Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα! Θα ήθελα τα φώτα σας, ακολουθεί σεντόνι..

      Εχουμε ανεξήγητη υπογονιμότητα. Προσπαθήσαμε δυο χρόνια «φυσικά» 2021-2023. Παρακολουθούσα ωορρηξία, είχαμε επαφές, ούτε ένα τεστ θετικό. 
      Αποφασίσαμε να κάνουμε εξωσωματική. Φτιάξαμε δέκα έμβρυα. Όλα πήγαιναν κατ’ευχην, όλες οι εξετάσεις ή φυσιολογικές ή εξαιρετικά καλές. 
      Έμεινα έγκυος στην πρωτη έμβρυομεταφορά δυο βλαστοκύστεων 5ης ημέρας κ αιμορράγησα την 6η εβδ, εγινε απόξεση. Ιστολογική οκ. Καρυότυπος: φυσιολογικός, αγόρι.

      Κάναμε μοριακή εξέταση για μικροβιωμα με βιοψία σε υστεροσκοπηση, τίποτα. Ανεξήγητη αποβολή. 

      Δεύτερη ετ, έμεινα έγκυος. Απέβαλα την 5η εβδομάδα με φοβερή αιμορραγία. Είχαμε δει δυο σάκους, χοριακη 14000. Δεν έμεινε υλικό για καρυοτυπο.

      Απο εξετάσεις έχουμε κάνει πάνελ θρομβοφιλιας, υστεροσαλπιγγογραφια, καρυοτυπο ζεύγους, έλεγχο για αυτοάνοσα.

      Κάτι πάει στραβά αλλά δεν το βρίσκουμε και δεν μπορώ να το διορθώσω, αν διορθώνεται. Θα ήθελα εμπειριες από αλλά άτομα με «ανεξήγητη» υπογονιμότητα. Βρήκατε αιτία και λύση; 
      Τί εξετάσεις ή ποίους γιατρούς μου προτείνετε; 
      Έχω σκεφτεί για λαπαροσκόπηση για σιωπηλή ενδομητρίωση και δρομολογώ προεμφυτευτικό έλεγχο. 
       

       

ΟΙ πρώτες αγωνίες


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • rosebaby

    1840

  • fairy baby

    1216

  • Mara-76

    1136

  • Dimitra83

    1086

Περισσότερες δημοσιεύσεις

χαχαχαααααααα....γελαω με τον Αντωνη γιατι νταλε-κουαλε ειναι και η Πηνελοπη...κι αυτη με τιποτε να παει τουαλετα,ενω ξερει οτι εκει παμε για κακα-τσιτσα εξακολουθει να προτιμα την πανα...μας ανακοινωνει το "αποτελεσμα" και δεν θελει και κανεναν να την πιασει...Τι να πω ρε σεις,ενταξει ουτε 2.5 δεν ειναι ακομη αλλα θα ηταν καλο να δειχνει σημαδια βελτιωσης...αν και να πω την αληθεια και το γεγονος οτι τα λεει και ενημερωνει ειναι ενα καλο βημα!

Κατα τα αλλα θα ξεκινησει παιδικο 1 Οκτωβρη με το καλο.Μεχρι τωρα την πηγαμε δυο φορες και εκανε σαν τρελλη οση ωρα μειναμε εκει για συζητηση με την υπευθυνη και διαδικαστικα.Δεν ηθελε να φυγει και μας ελεγε το απογευμα οτι θελει να παει "χολειοοοοοο"...ας ελπισουμε να διατηρησει αυτην την ορεξη και στην πορεια,χαχχαα...Χαιρομαι που ξεκιναει το κοριτσακι μου ορεξατα και θα μπει σε ενα αλλο κλιμα γιατι οπως και να το κανουμε οσο και προσεγμενο να ειναι απο το σπιτι δεν παυει να ειναι μοναχοπαιδι και να μην ξερει πως λειτουργουμε ομαδικα-επισης νιωθω οτι δεν εχω να της προσφερω τα "παραπανω" που θα της προσφερει ενα εκπαιδευτικο περιβαλλον!Θα εχει και επαφη με συνομιληκα παιδακια και ας ευχηθουμε να κρατησει ο ενθουσιασμος οσο γινεται.Η μονη μου εγνοια ειναι οτι λογω ηλικιας,δηλαδη λιγο πριν τα 2.5 ειναι κομβικο και δυσκολο σημειο δεν θα ειναι με τα μεγαλυτερα παιδακια αλλα στο τμημα της θα ειναι και μικροτερα...(δυστυχως τα 3χρονα ειναι σε αλλο τμημα) και να πω την αληθεια φοβαμαι μην κρατηθει πισω μιας και ειναι ενα ανεπτυγμενο παιδι σε ολα του.Ας ελπισουμε αυτα τα 3-4 που ειναι στην ηλικια της να τα "πλαθουν" διαφορετικα...αλλιως στην πορεια θα δω πως θα το μεθοδευσω!

