Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Πρώτη φορά μανούλες...σας περιμένω!!


Recommended Posts

Τα δικά μας νέα : είμαι οφφ! απο. Χθες κ για μια εβδομάδα τον θηλαζω κάθε 3 ώρες την ημέρα , κάθε 4 τη νύχτα για να πάρει κανένα γραμμαριο . Οπότε βάζω ξυπνητήρι , τον σηκωνω απο τον ύπνο , αυτός νυσταζει , προσπαθώ να τον ξυπνησω ... Ήρθε η Παιδιατρος χθες κ τον βρήκε πολυ καλο, αλλα λέει ότι έπρεπε να έχει πάρει περισσότερο βάρος οπότε να τον παρακολουθήσουμε . α! Ψηλωσε κ 1.5 πόντο ! Πονάει κ η πλάτη μου απο το θηλασμο, θα στείλω τον άντρα μου να μου πάρει το ειδικό μαξιλάρι .

Sandy φαντάζομαι θα έχεις γεννήσει τώρα , ε;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρωτομανουλες τι κανετε?

εμεις παμε να συνελθουμε απο μι χτεσινη τραγικη ημερα,

με παρα πολυ κλαμα, σφιξιμο, αερια, μιξες, τσιμπλες και ολα τα καλα!

σημερα, το μωρο ειναι μαλλον εξαντλημενο κ κοιμαται ολη μερα-

ξυπναει μονο για να φαει..

βρε κορες, τις πρωτες μερες το μωρο εκανε κακακια σχεδον σε καιθε αλλαγμα κ τωρα, μονο μια 'η 2 φορες την ημερα..ειναι φυσιολογικο αυτο?

εσας τι κανουν τα μωρα σας>

κανενα νεο απο τη σαντυ δεν ειχαμε?

λογικα θα μας τα πει οταν με το καλο παει σπιτι της!

χριστινακι, ροξανα, τζο, τι κανετε?

οι πιο εμπειρες, να ρωτησω..η αποστειρωση μεχρι ποτε συνεχιζεται?


78xyp2.png

RUAmp3.png

Link to comment
Share on other sites

ειμαι κι εγω εδωωωω!!!

με ενα χερι στο λαπτοπ κ στο αλλο τη μπεμπα...

χριστινακι παρε το μαξλαρι,θα σε σωσει..

εγω το χρησιμοποιω να στηριζω την πλατη μου,

ακομα κ οταν απλα κραταω το μωρο..

εγω το πηρα απο το καταστημα στο ιασω,την ημερα που φυγαμε.


78xyp2.png

RUAmp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρωτομανουλες τι κανετε?

εμεις παμε να συνελθουμε απο μι χτεσινη τραγικη ημερα,

με παρα πολυ κλαμα, σφιξιμο, αερια, μιξες, τσιμπλες και ολα τα καλα!

σημερα, το μωρο ειναι μαλλον εξαντλημενο κ κοιμαται ολη μερα-

ξυπναει μονο για να φαει..

βρε κορες, τις πρωτες μερες το μωρο εκανε κακακια σχεδον σε καιθε αλλαγμα κ τωρα, μονο μια 'η 2 φορες την ημερα..ειναι φυσιολογικο αυτο?

εσας τι κανουν τα μωρα σας>

κανενα νεο απο τη σαντυ δεν ειχαμε?

λογικα θα μας τα πει οταν με το καλο παει σπιτι της!

χριστινακι, ροξανα, τζο, τι κανετε?

οι πιο εμπειρες, να ρωτησω..η αποστειρωση μεχρι ποτε συνεχιζεται?

το καημενο το νινι ! Ελπίζω να γίνει καλά η μπουμπου ! Για τα κακά που λες , η γιατρός μου είπε ότι πρέπει να κάνει μετά απο κΑθε γεύμα , μήπως δεν τρώει καλά ; Μήπως έχει δυσκοιλια ; Η αποστειρωση νομίζω ως και τον 6ο.

