Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Εγκυμοσύνη μετά τα 35


Recommended Posts

Δομνινα με επεισες θα του μιλησω σημερα που παω για τον πρωτο υπερηχο του κυκλου

Αν και ουτε ο αντρας μου δε θελει να την κανω (φοβαται μη ταλαιπωρηθω και πονεσω) εγω δεν εχω θεμα

Αισιοδοξη ειμαι δε νομιζω να εχω προβλημα στις σαλπιγγες

Αλλωστε οταν κανεις αυτην την εξεταση δε λενε οτι μετα ειναι πιο πολλες οι πιθανοτητες επιτυχιας?

Το θεμα ειναι οτι δεν εχω ιδεα ποια μερα του κυκλου γινεται

Ειμαι 3η μερα σημερα

Προλαβαινω??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσάκι μου προλαβαίνεις.. Γίνεται μέχρι την 11η μέρα του κύκλου συνήθως διότι οι περισσότερες γυναίκες δεν έχουν κάνει ωορρηξία μέχρι εκείνη τη μέρα. Και όντως είναι αλήθεια, μετά τη σαλπιγγογραφία πολλές γυναίκες έχουν μείνει έγκυες!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Δομνινακι μου για αλλη μια φορα σ'ευχαριστω για τις συμβουλες σου και την τοσο γρηγορη και πολυτιμη βοηθεια σου.Εισαι ενας θησαυρος που ΣΙΓΟΥΡΑ ο Θεος θα τον κανει μανουλα !!

Βιλλυ μου που εισαι κοριτσακι μου?????

Link to comment
Share on other sites

Δομνινακι μου για αλλη μια φορα σ'ευχαριστω για τις συμβουλες σου και την τοσο γρηγορη και πολυτιμη βοηθεια σου.Εισαι ενας θησαυρος που ΣΙΓΟΥΡΑ ο Θεος θα τον κανει μανουλα !!

Βιλλυ μου που εισαι κοριτσακι μου?????

Γεια σου Σοφια μου.....

Εδω ειμα!!!!

Δεν εχω αδιαθετησει, δεν εχω συμπτωματα οτι θα συμβει συντομα, δεν εκανα αλλο τεστ, δεν εκανα χοριακη και δεν ανεχω αλλο.......:|:|

Διαβαζω τον μικρο για διαγωνισμα Γλωσσας και το κεφαλι μου κοντευει να εκραγει...!!!

Ειμαι 100% σιγουρη πως δεν ειμαι εγκυος και 99,9% σιγουρη οτι ειναι κυστη....

Απο αυριο το πρωι θα αρχισω τα ντουφαστον γιατι θελω 5 μερες να τα πιω και αλλες 3 εως 7 περιπου για να αδιαθετησω και στο μεταξυ σκοτωνω ανθρωπο....!!!!!!!!!!

Εσυ, οντως θα ηταν καλυτερα να κανεις την σαλπιγγογραφια, συμφωνω με την Δομνινα μας.....

Μαλλον προλαβαινεις αυτο το μηνα, απλα δεν ειμαι σιγουρη μηπως χρειαστει να παρεις αντιβιωση μετα και δε μπορεσεις να κανεις την σπερματεγχυση αυτο τον μηνα...Ρωτα καλυτερα το γιατρο σου...

Μολις γυρισεις πες μας τι σου ειπε...

Φιλακια πολλα-πολλα:P:p


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λιονταρίνα μου μετά τη σαλπιγγογραφία θα πάρεις προληπτικά για 3 μέρες αντιβίωση.. Και δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα να προχωρήσεις σε σπερματέγχυση διότι η επήρεια της αντιβίωσης θα έχει περάσει μέχρι τότε!

Βιλλάκο μου κουράγιο.. καταλαβαίνω ακριβώς πως αισθάνεσαι διότι κι εγώ αυτή τη φορά ήμουν στην ίδια ακριβώς φάση με σένα..

Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι υπομονή...

Φιλάκια πολλά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λιονταρίνα μου μετά τη σαλπιγγογραφία θα πάρεις προληπτικά για 3 μέρες αντιβίωση.. Και δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα να προχωρήσεις σε σπερματέγχυση διότι η επήρεια της αντιβίωσης θα έχει περάσει μέχρι τότε!