Κατα τα αλλα,τα γνωστα..ευτυχως εχουμε την υγεια μας μεσα στις τοσες δυσκολιες που βιωνουμε ολοι..αλλοι λιγοτερο αλλοι περισσοτερο.

Link to comment
Share on other sites

mammy30 χαχαχα η κορη σου ειναι ολα τα λεφτα αλλα μην σε ξεγελαει η δικια μου , τα ιδια ειναι , πολυ δυσκολη και πνευμα αντιλογιας .

Μαρσολαν μπραβο για τον παιδικο , εμεις θα παμε απο του χρονου

Κοριτσια εμενα η δικια μου μερικες φορες με αφηνει εκπληκτη , ενω ελεγα παει φετος δεν θα κανει στην τουαλετα και θα συνεχισουμε πανα ολο τον χειμωνα απο αυτη την εβδομαδα τα κανει στην τουαλετα , οχι στο γιογιο στην τουαλετα της εχω παρει .

Το μυστικο ειναι να την βαζω εγω καθε μια ωρα και αυτη κρατιεται και τα κανει εκει , τσισα η κακα .Οπως καταλαβαινεται με εχει χαροποιησει ιδιατερα αυτο .


Ηρθες και αλλαξες την ζωη μας μικρε αγγελε

The ticker URL: http://lbyf.lilypie.com/z19Fp3.png

Link to comment
Share on other sites

θα το κλεισουμε το μαγαζι??

αντε για ελατε για ελατε αρχισαν και τα σχολεια χιιχιχιχι

θα κανονισουμε καμια μαμαδομαζοξη?


Ηρθες και αλλαξες την ζωη μας μικρε αγγελε

The ticker URL: http://lbyf.lilypie.com/z19Fp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πως να παμε , πρεπει να την προλαβαινω γιατι αν δεν την προλαβω εγω να την παω αυτη δεν μπορει να κρατηθει

μου το εξηγησαν παντως οτι ακομα ειναι μικρη και δεν ειναι ετοιμη γιατι δεν εχουν οριμασει οι σφυκτιρες της .

γι αυτο οταν θελει μου λεει 'κακα' ετσι λεμε ολα και τα τσισα και τα κακα και τα κανει εκεινη την ωρα , δεν προλαβαινει


Ηρθες και αλλαξες την ζωη μας μικρε αγγελε

The ticker URL: http://lbyf.lilypie.com/z19Fp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

τι κανετεεεεεεεεεεε καλεεεεεεεεεεε?που ειστε ολες?τι κανουν τα κουκλακια σας?εμεις δοξα το θεο ολα καλα.την κωνσταντινουλα θα την αφησω μια χρονια ακομα στην πεθερα μου και βλεπουμε για παιδικο του χρονου..βασικα κατα τις 10 την παω (μιας και δουλευουμε σε δικη μας δουλεια)παιζει τρωει κατα τις 2 κοιμαται και 4 την παιρνουμε!ειμαι στην ευχαριστη θεση να σας πω οτι ΣΧΕΔΟΝ ΚΟΨΑΜΕ ΠΑΝΑ!εχουμε τρεις μερες μονο με βρακακι και πανα μονο στο βραδινο υπνο..λεει τσισα και τρεχουμε γρηγορρα στο γιογιο..μονο μια φορα της εφυγε λιγο μεχρι να το φερω...αυτα τα νεακια μας!αντε μπες τε να τα λεμε σας φιλω ολες!


ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΤΙΣ 21/5/2010 ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

τι εγινε βρε κοριτσια , το κλεισαμε το μαγαζι ??

τι παθατε??

τι ωραια τα λεγαμε που πηγατε?


Ηρθες και αλλαξες την ζωη μας μικρε αγγελε

The ticker URL: http://lbyf.lilypie.com/z19Fp3.png

Link to comment
Share on other sites

αυτο το μαγαζακι για μενα δεν θα κλεισει ποτε...οσο καιρο και αν κανω να το επισκεφθω...γιατι εδω περασα πολλες στιγμες αγωνιας και αναμονης οταν ημουν εγκυος στη δευτερη κορη μου...

γεια σας κοριτσακια...

ναι εγω ειμαι...η παλια παλια....που γεναγγαμε μαζι με εναν πονο..αντε και με 2...:D.

χαθηκα....αλλα χαρηκα που μπηκα τωρα και εμαθα νεακια σας...

ροζζζζζζζζζζζζζζζζζζζ να σου ζησει η ροζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζ!!!!υγεια και ευτυχια...

και εμεις μεγαλωσαμε...κοπελαρες γιναμε...η μεγαλη μου ειναι αισως 5μιση και παει στο νηπιο.....τρελη μαθητριουλα...

η μικρη μου....στα 2 και 4 μηνων....μια ζωγραφια...κυριολεκτικα...

τελειωσαμε με πανες πριν τα 2...μιλαει αρκετα καθαρα...λεει ολο εξυπναδες και μας κανει και γελαμε η ψυχουλα...

ειναι φφφφφφφφφφφφφφανταστικο τιμ με την μεγαλη μου....

θα σας ξαναδω...ελπιζω να πετυχω και καμια για λαιβ συζητηση καποια μερα!!!!!

φιλιαααααααααααααααα


an1cz_W-O6k0010NzIzNjMxfDk3Njg3MDBkYXxoZW4gaGVuIHlvdSBhcmUgbXkgbGlmZSE.gif

as1cHo3-M000000MTAwNjE5OXw2MjRkfG15IHJlZCBwYXNzaW9u.gif

tt1c3fef.aspx

Link to comment
Share on other sites

Ρε κοριτσια που εισαστε? Γραψτε τα νεα σας να τα διαβαζουνε και οι ξενιτεμενες να χαιρονται λιγο... Εμεις εχουμε για 4 φορα πυρετο και τρελη καταροη!! Απο τοτε που ηρθαμε Αγγλια και πηγε στον σταθμο(τον στελνω 2 φορες την εβδομαδα για 4 ωρες να κανω καμια δουλεια ) καθε 10 μερες ειναι αρρωστος...με εχει πιασει απελπισια...επισης δεν τρωει και καλα και του καναμε εξετασεις αιματος και μου ειπανε να του δινω σιδηρο γιατι ειναι αρκετα χαμηλος...εχει δωσει καμια σας? Κατα τα αλλα ειμαστε μαζι 24 ωρες με αποτελεσμα να εχει ξεκινησει να γινεται λιγο μαμακιας...ειναι πολυ γλυκουλης τωρα ξεκιναει να μιλαει και εχει πλακα που μιλαει και ελληνικα και αγγλικα ,μην φανταστειτε τιποτα σπουδαιο λεξουλες μονο...αν κα αταλαβαινω καλα κοντα στα 2 κοβουνε πανα ετσι? και για πειτε καμια ιδεα για αγορακι πως να ξεκινησω...καλα εμεις 2 θα ειμαστε το καλοκαιρι που σκεφτομαι να ξεκινησω αυτο σαν στοχο και επισης το να του κοψω τον υπνο μαζι μου στο κρεβατι μου....υπαρχει θεμα και εκει δεν σας το κρυβω!!!!κατα τα αλλα ειμαστε καλα εγω βαριεμαι τρελα εδω πρεπει να βρω χρονο να κανω πραγματα αλλα ετσι οπως ειμαι με το παιδι αυτην την στιγμη δεν υπαρχει ουτε λεπτο...ευτυχως σε 10 μερες ερχονται η μαμα και η αδελφη μου και θα καει το πελεκουδι λεμε!!!! φιλακια σε ολες σας και να μην το ξεχναμε το καφε μας ετσιιι??????:):D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ελα βρε φιφακο , περαστικα σας και πολυ υπομονη ευχομαι