Κι ο δικός μου έχει Κολικους , τον πιάνουν το βράδυ εδώ και 2-3 μέρες το νινι μου...:( γενικά είναι πολυ καλο παιδάκι, πάντως ! Τώρα κοιμάται δίπλα μου στο λίκνο του

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ειμαι κι εγω εδωωωω!!!

με ενα χερι στο λαπτοπ κ στο αλλο τη μπεμπα...

χριστινακι παρε το μαξλαρι,θα σε σωσει..

εγω το χρησιμοποιω να στηριζω την πλατη μου,

ακομα κ οταν απλα κραταω το μωρο..

εγω το πηρα απο το καταστημα στο ιασω,την ημερα που φυγαμε.

Θα παει σήμερα στο λητω για κάτι άλλο που χρειαζόμαστε , είναι πιο κοντά , μην τον ξανατρεχω στο Ιασω ! Θα έπαιρνα απο αμαζον, έχω πάρει πολλά πράγματα για το μωρό εκεί , αλλα το θέλω σήμερα ! ! ! Ελπίζω να με σώσει !
Link to comment
Share on other sites

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΣΥΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΒΓΗΚΑ ΕΤΣΙ ΑΛΛΑ ΕΙΧΑΜΕ ΓΚΡΙΝΙΑ!ΛΟΙΠΟΝ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΚΑ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΙ Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΟΤΙ ΣΤΟ ΜΗΤΡΙΚΟ ΘΗΛΑΣΜΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΑΠΟ 1 ΕΩΣ 10 ΦΟΡΕΣ ΤΗ ΜΕΡΑ ΟΠΟΤΕ ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΤΕ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΣΗ ΛΟΓΙΚΑ ΠΑΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟΝ ΕΚΤΟ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΙ ΑΛΛΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΠΟΥ ΤΗΝ ΚΟΒΟΥΝ ΣΤΟ ΤΕΤΑΡΤΟ!


yVXqp2.png

dExOp2.png

Link to comment
Share on other sites

γειααααα

εμεις ειμαστε καλα! ειχαμε κατι πονακια αυτες τις μερες αλλα τα ξεπερασαμε ολααααααα!! χαχαχ

τι κανετε εσεις??? κολικους ακουω ε??? κακη φαση οι κολικοι... εμενα η δικια μου τους ειχς περασει μερα και παλι τα ειχαμε παιξει... το μητρικο γαλα βοηθαιε παντως στους κολικους... επισης : ζεστες κομπρεσες στην κοιλιτσα(εγω ανοιγα το ματι της κουζινας για να ζεσταινω γρηγορα το πανακι,... ενα δευτερολεπτι εινια αρκετο!) να πινετε γλυκανησο (και στα σκουρα δωστε και λιγο στο μωρο!) πολλες βόλτες αγκαλιτσα.... το μαγικο sling βεβαια!... τι αλλο... για να θυμηθω τις καταπλικτικες μερες των κολικων... θυμαμαι τις ατελειωτες ωρες με την μπεμπα στο σλινγκ να την παω και να την φερνω! χαχαχα..αααα και το μασαζ ILU μας ειχε βοηθησει!

μαξιλαρι θηλασμου ειχα και εγω το μεγαλο απο τα λητω! η καλυτερη επιλογη εβερ!!!! με ειχε σωσει! και τωρα το κανω πολυθρονακι για την μπεμπα και εκεινη αραζει και γουσταρει! χαχαχα

αποστειρωση σταματαει μολις κλεισετε τον 5ο μηνα! προσοχη μεγαλη μεχρι τοτε γιατι οι στοματιτηδες ειναι υπουλες!!

