Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 17 λεπτά , Lila ki είπε:

      Ναι ενώ δεν είχα έχω τώρα το απόγευμα πόνους δ ξέρω εάν είναι κοιλιά μέση η πόδια .. δ ξέρω ενώ ήμουν πολύ καλα σήμερα ξέφυγα κ βλέπω παντού φαντάσματα .. δηλαδή ακόμα κ εμένα την ίδια κούρασα 

      Λογικη τη βρίσκω την αντίδραση σου,δεν περνάμε και λίγα για να κάνουμε ένα παιδάκι.Δεν ξέρω που οφείλονται οι πόνοι σου,πάντως υπάρχει περίπτωση να είναι εμφύτευσης ☺️

Εγκυμοσύνη μετά τα 35


Recommended Posts

Meletina, την λαπαροσκόπηση την έκανα μετά από παρότρυνση του πρωην γυναικολόγου μου. Το σκεπτικό του ήταν ότι θα γίνει η λαπαροσκόπηση και θα δει τα πάντα, χωρίς να χρειάζεται να κάνω επιμέρους εξετάσεις και να ταλαιπωρούμαι. Μου το παρουσίασε ως τη λύση στο πρόβλημά μου, είχα δισταγμούς και είπα όχι στην αρχή, αλλά μετά με έπεισε... Δυστυχώς, έπρεπε να είχα ακούσει το ένστικτό μου. Εκανα ολόκληρο χειρουργείο (μαζί με υστεροσκόπηση) και αυτός ισχυρίζεται ότι είχα εστίες ενδομητρίωσης, τις οποίες και καυτηρίασε. Ομως όλοι οι μετέπειτα γυναικόλόγοι μου αναρωτιούνται, μαζί και εγώ, αν πράγματι είχα ποτέ ενδομητρίωση. Ούτε καν φάρμακα δεν μου έδωσε μετά την επέμβαση. Μου έλεγε ότι σε 2 μήνες θα μείνω έγκυος και έχουν περάσει σχεδόν 2 χρόνια..

Τώρα για σένα, δεν νομίζω ότι πρέπει να προσανατολίζεσαι στη λαπαροσκόπηση. Δεν λύνονται έτσι τα προβλήματα... Επαθα και έμαθα...Πόσων ετών είσαι? Εχεις κάνει εξετάσεις? Νομίζω ότι είναι νωρίς για να αγχώνεσαι...

Σοφία, λυπήθηκα με τα νέα σου... Αλλά δεν το βάζουμε κάτω, θα ξαναπροσπαθήσουμε και σύντομα θα πετύχουμε το στόχο!

Έχεις δίκιο ...η λαπαροσκόπηση δεν είναι εξέταση ρουτίνας ...φυσικά και έπρεπε να κάνεις άλλες εξετάσεις και όχι αυτή....χειρουργείο στα καλά καθούμενα . Οι γιατροί πολλές φορές εκμεταλλεύονται και την άγνοια και την μεγάλη μας επιθυμία να κάνουμε παιδί. Μέχρι και τις εξωσωματικές ....δεν τις έχουμε πάντα ανάγκη αλλά τις προτείνουν λόγω ΄΄χρήματος¨¨

Ξέρω περίπτωση κοπέλας που την προχώρησαν σε εξωσωματική χωρίς καν να διερευνήσουν τι πήγαινε στραβα...σκέψου πως ούτε καν σαλπιγγογραφία είχε κάνει. Και το να σε βάζουν χειρουργείο για να μην ταλαιπωρείσαι με άλλες εξετάσεις είναι ότι πιο μ.... έχω ακούσει. Ένας καλός γιατρός πρέπει πάνω απ όλα να ναι άνθρωπος και εξ άλλου υπάρχει και μια διαδικασία εξετάσεων για διερεύνηση υπογονιμότατας πριν φτάσουμε και στην εξωσωματική. Εγώ σε ρώτησα για ποιο λόγο έκανες την λαπαροσκόπηση γιατί δεν αναφέρθηκες σε κάποιο συγκεκριμένο πρόβλημα.Πόσο χρόνο προσπαθούσατε πριν τη λαπαροσκόπηση και πόσο χρονών είσαι? Έχεις σταθερό κύκλο? καλή ωορρηξία ? ο αντρας σου έχει κάνει σπερμοδιάγραμμα? Γενικά τι εξετάσεις έχεις κάνει?