εμενα η δικια μου γενικα δεν εχει χρειαστει πολλα γιατι δεν ερχεται αντιμετωπη συνεχεια με πολλα παιδακια, πχ παιδικους οποτε σιδηρους αρρωστιες και τετοια δεν τα κατεχουμε .Ενα ντεπονακι δινω και ησυχαζουμε .

Με το θεμα της πανας εμεις κανουμε και πισωγυρισματα γιατι καποιοι δεν με βοηθουν και τοσο πχ αντρουλης μου:tongue::tongue::tongue: δεν μπαινει στον κοπο να την πηγαινει τουαλετα, βασικα ουτε καν το σκεφτεται οτι πρεπει να παει οποτε οταν λειπω της φοραω ανταγκαστικα .

Μια μερα παντως θα του βαλω μια πανα μπας και καταλαβει και φιλοτιμηθει και με βοηθησει σ αυτο το θεμα..χαχχαχαχαχα

παντως η γιαγια , η αδερφη μου και εγω την κουμανταρουμε χωρις.

Βασικα εχω καταλαβει οτι ετσι και δουλευεις και δεν το πηγαινεις παιδικο σταθμο , αργει να μπει σε προγραμμα πανας .

Δεν αγχωνομαστε ομωςςςςςςςςςςςς

Τωρα θα της παρω απο mothercare ενα που γινεται και γιογιο και εχει και αυτακια για λεκανη γιατι εμεις θελουμε μονο στην λεκανη και οταν ειμαστε εξω δυσκολευομαστε στις δημοσιες.

Με την ομιλια της δεν μπορω να πω οτι ειναι ιδιαιτερα καθαρη , δεν εχει πολυ καλη αρθρωση αλλα ομως ειναι παρα πολυ εξυπνη και πεταει πολυ εξυπνα μερικες φορες .

Εχθες ας πουμε της ελεγα να ονομασουμε ενα σκυλακι ψευτικο που της πηραν και μου λεει

'αφου δεν ακουει' ....ντοινγκκκκκκκκ


Ηρθες και αλλαξες την ζωη μας μικρε αγγελε

The ticker URL: http://lbyf.lilypie.com/z19Fp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπέρα σας!Καινούργια στην πάρεα σας!Δεν έμπαινα παλιότερα-δεν σας είχα ανακαλύψει!Μια γρήγορη ματιά έριξα στην πρώτη σελίδα και είπα να μοιραστώ μια σκέψη μου μαζί σας-δεν είναι τόσο αγωνία όπως λέει ο τίτλος του τόπικ αλλά οκ..Διάβασα πιο κάτω μια κοπέλα να λέει πως η μικρή της κόρη είναι φανταστικό δίδυμο με την μεγάλη: και σκέφτομαι: πόση διαφορά να έχουν τα παιδάκια μας μεταξύ τους;Ξέρω πως αυτά δεν προγραμματίζονται ακριβώς απλά σκέφτομαι πολύ έντονα τελευταία την πιθανότητα να της δώσω της μικρής μου ένα αδελφάκι!!:P

Άλλωστε δεν είναι πολύ άσχημο να μεγαλώνει ένα παιδάκι μόνο του;Τι λέτε;Θα ήθελα να ακούσω τις απόψεις σας!!


FuWlp3.png 2ebBp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...