Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Πρώτη φορά μανούλες...σας περιμένω!!


Recommended Posts

καλησπερα κοριτσια!ευχομαι να περνατε καλα..!εγς βρηκα την ευκαιρια να μπω λιγακι στο νετ μιασ κ εχουμε ερθει να δει ο αντρουλης ενα ματσ σε καφετερια και γω παντα με το πικρο μου λαπτοπακι καβατζα στο αυτοκινητο!!!!!!!

ο καιρος πολυ ασχημος...να δουμε πωσ να θα επιστρεψουμε!!!!!!λετε να αποκλειστουμε?????χαχα


[url=http://lilypie.com][img]http://lpmf.lilypie.com/oZ8Gp3.png[/img][/url]
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα μανουλες τι κάνετε; Παει το διαλύσαμε το καφέ!έχουμε χαθεί όλες με τα μωρά!

Εμείς απο το Σάββατο κοιμόμαστε 7 ωρο το βράδυ με μια διακοπή στις 4 ώρες Βέβαια γιατί πειναει και κλαίει αλλα μου είπε η παιδιατρος να προσπαθήσω να της κόψω το βραδυνο ταισμα οπότε της δίνω πιπιλα και σε κανένα δεκάλεπτο ξανακοιμαται! Ελπίζω να συνηθίσει γρήγορα και να μην ξυπνάει καθόλου!

Τα μωρά σας τι κάνουν;

Πινακι μου έιστρεψατε; Ελπίζω να προλάβετε την κακοκαιρία!


yVXqp2.png

dExOp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα ! τι καιρός σήμερα! τρελός αέρας! και χιόνι! βγήκα έξω λίγο αυτές τις μέρες, γιατί ειχα σκασει στο σπίτι, δεν την πάλευα άλλο! πήγα και κομμωτήριο, έκανα και τις βολτόυλες μου.. ;) Χωρίς το μωρό όμως, λόγω καιρού.

Ρία άρχισε να γελάει, ε? με φωνή? ο δικός μου σήμερα μου χαμογέλασε, πρώτη φορά!

Ροξάνα να σου πω την αλήθεια προτιμώ μόνη τελικά, παρά με μαμάδες - πεθερες μες στα πόδια μου όλη μέρα! :rolleyes: Δεν λέω, ας έρχονται που και που κανένα Σ/Κ να ξεσκάμε κι εμείς λίγο, αλλά αυτό το καθημερινό δεν πήγαινε άλλο.

Το μωράκι σου θηριο , ε? σούπερ! Εγώ χθες τον ζύγισα, 3650 - πήρε 250 γρ σε μια βδομάδα.

Από ποια ηλικία μπορει να κοιμάται σερί τη νύχτα, χωρίς να ξυπνάει για φαγητό? Ο δικός μου συνήθως ξυπνάει μια φορά μόνο

May πήγες τελικά για το σαραντισμό?

Πινάκι επιστρέψατε κανονικά? είχε ταλαιπωρία στο δρόμο?

Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτήσω κάτι κορίτσια, όσες έχετε μεγαλύτερα μωράκια, όταν αρχίσω να βγαίνω έξω με το μωρό, πως μπορώ να κουβαλάω μαζί το γάλα του? Σε θερμός? επίσης, τι κάνω αν θέλω να πάω ένα μεγάλο ταξίδι?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!!!!!

Ουφ θελω να σαραντησουμε και να γυρισω στο σπιτακι μου....

Κοριτσια ζυγιστικα χτες στην ηλεκτρονικη ζυγαρια και μετα πηρα το μωρο αγκαλια και ξαναζυγιστικα και βγαζει οτι το μωρο πηρε 1.100! Ειναι δυνατον σε 3βδομαδες να πηρε τοσο;;; τωρα μες στη βδομαδα θα παμε παιδιατρο για να δουμε... Βεβαια του δινω ανα 3ωρο 100γρμ. δικο μου γιατι το βγαζω με θηλστρο οποτε ξερω τι τρωει

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια καλημερααα!!!