πωπω...καθε φορα που μπαινω ολο γραφω και γραφω...ας με σταματησει καποιος~

Link to comment
Share on other sites

γειααααα

εμεις ειμαστε καλα! ειχαμε κατι πονακια αυτες τις μερες αλλα τα ξεπερασαμε ολααααααα!! χαχαχ

τι κανετε εσεις??? κολικους ακουω ε??? κακη φαση οι κολικοι... εμενα η δικια μου τους ειχς περασει μερα και παλι τα ειχαμε παιξει... το μητρικο γαλα βοηθαιε παντως στους κολικους... επισης : ζεστες κομπρεσες στην κοιλιτσα(εγω ανοιγα το ματι της κουζινας για να ζεσταινω γρηγορα το πανακι,... ενα δευτερολεπτι εινια αρκετο!) να πινετε γλυκανησο (και στα σκουρα δωστε και λιγο στο μωρο!) πολλες βόλτες αγκαλιτσα.... το μαγικο sling βεβαια!... τι αλλο... για να θυμηθω τις καταπλικτικες μερες των κολικων... θυμαμαι τις ατελειωτες ωρες με την μπεμπα στο σλινγκ να την παω και να την φερνω! χαχαχα..αααα και το μασαζ ILU μας ειχε βοηθησει!

μαξιλαρι θηλασμου ειχα και εγω το μεγαλο απο τα λητω! η καλυτερη επιλογη εβερ!!!! με ειχε σωσει! και τωρα το κανω πολυθρονακι για την μπεμπα και εκεινη αραζει και γουσταρει! χαχαχα

αποστειρωση σταματαει μολις κλεισετε τον 5ο μηνα! προσοχη μεγαλη μεχρι τοτε γιατι οι στοματιτηδες ειναι υπουλες!!

πωπω...καθε φορα που μπαινω ολο γραφω και γραφω...ας με σταματησει καποιος~

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μανουλιτσες και μπεμπακια καλησπερα!!! Μολις γυρισαμε 3 στο σπιτι. Γεννησα με καισαρικη τελικα τη δευτερα στις16:33 εναν πανεμορφο μπεμπουλη 3360γρμ και 51 ποντους! Πηγα το πρωι για προκληση, ειχα καλο τραχηλο τις τελειες συσπασεις αλλα τελευταια στιγμη ο μπεμπουλης μας αποφασισε πως δε θελει να βγει και τραβηχτηκε ψηλα και γυρισε και με τη μουρη μπροστα....

Link to comment
Share on other sites

Μανουλιτσες και μπεμπακια καλησπερα!!! Μολις γυρισαμε 3 στο σπιτι. Γεννησα με καισαρικη τελικα τη δευτερα στις16:33 εναν πανεμορφο μπεμπουλη 3360γρμ και 51 ποντους! Πηγα το πρωι για προκληση, ειχα καλο τραχηλο τις τελειες συσπασεις αλλα τελευταια στιγμη ο μπεμπουλης μας αποφασισε πως δε θελει να βγει και τραβηχτηκε ψηλα και γυρισε και με τη μουρη μπροστα....

Και συνεχιζω, οσο ημουν στο μηχανημα για να μετραμε συσπασεις και παλμους του μωρου ολοι λεγανε οτι το μωρο ειναι πολυ ζωηρο και οτι εγω εκανα τις τερμα συσπασεις και απορουσαν πως δε δαγκωνα τα σιδερα(δεν ειχα βαλει επισκληριδιο)αλλα καθομουν και εκανα κουβεντουλα χαχαχα.... Αφου ο γιατρος μου ειπε πως αν δεν αλλαζε θεση το μωρο θα με εβαζε να γεννησω χωρις επισκληριδιο!!!!!

Τελος παντων χαλαστηκα με τη καισαρικη, με πειραξε και χτες η αντιβιωση χαπι που μου δωσανε αφου εβγαλα τον ορο και ξερνουσα και ειχα διαρροια και τρανταχτηκα παρα πολυ η κοιλια μου και θελω βοηθεια σημερα για να σηκωνομαι οταν καθομαι ή ειμαι ξαπλωμενη....