Εγώ mywish moy είμαι 36,5 οι εξετάσεις που έχω κάνει είναι η σαλπιγγογραφία, υπέρηχους,παρακολούθηση ωοθυλακιορρηξίας , ορμονολογικές, ca125, καλλιέργεις κολπικού -τεστ παπ, και σπερμοδιάγραμμα ο άντρας μου. Σίγουρα λαπαροσκόπηση πιστεύω δε χρειάζεται ακόμα ούτε καν υστεροσκόπηση. Εγώ έχασα ένα εξάμηνο με το εξωμήριο και τώρα περίποθ 7 μήνες ξαναπροσπαθούμε. Δεν είναι πάρα πολύ όμως το χω στο νου μου γιατί δε θέλω να περνάει έτσι ο καιρός. Εμένα ο άντρας μου πρόσφατα έκανε ένα σπερμοδιάγραμμα ενώ είχε ξανακάνει πάλι πριν 2 χρόνια και τοτε είχε βγει πάρα πολύ καλό παρόλα αυτα είπαμε να ξανακάνει άλλο ένα που ομως δε βγήκε πολύ καλό. Έκανε και 2ο αλλού και εκείνο βγήκε πολύ καλό. Όπως καταλαβαίνεις μέχρι και εκεί μπορεί κάποιοι να χουν σκοπιμότητα. Εκείνο το οποίο δεν ήταν καλό το κανε σε κέντρο εξωσωματικής ...ο γιατρος όταν τον ρώτησε ποιος γιατρός τον παρακολουθεί ο άντρας μου του είπε κανένας. Εκείνος του είπε φέρε και τη γυναίκα σου να της κάνουμε έναν υπέρηχο. Χωρίς να μαι και σίγουρη μου περνάει από το μυαλό πως μπορεί να μην το βγαλλαν καλό ώστε να προχωρήσουμε σε εξωσωματική. Πολλά παίζονται δυστυχώς. Έχω ακούσει μέχρι και για συγκεκριμένο γιατρό εξωσωματικής ότι στην εξωσωματική αντί να βάζει κανονικά τα γονιμοποιημένα ωάρια έβαζε απλά και μόνο φυσιολογικό ορό για να μην πετύχει και να ξαναπάει η γυναίκα για επόμενη....βλέπεις είναι αρκετά τα χρήματα της εξωσωματικής....αυτοί είναι για κρέμασμα !!!!!Έχω και φίλη η οποία έχει κάνει πολλές εξωσωματικές και πολύ δυσαρεστημένη από τους γιατρούς της. Τη μία φορά ο γιατρός της έλλειπε σε συνέδριο και έχασε την ωορρηξία της με τόση ταλαιπωρία από τις ορμόνες και κόστος και να πάει χαμένη η προσπάθεια? Τι να πεις! Παρόλα αυτά ο άντρας μου θα κάνει και 3ο να δουμε αλλά αλλού...σε σπερματολογικό κέντρο.(γιατί μεσα σε 6 μερες βγήκαν τεράστιες αποκλίσεις- μέρα με νυχτα) και τώρα παιδευόμαστε. Μέχρι τώρα επειδή έχω κάποιες γνώσεις σε τέτοια θέματα περισσότερο μόνοι μας κινούμαστε. Ένας γυναικολόγος πχ μου είπε πως θα μπορούσα να πάρω να σερπαφαρ να κάνω παραπάνω ωάρια.....και γω δεν τα πήρα γιατί σκέφτομαι πως δε θέλω για την ώρα να πάρω ορμόνες αφού έχω στεθερό κύκλο και γινεται καθε μήνα ωοθυλακιορρηξία.Αν είχα πρόβλημα διαπιστωμένο ωορρηξίας και κύκλου να τα πάρω αλλά χωρίς λόγο δε βρίσκω το νόημα....αν είναι θα μενα και με το δικό μου ωάριο το ένα. Για ην ώρα θα κάνουμε το νέο σπερμοδιάγραμμα και ανάλογα θα πράξουμε....σκέφτομαι να δώσω άλλους 2-3 μήνες περιθώριο και μετα βλέπουμε.

Αυτή είναι και η δική μου ιστορία ...ελπίζω να είσαι ευχαριστημένη από τον τωρινό σου γιατρό...αν και πάντα καλό είναι μια δεύτερη γνώμη. Έχεις κάνει προσπάθειες εξωσωματικης ? σπερματέγχυσεις?

Σου εύχομαι πραγματικά ότι καλύτερο!

