Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Δεκέμβριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

εγω κοριτσακι συνεχιζω ακαθεκτη,...και επιτελους αρχιζω και βλεπω διαφορα στο σωμα. Γιατι δεν ειναι μονο τα κιλα αλλα και το 'μαζεμα'. Και ειδικα για εμενα...με τόοοοσα κιλα.

εγω το Σ/Κ ειπα να την αφησω λιγο να ξεκουραστω γιατι μ εχει κουρασει πολυ ρε συ η διαιτα...και δεν θα με κουραζε αν εβλεπα και αποτελεσματα......ειχα φτασει να τρωω ολη μερα 1 σαλατα και κανα 2 κουλουρια Θεσ/νικης και επειδη ξερω οτι δεν πρεπει...και οτι για να κοντραρει τοσο το σωμα θελει τον καιρο του αποφασισα να χαλαρωσω λιγο ...ααααα και να παω να κανω καμμια εξεταση θυρεοειδη...για πες παιζει τιποτα τετοιο να υπαρχει?


eNortjK1UjI3MjYxVLIGXDASqAKd20.pngtssdvtdr4k.jpgeNortjK1UjI3MjYxVrIGXDASrgKf99.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • aleca

    1761

  • marina mimi

    1737

  • inaki

    1682

  • Sofia_m

    1464

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κ εγώ εδώ,έκανα ποδηλατακι μπάς κ φύγει κανά κιλό.εμείς το μεσημρι πήγαμε σ.μάρκετ αλλά αντισταθηκα κ δεν πήρα ούτε μια σοκολάτα άντε να δούμε θα ξεκκολησει καθόλου η ζυγαριά;;μελινακι κ μένα όλη μέρα με εχει σουζα.να ρωτήσω κάτι ο μικρός σχεδόν μετά από κάθε γεύμα κανει κακά κ ποτέ είναι κίτρινα ποτέ πράσινα είναι φυσιολογικό;


:-D

Link to comment
Share on other sites

εγω το Σ/Κ ειπα να την αφησω λιγο να ξεκουραστω γιατι μ εχει κουρασει πολυ ρε συ η διαιτα...και δεν θα με κουραζε αν εβλεπα και αποτελεσματα......ειχα φτασει να τρωω ολη μερα 1 σαλατα και κανα 2 κουλουρια Θεσ/νικης και επειδη ξερω οτι δεν πρεπει...και οτι για να κοντραρει τοσο το σωμα θελει τον καιρο του αποφασισα να χαλαρωσω λιγο ...ααααα και να παω να κανω καμμια εξεταση θυρεοειδη...για πες παιζει τιποτα τετοιο να υπαρχει?

μετα απο γεννα εννοειται ότι υπαρχει πιθανοτητα....αλλα δεν ειναι αυτο....ειναι πολυ νωρις για να χασεις όοοολα τα κιλα τα οποια μαλλον θα ειναι κατακρατηση....Και επισης ξερεις καλυτερα με το να τρως τοσο λιγο, το αντιθετο αποτελεσμα θα εχεις;)


Απο τ'ουρανου τα βαθη και απ'της γης την αγκαλια φωλιασαν μες την ψυχη μου δυο καταλευκα πουλια

Το'να ηρθε καλοκαιρι σαν αχτιδα από φως εγινε, η υπαρξη μου Μιχαηλ 'ο άγγελος'

τ'αλλο εφτασε Χειμωνα στο σκοταδι αστερακι, εγινε η αναπνοη μου θα τον λεω Δημητρακη

12.07.2006 --------- 18.11.2009

221882cb0gkyh7q4.gif

kpo41uccq3f2qz2w.pngejdnpdkk9gcs5nb6.png

Link to comment
Share on other sites

Κ εγώ εδώ,έκανα ποδηλατακι μπάς κ φύγει κανά κιλό.εμείς το μεσημρι πήγαμε σ.μάρκετ αλλά αντισταθηκα κ δεν πήρα ούτε μια σοκολάτα άντε να δούμε θα ξεκκολησει καθόλου η ζυγαριά;;μελινακι κ μένα όλη μέρα με εχει σουζα.να ρωτήσω κάτι ο μικρός σχεδόν μετά από κάθε γεύμα κανει κακά κ ποτέ είναι κίτρινα ποτέ πράσινα είναι φυσιολογικό;

