Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Εγκυμοσύνη μετά τα 35


Recommended Posts

Καλημέρα κοριτσάκια κι από μένα..

Δεν ξέρω τι έχω πάθει.. από την προηγούμενη Παρασκευή κάθε βράδυ κατά τις 10 πέφτω στο κρεβάτι και ξυπνάω το πρωί στις 7.30.. Μου φαίνεται ότι βγαίνει όλη η κούραση μαζεμένη... ή ότι λόγω της πλημμύρας που με κατακλύζει (ευτυχώς σήμερα ελαττώθηκε το αίμα) ο οργανισμός εξαντλήθηκε.. Δεν πειράζει μιας και έτσι οι μέρες περνάνε γρηγορότερα κι η Παρασκευή έρχεται όλο και πιο κοντά!

Εγώ συνεχίζω κανονικά τις ενέσεις μου και την Παρασκευή πρωί στο γιατρούλη..

Σας φιλώ όλες!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αν δεν είχες αίμα θα έλεγα ότι κάτι άλλο συμβαίνει αλλά μάλλον είναι ψυχολογική και σωματική η κουρασή σου και ο οργανισμός σου μαζεύει δυνάμεις για να ανταπεξέλθει στην συνέχεια.


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κι απο μενα....:P:p

Λοιπον, εγω αδιαθετησα 21η μερα του κυκλου...Την ημερα που ηταν να ξεκινησω την καταστολη. Το πρωι εκανα την Νταροντα και το απογευμα αδιαθετησα...Ο γιατρος μου και το κεντρο μου ειπαν δε πειραζει και συνεχιζω την καταστολη...Σημερα 6η μερα της περιοδου και το αιμα παει ποταμι μιλαμε...Βρε Δομνινα μου, τι διαολο?

Μηπως ειναι απο την Νταροντα?

Μιλαμε δε προλαβαινω...Και κοντευω να πεσω κατω...Εχω που εχω την αναιμια, αιματοκριτη 28 στα καλυτερα μου....Θα ψοφησω λεμε...

Mvas σε ευχαριστω πολυ για τις ευχες σου κοριτσι μου..

Να σαι καλα:-):-)


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κι απο μενα....:P:p

Λοιπον, εγω αδιαθετησα 21η μερα του κυκλου...Την ημερα που ηταν να ξεκινησω την καταστολη. Το πρωι εκανα την Νταροντα και το απογευμα αδιαθετησα...Ο γιατρος μου και το κεντρο μου ειπαν δε πειραζει και συνεχιζω την καταστολη...Σημερα 6η μερα της περιοδου και το αιμα παει ποταμι μιλαμε...Βρε Δομνινα μου, τι διαολο?

Μηπως ειναι απο την Νταροντα?

Μιλαμε δε προλαβαινω...Και κοντευω να πεσω κατω...Εχω που εχω την αναιμια, αιματοκριτη 28 στα καλυτερα μου....Θα ψοφησω λεμε...

Κορίτσι μου γλυκό δεν πιστεύω ότι είναι από τη Daronda.. Απλά ο οργανισμός σου ξεσπάει μιας και την προηγούμενη φορά που αδιαθέτησες αυτό που είχες δεν ήταν ακριβώς περίοδος απ' ότι θυμάμαι μιας και σου έκανε διάφορα κουλά.. Νομίζω ότι είχαν μαζευτεί αρκετά Αύγουστο - Σεπτέμβριο - Οκτώβριο και τώρα εκτονώθηκε.. Μην ανησυχείς.. απλά φρόντισε να πάρεις οπωσδήποτε σίδηρο και ξεκούραση..:lol:


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν είχες αίμα θα έλεγα ότι κάτι άλλο συμβαίνει αλλά μάλλον είναι ψυχολογική και σωματική η κουρασή σου και ο οργανισμός σου μαζεύει δυνάμεις για να ανταπεξέλθει στην συνέχεια.

Από χθες έχει αρχίσει και εκτονώνεται η κατάσταση.. Πήγα στις 11 για ύπνο :lol:


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Προσπαθω 1 και 1/2 χρονο για μπεμπε ολες οι εξετασεις μας ειναι καλες αλλα χωρις αποτελεσμα.Εκανα 1 σπερματογχυση σε φυσικο κυκλο (τζιφος), μηπως επρεπε να κανω με αγωγη? δε μου το προτειναν καν.

