Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Fay_ είπε:

      Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

      ειχα όλο το πρώτο 3μηνο ροζουλια , καφετιά κλπ ! έπαιρνα περισσότερη προγεστερονη σταματούσε, μετά πάλι τα ίδια! δεν μάθαμε ποτέ τι ήταν! μην ανησυχείς ολα καλα! πήγαινα κανονικά στη δουλειά μ απλώς ήμουν προσεκτική στο περπάτημα κλπ! δουλειά γραφείου κ γω! 

      • Μου αρέσει 1

Εγκυμοσύνη μετά τα 35


Recommended Posts

γεια σας κοριτσια!!θα ηθελα να ρωτησω κατι αν καποια γνωριζει.ειμαι στην 10η μερα εμβρυομεταφορασ σημερα.ειναι να κανω β-χοριακη σε 3μερες.δεν κρατηθηκα και πηρα ενα τεστ απο το φαρμακειο.βγηκε αρνητικο.εχω στεναχωρηθει παρα πολυ..ποσο αξιοπιστο ειναι αυτο??υπαρχει περιπτωση να μην εδειξε το τεστ ακομα??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

γεια σας κοριτσια!!θα ηθελα να ρωτησω κατι αν καποια γνωριζει.ειμαι στην 10η μερα εμβρυομεταφορασ σημερα.ειναι να κανω β-χοριακη σε 3μερες.δεν κρατηθηκα και πηρα ενα τεστ απο το φαρμακειο.βγηκε αρνητικο.εχω στεναχωρηθει παρα πολυ..ποσο αξιοπιστο ειναι αυτο??υπαρχει περιπτωση να μην εδειξε το τεστ ακομα??

Αν και δεν εχω εμπιρεια απο εξωσωματικη για να ξερω ποτε μπορει να διχνει ακριβως αλλα εχω κακη εμπιρεια απο τεστακια φαρμακιου με ψευδεις αποτελεσμα....η γνωμη μου ειναι να περιμενεις 2 μερουλες ακομα και να κανεις την χοριακη σου....Σου ευχομαι καλα αποτελεσματα με ενα τριψηφειο νουμερο.


z4cb4220a63fd7.gif

187564hv7srq238i.gif

Link to comment
Share on other sites

ειναι σαν να το εκανα περιπου 2 μερεσ πριν την αναμενομενη περιοδο.απλα ειχα την εντυπωση οτι τα κλιαρ μπλου ειναι αρκετα ευσθητα και δειχνουν απο νωρις.ευχαριστω πολυ παντωσ,εισαι πολυ γλυκια..μακαρι να εχεισ δικιο.σου ευχομαι και εγω ολοψυχα οτι επιθυμεισ.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια..............τι κάνετε?

Εγώ έλλειπα από την Παρασκευή και τώρα είδα τα νέα σας.

Βιλλάκι μου περαστικά στο μπαμπά σου και εύχομαι και ο γιος σου να ναι καλά και όλα καλά να πάνε στο ραντεβού με τον πνευμονολόγο.

Καλα ό μπαμπάς πολύ άτυχος όταν έρχεται Ελλάδα τι να πω....

Χάρηκα πολύ όμως που αδιαθέτησες και τώρα όλα πια μπαίνουν στην τελική ευθεία:D:D Εύχομαι να χεις και καλά αποτελέσματα από τις εξετάσεις που κάνατε.

Για τη Δόμνινα θα πω οτι χάρηκα πάαααρα πολύ που πήγε το ταξίδι στον Καναδά.....μιλάμε όταν μπήκα μέσα στο Φορουμ αυτό που ήθελα να δω ήταν αν τελικά τα κατάφερε να πάει. Εύχομαι η μανούλα να καλυτερέψει και σε περιμένουμε να μας πεις εντυπώσεις.

Άντζυ μου εγώ σε θυμάμαι και παλιότερα......εύχομαι τώρα να σε βλέπουμε συχνότερα και να μας λές τα νέα σου.....και όλα θα γίνουν.

