Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Εγκυμοσύνη μετά τα 35


Recommended Posts

Koρίτσια,

sorry είμαι χαμένη γιατί προβιβάστικα στο γραφείο του Διευθύνοντος και δεν προλαβαίνω ούτε να πιω νερό. Σαν την Ιόλη κι εγώ πρόκοψα. Κάνω και την αποδελτίωση του Τύπου που αφορά την εταιρία μας και μιλάμε για πολύ όγκο δουλειάς συν αυτά που είχα πριν.

Σας παρακολουθώ διαβάζοντας ό,τι προλαβαίνω:

Βίλλυ συγχαρητήρια για τον γίοκα σου και σε ανώτερα!!!

Δομνίνα καλό κουράγιο στην μανούλα σου και σε εσάς. Θα έχεις γίνει φαντάζομαι και μανούλα για τα παιδάκια σας (δεν αναφέρω παραπάνω λεπτομέρειες).

Ντόλη καλή επιτυχία με την ομοιπαθητική.

Εγώ κορίτσια ούτε ξέρω που βρίσκομαι το μόνο που έμαθα ότι ο μαιευτήρας μου μεταφέρθηκε στο ΓΑΙΑ και αυτό μου κάνει καλό γιατί δεν θα ήθελα ξανά το Αττικόν για πολλούς λόγους. Οπότε μπορεί να πάω να ζητήσω την βοήθειά του στο θέμα μου τον επόμενο μήνα.

Αύριο φεύγουμε τετραήμερο οικογενειακώς και είμαι χαρούμενη για το τώρα και ευτυχώς το άγχος της καινούργιας θέσης με έχει κάνει να ξεχάσω το πρόβλημά μου.

Α, ξέχασα να σας πώ πόσο περήφανη μαμά είμαι κι εγώ: η μικρή μου σήμερα στον παιδικό είπε απέξω ποιήμα (όχι μικρό ούτε πολύ εύκολο) και παρ'οτι δεν την είδα γιατί ήταν εσωτερική γιορτή έκλαψα το πρωί που το κάναμε πρόβα στο αμάξι που την πήγαινα στο σχολείο.

Καλό τετραήμερο!


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Kiki μου σ'ευχαριστω για την απαντηση.

Δικιο εχεις πανω απο όλα η ποιοτητα μετραει

Αλλωστε ενα καλο αρκει !!

Στις διακοπες οντως ολα ειναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ καλυτερα αλλα το θεμα ειναι οτι η ζωη μας δεν ειναι διακοπες και η καθημερινοτητα ειναι που πρεπει να αλλαξει

Τι να πω θα προσπαθησω να το παιξω χαλαρη σημερα και αυριο και οτι γινει

Δομνινα κουραγιο και υπομονη για τη μαμα σου .Ευχομαι να πανε ολα καλυτερα αμεσα !!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου.

Σήμερα πλάκα πλάκα κατάφερα να μπω τρεις φορές στο φόρουμ και να δω κανένα νέο.

βίλλυ μου, συγχαρητήρια για το γιόκα σου. Πολύ θα ήθελα να ήμουν στη θέση σου και να είχα κι εγώ ένα γιο να με κάνει τόσο περήφανη.

Δομνίνα μου, διάβασα τα νέα για τη μαμά σου κι έχω πάθει σοκ. Δεν ξέρω τι άλλο να πω, πέρα από το να ευχηθώ να αναρρώσει και να έχει μια ποιότητα ζωής. Ψυχραιμία, καλή μου, τα έχω περάσει κι εγώ και τα ξέρω. Ο Θεός να σας δίνει δύναμη.

Γιόλα μου, δε φαντάζεσαι πόσο πολύ σε καταλαβαίνω. Ειδικά αυτή η αποδελτίωση για μένα είναι βραχνάς κάθε πρωί. Από τις 7.00 πηγαίνω στη δουλειά, για να την έχω έτοιμη στις 08.30 που θα έρθει ο μεγάλος. Και τα θέλει και σε μεγένθυση, για να τα βλέπει εύκολα!!!

Και αύριο που είναι 28η Οκτωβρίου, εγώ θα έρθω για την αποδελτίωση.

Α, και ένα μεγάλο "μπράβο" στο κοριτσάκι σου για το ποιηματάκι που έμαθε. Πάντα τέτοιες χαρές και μεγαλύτερες να έχετε!

Κοριτσάκια μου, σας φιλώ γλυκά, άμα μπορέσω, θα ξαναμπώ.