Κατόπιν εκανα διαστολη τραχηλου με αλλο γιατρο, τωρα μου ειπε να προσπαθησω 3 μηνες και μετα να με ξαναδει (εχουν περασει ήδη οι δυο) και εγω αγχωθει λιγακι...

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τι κάνετε?

Αχ δουλεύω πρωί απόγευμα και δεν προλαβαινω και πολλά, μπαίνω διαβάζω αλλά έχω καιρο να σας γράψω.

Κατερινα καλώς ηρθες στο καφέ μας και σου εύχομαι γρήγορα να μείνεις εγκυούλα!!! Αλήθεια για ποιο λόγο έκανες διαστολή τραχήλου?

Βιλλάκι πως τα πας με την προσπάθεια? σε σκεφτομαι συνεχεια και όλο λέω θα σου τηλ αλλά δεν τα χω καταφερει ακόμα.

Δομνινάκι μου αύριο υπέρηχο ε? έφτασε η μέρα της εικόνας των αυγών:D θέλουμε διψηφιο είπαμε ε?;)

Γιολαντάκι είπες μετά από αυτό τον κύκλο θα προχωρήσεις σε σπερματέγχυση? Εγώ λέω να μην προλάβεις και να χεις μεινει μονη σου έγκυος;)

Ντόλυ τι κάνεις? τι κάνει ο μικρούλης σου?

Μ vas τι κάνεις?

Οι μανούλες του καφέ μας πως τα πάνε με τα μωράκια τους?

Φιλάκια σε όλα τα κορίτσια μας!!!!

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω 1 και 1/2 χρονο για μπεμπε ολες οι εξετασεις μας ειναι καλες αλλα χωρις αποτελεσμα.Εκανα 1 σπερματογχυση σε φυσικο κυκλο (τζιφος), μηπως επρεπε να κανω με αγωγη? δε μου το προτειναν καν.

Κατόπιν εκανα διαστολη τραχηλου με αλλο γιατρο, τωρα μου ειπε να προσπαθησω 3 μηνες και μετα να με ξαναδει (εχουν περασει ήδη οι δυο) και εγω αγχωθει λιγακι...

Kαλωσήρθες! Μάλλον στην ηλικία που είμαστε (έχουμε την ίδια) τα ενέσιμα ίσως να είναι πιο αποτελεσματικά. Δεν μιλάω ιδία πείρας γιατί κι εγώ θα προσπαθήσω προσεχώς με αυτό τον τρόπο.

Όντως είμαστε πολύ καλές φίλες μεταξύ μας άσχετα αν έχουμε παιδί ήδη ή όχι και αυτό είναι το αξιοσημείωτο.


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορτσούδες καλή σας μέρα!

Ήρθα κι εγώ... και ναι κυρίες και κύριοι έχουμε 6 ζουμπουρλούδικα ωαριάκια... 5 στη μια ωοθήκη και 1 στο άλλο... Στάνταρ 6 λέω στο γιατρό... οποία έκπληξη! αφού κάθε φορά 6 έχουμε! Μην ανησυχείς μου λέει.. εμάς μας νοιάζει να τα πάρουμε και τα 6.. Θα τα πάρουμε του λέω αλλά έλεγα αυτή τη φορά να κάνουμε τη διαφορά

Είμαστε στα 10 χιλιοστά.. οπότε συνεχίζω κανονικά τις ενεσούλες μου, από σήμερα ξεκινώ και Orgalutran και ξανά υπέρηχο τη Δευτέρα όπου είμαι πλέον σίγουρη ότι θα θέλει να με ξαναδεί Τρίτη.. είπαμε καταρχήν για Τρίτη αλλά το πρώτο διαθέσιμο ραντεβού ήταν στις 12:30 οπότε δεν έπαιζε σαν πιθανότητα.. Για να δούμε τι θα δούμε..

Βιλλάκο μου τι κάνεις εσύ; πως πάνε οι ενεσούλες; ήδη πέρασε κιόλας μια βδομάδα.. Μου φαίνεται ότι όντως μαζί θα περάσουμε το καναπέδιασμα.. τι καλά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


γεια σας, ειμαι 38 χρονων και μου αρεσει πολυ η παρεα σας και η συμπαρασταση που δινει η μια στην αλλη

Κατερινα καλως ορισες και εσύ.Και εγω ειμαι σχετικα νέα σε αυτο το forum χωρίς καμία προσπάθεια εξωσωματικής ακόμα.

Κορίτσια τι κάνετε?

Μ vas τι κάνεις?