Ταλαιπωρήθηκες αλλά εύχομαι από δω και πέρα να μη βρεις κανένα πλέον εμπόδιο και να έρθει γρήγορα η εγκυμοσύνη που τόσο επιθυμείς:D

Abra εγώ θα έλεγα να μη ξανακάνεις ποτέ σου τεστάκια εγκυμοσύνης...απαπαπαπα.....γιατί μόνο να σε μπερδεύουν ξέρουν σε πρώιμες φάσεις.

Πάντα χοριακή αίματος!!!! Άν είχες κάνει χοριακή αίματος 10η μερα εμβρυομεταφορας θα ήταν αλλιώς. Ξέρω πόσο ανυπόμονες είμαστε σε κάτι τετοιες φάσεις.....παθούσα.....και γω πριν από λίγο καιρό έκανα την 1η εξωσωματική και πήγα νωρίτερα για χοριακή. Απλά στα ούρα ανιχνεύεται η χοριακή όταν είναι από κάποιες συγκεκριμένες μονάδες και πάνω.....αν εσύ είχες λίγες μονάδες μπορεί και να μην κατάφερε να τις ανιχνεύσει.Στην αίματος ανιχνευεται πιο γρηγορα.

Μακάρι κοπέλα μου να είσαι έγκυος , σου το εύχομαι μέσα από την καρδιά μου , πάντως αν δε θέλεις να παιδεύεσαι κάνε μια χοριακή αίματος να ξεκαθαρίσει το τοπίο. Έτσι και αλλιώς ότι και να δείξουν τα τεστάκια πάλι στη χοριακή αίματος καταλήγουμε;)

Γιόλα μου εσύ σε τι φάση βρίσκεσαι? Ετοιμάζεσαι για διακοπούλες μήπως?;)

Ντόλη ? εσύ?

Οι άλλες κορασίδες τι κάνουν?

Αααα τα δικά μου ....μέχρι την άλλη βδομάδα θα κλεισω ραντεβου με το ντόκτορ να μιλήσουμε....γιατι μετα κλεινει το κεντρο για διακοπες.

Θα σας πω τα νέα μου..

Τα φιλιά μου σε όλες τις εγκυούλες ...και στις μέλλουσες εγκυούλες :-D

Link to comment
Share on other sites

Αργώ πολύ ακόμη για διακοπές, 2 βδομάδες ακριβώς αλλά μετά θα λείψω για 20 μέρες ουφ, ευτυχώς. Βέβαια τώρα τρώμε τον καύσωνα εδώ.

Άντζυ καλώς ήρθες! Μακάρι να είσαι η επόμενη εγκυούλα. Εδώ είχαμε 2 εγκυμοσύνες (Maybe2, my wish) με εξωσωματική και 2 αποτυχημένες προσπάθειες (Meletina όπως ήδη σου ανέφερε και Δομνίνα).

Βιλλάκι καλά ανάρρωση. Σήμερα θα δεις το παιδάκι σου; Mε τα αποτελέσματα τί έγινε?


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΜΕLΕΤΙΝΑ ευχαριστω παρα πολυ για το κουραγιο που μου δινεισ!αυριο θα κανω χοριαΚΗ..Απλα φοβηθηκα γιατι ελεγε οτι ανιχνευει απο 10-20 μοναδες..απο πολυ χαμηλα δηλαδη!!

Καλη επιτυχια και απο μενα αυριο στην χοριακη σου....

Ειναι η 1η σου προσπαθεια?

Ποσα εμβρυακια μεταφερατε?

:P:p


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αργώ πολύ ακόμη για διακοπές, 2 βδομάδες ακριβώς αλλά μετά θα λείψω για 20 μέρες ουφ, ευτυχώς. Βέβαια τώρα τρώμε τον καύσωνα εδώ.

Άντζυ καλώς ήρθες! Μακάρι να είσαι η επόμενη εγκυούλα. Εδώ είχαμε 2 εγκυμοσύνες (Maybe2, my wish) με εξωσωματική και 2 αποτυχημένες προσπάθειες (Meletina όπως ήδη σου ανέφερε και Δομνίνα).

Βιλλάκι καλά ανάρρωση. Σήμερα θα δεις το παιδάκι σου; Mε τα αποτελέσματα τί έγινε?