Link to comment
Share on other sites

Ιόλη μου μας έχεις λείψει τόσο πολύ!! Χαιρόμαστε που είσαι καλά αλλά να θυμάστε εσύ κι η Γιόλα μας πως η πολλή δουλειά τρώει τον αφέντη.. Σας θέλουμε μαζί μας γερές και δυνατές.. αυτό και μόνο..

Γιόλα μου είναι φοβερή εικόνα να βλέπεις δίχρονα (σαν το ανηψάκι μου) και τρίχρονα σαν το δικό σου κοριτσάκι να λένε ποίημα με απίστευτη σοβαρότητα.. Εκείνη την ώρα κάτι σκιρτάει μέσα μου και θέλω να τη ζουλήξω λέμε.. Πόσο αγνά και αθώα είναι τα παιδάκια μας...

Λιονταρίνα μου έχεις δίκιο. Η ζωή μας δεν είναι διακοπές.. είναι καθημερινότητα και η μάχη πρέπει να δίνεται απέναντι στη ρουτίνα.. Θα την κερδίσεις και τη μάχη και τον πόλεμο.. είμαι σίγουρη..

Γιόλα μου και πάλι τα θερμά μου συγχαρητήρια για την προαγωγή σου.. Να περάσετε όμορφα το τετραήμερο όπου κι αν πάτε ότι κι αν κάνετε!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γειά σας κορίτσια, σήμερα πήγα στον Πάντο!!!

Γέμισα εξετάσεις και οδηγίες, τώρα πρέπει να φροντίσω ένα κάρο πράγματα... Πότε θα κάνω τις εξετάσεις, πως θα γράψω τα φάρμακα, αν θα συμπέσουν οι ημερομηνίες!!!

Πολύ άγχος!

Ο Πάντος συνεσταλμένος και συμπαθέστατος! Εχει αυτά τα μπλε ματια που μοιάζουν με χάντρες, μου άρεσε πολύ! Μου είπε ότι έχω 50% πιθανότητες, αφού δεν υπάρχει (ή τουλάχιστον ακόμα δεν έχει διαπιστωθεί) κάποιο πρόβλημα και αφού είμαι...............................ΜΙΚΡΗ!!!!! ναι το είπε και αυτός και ο γιατρός που μου πήρε το ιστορικό!!! Μάλλον προσπαθούσαν οι άνθρωποι να μου δώσουν κουράγιο, τι να πω...

Αυτά τα νέα, φιλάκια πολλά!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια μου,ελπιζω να ειστε οσο καλυτερα γινετε!!!!εμενα τελικα μου ηρθε ατιμη η περιοδος...και εχω πολλα νευρα αστα να πανε...ειχα ελπιδες για τουτη την φορα γιατι ειχα κατι τρελα συμτωματα..που τα ειχα τοσα μαζι πρωτη φορα..τι να πω ομως δεν ξερω....αυτα ειναι τα δικα μου νεα !!!!σας στελνω τα φιλια μου ,καλο βραδυ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια μου και καλο μηνα !!!

Τι κανετε??Ελπιζω να ειστε αισιοδοξες !!

Εγω παλι οχι....

Για αλλη μια φορα οι γονιμες μετα τη Pregnyl περασαν με μια ΜΟΝΟ επαφη στις 36 ωρες

Οσο και αν προσπαθησα ο αντρας μου δεν ανταποκριθηκε παρα μονο αυτη τη μια φορα και μαλιστα με το ζορι.......

Πανε λοιπον και τα clomiphene και η Pregnyl χαμενα για 2ο μηνα ....

Γιατι για μενα 1 μονο επαφη μετα απο την αγωγη δεν λεγεται προσπαθεια ....

Ισως τον αλλο μηνα κανω μια σπερματεγχυση ..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, καλή εβδομάδα και καλό μήνα.

Mywish να σου ευχηθώ μέσα από την καρδιά μου καλή επιτυχία με μόνο μία προσπάθεια. Αυτό για την ηλικία δεν είναι μύθος αφού η ηλικιακή ομάδα 35-40 έχει όντως 50% πιθανότητες επιτυχίας αν δεν συντρέχουν άλλοι λόγοι...Να μας κρατάς ενήμερες, γιατί ίσως να χρειαστώ την άποψη και την εμπειρία σου..

