Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

ΟΙ πρώτες αγωνίες


Recommended Posts

Εμενα 7,5 μηνων δεν ξερει τι ειναι μπιμπερο. Τι εννοεις? δεν θελει η μαμα σου να θηλάσεις?

Πρέπει λέει να πάρω απαραίτητα πιπίλα, γιατί αν κλαίει τι θα το κάνω...?? Προφανώς ούτε η ίδια ξέρει "τι να το κάνω".... όσο για το θηλασμό... δεν είναι και τόσο fun... προβλέπονται ομηρικοί καυγάδες....


line_flow_blue_beg_minie_time_1279771200_text_d4ef20f6f5f3f4dfeae920e5dfede1e9.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • rosebaby

    1840

  • fairy baby

    1216

  • Mara-76

    1136

  • Dimitra83

    1086

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Πρέπει λέει να πάρω απαραίτητα πιπίλα, γιατί αν κλαίει τι θα το κάνω...?? Προφανώς ούτε η ίδια ξέρει "τι να το κάνω".... όσο για το θηλασμό... δεν είναι και τόσο fun... προβλέπονται ομηρικοί καυγάδες....

Πιπιλα και εγώ του έχω. Αλλα μωρά την θελουν και άλλο τη φτυνουν. Θα σου πρότεινα πάντως να θηλάσεις. Θα δεθεις αφανταστα με το νινι σου! Εσυ ξέρεις βέβαια. ;)

Link to comment
Share on other sites

Πιπιλα και εγώ του έχω. Αλλα μωρά την θελουν και άλλο τη φτυνουν. Θα σου πρότεινα πάντως να θηλάσεις. Θα δεθεις αφανταστα με το νινι σου! Εσυ ξέρεις βέβαια. ;)

Θα θηλάσω.... το θέλω... αλλά θα γίνω κακιά με τις πεθερογιαγιάδες....!!!!


line_flow_blue_beg_minie_time_1279771200_text_d4ef20f6f5f3f4dfeae920e5dfede1e9.gif
Link to comment
Share on other sites

Να γινεις πολυ κακια...συγγνωμη κιολας αλλα στα παλια σου τα παπουτσια οι θεωριες τους!!!!!!!!

Τι να πω κι εγω που δεν μπορω να την θηλασω και φαντασου ολο το οικογενειακο μου περιβαλλον ειναι απολυτα υποστηρικτικο!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κοριτσια , καλοριζικο το νεο θεμα , σημερα και εχθες το απογευμα χαθηκα γιατι βγηκα για αλλαγες δωρων και να ψωνισω κατι , ξεποδαριαστικα , την μικρη την αφησα στην αδελφη μου και αυριο ερχεται ο παπας να παρω μιση ευχη οχι τιποτα αλλο να κανω την χαρη στο σοι γιατι πεσαν να με φανε που τους ειπα οτι θα βγω εξω .

Νεφελη εμενα η γιατρος μου ειπε να δινω ξενο για να παρει κιλα και να δινω και δικο μου , καποια στιγμη θα σταματησω το ξενο αφου αρχιζει να χορταινει η μικρη μονο που σκεφτομαι οτι θα εξαρτιεται απο μενα μετα και λεγαμε να παμε διακοπες και να εκανα κανα μπανακι αλλα μαλλον θα το βγαζω με θηλαστρο .


Ηρθες και αλλαξες την ζωη μας μικρε αγγελε

The ticker URL: http://lbyf.lilypie.com/z19Fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εμένα η πεθερά μου με τις βλακειες τις έπαθε ουρολήμωξη το μωρο και ειμασταν 1 εβδομάδα στο ΠΑΙΔΩΝ. Μου λέει μερα παρα μέρα καλέ ακόμα θηλάζεις? Αστα. Να θηλάσεις και ότι χρειαστεις έδω ειμαστε....

Link to comment
Share on other sites

emena h mpempa shmera ειναι πολυ ανησυχη εχεικοιμηθει απο το πρωι 5 ωρες μονο..ολο αγκαλια την εχουμε,.τωρα την κοιμηζει ο αντρας μου στα χερια και οταν την αφηνουμε στο λικνο κλαιει παλι..δεν την παλευωαλλο


ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΤΙΣ 21/5/2010 ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ..

Link to comment
Share on other sites

εμενα που εμαθε την πιπιλα τι να πω? καθε φορα που της πεφτει γκρινιαζει με κολα θα την κολησω χα χα χαχα

Εχουμε αυπνιες η δικια μου εχει κανει την μερα νυχτα και την νυχτα μερα να δω πως θα της το αλλαξω το προγραμμα.

Κοριτσια καθε ποτε ερχεται η παιδιατρος σας ? εμενα ηρθε μια φορα και τωρα θα την δω ξανα μολις σαραντησω , δεν την ζυγιζω , εσεις τι κανετε εχετε παρει ζυγαρια ? καθε ποτε βλεπετε παιδιατρο


Ηρθες και αλλαξες την ζωη μας μικρε αγγελε

The ticker URL: http://lbyf.lilypie.com/z19Fp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


εμενα η δικια μου κοιμαται ηδη εδω και 2 ωρες και περιμενω απο λεπτο σ λεπτο να ξυπνησει για φαγακι και μετα να κοιμηθω κι εγω.