ναι...κιτρινα και πρασινα ειναι ΟΚ!!!!!!!!! Α ...και ποτοκαλι!:P


Απο τ'ουρανου τα βαθη και απ'της γης την αγκαλια φωλιασαν μες την ψυχη μου δυο καταλευκα πουλια

Το'να ηρθε καλοκαιρι σαν αχτιδα από φως εγινε, η υπαρξη μου Μιχαηλ 'ο άγγελος'

τ'αλλο εφτασε Χειμωνα στο σκοταδι αστερακι, εγινε η αναπνοη μου θα τον λεω Δημητρακη

12.07.2006 --------- 18.11.2009

221882cb0gkyh7q4.gif

kpo41uccq3f2qz2w.pngejdnpdkk9gcs5nb6.png

Link to comment
Share on other sites

To ξερω ρε Αλεκα αλλα εσκασα δηλαδη....δεν λεω οτι δεν μπορω τοσο γρηγορα να χασω ολα τα κιλα αλλα να μην πεφτω ουτε γραμμαριο?>?>?>>> Απο την ωρα που βγηκα απο το μαιευτηριο δεν εχω χασει τιποτα. Στην εγκυμοσυνη ο θυρεοειδης μου ηταν οριακος γι αυτο λεω να παω να τον κοιταξω


eNortjK1UjI3MjYxVLIGXDASqAKd20.pngtssdvtdr4k.jpgeNortjK1UjI3MjYxVrIGXDASrgKf99.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Οπότε να μην ανησυχησω..κ εγώ αυτό έχω καταλάβει για αυτό προσπαθώ να τρώω μικρά γεύματα.το πρωί τρώω κόρν φλειξ πινω ένα καφεδάκι το μεσημέρι κανονική μερίδα και το βραδάκι κανένα τοστ η γιαουρτακι κ πριν κοιμηθώ πάντα ένα ποτηράκι γάλα.


:-D

Link to comment
Share on other sites

5 γευματα ειαναι το ιδανικο...εγω κανω 4....το 5ο ας πουμε ειναι το καφεδακι χαχα


Απο τ'ουρανου τα βαθη και απ'της γης την αγκαλια φωλιασαν μες την ψυχη μου δυο καταλευκα πουλια

Το'να ηρθε καλοκαιρι σαν αχτιδα από φως εγινε, η υπαρξη μου Μιχαηλ 'ο άγγελος'

τ'αλλο εφτασε Χειμωνα στο σκοταδι αστερακι, εγινε η αναπνοη μου θα τον λεω Δημητρακη

12.07.2006 --------- 18.11.2009

221882cb0gkyh7q4.gif

kpo41uccq3f2qz2w.pngejdnpdkk9gcs5nb6.png

Link to comment
Share on other sites

Ρε κοριτσακια ειναι νωρις...Όταν παιρνεις παρα πολλα, τοτε χανεις και πολλα...Στα τελευταια 5-6 όλες κολλανε


Απο τ'ουρανου τα βαθη και απ'της γης την αγκαλια φωλιασαν μες την ψυχη μου δυο καταλευκα πουλια

Το'να ηρθε καλοκαιρι σαν αχτιδα από φως εγινε, η υπαρξη μου Μιχαηλ 'ο άγγελος'

τ'αλλο εφτασε Χειμωνα στο σκοταδι αστερακι, εγινε η αναπνοη μου θα τον λεω Δημητρακη

12.07.2006 --------- 18.11.2009

221882cb0gkyh7q4.gif

kpo41uccq3f2qz2w.pngejdnpdkk9gcs5nb6.png

Link to comment
Share on other sites

Να φυγουνε Αλεκα μου να πανε αλλου!!!!!!!!!!!!!!!