Και κάτι άλλο στη λαπαροσκόπηση που έκανες σου έδωσαν dvd?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας κοριτσια μου

Εγω μολισ αδιαθετησα πηρα και τον γιατρο μου απο αυριο ξανα κλομιφαινη και Δευτερα υπερηχο

Αυτο το μηνα θα κανω σπερματεγχυση αν ολα πανε καλα

Δομνινα ,Βιλλυ ναι πολυ γκαντεμια εχει πεσει τελικα

Δομνινα μου μακαρι αληθεια να ειχα λιγη απο την αισιοδοξια σου εγω εχω εξαντληθει ψυχικα πολυ

Βιλλυ μου καλα μηπως ζουμε στο ιδιο σπιτι??Ετσι δε μας φτανει η δικη μας αγωνια εχουμε και τους αντρες που πρεπει να κρυβομαστε μη τυχον και αγχωθουν ...Ελεος!!

Σας φιλω παω να φορτωθω με παυσιπονα γιατι αλλιως δε περνανε οι 2 πρωτες μερες!

Λυπαμαι Σοφια μου, αλλά σκεψου οτι εσυ προχωρας ηδη στα σχεδια του επομενου μηνα και εγω ακομα στην αναμονη, χωρις να ξερω τι γινεται...

Οσο για τους αντρες μας.....Αστα να πανε...Και εγω, αν περασουν 3 κυκλοι με σερπαφαρ και δεν γινει τιποτα θα προχωρησω σε σπερματεγχυση...

Σκεψου οτι τωρα μου ειπε οτι καποια στιγμη μεσα στο Νοεμβρη θα παει να μαζεψει ελιες στο χωριο με την μανα του, αλλα δε ξερει ποτε ουτε ποσες μερες...Και του λεω, καλα, αν αδιαθετησω και αρχισω τα σερπαφαρ, σε θελω εδω στις γονιμες και μου λεει: " Και τι θα γινει δηλαδη? Θα αφησουμε τις ελιες να πεσουν επειδη εσυ θα εισαι σε γονιμες?"

Καταλαβαινεις, ε? Μου ανεβηκε το αιμα στο κεφαλι...Εκεινη την ωρα ετοιμαζοταν να φυγει καθως ειναι επιφυλακη λογω εκλογων και του λεω:

" Παρε το χαμηλης κινητικοτητας σπερμα σου και χασου απο τα ματια μου"

Μιλαμε οτι Δ Ε Ν Α Ν Τ Ε Χ Ω Α Λ Λ Ο!!!!!!

Το ξερω οτι δεν τον εχω ενημερωσει για την καθυστερηση αλλα το να βαζει τις ελιες πανω απο μενα, χωρις να σκεφτει τις ορμονες που θα φορτωθω αδικα, αν λειπει εκεινες τις ημερες, δε το χωραει ο νους μου...

Εφυγε χτυπωντας με δυναμη την πορτα, τον εθιξα, το ξερω αλλά κουραστηκα να παλευω μονη μου....

Ενω μπορει να βαλουν εργατες για τις ελιες προτιμει να παει αυτος για την βολτα του περισσοτερο γιατι μη φανταστεις οτι ειναι ικανος αυτος να μαζεψει ελιες!!!

Η μανουλα του δεν τον ξυπναει πριν της 11 και αμα κανει κρυο θα του πει να μην παει, μην τυχον κρυωσει...Τα ξερω αυτα...26 χρονια ειμαστε μαζι!!!

Τωρα πριν καμια ωρα μου στελνει μυνημα οτι ζηταει συγνωμη γιατι δεν χειρηστηκε καλα το θεμα αλλά αυτο που του ειπα, λεει, δε θα το ξεχασει ποτέ....

Τι να κανω τωρα?

Δε θελω να το παρω πισω γιατι δεν ειναι και ψεμα αυτο που ειπα...

Αυτος το μονο που χρειαζεται ειναι να πινει καθε πρωι μια αμπουλα καρνιτινη...

Εγω ομως?

Φαρμακα, ενεσεις, θερμομετρο, τεστ ωορηξιας, γυναικολογο.....Τα ξερεις...

Τελος παντων, ας ερθει και θα δω...Δε μου αρεσει να τον στεναχωρω....Θελω ομως να δειχνει και αυτος οτι με σκεφτεται..Εστω και λιγο...

ΖΗΤΑΩ ΠΟΛΛΑ???????????????????????


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λυπαμαι Σοφια μου, αλλά σκεψου οτι εσυ προχωρας ηδη στα σχεδια του επομενου μηνα και εγω ακομα στην αναμονη, χωρις να ξερω τι γινεται...