Γιολαντακι μου ηρθε το παιδι...Μια χαρα φαινεται...Σημερα 5 η ωρα εχουμε ραντευου με την πνευμονολογο...Να δω τι θα μας πει και αυτη...Η μαμα μου, μου εστειλε και την ακτινογραφια με τις εξετασεις αιματος που του εκαναν στο νοσοκομειο του Αιγιου και θα τα παρω μαζι μου...

Θα σας γραψω μολις γυρισω..

Φιλακια:tongue:


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γιολαντακι μου ηρθε το παιδι...Μια χαρα φαινεται...Σημερα 5 η ωρα εχουμε ραντευου με την πνευμονολογο...Να δω τι θα μας πει και αυτη...Η μαμα μου, μου εστειλε και την ακτινογραφια με τις εξετασεις αιματος που του εκαναν στο νοσοκομειο του Αιγιου και θα τα παρω μαζι μου...

Θα σας γραψω μολις γυρισω..

Φιλακια:tongue:

Bιλάκι μου εύχομαι όλα να πάνε καλά....και περιμένουμε να πας γράψεις τα νέα όταν γυρίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Bιλάκι μου εύχομαι όλα να πάνε καλά....και περιμένουμε να πας γράψεις τα νέα όταν γυρίσεις.

Μολις γυρισα...

Αλλεργικο ασθμα ειπε η πνευμονολογος...

Ειναι ελεφριας μορφης και θα πρεπει να εχει μαζι του παντα ενα εισπνεομενο που μας εγραψε....

Τον Σεπτεμβρη θα κανουμε επαναληπτικο σπιρογραφημα, αλλα δεν το θεωρει κατι σημαντικο σε αυτη την φαση....

οποτε ολα καλα...

Πηγα και πηρα και τα δικα μου με του συζυγου τα αποτελεσματα...

Ολα καλα...

Μονο το στιγμα του συζυγου, το οποιο το γνωριζαμε....

Ανακουφιστηκα οσο να΄ναι.....

Αυτα προς το παρον και σας ευχαριστω ολες για το ενδιαφερον σας!!!

:-P:-P


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μολις γυρισα...

Αλλεργικο ασθμα ειπε η πνευμονολογος...

Ειναι ελεφριας μορφης και θα πρεπει να εχει μαζι του παντα ενα εισπνεομενο που μας εγραψε....

Τον Σεπτεμβρη θα κανουμε επαναληπτικο σπιρογραφημα, αλλα δεν το θεωρει κατι σημαντικο σε αυτη την φαση....

οποτε ολα καλα...

Πηγα και πηρα και τα δικα μου με του συζυγου τα αποτελεσματα...

Ολα καλα...

Μονο το στιγμα του συζυγου, το οποιο το γνωριζαμε....

Ανακουφιστηκα οσο να΄ναι.....

Αυτα προς το παρον και σας ευχαριστω ολες για το ενδιαφερον σας!!!

:-P:-P

Γεια σου Βιλλάκι μου ...μπήκα να διαβάσω τα νέα σας.....ναι καλό είναι να έχει μαζί του ένα εισπνεόμενο σε περιπτωση που συμβεί ξανά κάτι τέτοιο.

Μια χαρά λοιπόν τα αποτελέσματά σας.....προχωράτε ακάθεκτοι πλέον :D

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!!!!!

Καλα εχω χασει τοσα πραγματα ε??? εχουμε εγκυουλες στο καφε μας αχ τι ωραια με το καλο τα κοριτσακια μας να κρατησουνε γερα μωρακια στην αγκαλιτσα τους....δλδ εχουμε κι'εδω μωρουδοσκονη μακαρι να κολησουμε ολες....

Yola μου σ'ευχαριστω για την ευχη σου μακαρι να μεινουμε ολες εγκυουλες και η σειρα δεν εχει σημασια ειτε ειμαι εγω ειτε εσυ ειτε αλλο κοριτσακι σημασια εχει να εχουμε μονο θετικα αποτελεσματα.

Βιλλυ περαστικα στο αγορακι σου ευτηχως δεν ητανε κατι σοβαρο αλλα θελει προσοχη....προχωρας δυναμικα κοριτσακι μου μπραβο.