Παντως ετσι ειναι ...διαβαζα συνεντευξη της Ζυγουλη και ελεγε οτι κι αυτη εκανε τη διαιτα που εκανε και ο Σακης οταν ηταν να παει γιουροβιζιον και δεν εχανε γραμμαριο και μετα απο καιρο αρχισε να χανει πολυ ευκολα..εχασε 6 /μηνα λεει!! και ειχε παρει πολλα κιλα κι αυτη....στα 18 λεει σταματησε να ζυγιζεται...τι να πω ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΝΩ γιατι προς το παρον ειναι αυτο που λεμε....το χασαμε το κορμι πατριωτηηηηηηηηηηηηηηηηηη


eNortjK1UjI3MjYxVLIGXDASqAKd20.pngtssdvtdr4k.jpgeNortjK1UjI3MjYxVrIGXDASrgKf99.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


α και κατι ασχετο...μ αυτα τα 5 κιλα παραπανω ο αντρας μου με κυνηγαει....σαν νιοπαντρη ενα πραμα....οταν ημουν αδυνατη ειμασταν στη χαση και στη φεξη......τι να πω...αυτοι οι καλαματιανοι ειναι ανωμαλοι ;) ....αλλα μαλλον η στερηση θα φταιει!!!


eNortjK1UjI3MjYxVLIGXDASqAKd20.pngtssdvtdr4k.jpgeNortjK1UjI3MjYxVrIGXDASrgKf99.png
Link to comment
Share on other sites

α και κατι ασχετο...μ αυτα τα 5 κιλα παραπανω ο αντρας μου με κυνηγαει....σαν νιοπαντρη ενα πραμα....οταν ημουν αδυνατη ειμασταν στη χαση και στη φεξη......τι να πω...αυτοι οι καλαματιανοι ειναι ανωμαλοι ;) ....αλλα μαλλον η στερηση θα φταιει!!!

ανωμαλοι ειναι σιγουρα! Ξερω απο τον δικο μου...αλλα εσυ εισαι μια χαρα;)


Απο τ'ουρανου τα βαθη και απ'της γης την αγκαλια φωλιασαν μες την ψυχη μου δυο καταλευκα πουλια

Το'να ηρθε καλοκαιρι σαν αχτιδα από φως εγινε, η υπαρξη μου Μιχαηλ 'ο άγγελος'

τ'αλλο εφτασε Χειμωνα στο σκοταδι αστερακι, εγινε η αναπνοη μου θα τον λεω Δημητρακη

12.07.2006 --------- 18.11.2009

221882cb0gkyh7q4.gif

kpo41uccq3f2qz2w.pngejdnpdkk9gcs5nb6.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και από μένα αποφασισα να μαζευτώ στο σπίτι! έχω νέα για το μωρό, η γιατρός μας έδωσε κάτι κάψουλες ομοιοπαθητικές είναι και λέγονται lycopodium νομίζω και μέχρι στιγμής το μωρό δεν έκανε εμετούλη απλά του μειώσαμε την ποσότητα πάλι στα 90 και συνεχίζουμε με το nativa απλά μάλλον οι κάψουλες του έκαναν καλό.

όσο για τα κακαρίσματα, νόμιζα οτι μόνο ο μικρούλης μου δεν είχε κακαρίσει και έλεγα τι στο καλό τόσο μπουφος είναι? τελικά σήμερα το μανάρι μου μου έκανε την έκπληξη, αφού όλη μέρα δεν σταμάτησε να κλαίει, τωρα το βραδάκι πήρα να του ετοιμάσω το μπανάκι και τον κρατούσα αγκαλιά να κοιτάει στην πλάτη μου και ακούω ένα κακάρισμα, ε! λέω θα ετοιμάζεται να κλάψει ,στο καπάκι το ξαναακούω και βλέπω κορίτσια ένα τεράστιο φαφούτικο χαμόγελο..... νομίζω πως γέλασε με φωνούλα, μάλλον τον γαργαλούσαν τα μαλλια μου! από τη χαρά μου επαιρνα τηλ να το πώ και τελικά από τη βαρεμαρα το μωρο ξαναέκλαψε, από τότε του κάνω γκριμάτσες του τραγουδάω τιποτα.... μάλλον είναι τα πρώτα πρώτα και ακόμα θα θέλει το χρόνο του να το κάνει συστηματικά, α! το είχε κάνει και πρίν καμια 10ρια μέρες αλλά στον ύπνο του.

