Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , LeneL είπε:

      Τίποτα απολύτως.. όλα είναι με εισοδηματικά κριτήρια. Φαντάσου της γέννας, που είναι στα 40.000 έχει από τα πιο υψηλά κριτήρια, στα αλλά τα ποσά είναι ακόμα χαμηλότερα.

      Να πεις στον καπετάνιο ότι σου χρωστάει ένα ΠΟΛΥ καλό δώρο!

      κάτσε γιατί θα τρελαθώ δεν δικαιούμαστε ούτε το 2 μηνο κύησης και το 3μηνο λοχείας ; ούτε το 9μηνο μετά; εξαλλη θα γίνω , δεν μπορεί !αυτα είναι με τα ένσημα οχι με το εισόδημα 

Cafe Νοέμβριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 44,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • aleca

    6117

  • omorfakia

    4099

  • mary77

    3427

  • kimi

    2958

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • aleca

    aleca 6.117 δημοσιεύσεις

  • omorfakia

    omorfakia 4.099 δημοσιεύσεις

  • mary77

    mary77 3.427 δημοσιεύσεις

  • kimi

    kimi 2.958 δημοσιεύσεις

Posted Images

Διαβασε και αυτο για να καταλαβεις οτι και ομορφη ειμαι και πολυ καλη ειμαι............

Στα 65 της και κουκλα και πεθανε και 127 χρονων....... Και παλι κουκλα ηταν.........

Καλα εγω δεν θα πεθανω 127 χρονων αλλα κουκλα θα ειμαι παντα....... Μπουχχαχχαχχαχαχαχαχαχχαχαχαχαχχα

Η Σάρα ή Σάρρα (εβρ.:שָׂרָה, μεταφρ.: ηγεμονίς), σύμφωνα με την Παλαιά Διαθήκη, ήταν σύζυγος του Αβραάμ και μητέρα του Ισαάκ. Ήταν ετεροθαλής αδερφή του Αβραάμ, από διαφορετική μητέρα [1], και δέκα χρόνια μικρότερη από αυτόν.

Η Σάρα παντρεύτηκε τον Αβραάμ στην Ουρ των Χαλδαίων, (κοντά στον μυχό του σημερινού Αραβικού ή Περσικού Κόλπου) και τον συνόδεψε από εκεί στην Χαρράν[2], (κοντά στο σημερινό Κιρκούκ του Ιράκ), και έπειτα στη Συχέμ στο κέντρο της γης Χαναάν[3], (σημερινή Παλαιστίνη). Από εκεί μέσω Νεγκέβ, μια νότια ξερή περιοχή που υπήρχε πολλή δυστυχία, (σημερινή έρημος του Σινά), αναγκάζει τον Αβραάμ να μεταβεί στην Αίγυπτο. Επειδή η Σάρα ήταν ιδιαίτερα όμορφη, όταν πήγε με τον Αβραάμ στην Αίγυπτο, από φόβο μήπως τον σκοτώσουν για να του την πάρουν, συμφώνησαν να πουν ότι ήταν αδερφή του. Αν και τότε ήταν 65 ετών, ήταν τόσο όμορφη που οι Αιγύπτιοι την πήραν στο παλάτι του Φαραώ. Εξ αιτίας όμως της Σάρας, ο Θεός (Γιαχβέ), έφερε μεγάλες πληγές στην Αίγυπτο, και ο Φαραώ κάλεσε τον Αβραάμ και του την έδωσε ξανά, αφού τον επέπληξε που είπε ψέματα ότι ήταν αδερφή του.

Η Σάρα για πολλά χρόνια ήταν στείρα. Κατόπιν και ενώ ήταν περίπου 90 ετών, ο Θεός υποσχέθηκε ότι θα της χαρίσει ένα γιο. Ένα χρόνο αργότερα γεννήθηκε ο Ισαάκ.

Μετά την καταστροφή των Σοδόμων και της Γόμορας, ο Αβραάμ κατευθύνθηκε προς το νότο και κατοίκησε στα Γέραρα, όπου βασιλιάς των Φιλισταίων ήταν ο Αβιμέλεχ. Αυτός απήγαγε τη Σάρα, την οποία και πάλι ο Αβραάμ παρουσίασε ως αδερφή του, αλλά κατόπιν οδηγίας από το Θεό, ο Αβιμέλεχ την έδωσε πίσω στον Αβραάμ[4]. Η Σάρα πέθανε στην ηλικία τον 127 ετών στη Χεβρών (Κιριάθ-αρβά) και τάφηκε σε σπηλιά του αγρού Μαχπελάχ, τον οποίο είχε αγοράσει ο Αβραάμ για οικογενειακό τάφο[5] γύρω στο 1980 π.Χ.[6].

Link to comment
Share on other sites

καληνυχτω κορτσουδια!!

εγραφα προσκλητηρια, γι αυτο πεταγομουν σα τη .... θα μας κοψει το Ηθων!!

Σημερα δε λερωσατε ποτηρια, οποτε δεν εχει καθαρισμα!!

Στο καλο κοτοπουλο...... Δεν εχει καθαρισμα? Εχει και παραεχει αλλα αν δεν ειναι και η Μαιρη εδω να σας βαλει σε ταξη τιποτε δεν κανετε τεμπελες.........