κοιταω το χιονι απο το παραθυρο!!!

τι τελεια,που μια τοσο παγωμενη μερα ειμαστε σπιτι κ χουχουλιαζουμε

αγκαλια με τα μωρακια μας...

αχ κ να ξεκινησω απο κει..βρε κοριτσια,η μπεμπουλα η δικη μου,

καθεται μονο αγκαλια...μολις τη βαλεις στο κρεβατι,οσο βαθεια κ αν κοιμαται, ξυπναει..

σημερα την εχω στην αγκαλια απο τις 7 το πρωι, κυριολεκτικα.

τα κανω ολα με το ενα χερι..πηγα να τη βαλω στο μαρσιπο κ εκλαιγε..

το μονο καλο ειναι οτι το βραδυ, αν κοιμαται βαθεια, θα μπει στο καλαθακι της..

τελικα δεν πηγαμε πουθενα, ουτε ευχη, ουτε τιποτα,

φοβηθηκα με αυτο το κρυο,και περιμενουμε αισιως αυτο το σκ να εξορμησουμε..

χριστινακι,

φανταζομαι το νερο πρεπει να το εχεις σε θερμος

και

κατα τ,αλλα να κουβαλας το κουτι το γαλα κ το σποστειρωμενο μπιμπερο.

τωρα για ταξιδι..το βραστο νερο, διατηρειται πολυ ζεστο για κανα 4ωρο μεσα στο θερμος, οποτε εισαι οκ μεχρι τοσην ωρα.

τωρα, για αποστειρωτες και τετοια, μεχρι ποτε αποστειρωνουμε ρε κοριτσια??

ροξανα, σαντυ, ρια, τζο, πινακι!!! τι κανετε?


78xyp2.png

RUAmp3.png

Link to comment
Share on other sites

ΑΧ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΖΩΝΤΑΝΕΨΕ ΤΟ ΚΑΦΕ ΜΑΣ ΚΑΙ ΠΑΛΙ!ΛΟΙΠΟΝ ΓΙΑ ΤΗ ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΤΟΥ ΓΑΛΑΤΟΣ ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΕΙΔΙΚΗ ΓΙΑΤΙ ΜΟΝΟ ΘΗΛΑΖΩ ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ ΟΤΙ ΓΙΑ ΤΟ ΞΕΝΟ ΓΑΛΑ ΒΑΖΕΤΕ ΤΟ ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΜΕΝΟ ΝΕΡΟ ΣΕ ΘΕΡΜΟ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΙΡΝΕΤΑΙ ΜΑΖΙ,ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΜΕΝΟ ΚΑΙ ΤΟ ΓΑΛΑ,ΑΝ ΛΕΙΨΕΤΕ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΡΙΑ ΓΕΥΜΑΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΕΙΔΙΚΑ ΣΑΝ ΜΠΟΛΑΚΙΑ ΜΕ ΤΡΙΑ ΧΩΡΙΣΜΑΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΒΑΖΕΤΕ Μ ΕΣΑ ΤΗΝ ΣΚΟΝΗ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΚΟΥΒΑΛΑΤΕ ΤΟ ΚΟΥΤΙ.ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΣΕ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟ(AVENT) ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΖΑΜΠΟ(ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΕΤΑΙΡΕΙΑ).ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΣΟ ΒΑΡΟΣ ΒΑΖΟΥΝ ΤΟ ΚΑΘΕ ΜΩΡΟ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΕΜΕΝΑ ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΣΕ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΝΑ ΒΑΛΕΙ ΚΑΙ 1400 ΓΡ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΜΗΝΑ ΚΙΛΟ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΟΣΟ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ ΒΑΖΕΙ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΠΕΡΙΠΟΥ ΜΙΣΟ ΚΙΛΟ ΤΟ ΜΗΝΑ!ΕΠΙΣΗΣ ΤΟ ΠΟΤΕ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΣΕΡΙ ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΠΑΛΙ ΑΠΟ ΤΟ ΜΩΡΟ,ΣΥΝΗΘΩΣ ΟΜΩΣ ΟΣΟ ΘΗΛΑΖΕΤΕ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΓΑΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΕΛΑΦΡΥ ΘΑ ΞΥΠΝΑΝΕ!ΕΜΕΝΑ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ 4 ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΝΑ ΤΗΣ ΤΟ ΚΟΨΩ ΞΕΓΕΛΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΜΕ ΠΙΠΙΛΑ,ΞΥΠΝΑΕΙ ΒΕΒΑΙΑ 2 ΦΟΡΕΣ ΑΛΛΑ ΤΗΣ ΤΗΝ ΔΙΝΩ ΚΑΙ ΞΑΝΑΚΟΙΜΑΤΑΙ!ΑΧ ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΑΛΛΗ ΕΡΩΤΗΣΗ.ΟΤΙ ΘΕΛΕΤΕ ΕΔΩ ΕΙΜΑΙ!!!!


