Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Εγκυμοσύνη μετά τα 35


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Kοριτσια αδιαθετησα το μεσημερι την ωρα που ημουν στα JUMBO και ψωνιζα!!!!!!!!!!!

Γιούπιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!:D:D:D:D:D:D:D

Μπράβο Βιλλάκι μου, πολύ χάρηκα:D:D

Καλή αρχή να χεις, όλα να πάνε καλά ...και να ρθει και το μπεμπέ!!!!!!!;)

Link to comment
Share on other sites

Ντολακι και Μελετινα μου σας ευχαριστω πολυ....

Και ολα τα κοριτσια βεβαια που σας επρηξα τοσες μερες:P:p

Σημερα εκανα την πρωτη ενεση....

Προσπαθω να ειμαι ψυχραιμη και αισιοδοξη....

Μακαρι να με βοηθησει ο Θεος να τα καταφερω!!!!


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλή αρχή Βιλλάκι μου και καλές διακοπές στο Δομνινάκι.

Εγώ χάθηκα γιατί αδιαθέτησα άλλη μια φορά και με πήρε από κάτω αρκετά.

Την Τρίτη πάω σε καινούργιο γιατρό και είμαι αποφασισμένη φέτος να μείνω έγκυος με όποιον τρόπο. Φαντάζομαι θα αρχίσω με εξετάσεις γιατί ταχω παρατήσει ένα χρόνο τώρα, δεν είναι άγχος άρα κάτι άλλο θα είναι και ΑΠΑΙΤΩ κάποιος ευλογημένος να το βρει.


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλή αρχή Βιλλάκι μου και καλές διακοπές στο Δομνινάκι.

Εγώ χάθηκα γιατί αδιαθέτησα άλλη μια φορά και με πήρε από κάτω αρκετά.

Την Τρίτη πάω σε καινούργιο γιατρό και είμαι αποφασισμένη φέτος να μείνω έγκυος με όποιον τρόπο. Φαντάζομαι θα αρχίσω με εξετάσεις γιατί ταχω παρατήσει ένα χρόνο τώρα, δεν είναι άγχος άρα κάτι άλλο θα είναι και ΑΠΑΙΤΩ κάποιος ευλογημένος να το βρει.

Καλη αρχη λοιπον Γιολαντακι!!!

Να μας γραψεις μολις γυρισεις απο τον γιατρο:-P


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κορίτσια πήγα, όλα καλά με την μήτρα και τις ωοθήκες μου και με στήθος, έκανα και παπ είδε και τις εξετάσεις μας και αυτό που μου πρότεινε ειναι να πάμε επιθετικά πλέον με σπερματέγχυση αλλά όχι με κλομιφαίνη με menopur και μετά από 2-3 προσπάθειες εξωσωματική αφού θα έχει δει πώς αντιδράει ο οργανισμός στα φάρμακα και αν κάνω ωάρια.

Meletina θα σου στείλω με Pm το κινητό μου να με πάρεις να σου πω τί μου είπε για φάρμακα από το ΙΚΑ.

Μένει λοιπόν από τον επόμενο ή μεθεπόμενο κύκλο να πάρω τα χάπια και τις ενέσεις...αρκεί να το αποφασίσω με τον σύζυγο (εκείνος θέλει πολύ).


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κορίτσια πήγα, όλα καλά με την μήτρα και τις ωοθήκες μου και με στήθος, έκανα και παπ είδε και τις εξετάσεις μας και αυτό που μου πρότεινε ειναι να πάμε επιθετικά πλέον με σπερματέγχυση αλλά όχι με κλομιφαίνη με menopur και μετά από 2-3 προσπάθειες εξωσωματική αφού θα έχει δει πώς αντιδράει ο οργανισμός στα φάρμακα και αν κάνω ωάρια.

Meletina θα σου στείλω με Pm το κινητό μου να με πάρεις να σου πω τί μου είπε για φάρμακα από το ΙΚΑ.

Μένει λοιπόν από τον επόμενο ή μεθεπόμενο κύκλο να πάρω τα χάπια και τις ενέσεις...αρκεί να το αποφασίσω με τον σύζυγο (εκείνος θέλει πολύ).

Καλημερα Γιολαντακι μου...

Πολυ καλα τα νεα σου αφου δε σου βρηκε καποιο προβλημα:P

Εγω πιστευω πως αν ειναι να κανεις 3 σπερματεγχυσεις και να τις κανεις και με ενεσεις ισως να ηταν καλυτερα να κανατε κατευθειαν εξωσωματικη μετα απο μια σπερματεγχυση....Δηλαδη αν δεν πετυχει η 1η σπερμ. ποιος ο λογος να φορτωνεσαι τις ορμονες για κατι που στατιστικα εχει πολυ μικροτερες πιθανοτητες?

Απο την αλλη βεβαια ειναι και το οικονομικο, το οποιο ειναι μεγαλο προβλημα και το καταλαβαινω οσο δε φανταζεσαι...Ειναι τεραστια η διαφορα της σπερμ. με την εξωσωμ....

Οτι και αν αποφασισεις παντως, εμεις ειμαστε εδω:P:p:p


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια αυριο 10 η ωρα εχω ραντευου για υπερηχο...4η μερα διεγερσης και 6η του κυκλου....

