Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα! Θα ήθελα τα φώτα σας, ακολουθεί σεντόνι..

      Εχουμε ανεξήγητη υπογονιμότητα. Προσπαθήσαμε δυο χρόνια «φυσικά» 2021-2023. Παρακολουθούσα ωορρηξία, είχαμε επαφές, ούτε ένα τεστ θετικό. 
      Αποφασίσαμε να κάνουμε εξωσωματική. Φτιάξαμε δέκα έμβρυα. Όλα πήγαιναν κατ’ευχην, όλες οι εξετάσεις ή φυσιολογικές ή εξαιρετικά καλές. 
      Έμεινα έγκυος στην πρωτη έμβρυομεταφορά δυο βλαστοκύστεων 5ης ημέρας κ αιμορράγησα την 6η εβδ, εγινε απόξεση. Ιστολογική οκ. Καρυότυπος: φυσιολογικός, αγόρι.

      Κάναμε μοριακή εξέταση για μικροβιωμα με βιοψία σε υστεροσκοπηση, τίποτα. Ανεξήγητη αποβολή. 

      Δεύτερη ετ, έμεινα έγκυος. Απέβαλα την 5η εβδομάδα με φοβερή αιμορραγία. Είχαμε δει δυο σάκους, χοριακη 14000. Δεν έμεινε υλικό για καρυοτυπο.

      Απο εξετάσεις έχουμε κάνει πάνελ θρομβοφιλιας, υστεροσαλπιγγογραφια, καρυοτυπο ζεύγους, έλεγχο για αυτοάνοσα.

      Κάτι πάει στραβά αλλά δεν το βρίσκουμε και δεν μπορώ να το διορθώσω, αν διορθώνεται. Θα ήθελα εμπειριες από αλλά άτομα με «ανεξήγητη» υπογονιμότητα. Βρήκατε αιτία και λύση; 
      Τί εξετάσεις ή ποίους γιατρούς μου προτείνετε; 
      Έχω σκεφτεί για λαπαροσκόπηση για σιωπηλή ενδομητρίωση και δρομολογώ προεμφυτευτικό έλεγχο. 
       

       

Cafe Δεκέμβριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

Να σου ζήσουν βρε! Γερά να'ναι και καλό σας κουράγιο! Εύχομαι να πάρεις κι εσύ γρήγορα τ' απάνω σου! Πώπω.. τρια μικρά μέσα στο σπίτι, φαντάζομαι τι πανικός γίνεται! Άντε να βάζουμε κι εμείς μπρος σιγά σιγά.

Αλήθεια, πόσο πρόωρα γεννήθηκαν; Και γιατί; Υπήρξε κπ πρόβλημα; Πού γέννησες;

Η μεγάλη σου πώς τα πάει;


squsqutrd20091204_1_H+korakla+mou+einai.png

wMZNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • aleca

    1761

  • marina mimi

    1737

  • inaki

    1682

  • Sofia_m

    1464

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσια χαθηκα αλλα με τα μικρα στο μαιευτηριο και τα δρομολογια την Ιωαννα στο σπιτι μωρο και αυτη γινετε πανικος και με το ζορι κρατιεμε στα ποδια μου...Τα νεα μας λοιπον γεννησα στις 24/8δυστυχως πολυ πρωοορα o μεγαλος μας εμεινε μεσα μεχρι της 29/9 και τον πηραμε σπιτι 2450..ο μικρος μου εμεινε μεχρι 17/10 και τον πηραμε 2680 στο σπιτι,πινουν ξενο γαλα δυστυχως δεν μπορεσα να τους δωσω το δικο μου γιατι επαιρνα πολλα φαρμακα....Κατα τα αλλα ειμαστε πολυ καλα ειναι φαγανουληδες και εχουν ξεπερασει τα 3200και οι 2..ειναι ησυχοι και μονο μερικα απογευματα εχουμε κολικους και μουγκριζουμε....Εγω ειμαι καλα εχασα 15κιλα απο οταν γεννησα απο το τρεξιμο και ολα αυτα....Ευχομαι να ειστε και εσιες ολες καλα...φιλια....

Να σου ζήσουν γλυκιά μου :D!!!!! Να τα καμαρώσεις όπως ποθείς.


eH1op2.png

LMcjp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλωσόρισες! Να χαίρεσαι τον γιόκα σου και με το καλό και οι κόρες! Πώς πάει η εγκυμοσύνη;;;

Ευχαριστω πολύ!!!Την Κυριακη 11/12 εκλεισε τα 2 ο γιος μου!!!Η εγκυμοσυνη μου παει πολυ καλα!Οι μπεμπες ειναι 2 κιλα η μια και πριν μπω στον μηνα μου θα τις γεννησω!!


15Ysp3.png

5autp2.png

YDTvp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

Εη κόρες,είμαστε κι εμείς εδώ,μας θυμάστε?Η τρελλή που έδειρε το παιδί της?????

Αυτή!! :P Αν έχετε μπεί καθόλου στο parents.gr θα καταλάβετε γιατί γινόταν της τρελλής μ'εμένα και τον ταρζάν μου.Αν όχι θα σας τα πώ αν θέλετε να μάθετε τα νέα μας. ;)

Είμαστε πάντως σε πολύ αλό δρόμο και όχι,δεν είμαι πάλι έγκυος όπως κάποιες απο εσάς,(χαράς το κουράγιο σας) και καλή λεφτεριά να χετε κοριτσάρες!


eNortjK1UjI2szAzUrIGXDASyAKl04.png ,

eNortjKzUjIyNDYyNVCyBlwwFVoCyg,,74.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...