Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΟΙ πρώτες αγωνίες


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • rosebaby

    1840

  • fairy baby

    1216

  • Mara-76

    1136

  • Dimitra83

    1086

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αν επεσε ο αφαλος δεν χρειαζεται. Δεν μπορώ να σου πω σιγουρα γιατι δεν ξέρω την κατάσταση. Πάντως αν δεν πάρει αερα δεν κλεινει. Βαλτης ορό στη μύτη. Εχει πάρει τοεργαλειο για τις μυξουλες?

Link to comment
Share on other sites

Να μαι κι εγώ!!!!!!Οι αγωνιούλες μας καλά κρατούν απ ό,τι βλέπω!!!!!!!!!!!Καταλαβαίνω ότι λίγες μέρες ξεγνοισιάς μου έχουν μείνει...

Γκελάκο,χάρηκα πολύ για τον φαγανούλη μπεμπάκο σου!!Με το καλό να γυρίσει σπιτάκι σας!!

Νεφελάκο,είδες που ανησυχούσες για την μπεμπούλα!!Μια χαρά παίρνει τα κιλάκια της!!!

Ζωζάκι, η γνώμη μου είναι και για τον αφαλό και για τη μυτούλα να ρωτήσεις τον γιατρό πριν κάνεις οτιδήποτε!!

Κορίτσια,κατάφερα επιτέλους και της παρήγγειλα την κουνίτσα της,το καρεκλάκι αυτοκινήτου και το καροτσάκι της!!Της πήρα το Polly της Chicco ριλαξάκι με δονήσεις,μουσικούλα και φωτάκια!!Όλα τ άλλα είναι έτοιμα!!3-4 πραγματάκια λείπουν και τελειώσαμε ουφ!!!!Ανυπομονούμε να την υποδεχτούμε να μας βασανίζει!!!!!:)))))))))))

Link to comment
Share on other sites

καλημερα μανουλες τι κανετε?

Πρέπει λέει να πάρω απαραίτητα πιπίλα, γιατί αν κλαίει τι θα το κάνω...?? Προφανώς ούτε η ίδια ξέρει "τι να το κάνω".... όσο για το θηλασμό... δεν είναι και τόσο fun... προβλέπονται ομηρικοί καυγάδες....

Έπρεπε να βλεπατε τη μανα μου ποσο με υποστηριζε στο θηλασμο. Απο πριν γεννησω ελεγε, σιγα δεν θα εχεις γαλα, ουτε εγω ειχα. Απο το μαιευτηριο αρχισε τα του ξενου γαλακτος και οταν δε αρχισα το θηλαστρο μου ζαλισε τα @ρχιδια (συγνωμη κιολας) να το σταματησω για να μην παιδευομαι και καλα και να του δωσω ξενο γαλα για να κοιμηθει, για να παρει βαρος, για να κανει διπλες...

Νεφελη εμενα η γιατρος μου ειπε να δινω ξενο για να παρει κιλα και να δινω και δικο μου, καποια στιγμη θα σταματησω το ξενο αφου αρχιζει να χορταινει η μικρη μονο που σκεφτομαι οτι θα εξαρτιεται απο μενα μετα και λεγαμε να παμε διακοπες και να εκανα κανα μπανακι αλλα μαλλον θα το βγαζω με θηλαστρο .

βρε συ, δεν υπαρχει ευκολοτερο πραγμα απο διακοπες με θηλασμο. θηλαζεις παντου, ακομα και στην παραλια, δεν κουβαλας θερμος, σκονες, αποστειρωτες, θηλαστρα κλπ κλπ. ακου μια μανα που ειχε τα καλα του μητρικου γαλακτος με τα κακα του ξενου (αποστειρωσεις, ζεσταματα κλπ)

εμενα που εμαθε την πιπιλα τι να πω? καθε φορα που της πεφτει γκρινιαζει με κολα θα την κολησω χα χα χαχα

Εχουμε αυπνιες η δικια μου εχει κανει την μερα νυχτα και την νυχτα μερα να δω πως θα της το αλλαξω το προγραμμα.

νομιζω φαιρυ οτι την απορια σου για την πιπιλα, την εχουν ΟΛΟΙ οι νεοι γονεις. Πως θα γινει να μην φευγει η πιπιλα, χαχααχα

και μενα το εκανε αυτο η δικια μου με το νυχτα μερα, το διορθωνουν απο μονα τους, κανε αυτο που σου λενε με τα φωτα, βαλτε και μια ρουτινα υπνου (πχ μπανακι φαγητακι φιλακι κρεβατακι σε παρομοια ωρα καθε μερα) και θα δεις που θα στρωσει. αλλωστε ξαναθυμιζω οτι τα παιδια στις 40 μερες στρωνουν το προγραμμα τους.