Βιλλάκο μου κουράγιο.. καταλαβαίνω ακριβώς πως αισθάνεσαι διότι κι εγώ αυτή τη φορά ήμουν στην ίδια ακριβώς φάση με σένα..

Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι υπομονή...

Φιλάκια πολλά!

Το ξερω Δομνινα μου και αυτο κανω...

Ετσι κι αλλιως δεν εχω αλλη επιλογη....

Μαλλον ειναι ο μηνας

των καθυστερησεων οπως ειπες!!!!!!

Φιλακια πολλα ζουζουνα!!!


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια !!

Mywish όντως έχεις κάνει τις βασικές εξετάσεις για να διαπιστώσεις αν κάτι δεν πάει καλά και όλες είναι καλές, δε μπορώ να καταλάβω τι μπορεί να μη γίνεται καλά. Βέβαια στη σπερματέγχυση στην ουσία μία έγινε σωστή και με μία δεν υπάρχουν πάρα πολλές πιθανότητες.Ίσως να μπορούσες να κάνεις και δεύτερη . Εύχομαι στην εξωσωματικη που επέλεξες όλα να πάνε καλά και σίγουρα θα χεις πολλές πιθανότητες να μείνεις εγκυούλα. Για τον Ιανουάριο υπολογίζεις?

Λιοναταρίνα, φυσικά όπως ειπε και η Δομνίνα και γω δε διαννοούμε σπερματέγχυση χωρίς σαλπιγγογραφία. Καταρχάς είναι απαραίτητη προυπόθεση για τη σπερματέγχυση οι ανοιχτές σάλπιγγες διαφορετικά δεν θα χει κανένα νόημα να την κάνεις...και εκτός από αυτό είναι από τις πρώτες εξετάσεις που σου συστήνει ο γιατρός να κάνεις όταν δεν επιτυγχάνεις σύλληψη με φυσιολογικό τρόπο.

Επειδή προσωπικά την έχω κάνει δεν υπάρχει καμμία ταλαιπωρία, την κάνεις μετά την περίοδο γύρω στην 9η μέρα εγώ την έκανα βέβαια πριν την ωορρηξία και σου λένε να πάρεις και 2 buscopan 1-2 ώρες πριν την εξέταση ...και γω όταν την έκανα είχα άγχος γιατί άκουγα τα διάφορα αλλά πραγματικά στο λέω δεν ήταν τπτ και δεν πόνεσα καθόλου....ούτε πόνους περιόδου ένιωσα ούτε τπτ δεν καταλαβα καν ούτε το υγρό που πέρασε. Την έκανα στο Λητό και έμεινα ευχαριστημένη. Και όντως είναι αλήθεια ότι επειδη γινεται κάποια διάνοιξη στις σάλπιγγες αν δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα έχεις περισσότερες πιθανότητες να μείνεις έγκυος στο επόμενο 3 μηνο...και σίγουρα ακόμα καλύτερα θα ναι και για τη σπερματέγχυση. Εύχομαι να την κάνεις και όλα να ναι super.

Εγώ είχα συλλάβει 3 μηνες μετα τη σαλπιγγογραφία άσχετα αν ήταν βιοχημική ...τουλάχιστον το σπερματοζωάριο ήρθε σε επαφή με το ωάριο.

Και κατι άλλο...μέχρι και όταν πρόκειται να γίνει εξωσωματική πολλοί γιατροί πάλι θα συστήσουν να γίνει σαλπιγγογραφία γιατί αν κάποια γυναίκα έχει υδροσάλπιγγες πρέπει να γίνει αφαίρεση τους και μετά εξωσωματική διαφορετικά η παραμονή των υδροσαλπίγγων επηρεάζει αρνητικά τα αποτελέσματα της εξωσωματικής.

Γράψε μας νέα από την επιστροφή σου από το γιατρό.

Βίλυ όλα καλά με τον αντρούλη σου? Ελπίζω να λύθηκαν όλα.

Αυτή η περίοδος ακόμα ε?