τελικά μάλλον ισχύει αυτό που λένε οτι με την πρώτη περίοδο φεύγουν κάποια κιλά, ζυγίστηκα σήμερα και σε σχεση με την προηγούμενη εβδομάδα εχω 2 κιλά διαφορά και να φανταστείτε ξεσκίστηκα να τρωω σουφλε σοκολάτας και μια τουρτα διαίτης υποτίθεται που είναι φουλ στο τυρί φιλαδέλφια!!!!!

μου έπεσαν τα σάλια με τα ντονατς θα την δοκιμάσω και εγω την συνταγή, είναι πετυχημενη ε?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον κοριτσια μολις εφτιαξα κατι ντονατς φουρνου και εγιναν υπεροχα....οποια δεν κανει διαιτα δοκιμαστε τα ειναι τελεια...και η μεγαλη μου τα τσακισε!!!

http://www.sintagespareas.gr/sintages/ntonats-sto-fourno.html

ειναι μια κοπέλα που είπε δεν της πετυχε, τι εκανες εσυ? εκανες πιο σφιχτη την ζύμη? άμα δεν το πετύχω και αυτο κορίτσια δεν ξαναμαγειρεύω!!! πήγα να κάνω τουρτα προχθές και βγήκε σούπα....τόσο άσχετη να είμαι? μόνο της Μπαρμπαρίγου τα γλυκά μου πετυχαίνουν και τα κουτια τα Γιώτης που είναι σχεδόν έτοιμα :confused::confused::confused:

Link to comment
Share on other sites

\

όσο για τα κακαρίσματα, νόμιζα οτι μόνο ο μικρούλης μου δεν είχε κακαρίσει και έλεγα τι στο καλό τόσο μπουφος είναι? τελικά σήμερα το μανάρι μου μου έκανε την έκπληξη, αφού όλη μέρα δεν σταμάτησε να κλαίει, τωρα το βραδάκι πήρα να του ετοιμάσω το μπανάκι και τον κρατούσα αγκαλιά να κοιτάει στην πλάτη μου και ακούω ένα κακάρισμα, ε! λέω θα ετοιμάζεται να κλάψει ,στο καπάκι το ξαναακούω και βλέπω κορίτσια ένα τεράστιο φαφούτικο χαμόγελο..... νομίζω πως γέλασε με φωνούλα, μάλλον τον γαργαλούσαν τα μαλλια μου! από τη χαρά μου επαιρνα τηλ να το πώ και τελικά από τη βαρεμαρα το μωρο ξαναέκλαψε, από τότε του κάνω γκριμάτσες του τραγουδάω τιποτα.... ?

αχου το μωρε....και ειναι και κουκλι!!!!!


Απο τ'ουρανου τα βαθη και απ'της γης την αγκαλια φωλιασαν μες την ψυχη μου δυο καταλευκα πουλια

Το'να ηρθε καλοκαιρι σαν αχτιδα από φως εγινε, η υπαρξη μου Μιχαηλ 'ο άγγελος'

τ'αλλο εφτασε Χειμωνα στο σκοταδι αστερακι, εγινε η αναπνοη μου θα τον λεω Δημητρακη

12.07.2006 --------- 18.11.2009

221882cb0gkyh7q4.gif

kpo41uccq3f2qz2w.pngejdnpdkk9gcs5nb6.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...