Σοφία μου για να επιτευχθεί εγκυμοσύνη χρειάζεται μία και καλή επαφή...το θέμα είναι να πετύχεις το σωστό timing...κι εμένα μια χαρά μου ακούγεται η επαφή που είχες..

Ιγνατία μου σκέψου θετικά..Η περίοδος σηματοδοτεί την έναρξη ενός νέου κύκλου γεμάτου ελπίδα και προσδοκίες...Που ξέρεις μπορεί ο Νοέμβρης να είναι ο μήνας σου.

Παρασκευούλα πως πάνε οι ετοιμασίες;

Τα υπόλοιπα κοριτσάκια είστε καλά; Περιμένω νέα σας.

Εγώ είμαι άρρωστη με πολλές ζαλάδες, πονοκέφαλο, κομάρες και συνάχι...αλλά θα επιζήσω φαντάζομαι.

Σαν εχθές πριν ένα χρόνο έμαθα ότι είμαι έγκυος και έγραψα το πρώτο μου μήνυμα στο forum.

Σας φιλώ όλες.


1484168ifaey5elah.gif

lQeqp2.png?FAE7bvRd

Link to comment
Share on other sites

Ντολη μου περαστικα σου !!Πολυς κοσμος με γριπη ακουω δυστυχως

Δικιο εχεις οτι μια επαφη ειναι αρκετη αλλα οταν γινεται με τοση πιεση και αγχος (οπως καθε φορα δηλαδη) δεν μπορω να ειμαι αισιοδοξη ....

Βιλλυ????Που εισαι κοριτσι μου??

Δομνινα η μανουλα σου πως παει ??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ντολη μου περαστικα σου !!Πολυς κοσμος με γριπη ακουω δυστυχως

Δικιο εχεις οτι μια επαφη ειναι αρκετη αλλα οταν γινεται με τοση πιεση και αγχος (οπως καθε φορα δηλαδη) δεν μπορω να ειμαι αισιοδοξη ....

Βιλλυ????Που εισαι κοριτσι μου??

Δομνινα η μανουλα σου πως παει ??

Ποτε δεν ξερεις ,εχω παραδειγμα απο συγγενη μου που μετα απο πολλες προσπαθειες,εξωσωματικες κλπ,εμεινε εγκυος απο μονη της με μια φορα τον συγκεκριμενο μηνα (και σε ηλικια 41).Ειναι θεμα timing (του ωαριου και του σπερματοζωαριου εννοω!)

Link to comment
Share on other sites

Ντολη μου περαστικα σου !!Πολυς κοσμος με γριπη ακουω δυστυχως

Δικιο εχεις οτι μια επαφη ειναι αρκετη αλλα οταν γινεται με τοση πιεση και αγχος (οπως καθε φορα δηλαδη) δεν μπορω να ειμαι αισιοδοξη ....

Βιλλυ????Που εισαι κοριτσι μου??

Δομνινα η μανουλα σου πως παει ??

Καλημερα σοφια μου!!!!

Εδω στην αναμονη να αδιαθετησω για να αρχισω τα σερπαφαρ και εγω μπας και καταφερω τιποτα!!!

Σοφια μου, αν συνεχισει ετσι ο συζυγος σου, τοτε καλυτερα να πας για σπερματεγχυση.....Ειναι κριμα απο το Θεο να "φορτωνεσαι" τοσες ορμονες για να εχεις μια και μονο επαφη..... φυσικα και μια επαφη ειναι αρκετη για να το πετυχεις αλλα σε καταλαβαινω.... Δυο και τρεις επαφες αυξανουν τις πιθανοτητες οπως και να το κανεις....Και μονο η ψυχολογια σου που ανεβαινει θεωρώντας οτι εχεις καλυψει τις γονιμες οσο καλυτερα γινοταν, φτανει...

Ενω με μια επαφη, παρολο που επαναλαμβανω φτανει, σε τρωει μεσα σου η υποψια οτι μαλλον δε φτανει και γιατι να μην το καναμε αλλη μια τουλαχιστον και άλλα τετοια!!!!

Οποτε αν δε γινει τιποτα αυτο τον μηνα ( που φυσικα το απευχομαι ) πηγαινε κοριτσακι μου για σπερματεγχυση.......

Αυτη ειναι η γνωμη μου, με ολη μου την αγαπη......

Φιλακια πολλα:P:p:p


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, καλή βδομάδα και καλό μήνα να έχουμε..

