Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 38 λεπτά , bcd18 είπε:

      Σε ευχαριστώ πολύ!! Ναι το ότι έγινε εμφύτευση είναι θετικό. Μπορεί να ξαναμεινει. και οπως λες οι κοπελες αυτές είναι νεότερες, οπότε τα ωάρια καλύτερα ποιοτικά. Κατω των 30 ισως

      Την επόμενη εβδομάδα θα μιλήσουν τελικά με ιακεντρ. 
      Είναι ένα αγχος μέχρι να βρεθεί κοπέλα , να δώσει ωάρια. Να γίνει εμβρυομεταφορα. Και αν θα πετυχει και  με την πρώτη..

       

       

       

       

      Σίγουρα έχει άγχος, τα ποσοστά είναι πολύ ενθαρρυντικά όμως! Καλό θα είναι να κάνει μια καλή συνεννόηση η φίλη σου και να ξεκινήσει με ξεκάθαρη εικόνα. Πχ, να ρωτήσει αν τα ωάρια που θα της δώσουν στην τιμή που θα της πουν είναι για μια προσπάθεια ή αν φτάνουν και για δεύτερη. Επίσης έχει σημασία στην αναμονή αν έχει και η ίδια κάποιες απαιτήσεις ιδιαίτερες πχ, να έχει κοινά εμφανισιακά με τη δότρια ή αν την ενδιαφέρει η ομάδα αίματος.. αν το ψάξει λίγο στο ίντερνετ υπάρχουν πλέον αρκετές εμπειρίες από δωρεά. Να πάει με έτοιμες ερωτήσεις για να μη βρεθεί προ εκπλήξεων! Μακάρι να της πάνε όλα καλά!

Εγκυμοσύνη μετά τα 35


Recommended Posts

Δομινα μου να σε ρωτησω η τιμη περιπου που μου ειπες ειναι για τις εξετασεις σπερματος μονο? γιατι πιθανο αν θα χρειαστουν ορμονολογικες και υπερηχοι θα ξεπερασουν πολυ αυτο το ποσο απ οτι καταλαβα.

Οσο για τον αντρα σου η LH δεν ειναι η προλακτινη, απλα η προλακτινη απ οσο γνωριζω επειδη και γω παλιοτερα την ειχα αυξημενη (βεβαια εχει να κανει και το ποσο αυξημενη ειναι) υπαρχει περιπτωση να κανει καποιο αδενωμα στην υποφυση γιαυτο και σου συστηνουν μαγνητικη υποφυσης, εγω δεν ειχα αδενωμα αλλα με θεραπεια μειωνεται η τιμη της προλακτινης, αν βεβαια ειναι ανεβασμενη η προλακτινη στον αντρα σου. Από ανδρολόγο εχει καποιον συγκεκριμενο απο το κεντρο που μου ειπες ο αντρας σου? που να ειναι καλος? Ο αντρας μου έχει υποψη του καποιον Κωνσταντινιδη στην Κηφισιας που εχει ανδρολογικο ινστιτουτο . Τον έχει κανεις ακουστα?

Αυτα προς το παρον ........την καληνυχτα μου !!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα κοριτσια μου

Δομνινα μου τι να πω .....Δε θα σταματησω ποτε να αναρωτιεμαι γιατι ο Θεος σε καποιους ανθρωπους δινει τα σημαντικα τοσο αβασανιστα και απλοχερα και αλλοι πρεπει να δοκομαζονται τοσο σκληρα ...

Βιλλυ μου ολα καλα??

Ντολη???

Link to comment
Share on other sites

Δομνίνα μου όταν νιώθεις ότι δεν έχεις άλλο κουράγιο, θα σου διοχετεύουμε εμείς. Σίγουρα θα χρειαστείς γερές δόσεις για να παλέψεις με όλα τα μέτωπα, αλλά θα τα καταφέρεις να βγείς νικήτρια..στο χρωστάει η ζωή..