Μελετινα μου δεν ηξερα οτι ειχες αποτυχημενη προσπαθεια κοριτσακι μου τι να πω....φαινεσε ομως πολυ δυνατο κοριτσι ειμαι σιγουρη οτι ολες θα γινουμε μανουλες και δευτερομανουλες απλα θα πρεπει να περασουμε απο δυσκολα μονοπατια και στο λεω εγω αυτο που ειμαι μονιμος μεσα στην απαισιοδοξεια αλλα καπου πολυ μεσα μου το πιστευω ο επιμενων νικα :) :)


z4cb4220a63fd7.gif

187564hv7srq238i.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!!!!!

Πω, πω....Ακομα δε μπηκε ο Αυγουστος και αρχισαμε να αραιωνουμε:(:(

Ελπιζω ολες να ειστε καπου που να περνατε υ π ε ρ ο χ α!!!!!!

Εγω τελειωσα με τα δοντακια μου...Μια τελευταια επισκεψη αυριο για καθαρισμο και πληρωμη......

Την Τεταρτη θα φυγουμε για το χωριο και θα επιστρεψουμε κατα της 6-7 Αυγουστου.....

Προσπαθω να μην σκεφτομαι την εξωσωματικη και να περασω οσο καλυτερα γινεται....

Με αγχωνει λιγο το θεμα των ενεσεων....Κανονικα θα πρεπει σημερα να κανω την τελευταια....

Στο χωριο εχει αρκετη υγρασια και παντα εχω προβληματακια....Τωρα που δε θα κανω και ενεσεις ποιος ξερει πως θα παει....

Σκεφτομουν να παρω μαζι μου και αν δω τα δυσκολα να κανω μια....

Μηπως να κανω μεχρι να αδιαθετησω και να τις σταματησω οταν αδιαθετησω????

Γμτ....Δε με φτανουν ολες οι αλλες ανησυχιες εχω και αυτο να σκεφτω:-(:sad:

Τωρα ειμαι σπιτι και οι αντρες μου κοιμουνται....Εχει παει και ο μικρος στο κρεβατι μας και κοιμαται με τον μπαμπα του...Στη μεση φυσικα και η μικρη μας.....Το σκυλακι μας....

Κοιταζω την εικονα αυτη και νοιωθω ευτυχισμενη.....Θα επρεπε να μου φτανει αυτο....Ομως μεσα μου, βαθια μεσα μου, αν δε τα καταφερω να χαρισω ενα αδερφακι στον γιο μου, θα μεινει ενα μικρο αγκαθακι....Δε θα παψω να ειμαι ευτυχισμενη και να δοξαζω το Θεο για την οικογενεια που εχω....Ομως το αγκαθακι θα μεινει για παντα....

Πρεπει να σηκωθω σιγα σιγα και να αρχισω να μαζευω, να βαλω πλυντηριο και να ποτισω τον κηπο.....Να καθαρισω το σπιτι γιατι οταν γυρισω δε θα μπορω να εχω και αυτο στο μυαλο μου....

Πρεπει να παω να βαψω και μαλλι και να ψωνισω πραγματα για τις διακοπες...Πρεπει να κρατησω την ρουτινα μου οσο γινεται....

Η μαμα μου μου ειπε πως θα με βοηθησει με τα εξοδα της 1ης προσπαθειας....Εμεις πηραμε το δανειο προχθες....Μονο αυτη ξερει για την εξωσωματικη....Χθες που ειχε ερθει η αδερφη μου με τον γαμπρο μου ημουν ετοιμη να της το πω, αλλα το μετανοιωσα....Δεν υπαρχει περιπτωση να με καταλαβει.....Ποτε δε με καταλαβε.....

Αααααααααααχχχχχ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μακαρι να υπηρχε τροπος να κοιμηθω, και να ξυπνησω τον Σεπτεμβρη....Και να ειχε γινει οτι ειναι να γινει.....

Μακαρι να πετυχω τον στοχο μου....Μακαρι ολες να πετυχουμε.....