yVXqp2.png

dExOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γειαααααααααα!!!επιασε κρυο και ειστε ολες μεσα?χα χα!!!που να πας κιολας με τετοιο κρυο!!!λοιπον εγω μεταφερω μεσα σε θερμο το νερο και διατηρητε αρκετες ωρες.Αυτο κανω και εδω στο σπιτι για να μην το ζεσταινω εκεινη την ωρα,βραζω μισο λιτρο νερο και το εχω.περνω μαζι μου και κανα 2 μπιμπερο και βουρ εξω.Εχω παρει βεβαια και θερμο της chicco που εχει μεσα και ενα πλαστικο που βαζεις το μπιμπερο για να το κρατησει ζεστο .Βγηκαμε και την κυριακη και πηγαμε και για καφε....κυρια η μικρη,μονο γκρινιαζε σε καποια φαση γιατι πειναγε κα την ταισα επι τοπου.Για τον υπνο τωρα εγω ξεκινησα μολις ξυπναγε και της εβαζα την πιπιλα και σιγα σιγα το εκοψε και κοιμαται συνηθως τωρα απο τις 11.30 μεχρι τις 7.30.

roxana,may23,kxristina,sandy,pinaki...αντε μπειτε να τα πουμε!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!ΕΠΕΣΤΡΕΨΑ ΜΕΤ'ΕΜΠΟΔΙΩΝ..ΠΟΛΥ ΧΙΟΝΙ ΚΑΙ ΚΡΥΟΟΟ!!!!!Η ΕΚΔΡΟΜΟΥΛΑ ΩΡΑΙΑ..ΑΝ ΚΑΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΤΑ ΧΑΛΑΣΕ Κ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΚΟΣΜΟ ΟΥΤΕ ΚΑΡΝΑΒΑΛΙ ΕΓΙΝΕ ΤΠΤ ΔΥΣΤΗΧΩΣ!

ΕΣΕΙΣ ΠΩΣ ΤΑ ΠΕΡΑΣΑΤΕ ????


[url=http://lilypie.com][img]http://lpmf.lilypie.com/oZ8Gp3.png[/img][/url]
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


γεια σας μανουλες!

Πινάκι...δεν πειραζει που σας τα χαλασε ο καιρος! χουχουλιασατε ομως εκτος αθηνας ε?? και αυτο εινια αρκετο καποιες φορές!!!!!!!!

Για το τάισμα εκτός σπιτιου..για μια απλη βολτα νομιζω οτι το θερμος θα ειναι αρκετο..εμενα με τις κρεμες παντως μια χαρα με καλυπτει...βεβαια η κρεμεα δεν χρειαζεται καυτο νερο... για το γαλα δεν ξερω τι θερμοκρασια πρεπει να εχει το νερο!