Φιλάκια σε όλα τα κορίτσια μας!!!!

Μελετινα μου ειμαι πολύ καλα και Εν αναμονή των αποτελεσμάτων για τον συζυγο και ξεκινάω περιπου 10-15 Ιανουαρίου

Κορτσούδες καλή σας μέρα!

Ήρθα κι εγώ... και ναι κυρίες και κύριοι έχουμε 6 ζουμπουρλούδικα ωαριάκια... 5 στη μια ωοθήκη και 1 στο άλλο... Στάνταρ 6 λέω στο γιατρό... οποία έκπληξη! αφού κάθε φορά 6 έχουμε! Μην ανησυχείς μου λέει.. εμάς μας νοιάζει να τα πάρουμε και τα 6.. Θα τα πάρουμε του λέω αλλά έλεγα αυτή τη φορά να κάνουμε τη διαφορά

Είμαστε στα 10 χιλιοστά.. οπότε συνεχίζω κανονικά τις ενεσούλες μου, από σήμερα ξεκινώ και Orgalutran και ξανά υπέρηχο τη Δευτέρα όπου είμαι πλέον σίγουρη ότι θα θέλει να με ξαναδεί Τρίτη.. είπαμε καταρχήν για Τρίτη αλλά το πρώτο διαθέσιμο ραντεβού ήταν στις 12:30 οπότε δεν έπαιζε σαν πιθανότητα.. Για να δούμε τι θα δούμε..

Βιλλάκο μου τι κάνεις εσύ; πως πάνε οι ενεσούλες; ήδη πέρασε κιόλας μια βδομάδα.. Μου φαίνεται ότι όντως μαζί θα περάσουμε το καναπέδιασμα.. τι καλά!

Μπραβο ΔΟΜΝΙΝΑ μην αγχώνεσαι και ολα θα πανε καλά.

Βίλλυ πως εισαι??

yola για πότε με το καλό το σκέφτεσαι??

Φιλια πολλα σε ολα τα κορίτσια

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια ευχαριστω για το καλωσορισμα μας, ενιωσα πολυ ωραια!μελετινα εκανα διαστο λη τραχηλου, γιατι το προτεινε ο γιατρος στη μαμα μου αφου ειδε ολες τις εξετασεις μας(δουλευει μαζι με τη μαμα μου πολλα χρονια σε δημοσιο νοσοκομειο μιευτικο) και του εχω πολυ εμπιστοσυνη, δυστυχως ειναι στην επαρχια

Link to comment
Share on other sites

yola σου ευχομαι το τελειο μπεμπε με την προσπαθεια που θα κανεις!!!Στην δική μου περίπτωση πηγα στο παρασχο(εμβιο)και την εκανα, δε μου προτεινε οτι γινεται σπερματογχυση και με φαρμακα για να επιλεξω αλλοιως θα την εκανα, και με τσαντισε αυτο.Το μονο που μου ειπε οτι θα εχω 15-20%επιτυχια(τζιφος βεβαια, τοσο εχει και η ερωτικη πραξη...)

Link to comment
Share on other sites

μελετινα δε τελειωσα το μηνυμα, στη σαλπιγγογραφια ειδε λιγο κλειστο τον τραχηλο και πηγα και μου εκανε διαστολη τραχηλου.Μου ειπε οτι δε βλεπει κατι αλλο που να τον ανησυχει και μετα απο 3 μηνες θα με ξαναδει αν....(εχουν περασει ηδη δυο).....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!!

Κατερινα καλως ηρθες..!!

Εμενα ρε γμτ συνεχιζεται η περιοδος 8η μερα σημερα...Φοβαμαι μηπως δεν αναπτυχθει αρκετα το ενδομητριο αφου εχω λιγοτερο μεν αλλα συνεχομενο αιμα...

Την Δευτερα θα τους παρω τηλ να δω τι θα μου πουν...

Υποτειθεται πως θα συνεχισω τις Νταροντα ως το Σαββατο που μας ερχεται οποτε και εχω ραντευου στο κεντρο για υπερηχο...

Αλλα αν δεν κοψει το αιμα πως θα φτιαξω ενδομητριο?

Γιολαντακι μου ποτε ξεκινας?

Μελετινακι μου και εγω σε εχω στο μυαλο μου συνεχεια...

Δομνινα μου μια χαρα τα ακουω τα πραγματα..

Ντολη μου τι κιανεις? Ολα καλα με τη δουλεια?


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...