Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανούλες Ιανουαρίου 2016


Recommended Posts

Καλημερα Βαλεντινα.. Με το καλο το μωρακι σου!!!!Και εγω εχω ΠΗΤ 16/1 αλλα ειμαι 8 εβδ.κ 2 ημ. Εσυ πως γινεται να εισαι 10;;;;;;

Συνονοματη Κατερινα με το καλο και εσυ το μπεμπακι σου!!!!! Εσυ τωρα εισαι στην 7η εβδομαδα ε;; Τελεια!!!

Καλημέρα κορίτσια !

Τι να σου πω! Όταν είχα πάει στην 7η βδομάδα τοσο μου την έβγαλε την πητ.Οταν πήγα και την 9ηδεν είπε κάτι άλλο αν και στο πρώτο ραντεβού είχε πει ότι όταν βλέπαμε το εμβρυακι ίσως την αλλαζαμε. Αλλά δε μου είπε κάτι.


AoL1p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Kathie, οι πητ αναπροσαρμόζονται ανάλογα με την ανάπτυξη του εμβρύου, αυτές οι πρώτες είναι απλώς ενδεικτικές. Μπορεί σ' εσένα να έγινε η σύλληψη λίγο μετά τις 14 μέρες και στη balentina λίγο πριν τη 14η του κύκλου, θα δείξει αργότερα! Ή μπορεί η μία να έχει μεγάλο κύκλο και η άλλη σύντομο και αναλόγως να βγαίνει η ΠΗΤ, παίζει κι αυτό ρόλο.


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι λογικα ολα αυτα.. Αλλα η ΠΗΤ αντιστοιχει στην 40η ενδομαδα της εγκυμοσυνης. Πως γινεται να εχουμε την ιδια ΠΗΤ, δηλαδη θα ειμαστε μαζι στην 40η βδομαδα ενω τωρα εχουμε 2 βδομαδες διαφορα... Δεν ειναι αποκλιση ημερων... Ειναι εβδομαδων...


HmwTp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ναι, έχεις δίκιο, απλά αν η μια έχει κύκλο, ας πούμε, 35 ημερών και η σύλληψη έγινε την 25η του κύκλου (δηλαδή μετά την τρίτη εβδομάδα του κύκλου) μπορεί να της προσθέτουν 1-2 εβδομάδες, οπότε η ΠΗΤ πάει αργότερα. Πάντα στις 40 έχεις 1-2 εβδομάδες τζούφιες να το πω (δηλ. της περιόδου και την επόμενη μέχρι να γίνει η ωορρηξία όπου δεν έχει γίνει ακόμα σύλληψη) αλλά αν συνέλαβες την 3η-4η εβδομάδα λόγω πολύ καθυστερημένης ωορρηξίας, τότε ίσως προστίθενται 1-2 εβδομάδες. Όλα αυτά θεωρητικά, γιατί στην πορεία η ανάπτυξη του εμβρύου πολλές φορές υπερκαλύπτει αυτή την καθυστέρηση και η πητ έρχεται πιο σύντομα, οπότε την αναπροσαρμόζουν στην αυχενική και στη β΄επιπέδου.

Ο δικός μου γιατρός πάντως με τη λογική της καθυστερημένης σύλληψης μου υπολόγισε για αρχή πιο καθυστερημένη πητ και τις εβδομάδες αλλιώς, με έβγαλε δηλαδή μια εβδομάδα λιγότερο. Διαφορετικά τελευταία περίοδο είχα 27/4.


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω! Έχω 28 αρη κύκλο απλά έναν δύο μήνες μου έκανε κάτι μικρό διάφορες. Ούτως ή άλλως μου είπε να με δει για την αυχενική μιας και είναι 3 βδομάδες ως τότε σκοπεύω να πάω στο τέλος της βδομάδας να δω αν όλα είναι οκ γιατί οι βδομάδες είναι κρίσιμες και δε θέλω να περιμένω τόσο. Αυτός μου είπε το πολύ μέχρι 16/1. Θα ρωτήσω όταν πάω γιατί μου φαινεται περιεργο


AoL1p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ποτε ειχες τελευταια περιοδο; Εγω 11.4 ειχα.. Ναι ρωτα γιατι ειναι παραξενο. Εμενα ο κυκλος μου ειχε σταθεροποιηθει τους τελευταιους μηνες. Εγω ετσι κι αλλιως εχω ξανα υπερηχο στις 23 που θα ειμαι 10 εβδομαδων...


