Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Εγκυμοσύνη μετά τα 35


Recommended Posts

Απο το πρωι πονακια περιοδου και τωρα πριζεται και η κοιλια μου

Ειναι θεμα ωρων το πολυ αυριο

Μη σου πω πως ειμαι ...Αλλα οκ το χω συνηθισει ...

Δε χρειαζεται να μου πεις Σοφια μου...Ξερω α κ ρ ι β ω ς πως νοιωθεις...

Περιμενε να σου ερθει πρωτα ομως...Ποτέ δε ξερεις...

Τα πονακια και το πρηξιμο ειναι κοινα συμπτωματα εγκυμοσυνης και περιοδου...

Φιλακια:P:p


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια θετική σκέψη και όλα θα τα μπορέσουμε να τα ορίσουμε μέχρι ενός σημείου...Δεν απογοητευόμαστε..Βιλλάκι ο οργανισμός σου λειτουργεί και αυτό είναι πολύ θετικό...Κορίτσια όλα θα έρθουν απλά πρέπει να έχουμε υπομονή...Δεν είναι δυνατόν να υπάρχει γυναίκα χωρίς πολύ σοβαρό πρόβλημα και να μην μπορεί να κάνει μωράκι...με τον ένα ή με τον άλλο τρόπο θα έρθει, αργά ή γρήγορα...Ξέρω πως είναι μεγάλη η απογοήτευση όταν έρχεται η περίοδος...όμως γιατί να μην το δούμε σαν την αρχή ενός νέου πολλά υποσχόμενου κύκλου; Σοφία μου, δεν ξέρω αν γνωρίζεις την ιστορία μου και δεν θυμάμαι αν το έχω ξαναγράψει, οπότε το λέω άλλη μια φορά...Έκανα διακοπή κύησης στις 18 εβδομάδες γιατί υπερηχογραφικά ανακαλύφθηκε ότι υπήρχε σοβαρό γενετικό πρόβλημα στο μωράκι μου...Μετά την τόσο επώδυνη περίοδο με περίμενε και ένα άλλο σοκ..έχουμε 25% πιθανότητα επανεμφάνισης...Λειτουργεί όπως με την μεσογειακή...Το θέμα είναι ότι ο καρυότυπος του μωρού μου ήταν απόλυτα φυσιολογικός το οποίο σημαίνει ότι εξετάσεις όπως λήψη τροφοβλάστη και αμνιοπαρακέντηση στη δική μου περίπτωση δεν θα δείξουν τίποτε...Θα βασιστούμε μόνο σε υπερηχογραφικά ευρήματα και ο Θεός βοηθός...Εσύ έχεις την δυνατότητα να ανακαλύψεις αν το μωρό σου θα είναι καλά σε πολύ πρώιμο στάδιο κι επίσης έχεις και την επιλογή της προεμφυτευτικής διάγνωσης...Αυτό που θέλω να σου πω επίσης είναι ότι πρέπει να εστιάσουμε σε αυτό το 75% και να προχωρήσουμε με αισιοδοξία...Δώσε χρόνο στον εαυτό σου και ξεκίνα τις προσπάθειές σου όταν θα νιώσεις εσύ έτοιμη...οι άντρες είναι αρκετά ανώριμοι...οπότε μην περιμένεις θαύματα..

Είμαι χαρούμενη γιατί κατά 99% έκανα ωορηξία μόνη μου αυτόν το μήνα...Πήγα και στην ομοιοπαθητική και είπα να το πάρω αλλιώς γιατί τόσο καιρό βρίσκω:-D:-D...Θα σας τα πω από κοντά...

Προτείνω να κανονίσουμε μια συνάντηση πριν γεννήσει η Πρασκευούλα μας...ίσως την μεθεπόμενη εβδομάδα...Τι λέτε;

Σας φιλώ γλυκά όλες...


1484168ifaey5elah.gif

lQeqp2.png?FAE7bvRd

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, καλημέρα, καλημέρα..

Δεν θα μπορούσε παρά να με βρίσκει απολύτως σύμφωνη το σκεπτικό της Ντόλης.. Θετική ενέργεια, αισιοδοξία και χαμόγελο... Ύστερα από ... χρόνια φιλοσόφησης των πραγμάτων κατέληξα στο συμπέρασμα ότι όλα για κάποιο λόγο γίνονται.. Περνάμε δυσκολίες, χτυπιόμαστε, πέφτουμε στα πατωμάτα και μόλις μια αχτίδα φωτός και ελπίδας κάνει την εμφάνισή της ξαφνικά σηκωνόμαστε τάχιστα και ξεχνάμε όλα τα άσχημα...