Όσο για το τσιγάρο πονεμένη ιστορία το ρημάδι....εγώ το χα κόψει ένα 8μηνο και αυτό όταν είχα μείνει έγκυος (στο εξωμήτριο) και συνέχισα και μετα να το χω κομμένο ...κάποια στιγμή το ξανάρχισα μετά πάλι το ξανακοψα γιατί με έπιανε δύσπνοια.... αφού ξεμπούκωσα πάλι τα ίδια και τώρα πάλι θέλω να το ξανακόψω....απλά όταν έχω τα νευράκια μου η στεναχωρεθώ θέλω από τη νευρικότητα που έχω τσιγάρο....'ασε που κάνει κακό και στα ωαριάκια μας ...έχω διαβάσει πως οι γυναίκες που καπνίζουν έρχονται στην εμμηνόπαυση 2 χρόνια νωρίτερα από αυτές που δεν καπνίζουν :mad:

Δομνίνα μου ναι εμείς να είπαμε και ευελπιστώ ο άντρας μου να κάνει μέσα στη βδομάδα το σπερμοδιάγραμμα.

Θέλω και γω την Παρασκευη να κάνω μια εξέταση προγεστερόνης .

Σε αυτό τον κύκλο προσπαθώ να κάνω και το θερμοδιάγραμμα αλλά μάλλον τα χω κανει χάλια. Με θερμόμετρο στη μασχάλη που λένε δεν είναι αξιόπιστη η μέτρηση στη μασχάλη και την έκανα και απόγευμα. ...ενώ σήμερα που θερμομετρήθηκα πρωί είχα 36,4 και μου φαινεται πολυ χαμηλο για μετωορρηκτική φάση....το απόγευμα έχω 37...τα κανα μαντάρα. Το 37 που λένε ανεβαίνει μετά την ωορρηξία εννοούν το πρωί μάλλον ε? Καλά αν είναι έτσι δηλ το βράδυ πόσο θα έχουμε 37, 5 ? Δεν έχω ασχοληθεί ποτέ με τη θερμομέτρηση γιατί ήξερα πως κάνω ωορρηξία ..αν ξέρει κάποια μου λεει και μενα :|

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια τι γινεται?? Διαβαζω αυτες τις μερες τα νεα σας και καταλαβαινω την ενταση σας και τα νευρα σας αλλα πρεπει να κρατησετε την ψυχραιμια σας γιατι και εσεις χαλιεστε και οι συζηγοι χανουν την μπαλα αλλα το σημαντικοτερο δεν βγαζετε αποτελεσμα.Mywish διαβαζοντας οσα εγραψες εχω μονο να συμφωνησω με τα κοριτσια σχετικα με τις GONAL, οτι πρεπει να ρωτησεις το γιατρο γιατι και μενα λιγες μου φαινονται. Θα σε ρωτησω μονο κατι, νοιωθεις ωραια στο κεντρο που πηγαινεις και με το γιατρο που σε κουραρει? Εγω οπως διαβασα οτι εγραψες ενοιωσα οτι πιαστηκες απο το κατι διαφορετικο και χωρις να νοιωθεις καλα, κανεις οτι σου πουν για να παρεις το αποτελεσμα που θελεις. Δεν ξερω μωρε κοριτσακι, αλλα εγω εκτος οτι με το γιατρο μου ενοιωθα τελεια και στο κεντρο που πηγα ενοιωσα οτι ο στοχος τους ειναι να πετυχω το σκοπο μου και οχι να μου παρουν λεφτα. Εστω και ψεματα να το εκαναν σημασια εχει οτι ενοιωθα ωραια και εγω και ο συζηγος. Ασε που οταν βγηκε θετικο το αποτελεσμα οταν περασα για να τους παω γλυκα βγηκαν ολοι εξω μεχρι και η εμβρυολογος για να με συγχαρει, κατι που σε εμενα τουλαχιστον εδειξε οτι πραγματικα ειχαν ενδιαφερον.Κοριτσια θελω αισιοδοξια, το ξερω οτι ειναι δυσκολο στην πραξη αλλα ο στοχος ειναι τοσο δυσκολος και ταυτοχρονα τοσο ευκολος που αν χαθει το κουραγιο δεν μενει τιποτα.Εγω συμφωνα με το γιατρο δεν προκειτε να γεννησω μεχρι τις 25-11. Ο μικρος εχει παρει θεση και επιπλεον 300 γρ. Ειναι ηδη 2619γρ. Μοσχαρι θα γινει νομιζω. Οποτε οριστε μερα και ωρα για να βρεθουμε. Νομιζω οτι ενα ποτηρακι κρασακι θα μας ξελαμπικαρει ολες μας.Φιλια


A2enp3.png?jZYdKeP4
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια !!

