Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

Εγκυμοσύνη μετά τα 35


Recommended Posts

Καλησπέρα είμαι καινούρια και αύριο έχουμε προγραμματίσει σπερματέγχυση και αγχωθεί πολύ. Μπορεί καμία να μου δώσει κάποιο αισιόδοξο μήνυμα να έχει πετύχει αυτό με την πρώτη φορά?

Καλησπερα...!!!

Σιγουρα υπαρχουν πολλα κοριτσια που εχουν πετυχει με την πρωτη...

Βεβαια παιζουν ρολο η ηλικια και το προβλημα του καθε ζευγαριου..

Εγω σου ευχομαι να πετυχεις με την πρωτη παντως..

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΛΟΙΠΟΝ ΓΙΑ ΑΥΡΙΟ...:P


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια.... Μου λείπετε και σας σκεφτομαι όλες.......:-)

Άντε ντε πότε θα σε δούμε. Μόνο κανονίστε πριν βαρύνω πολύ. Είμαι στον 5ο τώρα. Αρχές Σεπτεμβρίου θα βρεθούμε όπως παλιά; Kαι με τα μωράκια σας να τα δούμε κιόλας.


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα έρθω στην Αθήνα κάποια βδομάδα τον Σεπτέμβρη αλλά δεν ξέρω ακόμη ποια και μετά θα γυρίσω αρχές Οκτώβρη. Κι εμένα μου λείπετε πολύ.. Γιόλα μου έχετε δει φύλο;

Ντόλη ακόμη περιμένω να μιλήσουμε!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Γεια σας κοριτσια,

Βλεπω καιρο εχετε να γραψετε κατι στο φορουμ. Εγω κοριτσια ειμαι σχεδον 36 και ειμαι στην δευτερη εξωσωματικη. Ειχα κανει και προσπαθεια με σπερματεγχυση και με το δικο μου κυκλο αλλα δεν ειχε μεσα ωαριο το ωοθυλακιο. Οπως και να εχει τωρα εκανα μακρυ πρωτοκολλο με αντισυλληπτικα. Ειμαι σημερα στην 6 μερα διεγερσης με puregon 300 μοναδες και suprefact 0.25ml. Αυτο που με ανησυχει ειναι το οτι δεν νιωθω απολυτως τιποτα και φοβαμαι πολυ οτι ισως δεν ανταποκρινομαι παλι. Την προηγουμενη φορα εκανα μονο 2 ωαρια και 3 ωοθηλακια που το ενα ηταν κυστη. Σας παρακαλω κοριτσια πειτε μου εσεις αν ειχατε τα ιδια με μενα. Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τίτη μου έχουμε πολύ καιρό να γράψουμε διότι πλέον σχεδόν όλες οι κοπέλες (4 στις 5 που γράφαμε εδώ) έχουμε ήδη τα παιδάκια μας στην αγκαλιά μας και πλέον έχουμε δεθεί τόσο πολύ μεταξύ μας που μιλάμε τηλεφωνικώς ή βρισκόμαστε από κοντά! Περάσαμε πολλά και διάφορα, ακόμη και από το στάδιο που περιγράφεις.. αργά ή γρήγορα όμως με τον έναν ή τον άλλο τρόπο τα καταφέραμε.. Αυτό που έχω να σου πω είναι να μη χάνεις τις ελπίδες σου και να έχεις τα μάτια, τα αυτιά, την καρδιά σου και τους ορίζοντές σου ανοιχτούς σε όλες σου τις επιλογές.. Σου εύχομαι γρήγορα να γεμίσει η κοιλίτσα σου!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τίτη μου έχουμε πολύ καιρό να γράψουμε διότι πλέον σχεδόν όλες οι κοπέλες (4 στις 5 που γράφαμε εδώ) έχουμε ήδη τα παιδάκια μας στην αγκαλιά μας και πλέον έχουμε δεθεί τόσο πολύ μεταξύ μας που μιλάμε τηλεφωνικώς ή βρισκόμαστε από κοντά! Περάσαμε πολλά και διάφορα, ακόμη και από το στάδιο που περιγράφεις.. αργά ή γρήγορα όμως με τον έναν ή τον άλλο τρόπο τα καταφέραμε.. Αυτό που έχω να σου πω είναι να μη χάνεις τις ελπίδες σου και να έχεις τα μάτια, τα αυτιά, την καρδιά σου και τους ορίζοντές σου ανοιχτούς σε όλες σου τις επιλογές.. Σου εύχομαι γρήγορα να γεμίσει η κοιλίτσα σου!

Αχ τι ωραια, χαιρομαι αγαπη μου, να ειστε ολες καλα. Δεν πειραζει το τοτε. Ευχαριστω πολυ Δομνινα μου.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Γεια σας δεν ειμαι πολυ παλια εδω αλλα μου αρεσε πολυ αυτο το θεμα και λεω να το επαναφερω γιατι συγκινηθικα που οι περισσοτερες κοπελιτσες τα καταφεραν ετσι θα μπορεσουν και καποιες καινουργιες κοπελιτσες με τις ιδιες ανυσηχιες να γραψουν κι αυτες και οι παλιες να μας δωσουν συμβουλες.

