Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , LeneL είπε:

      Εμείς παίρνουμε ένα τεράστιο χειροκρότημα για την συνεισφορά μας στην αύξηση του πληθυσμού...

      Γενικά δε θέλω να σε αποθαρρύνω, εγώ είμαι εκπαιδευτικός και δεν πήρα κανένα απολύτως επίδομα, λόγω του συνολικού εισοδήματος το οποίο μη φανταστείς ότι ξεπερνά κατά πολύ τις 40.000. ααα πήρα 40 ευρώ και για τα δύο από το δήμο που ανήκω, για το πρώτο γάλα!

      ούτε λοχείας κύησης και 9 μηνο;  εμένα ο άντρας μου είναι καπετάνιος όποτε όπως καταλαβαίνεις με παρασύρει το δικό του εισόδημα ! το δικό μ θα το έπιανε το 40αρι 

Cafe Δεκέμβριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

Doraki gia ta gene8lia nomizw pws 8a akolou8hsw Xristougenniatiko 8ema gia ta prwta alla apo ekei kai pera 8a dw ta gousta tou mikrouli mou. Molis arxisei na exei apopsh kai na tou aresoun diafora (zwakia, hrwes, cartoon klp) tote 8a "xrwmatisw" kai ta party tou analoga.

Sofou ante kai thn xepernaw th kolla mias kai htan h kakia h wra alla pws evales mari aceton sta dontia mou les? Den epeses xerh apo th murwdia?? Palaviara! :)


ZWBep1.pngxvMep1.pngJBlWp1.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • aleca

    1761

  • marina mimi

    1737

  • inaki

    1682

  • Sofia_m

    1464

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Στη βάπτιση της άλλης μου κόρης είχαμε κάνει δεξίωση υπερπαραγωγή οπότε δεν μου πάει να μην κάνω κάτι ανάλογο για το δεύτερο μωράκι μου... Επειδή όμως οι καιροί είναι πιο δύσκολοι σε σχέση με 2 χρόνια πριν, θα πρέπει οπωσδήποτε να πέσει το budget... Τώρα, πως θα γίνει αυτό δεν ξέρω... Θα δείξει... Ίσως μειώσω τους καλεσμένους... ΘΑ δω... Ακόμα δεν έχουμε κλείσει ούτε ημερομηνία...

... Τι θα κάνω?? 3 γιορτές μέσα σε ένα μήνα???:confused:

..

Και εγω Λουσυ ετσι το σκεφτομαι.....Το γαμο μου τον πληρωσε ο μπαμπας οποτε μου βγηκε μια χαρα. Τη βαφτιση, ο αντρας μου ηθελε να την κανουμε εκει που παντρευτηκαμε οποτε μας πηγε ακριβα...αλλα τωρα και στον αλλο νιωθω ότι πρεπει να κανω το ιδιο...Εξαλλου τελευταια φορα βαφτιζω;)...

Κοιτα εγω λεω να κανω μονο γεννεθλια στα παιδακια μου και γιορτη του αντρα μου....Ιουλιο, Νοεμβρη και δεκεμβρη...όλα τα αλλα τα κοβω σαν το Γιωργακη τον Παπανδρεου:-D


Απο τ'ουρανου τα βαθη και απ'της γης την αγκαλια φωλιασαν μες την ψυχη μου δυο καταλευκα πουλια

Το'να ηρθε καλοκαιρι σαν αχτιδα από φως εγινε, η υπαρξη μου Μιχαηλ 'ο άγγελος'

τ'αλλο εφτασε Χειμωνα στο σκοταδι αστερακι, εγινε η αναπνοη μου θα τον λεω Δημητρακη

12.07.2006 --------- 18.11.2009

221882cb0gkyh7q4.gif

kpo41uccq3f2qz2w.pngejdnpdkk9gcs5nb6.png

Link to comment
Share on other sites

Lucy μου εσύ θα κάνεις μια γιορτή για σένα και τις κορούλες μαζί,ή μια για όλες!!!
Και εγω Λουσυ ετσι το σκεφτομαι.....Το γαμο μου τον πληρωσε ο μπαμπας οποτε μου βγηκε μια χαρα. Τη βαφτιση, ο αντρας μου ηθελε να την κανουμε εκει που παντρευτηκαμε οποτε μας πηγε ακριβα...αλλα τωρα και στον αλλο νιωθω ότι πρεπει να κανω το ιδιο...Εξαλλου τελευταια φορα βαφτιζω;)...

