νωρίτερα -100?

2κλινο για 4 διανυκτερεύσεις : απλό δωμάτιο 1490? /// lux 1590?

αν φύγεις μια μέρα νωρίτερα -150?

extra χρέωση : 160? αναισθησιολόγος , 170? παιδίατρος και 30? αναλώσιμα νεογνού!


eNortjKzUjIyMrWwtFCyBlwwFbMC3w,,61.png

eNortjKzUjIyMrU0tVSyBlwwFasC3Q,,19.png

eNortjKzUjIytDS2NFeyBlwwFagC3A,,48.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Άρα οι τιμές στο Γέννεσις είναι ίδιες με αυτές που μου έδωσε η γιατρός μου, μόνο που εμένα συμπεριλαμβάνεται ο παιδίατρος. Ωραία, γιατί μια φίλη μου είπε ότι το Διαβαλκανικό ανέβασε τιμές, αλλά δεν έχω τον πλήρη τιμοκατάλογο.


tt1e3
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Κορίτσια καλησπέρα, ξέρει καμία κοπέλα να μου πει πόσο χρεώνουν στο

Γένεσις την θερμοικιτίδα και την φωτοθεραπεία; Τα ρώτησα όλα εκτός από αυτό γιατί φαντάστηκα ότι θα είναι μεσα στη τιμή.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα, ξέρει καμία κοπέλα να μου πει πόσο χρεώνουν στο

Γένεσις την θερμοικιτίδα και την φωτοθεραπεία; Τα ρώτησα όλα εκτός από αυτό γιατί φαντάστηκα ότι θα είναι μεσα στη τιμή.

Ευχαριστώ

Ούτε εγώ σκέφτηκα να το ρωτήσω. Αν και νομίζω ότι για τη φώτο θεραπεία είναι σχετικά λίγα τα χρήματα, μπροστά στα υπόλοιπα που δίνεις.

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...