Έτσι είμαι σίγουρη πως όταν με το καλό κάποια από εμάς μείνει έγκυος (γιατί σίγουρα θα μείνουμε.. απλά είναι θέμα χρόνου) μεμιάς θα κάνει delete ότι άσχημο της έχει συμβεί..

Και προτείνω να αρχίσουμε να φανταζόμαστε τον μπεμπίκο της Παρασκευής για να παίρνουμε κουράγιο..

Όσο για τη συνάντηση.. είμαι μέσα με τα 1000!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια μου

Βιλλυ μου κανενα νεο??

Ντολη μου ναι την ειχα διαβασει την ιστορια σου στο φορουμ και ειχα στεναχωρηθει πολυ

Εχεις δικιο πρεπει να το βλεπουμε αισιοδοξα απλα νιωθω οτι ολα με πιεζουν γυρω μου

Και ξερω οτι κυριως εγω εχω μπλοκαρει τον οργανισμο μου με το αγχος

Δομνινα μου πως παει το κρυωματακι?Εισαι καλυτερα??

Σημερα ειμαι 17 μερες απο την ενεση και περιμενω....

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Ιγνατια μου...

Αυτα ειναι αληθεια που λες, το εχω ακουσει και εγω...

Μονο που τα θαυματα συμβαινουν παντα στους αλλους και ποτέ σε μας.....

Εσυ την παρακολουθεις την ωορηξια σου στο γιατρο?

:-Dτους 3 μηνες τωρα παρακολουθω την ωορρηξια ναι με την γιατρο μου και εχω καλη ωορρηξια και ειμαι στην προσπαθια!!!!
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σοφία μου χωρίς να θέλω να σου δώσω ελπίδες, μήπως να έκανες τη χοριακούλα; Όλοι ξέρουμε ότι μια φορά αρκεί αν είναι το τυχερό μας να συμβεί... Έτσι μπορεί να στενοχωριέσαι άδικα στην κυριολεξία..

Ο βήχας πάει κάπως καλύτερα, η φωνή ξεμπούκωσε και το αίμα σε κανονική ροή πλέον.. Άρα όλα βαίνουν καλώς!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα Κορίτσια!!!

Λέτε το Βιλλάκυ να έχει πάει για χωριακή? ή είναι ο γιόκας σπίτι και διαβάζουν?

Ντόλλυ μου είμαι κι εγώ μέσα αρκεί να συμφωνήσει και η Παρασκευούλα μην μας προλάβουν τα γεγονότα μέχρι την παραπάνω βδομάδα... (ξέρετε γεννητούρια). Θα μάθουμε αφού δει τον γιατρό της και προτείνω να βρεθούμε κάπου κοντά της.¨

Δομνινάκι,

πολύ καλός μήνας ο Μάρτιος ξαναγεννιέται η φύση και ανθίζουν ολα μαζί και το/τα μπουμπουκάκια σου εύχομαι...

Εγώ περιμένω σήμερα αύριο και είμαι 15 μέρες μετά από πιθανή ωορρηξία με μία μόνο επαφή. Οπότε οι ελπίδες μου είναι κάτω του μηδενός γιατί απλά δεν προσπαθήσαμε καθόλου.

Εύχομαι όμως να γίνουν τα θαύματα και σε εμάς.


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια....

Εκανα τα μαθηματα πρωι μιας και τα πιτσιρικια δεν εχουν σχολειο σημερα...

Με συγκινει το ενδιαφερον που δειχνετε. Δυστυχως ομως, και ενα self clear που εκανα μολις πριν λιγο βγηκε αρνητικο...Πλεον ειμαι σιγουρη οτι προκειται για κυστη γιατι οι ανωορηκτικοι μου κυκλοι δεν ξεπερνουν τις 20 με 22 μερες....

Πλεον ελπιζω μονο για την Σοφια μας....

Ειμαι φοβερα απογοητευμενη αλλα τι μπορω να κανω?:-(:sad:


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΗΤΤΟΠΑΘΕΙΕΣ!!!! Πόσες φορές πρέπει να το πω.... Είμαστε εδώ, είμαστε γερές, είμαστε καλά στη ζωή μας.. δεν πρέπει να μιζεριάζουμε..

Όλοι έχουμε ένα δρόμο μπροστά μας στρωμένο με λιγότερα ή περισσότερα αγκάθια (αναλόγως)...αλλά θα φτάσουμε στο τέρμα του κάποια στιγμή και θα πέσουμε μέσα στο βάζο με το μέλι (μωρουδίλα)! Είμαι σίγουρη!:tongue:


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγο αισθανθηκα πολλα υγρα και πηγα τρεχοντας στο μπανιο...Λεω επιτελους μου ηρθε.....