Λοιπον εγω ειμαι 35 και εχω ηδη ενα παιδακι το οποιο το εκανα στα 30 χωρις κανενα προβλημα και σχεδον με την πρωτη και λεω σχεδον γιατι πριν απο αυτο ειχα μια παλινδρομη και αμεσως μετα ξαναεμεινα και προχωρησε βεβαια με πολλες δυσκολιες αλλα τα καταφερα.

Πριν 1 1/2 χρονο ξεκινησαμε για δευτερο και δεν ερχοταν στους 6 μηνες πηρα τεστ ωορρηξιας και διαπιστωσα οτι μετα την ωορρηξια ερχεται σε 10 μερες οι περοδος "μικρρη ωχρινικη φαση" κοινως ή αλλιως "ανεπαρκεια ωχρου σωματιου" πηρα αγωγη οπου τον τριτο μηνα εμεινα αλλα δυστυχως παλινδρομησε στην 7η εβδομαδα εκανα αποξεση αλλα απο τοτε παρ ολο που ξαναπηρα την ιδια αγωγη δεν καταφερα να ξαναμεινω (6 μηνες εχουν περασει) Ορμονικες εχω κανει και ειναι καλλες εκτος απο την FSH που στον ενα κυκλο βγηκε 5,3 και στον επομενο 7,9 αλλα μου ειπαν δυο γιατροι οτι ειναι φυσιολογικο ΑΜΗ δεν εκανα γιατι μου ειπαν δεν χρειαζεται LH και Ε2 φυσιολογικες επισης εκανα προλακτινη και καμπυλη ζαχαρου και ολα τελεια θυρεοηδη μια χαρα και ειμαι να σκασω γιατι να συμβαινει αυτο

Να εχω μεινει τοσο ευκολα και στα 3 χρονια μετα που ξεκινησαμε να προκειπτει αυτο? Δεν το χωραει ο νους μου δεν παραγει προγεστερονη το ωχρο σωματιο για να μπορεσω να κρατησω το εμβριο. Φοβαμαι μη μεγαλωσω κι αλλο και δεν καταφερω να κανω τελικα και αλλο παιδακι :cry:

Ξερω και ευχαριστω το θεο που μπορεσα κι εκανα ενα αλλα θελω και αλλο για να εχει ενα αδερφακι.

Συγγνωμη για το μεγαλο μηνυμα ευχαριστω πολυ εκ των προτερων


,0ut5c3ijl.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας δεν ειμαι πολυ παλια εδω αλλα μου αρεσε πολυ αυτο το θεμα και λεω να το επαναφερω γιατι συγκινηθικα που οι περισσοτερες κοπελιτσες τα καταφεραν ετσι θα μπορεσουν και καποιες καινουργιες κοπελιτσες με τις ιδιες ανυσηχιες να γραψουν κι αυτες και οι παλιες να μας δωσουν συμβουλες.

Λοιπον εγω ειμαι 35 και εχω ηδη ενα παιδακι το οποιο το εκανα στα 30 χωρις κανενα προβλημα και σχεδον με την πρωτη και λεω σχεδον γιατι πριν απο αυτο ειχα μια παλινδρομη και αμεσως μετα ξαναεμεινα και προχωρησε βεβαια με πολλες δυσκολιες αλλα τα καταφερα.

Πριν 1 1/2 χρονο ξεκινησαμε για δευτερο και δεν ερχοταν στους 6 μηνες πηρα τεστ ωορρηξιας και διαπιστωσα οτι μετα την ωορρηξια ερχεται σε 10 μερες οι περοδος "μικρρη ωχρινικη φαση" κοινως ή αλλιως "ανεπαρκεια ωχρου σωματιου" πηρα αγωγη οπου τον τριτο μηνα εμεινα αλλα δυστυχως παλινδρομησε στην 7η εβδομαδα εκανα αποξεση αλλα απο τοτε παρ ολο που ξαναπηρα την ιδια αγωγη δεν καταφερα να ξαναμεινω (6 μηνες εχουν περασει) Ορμονικες εχω κανει και ειναι καλλες εκτος απο την FSH που στον ενα κυκλο βγηκε 5,3 και στον επομενο 7,9 αλλα μου ειπαν δυο γιατροι οτι ειναι φυσιολογικο ΑΜΗ δεν εκανα γιατι μου ειπαν δεν χρειαζεται LH και Ε2 φυσιολογικες επισης εκανα προλακτινη και καμπυλη ζαχαρου και ολα τελεια θυρεοηδη μια χαρα και ειμαι να σκασω γιατι να συμβαινει αυτο

Να εχω μεινει τοσο ευκολα και στα 3 χρονια μετα που ξεκινησαμε να προκειπτει αυτο? Δεν το χωραει ο νους μου δεν παραγει προγεστερονη το ωχρο σωματιο για να μπορεσω να κρατησω το εμβριο. Φοβαμαι μη μεγαλωσω κι αλλο και δεν καταφερω να κανω τελικα και αλλο παιδακι :cry:

Ξερω και ευχαριστω το θεο που μπορεσα κι εκανα ενα αλλα θελω και αλλο για να εχει ενα αδερφακι.

Συγγνωμη για το μεγαλο μηνυμα ευχαριστω πολυ εκ των προτερων


,0ut5c3ijl.png

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...