Link to comment
Share on other sites

ναι μαρη σαν τη σαντορινια που γνωρισα νοσοκομειο...5 παιδια 4 αγορια το τελευταιο κοριτσακι.47 χρονων..ελεγε.50 το λιγοτερο..πρεπει να ταν,το μωρακι 8 μηνων...

Λες να κανω και εγω σε 10 χρονια και αλλο? Μπα δεν το βλεπω..... αν ειναι να κανω και αλλο να το κανω τωρα...... Μετα απο 10 χρονια θα εχω γερασει..... Αλλα παλι κουκλα θα ειμαι........... Μπουχχαχαχχαχαχαχχαχαχαχχα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τι γουναρικο μαρη ξεμωραμενη,,να σε δει ο αρκτουρος μου κ να νομιζει οτι βρηκε το αλλο του μισο..εγω τους τελευταιους χρονους ολο κοντομανικα με θυμαμαι να φοραω Οκτωβρη..τωρα εσυ..

εισαι κ νιατο..γιαυτο. εμ Οκτωβρη βαφτιση θα ξεπαγιασει το μωρο!

ναι μαρη σαν τη σαντορινια που γνωρισα νοσοκομειο...5 παιδια 4 αγορια το τελευταιο κοριτσακι.47 χρονων..ελεγε.50 το λιγοτερο..πρεπει να ταν,το μωρακι 8 μηνων...

η σιστερ μου εχει μπλεξει με κατι σαντορινιους. πανω απο γυμνασιο δεν τα στελνουν τα παιδια τους!

Στο καλο κοτοπουλο...... Δεν εχει καθαρισμα? Εχει και παραεχει αλλα αν δεν ειναι και η Μαιρη εδω να σας βαλει σε ταξη τιποτε δεν κανετε τεμπελες.........

πεστα καλη μου!!!

κοριτσακια...νυσταξα;).

καληνυχτα...


Νικηφόρος, 15/11/2005

Χριστιάνα, 1/12/2007

Αναστάσης, 2/11/2009

Link to comment
Share on other sites

μα δεν πρεπει να χει λυκειο μπουχαχαχαχα.το καναν τεε τα ζωα..εχουν ολοι δωματια,αφου εχουν κανει τα σπιτια τους ενοικιαζομενα κ αυτοι μενουν στα υπογεια που ειχαν για αποθηκες σαςν τις κατσαριδες.

Link to comment
Share on other sites

Ειρηνη ΕΒΡΑΙΑ εισαι μαρη???

Λες να ειμαι και να μην το ξερω? Τι λες μαρη βραδυατικα?

πεστα καλη μου!!!

κοριτσακια...νυσταξα;).

καληνυχτα...

Α εγω τα λεω παντα..... καμμια αλλη δεν προσεχει το καφε μας σαν τη Μαιρουλα......

Και εγω νυσταξα και θα φυγω σε λιγο....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


τι νευριαζεις μαρη?μια πλακα εκανα..κ μενα οταν δουλευα σε μαγαζι εβραια με λεγανε..τα σαββατα μαλιστα μου δινανε ρεπο να παω στη συναγωγη..μπουχαχαχα

καληνυχτα ομορφακια...

Link to comment
Share on other sites

τι νευριαζεις μαρη?μια πλακα εκανα..κ μενα οταν δουλευα σε μαγαζι εβραια με λεγανε..τα σαββατα μαλιστα μου δινανε ρεπο να παω στη συναγωγη..μπουχαχαχα

καληνυχτα ομορφακια...

Δεν νευριασα μαρη..... Ετσι σου φανηκε? Ιδεες με βαζεις..... Με ειπες Σαρα.... Ηταν πανεμορφη.... Εκανε μεγαλη το Ισαακ..... Βρε λες?Παντως εγω δεν δουλευα Σαββατα οποτε δεν ειχα αδειες.......

Link to comment
Share on other sites

παω να ξυπνησω μπεμπονα σιγα σιγα..τη μιση θα τη χυσουμε απο εξω..χαμος θα γινει παλι..σημερα δεν εφαγε κ πολυ κ σκεφτομαι να της κανω κ λιγο γαλατακι να παει κατω το φαρμακι...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον αποδυκνειοντας για αλλη μια φορα ποσο καλος ανθρωπος ειμαι σε περιμενα μεχρι να ερθει η ωρα να δωσεις αντιβιωση......... Εχω καθαρισει τα παντα ολα εκτος απο το ποτηρι σου και το τασακι σου.......... Σημερα κλειδωνεις εσυ.......... Και προσεξε που θα βαλεις το κλειδι μην ξυπνησει καμμια Ελενη με το ματι μπρουμητα και σε αρχισει στις γρηγορες πρωι -πρωι...... Καλο βραδυ σε ολους μας και ειδικα στα νεοφωτιστα..... Καλημερα πρωινες....

Link to comment
Share on other sites

παω να ξυπνησω μπεμπονα σιγα σιγα..τη μιση θα τη χυσουμε απο εξω..χαμος θα γινει παλι..σημερα δεν εφαγε κ πολυ κ σκεφτομαι να της κανω κ λιγο γαλατακι να παει κατω το φαρμακι...

Λιγο ομως να της κανεις να μην σου το ξερασει μετα την αντιβιωση....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...