Και βλεπω παλι υγρα σαν αυτα της ωορηξιας και παρα πολλα μαλιστα...

Αυτο και αν ειναι περιεργο....

33η μερα του κυκλου?

Τι διαολο?

Αυτος ο κυκλος ειναι τελειως τρελος......

Παω τωρα στην αδερφη μου να της βαψω τα μαλλια και να μαλακ@#$#στω κανα δυο ωρες μπας και ηρεμησω...

Η απογοητευση δεν ειναι τοσο που δεν ειμαι εγκυος οσο που δεν ερχεται η ρημαδα να αρχισω τα σερπαφαρ...

Ενταξει, να μην ειμαι εγκυος αλλα ουτε να αδιαθετω?

Ε! Αυτο

ΜΟΥ ΣΠΑΕΙ ΤΑ ΝΕΥΡΑ!!!!!!!


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

BΙλλάκυ κι εγώ είχα αραιά υγρά σαν ωορρηξίας όχι άσπρα πηχτά και μόλις τώρα είδα ροζ στο σκούπισμα, οπότε αδιαθετώ επιτέλους 38η μέρα του κύκλου. Άντε αφού έκανα εγώ την αρχή να ακολουθήσεις και να μάθουμε ευχάριστά πλέον τα Χριστούγεννα. Να είναι ΑιΒασιλιάτικο δώρο όπως ήταν η κόρη μου (το έμαθα 2/1).


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Βιλλάκο μου σκέψου εμένα που έκανα αυτό που κάνεις επί 15 μέρες τουλάχιστον... [τόσες είχα καθυστέρηση...]

Κουράγιο κοριτσάκι! Θα' ρθει, που θα σου πάει.. να κρυφτεί; είναι αδύνατο!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Σοφία όντως μία προσπάθεια όχι οτι δε μπορει να φέρει την εγκυμοσύνη αλλά με περισσότερες αυξάνεται και η πιθανότητα. Είναι λίγο περίεργοι οι άντρες σ αυτα τα θέματα αλλά αν προσπαθούσες να του μιλήσεις (που φαντάζομαι θα το χεις κάνει) ή να του ξαναμιλούσες ώστε να καταλάβει τη σημαντικότητα των προσπαθειών σας. Και μένα στην αρχή ο δικός μου ένιωθε λίγο άβολα σαν να ήταν προγραμματισμένο το πότε θα χουμε επαφές στην ωορηξία αλλά με τον καιρό άρχισε να το καταλαβαίνει και μπορώ να πω κοιτάζει και κείνος για το καλύτερο δυνατό. Ξαναμίλησέ του όταν θα ναι στις καλές του:wink:

Τις γόνιμες μέρες πάνω κάτω τις ξέρουμε όσες έχουμε σταθερό κύκλο αλλά και ένα 24 ωρο πριν να έχουμε επαφή το σπέρμα έχει χάσει κατά πάρα πολύ την κινητικότητα του μέσα σε τόσες ώρες. Όσο πιο κοντα πετυχουμε στην ωορρηξία τόσο καλύτερα γιαυτό και είναι καλύτερες οι περισσότερες επαφές...όπως και το ότι πριν από τις μέρες της ωορρηξίας δεν θα πρέπει να έχουμε πολύ καιρό αποχής γιατι μένουν πολλά ακίνητα σπερματοζωάρια.

Βίλυ καταλαβαίνω πως νιώθεις αλλά εγώ δε θα απέκλεια και την περίπτωση εγκυμοσύνης:lol:.....από θερμοκρασία πως πας?

Δομνίνα περαστικά σου !

και αν μπορέσουμε όπως είπε και η Ντόλη κάποια συναντησούλα θα χαιρόμουνα πάρα πολύ να σας γνώριζα και από κοντά.

Όσο για τα δικά μου εγώ τελικά χτες όπως υπολόγιζα έκανα ωορρηξία και από σήμερα αρχίζει η άνοδος της θερμοκρασίας. Για να δούμε.......... Σ αυτο τον κύκλο άρχισα να την παρακολουθώ. Εσείς έχετε παρακολουθήσει την θερμοκρασία σας με θερμοδιάγραμμα? Ξέρω ότι με αυτό παρακολουθείς και την ωορρηξία σου αλλά και το κατά πόσο ήταν καλή.Τι να κανουμε πλέον τα δοκιμάζουμε όλα...:cool:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...