Κοριτσάκια μου εξαφανίστηκα το σβκ διότι μας χάλασε το κομπιούτερ.. μας χάλασε η γραμμή Internet και το σταθερό τηλέφωνο.. όπως καταλαβαίνετε ήμουν αποκλεισμένη από τον έξω κόσμο και καλά που ήρθα στη δουλειά σήμερα για να ανταλλάξω μια κουβέντα με άνθρωπο..

Εγώ δυστυχώς δεν έχω και πολύ ευχάριστα νέα..

Καταρχήν έχω καθυστέρηση 8 μέρες.. Μην βιαστείτε να χαρείτε.. έγκυος δεν είμαι.. έκανα τεστ.. Πήρα το γιατρό τηλέφωνο χθες και μου είπε να τον πάρω σήμερα για να δούμε αν θα πάω να με δει από κοντά ή αν θα μου δώσει χάπια.. Εγώ πιστεύω ότι όλο αυτό είναι απόρροια της δεύτερης αποτυχημένης εξωσωματικής και των φαρμάκων ή έχω κανένα κυστικό ωάριο και με καθυστερεί έτσι.. Τέλος πάντων.. θα δούμε..

Πήρα σήμερα τα αποτελέσματα του σπερμοδιαγράμματος και της καλλιέργειας σπερματικού υγρού του άνδρα μου.. Τα αποτελέσματα;; Μαύρα και άραχνα.. Έχει μικρόβιο, εντερόκοκκο το οποίο δεν το είχε πριν ένα χρόνο.. Η κιρσοκήλη που έχει λογικά μεγάλωσε διότι τα αποτελέσματα που σχετίζονται με αυτήν έχουν πιάσει πάτο.. Ήθελε να αναβάλλουμε το ραντεβού που έχουμε την Τετάρτη στον ουρολόγο για την άλλη βδομάδα αλλά ύστερα από αυτά τα αποτελέσματα του είπα ότι δεν έχουμε περιθώριο για άλλη καθυστέρηση και έτσι πείστηκε να πάμε αυτή την Τετάρτη στο ραντεβού.. Επίσης, την Τετάρτη θα βγουν και οι ορμονολογικές και έτσι θα έχουμε μια ολοκληρωμένη άποψη..

Ντόλη μου περαστικά σου.. με τον καιρό αυτό πολλές ιώσεις και γρίπες κυκλοφορούν. Να προσέχεις τον Μιχάλη σου και ελπίζω να συνέλθεις σύντομα..

Λιονταρίνα μου μια και καλή λέει ο σοφός λαός και ειλικρινά ελπίζω στην περίπτωσή σου να επαληθευτεί ακόμα μια φορά.. Η μητέρα μου καλά είναι αλλά έχουμε μπλέξει με ηλίθιους γιατρούς και μας ταλαιπωρούν Πατήσια - Πειραιά και Ογκολογικό Νοσοκομείο ΙΚΑ. Σε μια βδομάδα έχουμε πάει 3 φορές.... τα νεύρα μου!

Ιγνατία μου καλώς την δέχθηκες.. Τα νεύρα είναι αναμενόμενα.. κουράγιο.. που θα πάει, θα περάσει και αυτή η φάση..

Βίλλη μου που χάθηκες;

Mywish μην αγχώνεσαι και όλα θα γίνουν.. ένα βήμα τη φορά και θα οδηγηθείς στην επιτυχία!

Είμαι σίγουρη ότι δυστυχώς την επέμβαση δεν την γλυτώνουμε..


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, καλή εβδομάδα και καλό μήνα.

Mywish να σου ευχηθώ μέσα από την καρδιά μου καλή επιτυχία με μόνο μία προσπάθεια. Αυτό για την ηλικία δεν είναι μύθος αφού η ηλικιακή ομάδα 35-40 έχει όντως 50% πιθανότητες επιτυχίας αν δεν συντρέχουν άλλοι λόγοι...Να μας κρατάς ενήμερες, γιατί ίσως να χρειαστώ την άποψη και την εμπειρία σου..

Σοφία μου για να επιτευχθεί εγκυμοσύνη χρειάζεται μία και καλή επαφή...το θέμα είναι να πετύχεις το σωστό timing...κι εμένα μια χαρά μου ακούγεται η επαφή που είχες..

Ιγνατία μου σκέψου θετικά..Η περίοδος σηματοδοτεί την έναρξη ενός νέου κύκλου γεμάτου ελπίδα και προσδοκίες...Που ξέρεις μπορεί ο Νοέμβρης να είναι ο μήνας σου.