HmwTp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ποτε ειχες τελευταια περιοδο; Εγω 11.4 ειχα.. Ναι ρωτα γιατι ειναι παραξενο. Εμενα ο κυκλος μου ειχε σταθεροποιηθει τους τελευταιους μηνες. Εγω ετσι κι αλλιως εχω ξανα υπερηχο στις 23 που θα ειμαι 10 εβδομαδων...

Στις 6/4 είχα. Είμαι 9βδ και 3ημ για την ακριβεια


AoL1p3.png
Link to comment
Share on other sites

Ε ενταξει λογικη η διαφορα μας... Στην αυχενικη θα φανει αν μας αλλαξουν κατι....

Στο μεταξυ ρε κοριτσια αν μας πιασει καμια ουρολοιμωξη τι κανουμε; Εγω παθαινω ευκολα κ σχετικα συχνα και αισθανομαι οτι θα με πιασει τωρα....


HmwTp3.png
Link to comment
Share on other sites

Βαλεντίνα, να κάνεις ό,τι σε καθησυχάζει, και παραπάνω υπέρηχο και ό,τι κρίνεις, έτσι για να είσαι ήρεμη το πρώτο τρίμηνο. Εντάξει, άγχος έχουμε όλες στην αρχή, οπότε ό,τι κάνουμε για την ηρεμία μας καλό είναι.

Κάθυ, για την ουρολοίμωξη βοηθάει το πολύ νερό νομίζω. Κατά τ' άλλα, ακόμη και να πάθεις, σου δίνει αντιβίωση συμβατή με την εγκυμοσύνη, αλλά εύχομαι να μην τη χρειαστείς. Παρ' τον ένα τηλέφωνο να σου πει καλύτερα.

Εγώ έκανα και τη 2η χοριακή σήμερα και έχω άλλη μία για την Πέμπτη, 3η και τελευταία. Σήμερα ήταν 3624, διπλασιάζεται μέρα παρά μέρα. Η πρώτη μου ήταν 28/5 και ήταν 66,4. Φοβόμουν πολύ μη βγει κακό αποτέλεσμα και μου μαυρίσει τη βδομάδα μέχρι να πάω γιατρό, αλλά ευτυχώς όλα πολύ καλά, χάρηκα και ηρέμησα.


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Βαλεντίνα, να κάνεις ό,τι σε καθησυχάζει, και παραπάνω υπέρηχο και ό,τι κρίνεις, έτσι για να είσαι ήρεμη το πρώτο τρίμηνο. Εντάξει, άγχος έχουμε όλες στην αρχή, οπότε ό,τι κάνουμε για την ηρεμία μας καλό είναι.

Κάθυ, για την ουρολοίμωξη βοηθάει το πολύ νερό νομίζω. Κατά τ' άλλα, ακόμη και να πάθεις, σου δίνει αντιβίωση συμβατή με την εγκυμοσύνη, αλλά εύχομαι να μην τη χρειαστείς. Παρ' τον ένα τηλέφωνο να σου πει καλύτερα.

Εγώ έκανα και τη 2η χοριακή σήμερα και έχω άλλη μία για την Πέμπτη, 3η και τελευταία. Σήμερα ήταν 3624, διπλασιάζεται μέρα παρά μέρα. Η πρώτη μου ήταν 28/5 και ήταν 66,4. Φοβόμουν πολύ μη βγει κακό αποτέλεσμα και μου μαυρίσει τη βδομάδα μέχρι να πάω γιατρό, αλλά ευτυχώς όλα πολύ καλά, χάρηκα και ηρέμησα.

Πολύ καλή η χοριακη σου!!!! Τώρα θα δεις σάκο σίγουρα πάνω από 1500μοναδες φαίνεται.

Ναι δεν έχουμε μεγάλη διαφορά Κάθυ.Αν κάτι αλλάξει σίγουρα θα γίνει στην αυχενική. Πινε πολλά νερά φαντάζομαι το ξέρεις. Εγώ κορίτσια σήμερα το έντερο με πεθαίνει... Κρύωσα με τις αλλαγές του παλικαριού μάλλον... Μόνο μη μου το γυρίσει σε γαστρεντεριτιδα...


AoL1p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σ' ευχαριστώ πολύ, Βαλεντίνα μου.