Κοιτα εγω λεω να κανω μονο γεννεθλια στα παιδακια μου και γιορτη του αντρα μου....Ιουλιο, Νοεμβρη και δεκεμβρη...όλα τα αλλα τα κοβω σαν το Γιωργακη τον Παπανδρεου:-D

Δεν θέλω να βάλω μαζί τις κορούλες, ειδικά φέτος που θα είναι τα πρώτα γενέθλια της μικρής. Από την άλλη φοβάμαι ότι θα έχουμε απώλειες σε παιδάκια, αν είναι να έρθουν 2 φορές μέσα σε 2 εβδομάδες. Άσε που είναι γιορτινές οι μέρες και έτσι κι αλλιώς υπάρχουν απώλειες...

Για την δική μου γιορτή δεν με νοιάζει. Οι άλλοι είναι που επιμενουν να με γιορτάζουν... Εδώ καλέ πέρισυ που ήμουν στο μηνα μου είδα και έπαθα να μην κάνω γιορτή. Όλοι ήθελαν να έρθουν με το έτσι θέλω. Τους έλεγα ότι δεν θα γιορτάσω λόγω της κατάστασης και απαντούσαν ότι θα έρθουν για λίγο... Τί λίγο και πολύ... Οι ετοιμασίες και το συμμάζεμα μετά το ίδιο θα είναι ανεξάρτητα από τον χρόνο παραμονής... Τους έχω καλομάθει μου φαίνεται...

Όσο για τη βάφτιση, θα δω τι περικοπές θα κάνω. Ή θα πρέπει να βρω μια φθηνότερη λύση, ή να κόψω καλεσμένους.


XPsop2.png0xFtp2.pngsmiley-char090.gif
Link to comment
Share on other sites

κι εγω θα κανω τραπεζι (catering). σκεφτομαι να κανονισω και ανιματερ για τα παιδια.

σχετικα με γιορτη γενεθλια. εγω θα κανω τη γιορτη μου μαζι με τα γενεθλια της κορης μου αφου μου εκανε δωρο τη γεννηση της στη γιορτη μου !!!


3n5zp0xyentx8z7n.png

Link to comment
Share on other sites

Lucy μου το θυμάμαι αυτό με τη γιορτή σου,ντε και καλά να έρθουν!

Αχ δύσκολο το θέμα σου...3 γιορτές σε ένα μήνα,και οι δυο των κοριτσιών,έχεις δίκιο να μην είναι μαζί...αλλά και πώς να γίνει?


oCxsp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ήρθε το ρεύμα, ήρθα κι εγώ!

Sofou ante kai thn xepernaw th kolla mias kai htan h kakia h wra alla pws evales mari aceton sta dontia mou les? Den epeses xerh apo th murwdia?? Palaviara! :)

Άσε μη μου το θυμίζεις :cry::cry::cry:

Δεν έβγαινε με τίποτα η άτιμη....

Κοιτα εγω λεω να κανω μονο γεννεθλια στα παιδακια μου και γιορτη του αντρα μου....Ιουλιο, Νοεμβρη και δεκεμβρη...όλα τα αλλα τα κοβω σαν το Γιωργακη τον Παπανδρεου:-D

Κόοοοοοοοοοοψεεεεεε !!!!!!!!!!!!!!:tongue::tongue::tongue:

Αλλά βρε Αλεκάκι για σένα ???? Τίποτις ??????