1484168ifaey5elah.gif

lQeqp2.png?FAE7bvRd

Link to comment
Share on other sites

Κική μου το χειρουργείο θα γίνει ούτως ή άλλως.. Η έκβαση της μαγνητικής δεν επηρεάζει την αναγκαιότητα του χειρουργείου... Απλά θέλουμε να αποκλείσουμε την πιθανότητα ύπαρξης αδενομυώματος..

Οκ,ως φοβιτσιαρα ,οταν ακουω χειρουγειο(και να πεις οτι εχω κανει και λιγα..) κατι παθαινω.Ολα καλα θα πανε,σκεψου τον εαυτο σου σε εναν χρονο απο τωρα με μια κοιλαρα να ετοιμαζει χρισοτυγεννιατικα γλυκα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ντόλη μου Κοντόπευκο μένω κοντα στην εκκλησια του αγ δημητριου ...σου έστειλα και προσωπικο μην...αν θελεις πες μου αν το έλαβες γιατι 1η φορα στέλνω και δεν ξέρω αν το στειλα και καλα :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια μου

Δομνινα μου τι να πω .....Δε θα σταματησω ποτε να αναρωτιεμαι γιατι ο Θεος σε καποιους ανθρωπους δινει τα σημαντικα τοσο αβασανιστα και απλοχερα και αλλοι πρεπει να δοκομαζονται τοσο σκληρα ...

Βιλλυ μου ολα καλα??

Ντολη???

Σοφια μου καλημερα...διαβασα πως εχεις καποια συμπτωματακια, μακαρι κοριτσακι μου...Ποτε (δεν) περιμενεις περιοδο?

Εγω 12η σημερα απο την ωορηξια και το ΑΠΟΛΥΤΟ ΤΙΠΟΤΑ...Ουτε στηθος ουτε υγρα ουτε τιποτα...Αντε να αδιαθετησω να αρχισω τα σερπαφαρ μπας και δουμε καμια ασπρη μερα!!!!!!!


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου γλυκά καλή σας μέρα..

Δεν έχω προλάβει να διαβάσω τίποτε αλλά θα σας γράψω εν συντομία τα νέα μου γιατί έχω αρκετή δουλίτσα στο γραφείο..

Με λίγα λόγια το πρόβλημα του άνδρα μου είναι σοβαρότερο απ' ότι υπολογίζαμε και φαινόταν μέχρι τώρα.. Οι ορμονολογικές εξετάσεις δείξαν ξεκάθαρα ότι μια ορμόνη που σχετίζεται με την ορχική λειτουργία εκκρίνεται υπερβολικά.. Για το λόγο αυτό ο άνδρας μου πρέπει να κάνει μαγνητική εγκεφάλου προκειμένου να αποκλείσουμε το ενδεχόμενο αδενομυώματος...

Στη συνέχεια... ξεκινάει αύριο αντιβίωση για να καταπολεμήσουμε το μικρόβιο που έχει και το οποίο προφανώς προκάλεσε τη χρόνια προστατίτιδα από την οποία πάσχει.. Στη συνέχεια πρέπει να καταψύξουμε σπέρμα 3 φορές διότι η εγχείρηση κιρσοκήλης στην οποία θα υποβληθεί έχει ένα 2% πιθανότητα να μην πάει καλά και να χειροτερέψει πολύ η κατάσταση.. Εμείς βέβαια ελπίζουμε ότι τα πράγματα θα φτιάξουν αν όχι θεαματικά... πολύ..

Στη συνέχεια αφού συνέλθει από την επέμβαση κιρσοκήλης θα πλακωθεί στα φάρμακα και στα συμπληρώματα για να έχουμε όσο το δυνατόν καλύτερα αποτελέσματα.. Το συμπέρασμα; Ανεξαρτήτως αποτελέσματος εγώ πρέπει το Μάρτιο να είμαι έτοιμη να προχωρήσω σε νέα εξωσωματική διότι εκείνη την περίοδο θα είμαστε στο απόγειο της προσπάθειάς μας..