4Rnfp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

η πληγη ομως που ειναι ετσι ρε στελιτσα?φοβαμαι..οχι εργαλειο για την μυτη δεν εχω παρει

Να πας στο φαρμακειο

P1000604_4.jpg

Θα σου δώσει οδηγιες ο φαρμακοπιος γιατι εγώ από εδώ δεν μπορώ. Πρεπει να στο δείχνω κιολας.

Link to comment
Share on other sites

Να μαι κι εγώ!!!!!!Οι αγωνιούλες μας καλά κρατούν απ ό,τι βλέπω!!!!!!!!!!!Καταλαβαίνω ότι λίγες μέρες ξεγνοισιάς μου έχουν μείνει...

Γκελάκο,χάρηκα πολύ για τον φαγανούλη μπεμπάκο σου!!Με το καλό να γυρίσει σπιτάκι σας!!

Νεφελάκο,είδες που ανησυχούσες για την μπεμπούλα!!Μια χαρά παίρνει τα κιλάκια της!!!

Ζωζάκι, η γνώμη μου είναι και για τον αφαλό και για τη μυτούλα να ρωτήσεις τον γιατρό πριν κάνεις οτιδήποτε!!

Κορίτσια,κατάφερα επιτέλους και της παρήγγειλα την κουνίτσα της,το καρεκλάκι αυτοκινήτου και το καροτσάκι της!!Της πήρα το Polly της Chicco ριλαξάκι με δονήσεις,μουσικούλα και φωτάκια!!Όλα τ άλλα είναι έτοιμα!!3-4 πραγματάκια λείπουν και τελειώσαμε ουφ!!!!Ανυπομονούμε να την υποδεχτούμε να μας βασανίζει!!!!!:)))))))))))

Αντε με το καλό! Εχει πολλά ακομα να ψωνισεις?

Link to comment
Share on other sites

Σμουτς και εγώ ειμαι υπερ της πιπιλάς. Οσες δεν εχετ γεννησει και θελετε να θηλάσετε, να διλώσετε στο μαιευτηριο αποκλειστικο θηλασμο και να ειστε αυστηρες σε αυτό. Ο δικός μου δεν έχει πιει σταγονα ξενο γαλα. Το καλήτερο ειναι πριν 2 μηνες που επινε μονο γαλα πηγαμε εκδρομη. Δεν ειχα τιποτα για το φαγητο του μαζι. Ουτε 1 μπιμπερο ουτε αποστειρωτες..... Τελεια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλα ναι εννοειται, κι εγω απο χαζομαρα το σταματησα μετα απο 2 μηνες αποκλειστικου θηλασμου αλλα με θηλαστρο επειδη τα ειχα παιξει απο τις αντλησεις.

στην αθηνα μενω στο γερακα. επεστρεψα πριν απο ενα μηνα στη δουλεια. εσυ?


4Rnfp3.png
Link to comment
Share on other sites

Σμουτς και εγώ ειμαι υπερ της πιπιλάς. Οσες δεν εχετ γεννησει και θελετε να θηλάσετε, να διλώσετε στο μαιευτηριο αποκλειστικο θηλασμο και να ειστε αυστηρες σε αυτό. Ο δικός μου δεν έχει πιει σταγονα ξενο γαλα. Το καλήτερο ειναι πριν 2 μηνες που επινε μονο γαλα πηγαμε εκδρομη. Δεν ειχα τιποτα για το φαγητο του μαζι. Ουτε 1 μπιμπερο ουτε αποστειρωτες..... Τελεια!

Kαι εγω αποκλειστικο ειχα ζητησει αλλα δεν εβγαζα πολυ γαλα στις 4 μερες και επαθε ικτερο και μου ειπαν οτι πρεπει να φαει για να της περασει οποτε αναγκαστικα να δωσω ξενο και για να παρει κιλα και να αποβαλει τον ικτερο .

Εσυ ειχες πει οτι παθατε ουρολοιμοξη , πως το παθατε ?


Ηρθες και αλλαξες την ζωη μας μικρε αγγελε

The ticker URL: http://lbyf.lilypie.com/z19Fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Βρε κοριτσια θα ερθει ο παπας σημερα για μιση ευχη (αν και εγω βγηκα ) ποσα χρηματα να δωσω?20 ευρω ειναι καλα?


Ηρθες και αλλαξες την ζωη μας μικρε αγγελε

The ticker URL: http://lbyf.lilypie.com/z19Fp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...