Παρασκευούλα πως πάνε οι ετοιμασίες;

Τα υπόλοιπα κοριτσάκια είστε καλά; Περιμένω νέα σας.

Εγώ είμαι άρρωστη με πολλές ζαλάδες, πονοκέφαλο, κομάρες και συνάχι...αλλά θα επιζήσω φαντάζομαι.

Σαν εχθές πριν ένα χρόνο έμαθα ότι είμαι έγκυος και έγραψα το πρώτο μου μήνυμα στο forum.

Σας φιλώ όλες.

Περαστικούλια!!!!!!!


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, καλή βδομάδα και καλό μήνα να έχουμε..

Κοριτσάκια μου εξαφανίστηκα το σβκ διότι μας χάλασε το κομπιούτερ.. μας χάλασε η γραμμή Internet και το σταθερό τηλέφωνο.. όπως καταλαβαίνετε ήμουν αποκλεισμένη από τον έξω κόσμο και καλά που ήρθα στη δουλειά σήμερα για να ανταλλάξω μια κουβέντα με άνθρωπο..

Εγώ δυστυχώς δεν έχω και πολύ ευχάριστα νέα..

Καταρχήν έχω καθυστέρηση 8 μέρες.. Μην βιαστείτε να χαρείτε.. έγκυος δεν είμαι.. έκανα τεστ.. Πήρα το γιατρό τηλέφωνο χθες και μου είπε να τον πάρω σήμερα για να δούμε αν θα πάω να με δει από κοντά ή αν θα μου δώσει χάπια.. Εγώ πιστεύω ότι όλο αυτό είναι απόρροια της δεύτερης αποτυχημένης εξωσωματικής και των φαρμάκων ή έχω κανένα κυστικό ωάριο και με καθυστερεί έτσι.. Τέλος πάντων.. θα δούμε..

Πήρα σήμερα τα αποτελέσματα του σπερμοδιαγράμματος και της καλλιέργειας σπερματικού υγρού του άνδρα μου.. Τα αποτελέσματα;; Μαύρα και άραχνα.. Έχει μικρόβιο, εντερόκοκκο το οποίο δεν το είχε πριν ένα χρόνο.. Η κιρσοκήλη που έχει λογικά μεγάλωσε διότι τα αποτελέσματα που σχετίζονται με αυτήν έχουν πιάσει πάτο.. Ήθελε να αναβάλλουμε το ραντεβού που έχουμε την Τετάρτη στον ουρολόγο για την άλλη βδομάδα αλλά ύστερα από αυτά τα αποτελέσματα του είπα ότι δεν έχουμε περιθώριο για άλλη καθυστέρηση και έτσι πείστηκε να πάμε αυτή την Τετάρτη στο ραντεβού.. Επίσης, την Τετάρτη θα βγουν και οι ορμονολογικές και έτσι θα έχουμε μια ολοκληρωμένη άποψη..

Ντόλη μου περαστικά σου.. με τον καιρό αυτό πολλές ιώσεις και γρίπες κυκλοφορούν. Να προσέχεις τον Μιχάλη σου και ελπίζω να συνέλθεις σύντομα..

Λιονταρίνα μου μια και καλή λέει ο σοφός λαός και ειλικρινά ελπίζω στην περίπτωσή σου να επαληθευτεί ακόμα μια φορά.. Η μητέρα μου καλά είναι αλλά έχουμε μπλέξει με ηλίθιους γιατρούς και μας ταλαιπωρούν Πατήσια - Πειραιά και Ογκολογικό Νοσοκομείο ΙΚΑ. Σε μια βδομάδα έχουμε πάει 3 φορές.... τα νεύρα μου!

Ιγνατία μου καλώς την δέχθηκες.. Τα νεύρα είναι αναμενόμενα.. κουράγιο.. που θα πάει, θα περάσει και αυτή η φάση..

Βίλλη μου που χάθηκες;

Mywish μην αγχώνεσαι και όλα θα γίνουν.. ένα βήμα τη φορά και θα οδηγηθείς στην επιτυχία!

Είμαι σίγουρη ότι δυστυχώς την επέμβαση δεν την γλυτώνουμε..

γεια σου Δομνινα κι απο μενα!Οταν λες επεμβαση ,εννοεις για κιρσοκηλη?Σε ρωταω γιατι ,εαν πας για εξωσωματικη,εχει νοημα η επεμβαση?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...