Είναι μακρύς ο δρόμος προς την Ιθάκη κορίτσια και οι Λεστριγόνες καραδοκούν...

Αλλά θα βγούμε νικητές, το ξέρω...

Και σε αυτον τον μακρυ δρομο εχεις εμας παντα κοντα σου γλυκια μου Δομνινα, να σε ακουμε, να σε σκεφτομαστε, να ελπιζουμε μαζι σου και να χαρουμε μαζι σου οταν αυτος φτασει στο τελος του!!!!

Σε φιλω :tongue::tongue:


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ντόλη μου Κοντόπευκο μένω κοντα στην εκκλησια του αγ δημητριου ...σου έστειλα και προσωπικο μην...αν θελεις πες μου αν το έλαβες γιατι 1η φορα στέλνω και δεν ξέρω αν το στειλα και καλα :lol:

Μελετινα μου εγω μενω πιο μακρια οπως ειπε η ντολη αλλα ελπιζω στην επομενη συναντηση να ερθεις και να σε γνωρισω!!!1

Φιλακια;););)


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μελετίνα μου γλυκιά.. Η τιμή που σου αναφέρω είναι μόνο για τις εξετάσεις σπέρματος. Ορμονολογικές υπολόγισε κανένα 200άρι και υπέρηχο κάνα 100άρι.. χώρια η επίσκεψη στον ουρολόγο.

Ο Κωνσταντινίδης που αναφέρεις είναι όντως πολύ γνωστός και όντως είναι Διευθυντής στο Ανδρολογικό Ινστιτούτο Αθηνών στην Κηφισίας (Ψυχικό). Ο δικός μας ουρολόγος - ανδρολόγος είναι επιστημονικός συνεργάτης στο ινστιτούτο του Κωνσταντινίδη και έχει ιδρύσει δικό του ανδρολογικό ινστιτούτο στον Πειραιά.. Νομίζω πως και ο άνδρας σου είναι σε καλά χέρια..

Ντόλη μου, δόξα το Θεό ακόμα έχω πολλά αποθέματα κουράγιου και πίστης.. Δεν το βάζω κάτω εύκολα και φυσικά δεν είμαι διατεθειμένη να παραδώσω τα όπλα τόσο εύκολα..

Λιονταρίνα και Βίλλυ μου.. ίσως το αποτέλεσμα της εξωσωματικής του Μαρτίου να μας ανταμείψει για όλες αυτές τις ταλαιπωρίες.. Εγώ σκέφτομαι θετικά και είμαι σίγουρη ότι όλα καλά θα πάνε στο τέλος!

Μου λείψατε κιόλας παλιοκόριτσα!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ντόλη μου Κοντόπευκο μένω κοντα στην εκκλησια του αγ δημητριου ...σου έστειλα και προσωπικο μην...αν θελεις πες μου αν το έλαβες γιατι 1η φορα στέλνω και δεν ξέρω αν το στειλα και καλα :lol:

Μια χαρά το έστειλες..σου απάντησα


1484168ifaey5elah.gif

lQeqp2.png?FAE7bvRd

Link to comment
Share on other sites

Δομνινα μου χιλιες φορες ο επομενος Μαρτιος να ειναι ο καλυτερος της ζωης σου !!

Μακαρι κοριτσι μου !!

Βιλλυ μου 2 φορες ειχα πιστεψει σε συμπτωματα και μετα δε μπορουσα να ηρεμησω απο το κλαμα και την απογοητευση !

Η αληθεια ειναι οτι νιωθω λιγο περιεργα και εχω κατι μικρουτσικα τσιμπιματακια αλλα θεωρω δεδομενο οτι ειναι παλι παιχνιδια του μυαλου και του σωματος μου

Την επομενη Πεμπτη με Παρασκευη ΔΕΝ περιμενω ...

Εσυ σε 2-3 μερες ΔΕΝ περιμενεις λογικα εφοσον εισαι 12η απο την ωορηξια?