Προσπαθω να ειμαι αισιοδοξη κοριτσια, αλλα δε τα καταφερνω συνεχεια...Φοβαμαι την χαμηλη ανταποκριση:-(:sad:

Ξερω οτι θα με "μαλωσετε" και θα εχετε δικιο, αλλα ρε γμτ εχω το κακο προηγουμενο με τις Γκοναλ και δε μπορω να μην σκεφτομαι πως οι ωοθηκες μου δε θα ανταποκριθουν:-(:sad:


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Bυλλάκι σε ευχαριστώ για τις συμβουλές κι εγώ κάπως έτσι σκέφτομαι... μία σπερματέγχυση για να δει όπως μου είπε και αυτός τί γίνεται και πόσα ωάρια κάνω και μετά βουρ για εξωσωματική.

Καλή επιτυχία αύριο, γιατί καλέ να μην έχεις ανταπόκριση, όλα εσύ θα τα παθαίνεις κάτσε να δούμε ντε. Αύριο θα είσαι χαρούμενη και γεμάτη αισιοδοξία θα δεις. Φιλιά.


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα κοριτσια....

Λοιπον, μολις γυρισα απο το κεντρο...Ο υπερηχος εδειξε 2 ωοθηλακια των 10 στην δεξια ωοθηκη και καποια πιο μικρουλια στην αριστερη...Μου ειπαν οτι ειναι νωρις ακομα γιατι κανονικα υπερηχο κανουν την 6η μερα της διεγερσης και οχι την 4η που ειμαι εγω, οποτε αναλογικα ειμαι καλα...Το ενδομητριο ηταν πολυ καλο μου ειπαν και μου πηραν αιμα για οιστραδιολη....Θα με παρουν τηλ να μου πουν...

Αυτα προς το παρον και επομενος υπαερηχος Σαββατο 8μιση το πρωι:confused::confused:.......Πιο νωρις δεν ειχαν? Χαχαχα:P:p

Φικακια πολλα!!!


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Βιλλάκι! Πολύ καλά νέα δεν είναι; Φαντάζομαι θα είσαι ευχαριστημένη πολύ; Kαλή συνέχεια εύχομαι;

Aισθάνεσαι διαφορετικά καθόλου; έχεις πρηστεί?


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Βιλλάκι! Πολύ καλά νέα δεν είναι; Φαντάζομαι θα είσαι ευχαριστημένη πολύ; Kαλή συνέχεια εύχομαι;

Aισθάνεσαι διαφορετικά καθόλου; έχεις πρηστεί?

Γιολαντακι μου τι να σου πω?

Ειναι νωρις ακιμα, αλλα τα 2 που ειδαν σημερα πιστευω πως κατι ειναι...

Βεβαια φανταζομαι πως θα μεγαλωσει και κανενα αλλο, γιατι με 2 δε το λες εξωσωματικη....Φυσικο κυκλο το λες...ΧΑχαχα....

Οταν κανω την Πιουρεγκον καθε απογευμα, αισθανομαι μια μικρη ενοχληση στις ωοθηκες για λιγη ωρα...Μονο αυτο...Οχι, δεν εχω πρηστει ιδιαιτερα, πολυ λιγο η κοιλια μου χαμηλα...

Μου ειπε ο γιατρος να τρωω 2 ασπραδια αυγου καθε μερα και πολυ νερο....

Ακομα εχω αγχος και ψιλοφοβαμαι...Στο κεντρο το πρωι μου ειπε ο Κοφινακος πως πρεπει να ηρεμησω, ηταν καλα σημερα τα πραγματα...Με πηρε στο γραφειο ενος γιατρου εκει, για να κανω και την πρωινη μου ενεση επειδη επρεπε να γινει 10μιση, την ειχα παρει μαζι μου και τον ρωτησα που ειμασταν μονοι μας, τι λες?

Και μου ειπε σταματα να ανησυχεις, ολα καλα θα πανε...

Προσπαθω να ειμαι αισιοδοξη, αληθεια σου λεω....

Μου ειναι δυσκολο ρε γμτ και δε ξερω γιατι....

Πρεπει να πιστεψω ομως στην προσπαθεια μου, ετσι δεν ειναι?


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μου γλυκά τι κάνετε????

Σας διαβαζω κάθε μέρα αλλά δεν εγραφα, μία ήμουν στο νοσοκομείο, μία σε πλήρη ακινησία, γενικά όλο εμποδια και ανησυχία...

Τωρα εχω σταθεροποιηθεί, ξεπερασα το φόβο του προωρου τοκετού και εχω παρει λίγο τα πάνω μου. Εχω μπει στο μήνα μου και ανυπομονώ (αν και φοβαμαι συναμα..).

Εχω χαρει πολύ που εχετε πάρει δυναμικές αποφασεις! Φουγαρακι, προσπάθησε να ξεφορτωθεις το άγχος, πίστεψε με δεν βοηθαει. Τώρα που μπήκες σε μία σειρά, προσπάθησε να κάνεις ένα βήμα τη φορά και να μην σκέφτεσαι μακροπρόθεσμα. Είσαι σε καλά χέρια και όλα θα πάνε καλά!

Γιολάκι σε ποιο γιατρό πήγες? Και εγώ συμφωνώ με τη Βίλλυ, αν αντέχετε οικονομικά μην αναλωθείς σε σπερματεγχύσεις, όπως την έπαθα κι εγώ... Και μου το 'λεγε κάποια ψυχή.. Χίλιες φορές καλύτερα εξωσωματική...

Πολλά φιλιά στα υπόλοιπα κορίτσια!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου συμφουγαρακι, χαρηκα που μας ειπες τα νεα σου!!!

Αντε με το καλο και με εναν πονο κοπελα μου:P:p

Εμενα με πηραν απο το κεντρο και μου ειπαν οιστραδιολη 56...

Τωρα εμενα μου φαινεται λιγο αλλα η κοπελα μου ειπε πως ειναι καλη και αναλογη των ωοθηλακιων που ειδαν στον υπερηχο...


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...