Mywish όντως έχεις κάνει τις βασικές εξετάσεις για να διαπιστώσεις αν κάτι δεν πάει καλά και όλες είναι καλές, δε μπορώ να καταλάβω τι μπορεί να μη γίνεται καλά. Βέβαια στη σπερματέγχυση στην ουσία μία έγινε σωστή και με μία δεν υπάρχουν πάρα πολλές πιθανότητες.Ίσως να μπορούσες να κάνεις και δεύτερη . Εύχομαι στην εξωσωματικη που επέλεξες όλα να πάνε καλά και σίγουρα θα χεις πολλές πιθανότητες να μείνεις εγκυούλα. Για τον Ιανουάριο υπολογίζεις?

Λιοναταρίνα, φυσικά όπως ειπε και η Δομνίνα και γω δε διαννοούμε σπερματέγχυση χωρίς σαλπιγγογραφία. Καταρχάς είναι απαραίτητη προυπόθεση για τη σπερματέγχυση οι ανοιχτές σάλπιγγες διαφορετικά δεν θα χει κανένα νόημα να την κάνεις...και εκτός από αυτό είναι από τις πρώτες εξετάσεις που σου συστήνει ο γιατρός να κάνεις όταν δεν επιτυγχάνεις σύλληψη με φυσιολογικό τρόπο.

Επειδή προσωπικά την έχω κάνει δεν υπάρχει καμμία ταλαιπωρία, την κάνεις μετά την περίοδο γύρω στην 9η μέρα εγώ την έκανα βέβαια πριν την ωορρηξία και σου λένε να πάρεις και 2 buscopan 1-2 ώρες πριν την εξέταση ...και γω όταν την έκανα είχα άγχος γιατί άκουγα τα διάφορα αλλά πραγματικά στο λέω δεν ήταν τπτ και δεν πόνεσα καθόλου....ούτε πόνους περιόδου ένιωσα ούτε τπτ δεν καταλαβα καν ούτε το υγρό που πέρασε. Την έκανα στο Λητό και έμεινα ευχαριστημένη. Και όντως είναι αλήθεια ότι επειδη γινεται κάποια διάνοιξη στις σάλπιγγες αν δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα έχεις περισσότερες πιθανότητες να μείνεις έγκυος στο επόμενο 3 μηνο...και σίγουρα ακόμα καλύτερα θα ναι και για τη σπερματέγχυση. Εύχομαι να την κάνεις και όλα να ναι super.

Εγώ είχα συλλάβει 3 μηνες μετα τη σαλπιγγογραφία άσχετα αν ήταν βιοχημική ...τουλάχιστον το σπερματοζωάριο ήρθε σε επαφή με το ωάριο.

Και κατι άλλο...μέχρι και όταν πρόκειται να γίνει εξωσωματική πολλοί γιατροί πάλι θα συστήσουν να γίνει σαλπιγγογραφία γιατί αν κάποια γυναίκα έχει υδροσάλπιγγες πρέπει να γίνει αφαίρεση τους και μετά εξωσωματική διαφορετικά η παραμονή των υδροσαλπίγγων επηρεάζει αρνητικά τα αποτελέσματα της εξωσωματικής.

Γράψε μας νέα από την επιστροφή σου από το γιατρό.

Βίλυ όλα καλά με τον αντρούλη σου? Ελπίζω να λύθηκαν όλα.

Αυτή η περίοδος ακόμα ε?