Link to comment
Share on other sites

μου την επεσε μια θεια του αντρα μου:?... ηρθε να μας δωσει προσκλητηριο για την βαφτιση του εγγονου της...

Όχι εξωσωματική,είχα κάνει θεραπεία με clomiphene και pregnyl (παρακολούθηση φυσικού κύκλου το λένε) για 5 μήνες και μόλις σταμάτησα έμεινα έγκυος!!!

ελα ρε!!!! μπραβο!!!! ειδες??? οτι κ να προγραμματισεις.... αμα ειναι να σου κατσει!!!!!

Kale!

Ksexasa na sas pw to shmantikotero..Rixame purotexnhmata x8es! Teleutaia eixa meinei to xerw..

Me polu organwsh men alla ta kataferame de!

Amhn kai se alla me ugeia :tongue:

συγχαρητηρια!!!! αντε να παρετε φορα κ εσεις!!!!!!

Evita εύγε...αλλά δεν ήσουν η τελευταία...

βρε φαμουλα.... ακομα?????? βρε βαλε τον αντρα σου κατω κ πεταξε του τα ματια εξω!!!!!!!!

για τα γενεθλια κ τις γιορτες.... εγω σκεφτομαι τι να κανω που θα εχουν γενεθλια 29/11 κ η μια θα εχει κ γιορτη στις 26..... καλα για την γιορτη του αντρα μου δεν το συζηταω....


baJfp2.png
Link to comment
Share on other sites

κι εγω θα κανω τραπεζι (catering). σκεφτομαι να κανονισω και ανιματερ για τα παιδια.

Είχα πάρει και εγώ κλόουν και ήταν πολύ καλός ευτυχώς. Εϊχαν ξετρελαθεί τα παιδιά... Έχω δει και ανιματέρ που δεν μπορούν να κερδίσουν την προσοχή των παιδιών με τίποτα...

Lucy μου το θυμάμαι αυτό με τη γιορτή σου,ντε και καλά να έρθουν!

Αχ δύσκολο το θέμα σου...3 γιορτές σε ένα μήνα,και οι δυο των κοριτσιών,έχεις δίκιο να μην είναι μαζί...αλλά και πώς να γίνει?

Δεν ξέρω... Δεν έχω δει και σε τι μέρες πέφτουν... Θα ψάξω για ιδέες στο parents... Άσε που λόγω εορτής, όλοι θα θυμηθούν την μεγάλη και μετά για τα γενέθλια της μικρής θα βαριούνται να ξανάρθουν... Εννοώ ότι τις γιορτές λίγο πολύ τις θυμούνται και τις προγραμματίζουν, ενώ τα γενέθλια τα βάζουν σε δεύτερη μοίρα.

Αλλά βρε Αλεκάκι για σένα ???? Τίποτις ??????

Έχει δίκιο... Κάτι πρέπει να κάνεις και για σένα. Εξάλλου είναι άσχετες οι εποχές και δεν σου πέφτουν όλες οι γιορτές μαζί...


XPsop2.png0xFtp2.pngsmiley-char090.gif
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα,πολύ γρίνια η κόρη μου και σήμερα, δεν λέει να κοιμηθεί με τίποτα ουφφφ.

Χρόνια πολλά στην Αngie.

evitat εύγε .Κορίτσια που καταντήσαμε να κάνουμε χάρες για τα αυτονόητα, μας έφαγε η οικονομική κρίση. Ευτυχώς προλάβαμε και κάναμε τα παιδάκια μας.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Είχα πάρει και εγώ κλόουν και ήταν πολύ καλός ευτυχώς. Εϊχαν ξετρελαθεί τα παιδιά... Έχω δει και ανιματέρ που δεν μπορούν να κερδίσουν την προσοχή των παιδιών με τίποτα...

δεν το εχω ψαξει ακομα. ελπιζω να ειμαι κι εγω τυχερη και να πεσω σε καλο... μην πανε τσαμπα τα λεφτα...


3n5zp0xyentx8z7n.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...