Οσο για τους αντρες μας.....Αστα να πανε...Και εγω, αν περασουν 3 κυκλοι με σερπαφαρ και δεν γινει τιποτα θα προχωρησω σε σπερματεγχυση...

Σκεψου οτι τωρα μου ειπε οτι καποια στιγμη μεσα στο Νοεμβρη θα παει να μαζεψει ελιες στο χωριο με την μανα του, αλλα δε ξερει ποτε ουτε ποσες μερες...Και του λεω, καλα, αν αδιαθετησω και αρχισω τα σερπαφαρ, σε θελω εδω στις γονιμες και μου λεει: " Και τι θα γινει δηλαδη? Θα αφησουμε τις ελιες να πεσουν επειδη εσυ θα εισαι σε γονιμες?"

Καταλαβαινεις, ε? Μου ανεβηκε το αιμα στο κεφαλι...Εκεινη την ωρα ετοιμαζοταν να φυγει καθως ειναι επιφυλακη λογω εκλογων και του λεω:

" Παρε το χαμηλης κινητικοτητας σπερμα σου και χασου απο τα ματια μου"

Μιλαμε οτι Δ Ε Ν Α Ν Τ Ε Χ Ω Α Λ Λ Ο!!!!!!

Το ξερω οτι δεν τον εχω ενημερωσει για την καθυστερηση αλλα το να βαζει τις ελιες πανω απο μενα, χωρις να σκεφτει τις ορμονες που θα φορτωθω αδικα, αν λειπει εκεινες τις ημερες, δε το χωραει ο νους μου...

Εφυγε χτυπωντας με δυναμη την πορτα, τον εθιξα, το ξερω αλλά κουραστηκα να παλευω μονη μου....

Ενω μπορει να βαλουν εργατες για τις ελιες προτιμει να παει αυτος για την βολτα του περισσοτερο γιατι μη φανταστεις οτι ειναι ικανος αυτος να μαζεψει ελιες!!!

Η μανουλα του δεν τον ξυπναει πριν της 11 και αμα κανει κρυο θα του πει να μην παει, μην τυχον κρυωσει...Τα ξερω αυτα...26 χρονια ειμαστε μαζι!!!

Τωρα πριν καμια ωρα μου στελνει μυνημα οτι ζηταει συγνωμη γιατι δεν χειρηστηκε καλα το θεμα αλλά αυτο που του ειπα, λεει, δε θα το ξεχασει ποτέ....

Τι να κανω τωρα?

Δε θελω να το παρω πισω γιατι δεν ειναι και ψεμα αυτο που ειπα...

Αυτος το μονο που χρειαζεται ειναι να πινει καθε πρωι μια αμπουλα καρνιτινη...

Εγω ομως?

Φαρμακα, ενεσεις, θερμομετρο, τεστ ωορηξιας, γυναικολογο.....Τα ξερεις...

Τελος παντων, ας ερθει και θα δω...Δε μου αρεσει να τον στεναχωρω....Θελω ομως να δειχνει και αυτος οτι με σκεφτεται..Εστω και λιγο...

ΖΗΤΑΩ ΠΟΛΛΑ???????????????????????

Αχ αυτοί οι άντρες....έχουν πολύ διαφορετική νοοτροπία από εμάς και δεν είναι έτσι μόνο ο δικός σου. Σ εμας λειτουργεί διαφορετικά η απόκτηση ενος παιδιού ...μας γίνεται έμμονη ιδέα ενώ εκείνοι είναι πολύ πιο χαλαροί.

Σίγουρα δεν είναι λιγο το να παίρνεις τα φάρμακα και να τα παίρνεις στην τελική άδικα....όπως είναι και κρίμα να χάσετε ενός μήνα προσπάθειες......σε καταλαβαίνω απόλυτα. Αλλά αφού μωρέ σου ζήτησε συγνώμη και το κατάλαβε ! Ήταν και λιγάκι έως αρκετά:cool: άσχημο αυτό που είπες αλλά καταλαβαίνω πως το πες από την αγανάκτηση σου. Αφού όμως μετά από αυτό σου ζήτησε και συγνώμη μίλα του και συ και πες του πως από τον εκνευρισμό μσου το πες και δεν ήταν ωραίο. Μη χαλιέστε μ αυτά ! Εύχομαι όλα να πάνε καλά και να μην λείπει στις γόνιμες σου για τις ελιές, ας πάει μετά την ωορρηξία ...καλά δε λέω? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αχ αυτοί οι άντρες....έχουν πολύ διαφορετική νοοτροπία από εμάς και δεν είναι έτσι μόνο ο δικός σου. Σ εμας λειτουργεί διαφορετικά η απόκτηση ενος παιδιού ...μας γίνεται έμμονη ιδέα ενώ εκείνοι είναι πολύ πιο χαλαροί.