Όσο για το τσιγάρο πονεμένη ιστορία το ρημάδι....εγώ το χα κόψει ένα 8μηνο και αυτό όταν είχα μείνει έγκυος (στο εξωμήτριο) και συνέχισα και μετα να το χω κομμένο ...κάποια στιγμή το ξανάρχισα μετά πάλι το ξανακοψα γιατί με έπιανε δύσπνοια.... αφού ξεμπούκωσα πάλι τα ίδια και τώρα πάλι θέλω να το ξανακόψω....απλά όταν έχω τα νευράκια μου η στεναχωρεθώ θέλω από τη νευρικότητα που έχω τσιγάρο....'ασε που κάνει κακό και στα ωαριάκια μας ...έχω διαβάσει πως οι γυναίκες που καπνίζουν έρχονται στην εμμηνόπαυση 2 χρόνια νωρίτερα από αυτές που δεν καπνίζουν :mad:

Δομνίνα μου ναι εμείς να είπαμε και ευελπιστώ ο άντρας μου να κάνει μέσα στη βδομάδα το σπερμοδιάγραμμα.

Θέλω και γω την Παρασκευη να κάνω μια εξέταση προγεστερόνης .

Σε αυτό τον κύκλο προσπαθώ να κάνω και το θερμοδιάγραμμα αλλά μάλλον τα χω κανει χάλια. Με θερμόμετρο στη μασχάλη που λένε δεν είναι αξιόπιστη η μέτρηση στη μασχάλη και την έκανα και απόγευμα. ...ενώ σήμερα που θερμομετρήθηκα πρωί είχα 36,4 και μου φαινεται πολυ χαμηλο για μετωορρηκτική φάση....το απόγευμα έχω 37...τα κανα μαντάρα. Το 37 που λένε ανεβαίνει μετά την ωορρηξία εννοούν το πρωί μάλλον ε? Καλά αν είναι έτσι δηλ το βράδυ πόσο θα έχουμε 37, 5 ? Δεν έχω ασχοληθεί ποτέ με τη θερμομέτρηση γιατί ήξερα πως κάνω ωορρηξία ..αν ξέρει κάποια μου λεει και μενα :|

Γεια σου Μελετινα μου....

Εδω η "σε λιγο θα παρω τα βουνα αν δε μου ερθει περιοδος" Βιλλυ!!!!!

Λοιπον, στο θερμοδιαγραμμα μετραει ΜΟΝΟ και το τονιζω ΜΟΝΟ η θερμοκρασια που θα παρουμε το πρωι, πριν σηκωθουμε απο το κρεβατι και χωρις να κανουμε καμια κινηση εκτος του να πιασουμε το θερμομετρο και την ιδια ωρα καθε πρωι, το πολυ μεσα σε ενα μισαωρο διαφορας...

Η θερμομετρηση ΔΕΝ γινεται απο την μασχαλη αλλα απο το στομα, τον κολπο ή τον ποπο....

Οτι θερμοκρασια και να εχεις το απογευμα δεν μετραει καθως κατα την διαρκεια της ημερας η θερμοκρασια μας μεταββαλεται συνεχως....

Τωρα, η τιμη της θερμοκρασιας της καθε μιας μας διαφερει και ετσι πρεπει να δεις την δικη σου θερμοκρασια και να κρινεις..

Δηλαδη....Αν πριν την ωορηξια εχεις ας πουμε 35.5 εως 36.1 τοτε οχι, το 36.4 δεν ειναι χαμηλα για μετα-ωορηκτικη θερμοκρασια...

Αν πριν την ωορηξια εχεις απο 36 εως 36.4 τοτε ειναι χαμηλα....

Οποτε μολις κρατησεις για εναν ολοκληρο κυκλο ενα σωστο θερμοδιαγραμμα τοτε θα μπορεσεις να βγαλεις ενα συμπερασμα για το τι γινεται με το σωμα σου και βαση αυτου να κρινεις τον επομενο κυκλο πως πανε τα πραγματα...Οσα περισσοτερα θερμοδιαγραμματα μαζευεις τοσες περισσοτερες πληροφοριες μαζευεις και αρχιζεις να εχεις ενα πλανο πανω στο οποιο πατας για να δεις αν εκανες ωορηξια, ποτε εκανες, αν πετυχες τις γονιμες μερες ποση ειναι η ωχρινικη σου φαση ( πρεπει να ειναι απο 12 εως 16 μερες), ποτε θα αδιαθετησεις, ( θα αρχισει να πεφτει η θερμοκρασια σου) και αλλα πολλα....