Μακαρι να "μετακομισουμε" ολες στο θεμα "εγκυμοσυνη στο 1ο τριμηνο"....

Μακαρι να μιλαμε για εμετους, ζαλαδες και ραγαδες.....

Μεσα απο την ψυχη μου ευχομαι οταν κλεισει αυτο το καφε, να εχουμε ολες στην κοιλια μας ή στην αγκαλια μας αυτο για το οποιο ολες προσπαθησαμε, πονεσαμε, κλαψαμε....

Σας αγαπω ολες......


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Βιλλάκι μου, το τελευταίο σου μήνυμα με συγκίνησε πάρα πολύ...Ένιωσα πως έκανες κατάθεση ψυχής. Εύχομαι να μην ταλαιπωρηθείς άλλο...Να σκέφτεσαι θετικά και όλα θα πάνε καλά..Δεν χρειάζεται να μοιράζεσαι τίποτα με ανθρώπους που δεν μπορούν να σε νιώσουν...Άλλωστε εμείς για τι είμαστε εδώ; Όσο για το Βασιλάκη σου χαίρομαι που δεν είναι κάτι σοβαρό...τα παιδιά δυστυχώς ευαισθητοποιούνται όλο και περισσότερο με το περιβάλλον που τους κληροδοτούμε...

Άντζυ μου καλωσήρθες από την όμορφη Κρήτη..(αχ πόσο σε ζηλεύω..μακάρι να μπορούσα να ήμουν εκεί!!!!!)..όπως είπες κι εσύ, χρειάζεται υπομονή κι επιμονή και όλα θα πάρουν το δρόμο τους.

Μελετινάκι κοίτα να ξεκουραστείς και να ανασυγκροτήσεις τις δυνάμεις σου...το ίδιο θα έλεγα και σε σένα Γιολάντα μου...ξεκουράσου, απόλαυσε τη Βικούλα σου και όταν έρθει ο Σεπτέμβρης βλέπουμε...

Εμείς θα φύγουμε το τελευταίο δεκαήμερο του Αυγούστου. Είναι και το μνημόσυνο του μπαμπά μου στις 19:cry::cry::cry: και δεν θα ήθελα να λείπω...Θα πάμε στην Άνδρο...Διακοπές μετά από 4 χρόνια...νιώθω ότι θα κάνω το γύρο του κόσμου:lol::lol::lol:...Ο μόνος λόγος που θα ήθελα να μείνω εδώ είναι μια πιθανή εγκυμοσύνη..αλλά που τέτοια τύχη..Τέλος πάντων.. από Σεπτέμβρη είπαμε..

Εύχομαι να πάνε καλά τα πράγματα και για τη Δομνίνα μας..

Σας φιλώ όλες και πάω να φτιάξω γιουβετσάκι..:tongue:


1484168ifaey5elah.gif

lQeqp2.png?FAE7bvRd

Link to comment
Share on other sites

Kι εμένα με συγκίνησε το Βιλλάκυ γιατί εφράζει αυτά ακριβώς που σκέφτομαι κι εγώ όταν βλέπω το παιδάκι μου με τον μπαμπά του. Είμαι η πιο ευτυχισμένη γυναίκα του κόσμου μέχρι ... να σκεφτώ ότι δεν της χάρισα ακόμα αδελφάκι και όλοι νομίζουν πως είμαι εγωίστρια και σκέφτομαι την βολή μου κλπ (μιλάω για τους γνωστούς που δεν ξέρουν ότι προσπαθούμε και δεν...). Βέβαια η Βίλλυ έχει και την παλιοαρρώστια να σκέφτεται γιατί πρέπει να είναι εκεί για τους άντρες της υγιής και δυνατή. Για μένα είσαι ήρωας και θέλω να μείνεις εσύ πιο πολύ ΄κι από μένα γρήγορα έγκυος.

Ντολλάκι χαίρομαι που το πρόγραμμά σας περιλαμβάνει διακοπές. Αυτό είναι καταπληκτικό και θα κάνει καλό σε όλους σας. Να κλείσετε μόνο δίχωρο για να βρεθείς με τον αντρούλη σου μήπως σκαρώσετε τίποτα...;)


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...