Σίγουρα δεν είναι λιγο το να παίρνεις τα φάρμακα και να τα παίρνεις στην τελική άδικα....όπως είναι και κρίμα να χάσετε ενός μήνα προσπάθειες......σε καταλαβαίνω απόλυτα. Αλλά αφού μωρέ σου ζήτησε συγνώμη και το κατάλαβε ! Ήταν και λιγάκι έως αρκετά:cool: άσχημο αυτό που είπες αλλά καταλαβαίνω πως το πες από την αγανάκτηση σου. Αφού όμως μετά από αυτό σου ζήτησε και συγνώμη μίλα του και συ και πες του πως από τον εκνευρισμό μσου το πες και δεν ήταν ωραίο. Μη χαλιέστε μ αυτά ! Εύχομαι όλα να πάνε καλά και να μην λείπει στις γόνιμες σου για τις ελιές, ας πάει μετά την ωορρηξία ...καλά δε λέω? :lol:

Μελετινα μου γλυκια εχεις δικιο....

Μολις γυρισει θα του πω να το συζητησουμε μολις κοιμηθει το παιδι και θα του εξηγησω οτι δε με πειραξε το οτι θα παει για ελιες...

Απλα να το κανονισει εκτος γονιμων....Αν δε γινεται ομως να το κοιταξει αμεσα ΠΡΙΝ ΑΡΧΙΣΩ ΤΑ ΣΕΡΠΑΦΑΡ....

Τωρα αυτο που με απασχολει ειναι η καθυστερηση και τι θα γινει......

Αν αρχισω τα ντουφαστον, θελω 5 μερες να τα πιω και αλλες 4 ή 5 να αδιαθετησω και 7 μεχρι να τελειωσω με τα σερπαφαρ και δε ξερω μετα ποσες για να κανω ωορηξια....Μιλαμε θα εχει φυγει ο Νοεμβρης και τσαμπα ο καυγας μας!!!!!


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα κορίτσια

Μeletina, συμφωνώ με το σκεπτικό σου, δεν προσπαθείς πολύ καιρό για να αγχωθείς και να καταφύγεις σε υποβοηθούμενες μεθόδους. Παρόλα ταύτα, καλά κάνεις και το έχεις στο νου σου, διότι ο καιρός περνάει.. Και εγώ κοντεύω 37 και μερικές φορές νιώθω ότι χάνω το τρένο... Αλλά δεν υπάρχει άλλη εναλλακτική απ' το να προσπαθώ.

Εγώ είμαι καμιά δεκαριά χρόνια παντρεμένη και προσπαθούμε από το 2003, όχι συστηματικά όμως γιατί λόγω δουλειάς δεν ήμασταν συνέχεια μαζί. Συν ένα κάρο άλλα προβλήματα (αρρώστιες συγγενών κλπ κλπ). Αρχισαμε τις εντατικές προσπάθειες πριν 3-4 χρόνια περίπου. Οταν είδαμε ότι δεν, πήγαμε στον μ... τον γιατρό, με ξανακοίταξε (σημείωση με έχει εξετάσει όλη η Αθήνα και τα περίχωρα), σταθερή περίοδος, ωορρηξίες κανονικές (καμιά φορά και με παραπάνω από ένα ωάρια φυσιολογικά), ορμονες καλές, σπερμοδιάγραμμα σουπερ. Μου βρίσκει ένα πολύποδα και λέω να το πρόβλημα! Με βάζει για λαπαροσκόπηση και υστεροσκόπηση μαζί, μου αφαιρεί τον πολύποδα και τα άλλα με την λαπαροσκόπηση τα ξέρεις. Αποτέλεσμα μηδέν. Μου λέει να πάρω φάρμακα πρόκλησης ωορρηξίας και λέω όχι. Προσπαθούμε μόνοι μας για καιρό και τίποτα.