Ελπιζω να μη σε μπερδεψα χειροτερα μελετινα μου... Χι,χι

Φιλακια πολλα πολλα:-P:razz:


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια τι γινεται?? Διαβαζω αυτες τις μερες τα νεα σας και καταλαβαινω την ενταση σας και τα νευρα σας αλλα πρεπει να κρατησετε την ψυχραιμια σας γιατι και εσεις χαλιεστε και οι συζηγοι χανουν την μπαλα αλλα το σημαντικοτερο δεν βγαζετε αποτελεσμα.Mywish διαβαζοντας οσα εγραψες εχω μονο να συμφωνησω με τα κοριτσια σχετικα με τις GONAL, οτι πρεπει να ρωτησεις το γιατρο γιατι και μενα λιγες μου φαινονται. Θα σε ρωτησω μονο κατι, νοιωθεις ωραια στο κεντρο που πηγαινεις και με το γιατρο που σε κουραρει? Εγω οπως διαβασα οτι εγραψες ενοιωσα οτι πιαστηκες απο το κατι διαφορετικο και χωρις να νοιωθεις καλα, κανεις οτι σου πουν για να παρεις το αποτελεσμα που θελεις. Δεν ξερω μωρε κοριτσακι, αλλα εγω εκτος οτι με το γιατρο μου ενοιωθα τελεια και στο κεντρο που πηγα ενοιωσα οτι ο στοχος τους ειναι να πετυχω το σκοπο μου και οχι να μου παρουν λεφτα. Εστω και ψεματα να το εκαναν σημασια εχει οτι ενοιωθα ωραια και εγω και ο συζηγος. Ασε που οταν βγηκε θετικο το αποτελεσμα οταν περασα για να τους παω γλυκα βγηκαν ολοι εξω μεχρι και η εμβρυολογος για να με συγχαρει, κατι που σε εμενα τουλαχιστον εδειξε οτι πραγματικα ειχαν ενδιαφερον.Κοριτσια θελω αισιοδοξια, το ξερω οτι ειναι δυσκολο στην πραξη αλλα ο στοχος ειναι τοσο δυσκολος και ταυτοχρονα τοσο ευκολος που αν χαθει το κουραγιο δεν μενει τιποτα.Εγω συμφωνα με το γιατρο δεν προκειτε να γεννησω μεχρι τις 25-11. Ο μικρος εχει παρει θεση και επιπλεον 300 γρ. Ειναι ηδη 2619γρ. Μοσχαρι θα γινει νομιζω. Οποτε οριστε μερα και ωρα για να βρεθουμε. Νομιζω οτι ενα ποτηρακι κρασακι θα μας ξελαμπικαρει ολες :-P

Εγω αν δεν εχω αδιαθεετησει μεχρι τοτε θα χρειαστω ολοκληρο το βαρελι, με ενα λαστιχο στην κανουλα παρακαλω!!!!!!

Φιλακια Παρασκευουλα μου!!!


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσάκια κι εγώ μέσα είμαι.. Παρασκευή δώσε στίγμα μέρας, ώρας και τόπου και θα' μαστε εκεί...

Βιλλάκο μου είμαι σίγουρη ότι θα έχεις αδιαθετήσει μέχρι τότε για τα καλά... Εκτός αν μας ετοιμάζεις την έκπληξη!!!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Βίλυ σ ευχαριστώ για τις πληροφορίες ...δε με μπέρδεψες τα κατάλαβα ...μια χαρά τα εξήγησες....νομίζω είσαι και καθηγήτρια? κάπου σε προηγούμενα μην διάβασα πως κάνεις μαθήματα ή λάθος?