Link to comment
Share on other sites

Και συνεχιζω, οσο ημουν στο μηχανημα για να μετραμε συσπασεις και παλμους του μωρου ολοι λεγανε οτι το μωρο ειναι πολυ ζωηρο και οτι εγω εκανα τις τερμα συσπασεις και απορουσαν πως δε δαγκωνα τα σιδερα(δεν ειχα βαλει επισκληριδιο)αλλα καθομουν και εκανα κουβεντουλα χαχαχα.... Αφου ο γιατρος μου ειπε πως αν δεν αλλαζε θεση το μωρο θα με εβαζε να γεννησω χωρις επισκληριδιο!!!!!

Τελος παντων χαλαστηκα με τη καισαρικη, με πειραξε και χτες η αντιβιωση χαπι που μου δωσανε αφου εβγαλα τον ορο και ξερνουσα και ειχα διαρροια και τρανταχτηκα παρα πολυ η κοιλια μου και θελω βοηθεια σημερα για να σηκωνομαι οταν καθομαι ή ειμαι ξαπλωμενη....

Και συνεχιζω για τον μπεμπη μας μοιαζει σαν φυσιογνωμια στον μπαμπα μας, στις εκφρασεις, στον τροπο που κοιμαται.....αλλα εχει τα χρωματα τα δικα μου και τη μυτη μου χιχιχι...το αστειο ειναι οτι οι δικοι μου λενε οτι ειναι ιδιος ο αντρας μου και οι δικοι του οτι ειναι ιδιος εγω χιχιχι. ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ Η ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΗ,ΕΧΩ ΚΟΙΜΗΘΕΙ ΕΛΑΧΙΣΤΕΣ ΩΡΕΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΧΟΡΤΑΙΝΩ ΝΑ ΤΟΝ ΚΟΙΤΑΩΩΩΩΩΩΩΩ!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλα μπηκα τυχαια και βρισκω τα γεννητουρια!!

Σαντυ μου να σου ζησειιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!!!!!!!!!

να ειστε καλα και οι 3!!

καλο σαραντισμο να εχετε!!

σε λιγες μερες θα εισαι περδικι απο την καισαρικη!

Χριστινα πες μου λιγο τι βαρος ειχε το παιδι οταν βγηκατε απο την κλινικη και τι βαρος την πρωτη φορα που ζυγιστηκε και τωρα για να δουμε και να συγκρινουμε το θεμα με τον θηλασμο.Οταν θηλαζει ενα μωρακι αποκλειστικα παιζει μεγαλο θεμα το βαρος.Δηλ μπορει μεσα σε ενα μηνα να παρει 700 γρμ μπορει κ 1 κιλο αναλογως το παιδι.Εμενα γεννηθηκε 3020 τον πηραμε 2780 και τον πρωτο μηνα 3900 ηταν.

Το ζορι ειναι να εδραιωθει ο θηλασμος και εγω απο πονο στην πλατη αλλο τιποτα!

τωρα ομως εστρωσε εγω μαξιλαρι δεν πηρα (κακως δηλ...) αλλα τωρα δεν εχω προβλημα ιδιαιτερο.

Link to comment
Share on other sites

Sandy μου να σου ζησει! να ειστε παντα τοσο ευτυχισμενοι οσο την πρωτη στιγμη που τον αντικρυσατε! Σαν τον δικο μου σχεδον σε μεγεθος, ο δικος μου 51 εκ 3300.

καλη αναρωση, περαστικα! ελπιζω να εχεις βοηθεια τωρα στην αρχη.

μονο 3 βραδια εμεινες μεσα?

mariaefi γεννηθηκε 3300 και βγηκαμε 3050. Τον ζυγισε η γιατρος 12 ημερων και ηταν 3100. την αλη μερα τον ξαναζυγισα στη δικη μου ομως ζυγαρια και ηταν 3130. την επομενη 3130-3140. Η γιατρός λεει οτι μπορει οταν βγηκαμε να ηταν λιγοτερο και να μην τον ζύγισαν καλα - δλδ να εχει παρει περισσοτερο, οχι μονο 50 γρ σε 12 μερες. Γιατι οπτικα φαινεται οτι πηρε, το μαγουλακι γέμισε..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...