Αλλάζω γιατρό και αρχίζω με φάρμακα και προγραμματισμένες επαφές για 3 μήνες. Τα νεύρα κρόσσια, φούσκωσα έγινα μπαλόνι και αποτέλεσμα μηδέν. Δεν θέλει ο νέος γιατρός εξετάσεις ούτε σπερμοδιαγράμματα. Αρχίζω πάλι με φάρμακα με στόχο την σπερματέγχυση. Στην πρώτη σπερματέγχυση διαπιστώνεται χαμηλή κινητικότητα στον άντρα μου. Γίνομαι ταύρος. Ταυτόχρονα χάνουμε και την ωορρηξία (γμ την γκαντεμιά μου) και η σπερματέγχυση καταλήγει ανεπιτυχής. Δεύτερη σπερματέγχυση με τις καλύτερες των προϋποθέσεων. Σωστό ταιμινγκ κλπ κλπ. Τίποτα και αυτή τη φορά. Μεσολαβεί ένα τηλεφώνημα με τον γιατρό μου που μου τη σπάει εντελώς, το συζητώ με τον άντρα μου και αποφασίζουμε ότι enough is enough. Και άρχισα τις εξετάσεις για εξωσωματική.

Μέχρι στιγμής οι ορμονολογικές μου έχουν βγει καλές, η σαλπιγγογραφία για το σκοπό μου είναι ΟΚ, αναμένω και τις υπόλοιπες αιματολογικές. Στο κέντρο που διάλεξα, υπάρχει πολύ καλή φήμη, το πρόβλημα είναι ότι είναι απρόσωπο και ότι γενικά μεσολαβούν πολλοί και διαφορετικοί άνθρωποι. Αλλά αν γίνει η "δουλειά'' μου όλα αυτά είναι ανούσια...

Με πήρε λίγο από κάτω γιατί είχα προγραμματίσει τον εαυτό μου για την πρώτη μου προσπάθεια τον Δεκέμβριο, αλλά από ότι βλέπω θα χρειαστεί να κάνω υπομονή για έναν ακόμα μήνα...

Ποιο είναι το κέντρο εξωσωματικής που έχει αυτή τη φήμη εκμετάλλευσης? Κάποιοι ''γιατροί'' είναι για πολλές κλωτσιές, κάνουν εγκλήματα...

Σορρυ για την πολυλογία...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εχω καπνισει τα αντερα μου απο το πρωι!!!!

Εχω απελπιστει και ξερω οτι δεν πρεπει αλλά παει το ρημαδι το χερι απο μονο του...

Αυτο τον μηνα ειχα καταφερει να το μειωσω σε 10 την ημερα και τωρα απο τα νευρα μου καπνιζω και αυτα που δεν καπνισα ολο το μηνα..

Γκρρρρρρρρρρ...........


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου γλυκά!

Βιλλάκο μου, τι να πω κοριτσάκι μου.. Καταλαβαίνω απολύτως πως νιώθεις αλλά αυτό που είπες στον Μ.. δεν ήταν και το καλύτερο που θα μπορούσες να του πεις εκείνη τη στιγμή... Ήταν χτύπημα κάτω από τη μέση.. Δε λέω, εννοείται πως οι ελιές δεν είναι η προτεραιότητά σου αυτή τη στιγμή αλλά μήπως να αφήνατε τον Νοέμβρη να περάσει ούτως ή άλλως αφού όλα δείχνουν πως δεν είναι ένας φυσιολογικός σου κύκλος;

Οι άντρες είναι τρομερά ευαίσθητοι με το θέμα των αποδόσεών τους και του ανδρισμού τους.. Είχαμε πάει για φαγητό χθες το βράδυ σε ένα ζευγάρι πολύ καλών μας φίλων που και αυτοί έχουν πρόβλημα γονιμότητας και μάλιστα έχουν προχωρήσει μια φορά σε εξωσωματική η οποία δυστυχώς δεν ήταν πετυχημένη.. Πάνω στη κουβέντα, η κοπέλα λέει στον άνδρα μου "Μήπως δεν είναι δικό σου το παιδί;" (ο άνδρας μου έχει 1 παιδί από τον πρώτο του γάμο).. και εγώ γέλασα...όπως και όλοι μας.. Έπρεπε να δείτε το βλέμμα του άνδρα μου..

Κοριτσάκια μου πρέπει να το πάρουμε απόφαση πως και να θέλουν δεν μπορούν να εναρμονιστούν με αυτή τη διαδικασία.. Πάντα είναι πιο χύμα από εμάς, πάντα αντιμετωπίζουν τις καταστάσεις ελαφρά την καρδία και αν όχι όλες τις θυσίες, τις περισσότερες πρέπει να τις κάνουμε εμείς..

Mywish ρώτα οπωσδήποτε για τις Gonal, μου φαίνονται πολύ λίγες οι 5 μέρες ...