για τα ταξιδα ομως εχω δει σε αεροδρόμιο μια μαμα που ειχε ενα πραγματακι σαν μπολακι ηλεκτρικο που εβαζε μεσα το μπιμπερο με το νερο ή το γαλα και το ζεσταινε..δεν ειχα προσεξει πιο πολλα... νομιζω οτι το εχω δει να το πουλαν στο καρφουρ... βεβαια..μπορειτε να εχετε το νερακι ετοιμο στα μπιμπερο και οπου βρισκεται να σταματατε να το ζεστενετε σε μπεν μαρι...καπου θα υπαρχει λιγο ζεστο νερο να σας δωσουν....

η αποστείρωση σταματαει στον 6ο μηνα... βεβαια..αν αντλειτε γαλα και το δινετε στο μωρο πρεπει να αποστειρωνεται για οσο καιρο το κανετε..εγω ακομα αποστειρωνω τα μπιμπερο φυλαξης του γαλατος και το θηλαστρο...

Για το ξυπνημα το βραδινο λενε οτι οταν το μωρο περασει τα 5,5 κιλα σταματαει να ξυπναει...εμενα η ασπα δε ξυπνουσε ποτε να φαει μεσα στην νυχτα...εχει βεβαια ενα 20ημερο τωρα που μας εχει σκισει....

ο γιατρος μου μου ειχε πει οταν ηταν η ασπα 2 μηνων οτι αν ξυπναει το βραδυ να της δινω αρεωμενο γαλα...δηλαδη να προσθετω νερο στο γαλα σιγα σιγα καθε βραδυ μεχρι να ειναι σκετο νερο...εγω δεν το εκανα γιατι η ασπα πηρε μπιμπερο 3μισι μηνων οταν αρχισα δουλεια...

αυτα θυμαμαι να απαντησω! πρεπει να γυρισω στην δουλεια!

φιλιαααααααα

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κορίτσια! ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις. μίλησα και με την αδερφή μου και θα με εξοπλίσει καταλλήλως με θερμός κλπ. Αυτό που λες jo-jo το 'μπαλάκι', πρέπει να ειναι μπεν - μαρί φορητό. έχω στο σπίτι, αλλά δεν είναι φορητό, ειναι με καλώδιο. Λέω να παίρνω μαζί μου το βραστό νερό στο θερμός, φαντάζομαι θα κραταει ζεστο καποιες ωρες. εκτός κι αν βρω καμια τετοια συσκευή που λες, ειμαι πολύ υπέρ των γκάτζετς!

Πινάκι θέλω κι εγώ εκδρομή, ζηλεύω!!! έχω να πάω γενικώς οπουδήποτε εκτός Αθηνών, από 28η Οκτωβρίου :shock:

Ευτυχώς κοιμήθηκε ο μικρός και μπόρεσα να κάνω μερικές δουλειες στο σπίτι, έκανα κι ένα ωραίο μπάνιο με την ησυχία μου

Link to comment
Share on other sites

Ρια η δικια σου ποσων μηνων είναι? προς το παρόν δεν του δινω πιπιλα, του ειχα δωσει 2-3 φορες στην αρχη αλλά την έκοψα γιατι φοβομουν μην ξεχναει να φαει, επειδη ηταν αδυνατουλης

Link to comment
Share on other sites

αχ κ να ξεκινησω απο κει..βρε κοριτσια,η μπεμπουλα η δικη μου,

καθεται μονο αγκαλια...μολις τη βαλεις στο κρεβατι,οσο βαθεια κ αν κοιμαται, ξυπναει..

σημερα την εχω στην αγκαλια απο τις 7 το πρωι, κυριολεκτικα.

τα κανω ολα με το ενα χερι..πηγα να τη βαλω στο μαρσιπο κ εκλαιγε..

το μονο καλο ειναι οτι το βραδυ, αν κοιμαται βαθεια, θα μπει στο καλαθακι της..

May και ο δικος μου δεν καθεται οταν ειναι ξυπνιος, αλλα οταν κοιμαται τον παω στο λικνο ή στο καρότσι και συνήθως δεν ξυπναει.

εδω και 2 μερες τον βαζω και στο ριλαξ, εκει καθεται που και που για κανενα 20λεπτο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...