Το πρόβλημα μου είναι πως ποτέ δεν ξυπνάω την ίδια ώρα το πρωί χαχαχα.....άσε που είναι και μπελάς η διαδικασία...θα δω όμως κάτι θα κάνω.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια...δε σας είπα..... χτες το βράδυ είδα στον ύπνο μου όνειρο ότι πήγα και έκανα χοριακή και βγήκε 22 (ότι γεννάω το χω δει άπειρες φορές αλλά να δω και το νούμερο της χοριακής :idea:) και λέω στο γιατρό γιατί βγήκε χαμηλή η τιμή όμως? μόνο 22? και μου λέει είναι γιατί ήρθες πολύ νωρίτερα να κάνεις την εξέταση πολύ πριν την ημέρα της αναμενόμενης περιόδου σου-και μου λέει όταν θα φτάσεις στη μέρα που θα περίμενες κανονικά περίοδο θα ναι πολύ πιο αυξημένη-και του λέω γιατρέ να κάνω αύριο πάλι μια χοριακή να δούμε αν αυξάνεται κανονικά? και μου λέει όχι δε θα κανεις. Αλλά εγώ βέβαια πήγα και έκανα την επόμενη....αλλά ως εκεί έφτασε το όνειρο. Και αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι πως γίνεται να φάνηκε η χοριακή αφού πήγα πολλές μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο μου.

Τι σου είναι ο εγκέφαλος όμως που όλα τα καταγράφει.....το χαμηλό ήταν γιατι και άλλη φορά είχα χαμηλή χοριακή 12 και δε συνέχισε η εγκυμοσύνη και το ότι ήθελα να δω αν αυξάνεται ήταν γιατί με την εξωμήτριο που είχα υπήρχε η ανησυχία αν όλα θα πηγαίνουν καλα΄.

Αλλά το βασικότερο είναι πως βλέπω αυτά τα όνειρα γιατί αυτή η εγκυμοσύνη μου χει γίνει έμμονη ιδέα......μέχρι και στον ύπνο μου τέτοια θέματα βλέπω...πάει τα χω παίξει τελείως.

Εσείς έχτε δει τπτ σχετικό στον ύπνο σας? ή μόνο εγώ έχω αυτά τα ταλέντα χαχα χα !

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια

Λιονταρίνα, τρέχα να κάνεις τη σαλπιγγογραφία, θα διάβασες φαντάζομαι την περίπτωσή μου, ελπίζω να σου γίνει μάθημα! Αντιβίωση παίρνεις για 4 μέρες.. Οπως σου είπαν και οι άλλες κοπέλες, στην σπερματέγχυση είναι που πρέπει να έχεις καλές σάλπιγγες, στην εξωσωματική παρακάμπτονται (μόνο οι υδροσάλπιγγες παίζουν παιχνίδι, όπως σου είπε η Μελετίνα).

Βίλλυ, εμείς οι δύο είμαστε τα φουγάρα του φόρουμ, ας είμαστε καλά να καπνίζουμε!

Γιόλα, ναι ήρεμη είμαι, απλά ώρες-ώρες μου τα παίρνω λίγο, μετά μου περνάει!!! Τα γνωστά ψυχολογικά... Υπολογίζω ότι πριν τα Χριστούγεννα θα αρχίσω τις ενέσεις, μέσα Ιανουαρίου θα είμαι φαντάζομαι έτοιμη...

Παρασκευή, έχω σιχαθεί τους ανθρώπους, λυπάμαι που το λέω.... Θέλω ο γιατρός να είναι γιατρός, να μην είναι ούτε σαλιάρης (το έχω περάσει και αυτό), ούτε να μου χαϊδεύει τα αυτιά..... Δεν με ενδιαφέρει η ψυχολογική υποστήριξη, έχω μάθει να φροντίζω μόνη μου τον εαυτό μου, με τη βοήθεια του άντρα μου... Δεν λέω ότι είμαι πάντα βράχος, αλλά άμα δεν έχεις νύχια να ξυστείς, που λέει κι η παροιμία... Το πρόβλημα στο συγκεκριμένο κέντρο είναι ότι είναι λίγο απρόσωπα τα πράγματα... Αλλά αν επένδυαν στις προσωπικές σχέσεις, θα υπήρχε μία ουρά ετών... Τι να κάνουμε... Οσο για το μωρό, θα βγει καλοφτιαγμένο!!!! Τι καλύτερο!

Μελετίνα, δεν άντεχα και άλλη δοκιμασία σπερματέγχυσης, κουράστηκα... Ηθελα κάτι πιο παρεμβατικό, τώρα το αποτέλεσμα θα δείξει... Αυτό που δεν θα ξαναέκανα ποτέ, είναι οι προγραμματισμένες επαφές, είχα τρελαθεί....

Αυτά για απόψε, φιλιά!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...