Μελετίνα μου εμείς τα είπαμε.. Να είσαι σίγουρη ότι το τελευταίο σπερμοδιάγραμμα θα σας δείξει ακριβώς την κατάσταση..

Βίλλυ μου.. σβήσε το τσιγάρο τώρα!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου γλυκά!

Βιλλάκο μου, τι να πω κοριτσάκι μου.. Καταλαβαίνω απολύτως πως νιώθεις αλλά αυτό που είπες στον Μ.. δεν ήταν και το καλύτερο που θα μπορούσες να του πεις εκείνη τη στιγμή... Ήταν χτύπημα κάτω από τη μέση.. Δε λέω, εννοείται πως οι ελιές δεν είναι η προτεραιότητά σου αυτή τη στιγμή αλλά μήπως να αφήνατε τον Νοέμβρη να περάσει ούτως ή άλλως αφού όλα δείχνουν πως δεν είναι ένας φυσιολογικός σου κύκλος;

Οι άντρες είναι τρομερά ευαίσθητοι με το θέμα των αποδόσεών τους και του ανδρισμού τους.. Είχαμε πάει για φαγητό χθες το βράδυ σε ένα ζευγάρι πολύ καλών μας φίλων που και αυτοί έχουν πρόβλημα γονιμότητας και μάλιστα έχουν προχωρήσει μια φορά σε εξωσωματική η οποία δυστυχώς δεν ήταν πετυχημένη.. Πάνω στη κουβέντα, η κοπέλα λέει στον άνδρα μου "Μήπως δεν είναι δικό σου το παιδί;" (ο άνδρας μου έχει 1 παιδί από τον πρώτο του γάμο).. και εγώ γέλασα...όπως και όλοι μας.. Έπρεπε να δείτε το βλέμμα του άνδρα μου..

Κοριτσάκια μου πρέπει να το πάρουμε απόφαση πως και να θέλουν δεν μπορούν να εναρμονιστούν με αυτή τη διαδικασία.. Πάντα είναι πιο χύμα από εμάς, πάντα αντιμετωπίζουν τις καταστάσεις ελαφρά την καρδία και αν όχι όλες τις θυσίες, τις περισσότερες πρέπει να τις κάνουμε εμείς..

Mywish ρώτα οπωσδήποτε για τις Gonal, μου φαίνονται πολύ λίγες οι 5 μέρες ...

Μελετίνα μου εμείς τα είπαμε.. Να είσαι σίγουρη ότι το τελευταίο σπερμοδιάγραμμα θα σας δείξει ακριβώς την κατάσταση..

Βίλλυ μου.. σβήσε το τσιγάρο τώρα!

Το σβηνω, το σβηνω.........!!!!!!!!!!!!!


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια

Βιλλυ μου πως εισαι?Ελπιζω να ερθει επιτελους η ακατανομαστη να ηρεμησεις

Εχω περασει και γω τοσο μεγαλη καθυστερηση και ημουν ετοιμη να φαω σιδερα απο τα νευρα μου

Ελπιζω να μιλησες στον αντρουλη σου

Το γεγονος και μονο οτι σου ζητησε συγνωμη ειναι εξαιρετικα σπανιο για αντρα και μονο για αυτο αξιζει να του μιλησεις !

Εγω 12 χρονια ζητημα αν εχω ακουσει 3 φορες αυτη τη λεξη ...

Ασε που ηδη πιστευω οτι μετα απο οτι εγινε δε θα κανονισει ελιες στις γονιμες σου ...

Link to comment
Share on other sites

Kαλή βδομάδα κοριτσάκια!

Σας διάβασα όλες (έχετε γίνει και πολλές) και συμπέρασμα βγάζω ένα: ηθικόν ΧΑΛΙΑ!!!

Είναι και οι γιορτές που πλησιάζουν και έχουμε πολλές αξιώσεις να είναι καλές με ευχάριστα νέα και μας αγχώνουν (για σένα το λέω ειδικά my wish-κάνε την θεραπεία σου όπως πρέπει και μην σε αγχώνουν τα Χριστούγεννα-τα ευχάριστα νέα θα τα χαρείς όπως και ναχει).

Βίλλυ έχεις όλα τα δίκια μαζί σου αλλά κι εκείνος πράγματι πληγώθηκε και αν όντως δεν νοιώθει ότι τρελαίνεται για δεύτερο σκέψου ότι για σένα τα κάνει όλα (την όποια προσπάθεια εννοώ).Σου ήρθε τελικά ή άρχισες τα duphaston?