Link to comment
Share on other sites

Δομνινα μου χιλιες φορες ο επομενος Μαρτιος να ειναι ο καλυτερος της ζωης σου !!

Μακαρι κοριτσι μου !!

Βιλλυ μου 2 φορες ειχα πιστεψει σε συμπτωματα και μετα δε μπορουσα να ηρεμησω απο το κλαμα και την απογοητευση !

Η αληθεια ειναι οτι νιωθω λιγο περιεργα και εχω κατι μικρουτσικα τσιμπιματακια αλλα θεωρω δεδομενο οτι ειναι παλι παιχνιδια του μυαλου και του σωματος μου

Την επομενη Πεμπτη με Παρασκευη ΔΕΝ περιμενω ...

Εσυ σε 2-3 μερες ΔΕΝ περιμενεις λογικα εφοσον εισαι 12η απο την ωορηξια?

Ναι Σοφια μου, κανονικα σε 2 ή 3 αντε βια 4 μερες πρεπει να αδιαθετησω.....

Εμενα ευτυχως το μυαλο μου εχει παψει να παιζει παιχνιδια με τα συμπτωματα...Βεβαια εγω προσπαθω 8 χρονια και καπου μετα τα 6 χρονια (ναι, τοσο μου πηρε) καταλαβα οτι καθε μηνα μπορει να σε πονα το στηθος ή να μη σε πονα, να εχεις υγρα ή να μην εχεις, να σε πονα η κοιλια ή να μη σε πονα, να ζαλιζεσαι ή οχι, να νοωθεις ναυτια ή οχι.....και να μην εισαι εγκυος...τα εχω βιωσει ΟΛΑ...Και τελικα για μενα η ελπιδα πεθαινει τελευταια μεν, αλλά παντα πεθαινει..........!!!!!:twisted::twisted:


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μελετινα μου εγω μενω πιο μακρια οπως ειπε η ντολη αλλα ελπιζω στην επομενη συναντηση να ερθεις και να σε γνωρισω!!!1

Φιλακια;););)

Ναιιι!! Βίλυ μου...και γενικότερα κορίτσια όποτε ξανακανονισετε συναντηση ...θα θελα πολύ να σας γνωρίσω ...μέσα είμαι ...αρκεί να το ξέρω έγκαιρα να κανονίσω να έρθω. Διαβάζω απο εδώ τα νέα σας αλλά θα θελα να σας γνωρίσω και από κοντά. Έχετε στα σχέδια καμμία συναντησούλα ? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ντολη μου το βρηκα το πμ και εστειλα απαντηση. Ελπιζω να εκανα σωστα .Δομνινακι τελικα οσο ψαχνετε βρισκετε. Τι εινα αυτο το καινουργιο γ...τ. Τουλαχιστον ξεκινατε απο καπου θεραπεια. Ολα καλα θα πανε κοριτσακι και εμεις ειμαστε εδω οτι και να χρειαστειτε!Κοριτσια καλο θα ηταν να βρεθουμε απο κοντα καποια απο αυτες τις μερες. Εγω απο Τεταρτη καλως εχοντων των πραγματων μπαινω στο μηνα μου. Με τα φαρμακα για τις συσπασεις εχω χαλαρωσει λιγο και δεν ποναω τοσο και βλεπω και την κοιλια μου οτι εχει ψιλοανεβει αρα μαλλον θα τον φαω τον 8ο. Φυσικα δεν ξερουμε τι μπορει να παιξει αλλα κανω το βουδα στο σπιτι και δεν κουναω για τιποτα. Πρωτη φορα φοβηθηκα να πω την αληθεια μου. Οπως και να εχει θα ηθελα να σας δω απο κοντα παλι ολες γιατι αν γεννησω μαλλον θα ειναι λιγο δυσκολο να συντονιστουμε ολες μαζιΦιλακια σε ολες


A2enp3.png?jZYdKeP4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...