Άντε να προσέχουμε, γιατί πέφτει και το ανοσοποιητικό στην εγκυμοσύνη για να κρατήσει το έμβρυο και όλες θα μας περιτριγυρίσουν διάφορα. (γράφεις από κινητό; για τις αλλαγές του παλικαριού λέω, χαχαχ, λες να 'ναι σημαδιακό για το φύλο;!)


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ πολύ, Βαλεντίνα μου.

Άντε να προσέχουμε, γιατί πέφτει και το ανοσοποιητικό στην εγκυμοσύνη για να κρατήσει το έμβρυο και όλες θα μας περιτριγυρίσουν διάφορα. (γράφεις από κινητό; για τις αλλαγές του παλικαριού λέω, χαχαχ, λες να 'ναι σημαδιακό για το φύλο;!)

Χαχχαχα ναι!!!! Καλά με τον κορεκτορα μου θα πρέπει να μαντευετε τι εννοεί ο ποιητής κάποιες φράσεις είναι ότι να ναι και από αφηρημαδα πρέπει να κάνω ελέγχω. Μωρέ αυτο το διάστημα είμαι στην Πεθερά μιας και ο άντρας μου είναι σε ένα σχολείο εκτός. Είναι στο στρατό. Εμένα οι γονείς μου δε ζουν και φοβήθηκα να ταξιδέψω μαζί του. Ενώ το πλάνο ήταν όσο δεν έχουμε παιδιά να το δούμε σαν διακοπές μας την έφερε το νινί. Η πεθερά μου όμως προσέχει και τα εγγόνια από την κόρη 6 χρονών και 3. Και ποτέ το ένα αρρωσταίνει πότε το άλλο. Ευτυχώς είμαστε μεζονέτα και έχω την ευχέρεια να κρατώ απόσταση αλλά και πάλι.... Αχ!!!!


AoL1p3.png
Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι, αυτό έχει τα δικά του πλάνα!!! Έρχεται όποτε θέλει! Εσύ πες μια δικαιολογία ότι δεν θες να κολλήσεις κάτι ή ότι κάτι σε τριγυρίζει και δεν θες εσύ να κολλήσεις τα μικρά κι απομονώσου κι απόλαυσε την ησυχία σου! Ειδικά αυτοί οι 9 μήνες, ίσως είναι και οι τελευταίοι ήρεμοι της ζωής μας για πολλή ταβανοθεραπεία! Πρώτη μου φορά που την απολαμβάνω εγώ, παλιά ήμουν όλο του έξω και της βόλτας, τώρα θέλω και άραγμα άπειρες ώρες.


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι, αυτό έχει τα δικά του πλάνα!!! Έρχεται όποτε θέλει! Εσύ πες μια δικαιολογία ότι δεν θες να κολλήσεις κάτι ή ότι κάτι σε τριγυρίζει και δεν θες εσύ να κολλήσεις τα μικρά κι απομονώσου κι απόλαυσε την ησυχία σου! Ειδικά αυτοί οι 9 μήνες, ίσως είναι και οι τελευταίοι ήρεμοι της ζωής μας για πολλή ταβανοθεραπεία! Πρώτη μου φορά που την απολαμβάνω εγώ, παλιά ήμουν όλο του έξω και της βόλτας, τώρα θέλω και άραγμα άπειρες ώρες.

Άστα το έξω με ζορίζει να το κόψω.... Μίλησα με το γιατρό να πάω σε παθολόγο... Και δεν έχω κουράγιο να πάρω τα πόδια μου


AoL1p3.png
Link to comment
Share on other sites

Jo sephine μου τελεια!!!!! Μπραβο για την χοριακη...Αν οταν πας στο γιατρο εισαι 5 6 βδομαδων σιγουρα θα δεις σακο. Απλα ισως να τον δειτε με κολπικο. Εμεις ετσι το ειδαμε στην 5η βδομαδα..

Βαλεντινα μακρια απο τα μικρα και τις γριες τωρα... Δεν ξερεις ποτε θα ερθουν να σε φιλησουν και μετα θα σου πουν "Α ειχα διαροια σημερα". Δεν θελω να με φιλανε καθολου.... Εμεις ειμαστε ευπαθης ομαδα τωρα...

Προσπαθω να την αποφυγω την ουρολοιμωξη!!!!! Αλλα οχι πια νερο που συνεπαγεται τσισααα!!!!!!! Δεν μπορω!!!!! ☺☺☺☺


HmwTp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...