Εμενα την πιπιλα την πεταει...λιγο την κραταει και μετα αντε γεια!!!!

Εμεις παιδιατρο την πηγαμε 1 φορα την επομενη που βγηκαμε απο το νοσοκομειο....τωρα ξανα οταν σαραντισουμε.δεν την εχουμε ζυγισει απο τοτε

Νομιζω στα τζαμπο εχει κατι βασεις μεγαλες που μπαινουν πανω στις ζυγαριες του σπιτιου και μπορεις να ζυγιζεις το παιδι....δεν ειμαι και 100% σιγουρη.Θα παω απο Δευτερα να τσεκαρω

Link to comment
Share on other sites

καλημερα ρε κοριτσακια μου η μπεμπα εμενα τελικα κοιμηθηκε χτες και ξυπνησε μονο 2 φορες για γαλα..αλλα καθε βραδυ ακουγεται αυτο στο λαιμο της σαν φλεματα και μεσα στη νυχτα φρικαρω..προσπαθει να καθαρισει το λαιμο της προσπαθει να παρει καλα ανασα και εμενα παγωνει το αιμα μου..μου την εχει δωσει τωρα την τεταρτη που κλεινει 20 μερες και θα την παμε παιδιατρο..θα του πω να μου βρει λυση να της περασει αλλιως δεν φευγω απο εκει..δεν μπορω αλλο φοβαμαι και αγχωνομαι..χτες ξεκοησε και αυτο που ηταν σαν ξεραμενο αιμα στον αφαλο της μετα που επεσε..εγω φοβηθηκα να μην ματωσει εβαλα τα κλαματα και την αλλαξε ο αντρας μου..γαζουλα αποστειρωμενη της εβαλα πανω με λιγο οινοπνυμα..εσεις τι βαζετε στον αφαλο οταν επεσε?και πως ακριβως ειναι εκεινο το σημειο?


ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΤΙΣ 21/5/2010 ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ..

Link to comment
Share on other sites

emena h mpempa shmera ειναι πολυ ανησυχη εχεικοιμηθει απο το πρωι 5 ωρες μονο..ολο αγκαλια την εχουμε,.τωρα την κοιμηζει ο αντρας μου στα χερια και οταν την αφηνουμε στο λικνο κλαιει παλι..δεν την παλευωαλλο

Ειναι μωράκι ακόμα για να έχει πρόγραμμα. Φρόντισε Το πρωι να μην ειναι σκοτεινο το δωμάτιο ου κοιμ'αται. Το βράδυ να ανοιγουν τα φώτα και πριν τον βραδυνο υπνο να κλεινουν τα πάντα. Σιγα σιγα να μάθει τη μερα και τη νυχτα. Θηλάζεις?

Link to comment
Share on other sites

εμενα που εμαθε την πιπιλα τι να πω? καθε φορα που της πεφτει γκρινιαζει με κολα θα την κολησω χα χα χαχα

Εχουμε αυπνιες η δικια μου εχει κανει την μερα νυχτα και την νυχτα μερα να δω πως θα της το αλλαξω το προγραμμα.

Κοριτσια καθε ποτε ερχεται η παιδιατρος σας ? εμενα ηρθε μια φορα και τωρα θα την δω ξανα μολις σαραντησω , δεν την ζυγιζω , εσεις τι κανετε εχετε παρει ζυγαρια ? καθε ποτε βλεπετε παιδιατρο

Αυτο με την κολλα το είχα σκεφτει και εγώ. χαχαχα Ξερεις τι έκανα? Δοκίμασα διαφορες πιπιλες και κάποια από αυτες του ''καθοταν'' καλήτερα κα δεν την πετουσε.

Ζυγαρια πήρα αλλά το μετανιωσα. 80 ευρώ. Παιδιατρο καθε μηνα αν είναι όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα ρε κοριτσακια μου η μπεμπα εμενα τελικα κοιμηθηκε χτες και ξυπνησε μονο 2 φορες για γαλα..αλλα καθε βραδυ ακουγεται αυτο στο λαιμο της σαν φλεματα και μεσα στη νυχτα φρικαρω..προσπαθει να καθαρισει το λαιμο της προσπαθει να παρει καλα ανασα και εμενα παγωνει το αιμα μου..μου την εχει δωσει τωρα την τεταρτη που κλεινει 20 μερες και θα την παμε παιδιατρο..θα του πω να μου βρει λυση να της περασει αλλιως δεν φευγω απο εκει..δεν μπορω αλλο φοβαμαι και αγχωνομαι..χτες ξεκοησε και αυτο που ηταν σαν ξεραμενο αιμα στον αφαλο της μετα που επεσε..εγω φοβηθηκα να μην ματωσει εβαλα τα κλαματα και την αλλαξε ο αντρας μου..γαζουλα αποστειρωμενη της εβαλα πανω με λιγο οινοπνυμα..εσεις τι βαζετε στον αφαλο οταν επεσε?και πως ακριβως ειναι εκεινο το σημειο?

Η μυτουλα της ειναι καθαρη? Μηπως εχει μυξουλες? Εεσε ο αφαλός. Μια χαρά. Αφησε το να πάρει αερα. μην το κλεινετε. Και εγώ δεν μπορόυσα και την εβαλε ο άντρας μου τη γαζα.:tongue:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...