Δομνίνα η φίλη σας δεν έπρεπε να τα πει αυτά μπροστά στον άντρα σου γιατί μπορεί να είχε πολύ αρνητική επίδραση στην φιλία σας και περνάει τα ίδια και χειρότερα και θαπρεπε να είναι πιο διακριτική.


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσακια μου εχω απορια

Αυτο το μηνα αν ολα πανε καλα παω για σπερματεγχυση

Κοιταω στο forum αλλα δε βλεπω πολλα θετικα αποτελεσματα

Εχει καμμια κοπελα καμμια εμπειρια?Μηπως τσαμπα το κανω?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή βδομάδα να έχουμε με ευχάριστα και θετικά αποτελέσματα!

Γιόλα μου ευτυχώς δεν υπάρχει θέμα παρεξήγησης με το συγκεκριμένο ζευγάρι.. Απλά ο άνδρας μου πειράχτηκε διότι το παιδί του όπως ξέρεις βρίσκεται στον Καναδά και του λείπει αφάνταστα.. Βέβαια ας πρόσεχε διότι ο ίδιος αποφάσισε να μην εμποδίσει τη γυναίκα του να πάρει το παιδί στον Καναδά όταν όλοι εμείς οι υπόλοιποι του λέγαμε το αντίθετο. Έχει 3 χρόνια σχεδόν να δει το παιδί και όπως καταλαβαίνεις είναι εύθικτος σε αυτό το θέμα..

Βιλλάκο μου μάλλον είναι ο μήνας της καθυστέρησης.. Όλα τα ζόρια που περνάμε επηρεάζουν τον οργανισμό μας περισσότερο απ' ότι νομίζουμε.. Ίσως κάπου ζορίστηκες υπερβολικά και δεν το κατάλαβες.. Ελπίζω μόνο να αδιαθέτησες και να άφησες το τσιγάρο στην άκρη..

Λιονταρίνα μου αν το σπέρμα σας δεν είναι καλής ποιότητας είναι λίγο απογοητευτικά τα αποτελέσματα της σπερματέγχυσης..Βέβαια προσωπικά πιστεύω ότι δεν χάνεις τίποτε να κάνεις μια ... και εύχομαι να βγει θετικότατο το αποτέλεσμα.. Μακάρι να μπορούσα να κάνω κι εγώ..


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Δομνινα μου το σπερμα ειναι αρκετα καλο (λογια των γιατρων σου λεω) και εγω δεν εχω καποιο προβλημα κατοπιν ολων των εξετασεων

Η μοναδικη που δεν εχω κανει ειναι σαλπιγγογραφια .Ξερω οτι ειναι σημαντικη αλλα ο γιατρος μου βαση ολων των υπολοιπων θεωρει οτι θα ναι και αυτη καλη και δε θελει να ''ταλαιπωρηθω'' παρα μονο 1 βημα πριν παμε για εξωσωματικη

Γενικα μαλλον αρχιζουμε να μπαινουμε στην κατηγορια ''ανεξηγητης υπογονιμοτητας'' μετα απο 1.5 χρονο προσπαθειων ...

Link to comment
Share on other sites

Λιονταρίνα μου,

το θεωρώ αδιανόητο να προχωρήσετε σε σπερματέγχυση χωρίς σαλπιγγογραφία. Είναι η πλέον απαραίτητη εξέταση για να πεις ότι προχωράς σε σπερματέγχυση.. Προσωπική μου γνώμη και άποψη είναι πως αν δεν την κάνεις η προσπάθειά σου έχει πάρα πολλές πιθανότητες αποτυχίας. Μακάρι να είναι διαβατές οι σάλπιγγες (που στη σπερματέγχυση τις χρειαζόμαστε οπωσδήποτε) αλλά αν παρ' ελπίδα το πρόβλημά σου είναι εκεί πρέπει να το διαπιστώσετε και να το λύσετε..

Δεν είναι τίποτε. 10 λεπτά υπόθεση και 165 Ευρώ.. Μπροστά στην ενδεχόμενη αποτυχία τι ψυχή έχουν;

Συγνώμη αν είμαι σκληρή ή κάθετη αλλά θέλω να σε προφυλάξω από τον πόνο ενδεχόμενης ατυχίας...


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Επίσης θα ήθελα να σου πω ότι στην διαδικασία της εξωσωματικής δεν χρειάζονται οι σάλπιγγες.. Εκεί θα μπορούσα να δεχθώ την επιμονή του γιατρού σου να μην την κάνεις αλλά και πάλι θα είχα τις αντιρρήσεις μου..


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...