Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 52 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Άρα πιστεύεις ότι δεν θα υπάρξει θέμα με την σκόνη. Ούτε ότι εχτές έσκασε με το τέστ και έκλαιγε. Πρώτη φορά που σε εμβρυομεταφορα είχε 3 μέρες υπερβολικούς πόνους στην μέση ούτε να κάτσει ούτε να σηκωθεί και λέω μπασ και εγινε το θαύμα μας.Ναι το ξέρω με το άγχος έχεις δίκιο είναι για το μόνο θέμα που έχω άγχος λογικό όταν σου λένε οι γενετιστές ότι άμα κάνεις παιδί μέχρι τα 34 γιατί μετά είναι παθολογικό το σπέρμα τώρα είμαι 29 έχεις δίκιο συμφωνώ. Ελπίζω το τέστ να είναι λάθος και να δούμε την Κυριακή μια θετική χοριακη. Σε όλες σας το εύχομαι μέσα από την καρδιά μου αλήθεια 

      Εγώ έκανα εμβρυομεταφορά την προηγούμενη Τετάρτη,βάλαμε ένα εμβρυακι.Ξεκινησα να κάνω τεστ από το Σάββατο η την Κυριακή αν θυμάμαι καλά και μέχρι την Τετάρτη το πρωί έβγαιναν αρνητικά (λογικό).Μετά έκανα αλλά δύο και βγήκαν θετικά,αύριο θα πάω για χοριακη.Αν θέλει να κάνει τεστ,καλό θα ήταν να περιμένει τουλάχιστον μία εβδομάδα από την εμβρυομεταφορά.Οι πόνοι στην κοιλιά και τη μέση είναι καλό σημαδι, τουλάχιστον για μένα,διότι και τις δύο φορές που ήμουν έγκυος,είχα τέτοιους πόνους.Αλλα κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός,δεν υπάρχουν στάνταρ συμπτώματα.Καποιες γυναίκες δεν είχαν καθόλου συμπτώματα και παρόλα αυτά πήραν θετική χοριακη.Σχετικα με τη σκόνη και τον καφέ,ασφαλώς και δεν επηρεάζουν το έμβρυο.Αν είναι να πιάσει,θα πιάσει.Σας εύχομαι μια μεγάλη χοριακη και σε λίγο καιρό να γεμίσει η αγκαλιά σας με μωράκια ❤️

Εγκυμοσύνη μετά τα 35


Recommended Posts

Λοιπόν εγώ θέλω κανονικά να την κάνω τον Δεκέμβριο. Έχω συγκεντρώσει όλα τα απαραίτητα χαρτιά για να πάω στον γιατρό του ΙΚΑ την άλλη βδομάδα, έστειλα και τον άντρα μου για σπερμοδιάγραμμα γιατί χρειάζεται και αυτό, περιμένουμε σήμερα αποτελέσματα, και περιμένω να αδιαθετήσω αλλά να δείτε που θα αργήσει πολύ αυτή την φορά για να μου την σπάσει. Δεν νοιώθω τίποτα στο στήθος οπότε μάλλον για ακόμα 1 βδομάδα τουλάχιστον το βλέπω. Θα δω πότε θα αδιαθετήσω και θα αποφασίσω μην τυχόν και πέσει πάνω σε γιορτές και είνα κλειστά αν και θα ήθελα τώρα. Αυτή την βδομάδα γέννησαν 3 γνωστές μου. Να ναι καλά να τους ζήσουν. Γενικά ο μήνας Δεκέμβριος έχει υψηλό ποσοστό συλλήψεων και είναι ο μήνας που έπιασα την κόρη μου γιαυτό ήθελα αλλά θα δούμε.

Βιλλάκι υπομονή αγάπη μου, Δομνινάκι επίσης και Μελετινάκι καλή επιτυχία.


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κοριτσάκια..

Ξετσούμισα από το σπιτάκι μου και είμαι γραφείο τώρα.. είμαι καλά, αισθάνομαι καλά και ελπίζω να παραμείνω έτσι για πολύ καιρό ακόμα... μπα, ψέμματα λέω.. ελπίζω από την ερχόμενη Παρασκευή να είμαι πολύ πολύ πολύ καλύτερα!

Σας φιλώ όλες ανεξαιρέτως!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!!!

Δυστυχως ο πονος στο γονατο επιμενει και επιεινωθηκε απο προχθες που αρχισα τα οιστρογονα....

Ηταν αυτο που φοβοταν ο ρευματολογος μου και δεν ηθελε τοσον καιρο να φτασω στην εξωσωματικη...

Απο παυσιπονο μπορω να παρω μονο Ντεπον...Αχαχουχαχαχαχα!!! Εδω γελαμε:-(

Μελετινακι μου, γραψε μας πως πηγε...Περιμενουμε:P

Δομνινακι σε εχω στο νου μου συνεχως.....:P

Γιολαντακι μου, μην αγχωνεσαι...Εχεις μπει κι εσυ στην τελικη ευθεια...:P

Εγω εκτος απο το κωλογονατο εχω κι εναν πονοκεφαλο μονιμο που δε φευγει με τιποτα ομως..

Αυτα απο μενα, αρκετα γκρινιαξα για σημερα νομιζω...

Σας φιλω γλυκα:P:p


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσιαααα:D:D Τι κάνετε?

Εγώ έκανα τη λαπαροσκόπηση- υστεροσκόπηση και όλα πήγαν καλά.

Είμουνα αρκετά ψύχραιμη μπορώ να πω ούτε εγώ το περίμενα....αλλά είπα όπως και να χει θα κατσω τώρα να φάω τη νάρκωση, δε μπορώ να κάνω και αλλιως.

Τα περί νάρκώσεως....μόλις μου λεει η αναισθησιολόγος τώρα έχω αρχίσει και βάζω φάρμακο ενιωθα κανονικά....μετα ένα τπτ.....δεν ένιωσα τπτ στο μεταβατικό σταδιο .......και μόλις ξύπνησα επίσης δεν ένιωσα τπτ από ζαλαδα....ούτε το παραμικρό. Ο άντρας μου ήταν και αυτός μέσα στο χειρουργείο ....είδε για τα καλά και τον εσωτερικό μου κόσμο, και μάλιστα με ρωτούσε μετά σε ποια φάση ένιωσα ότι ξύπνησα.....και όταν του είπα ότι άρχισα να καταλαβαινω όταν με πήγαν στο διπλανό δωμάτιο .....μου λεει αρκετη ώρα πριν μου μιλούσαν για να ξυπνήσω....αλλά εγώ χαμπάριιιι

Ξυπνάω λοιπόν.........τον νιώθω δίπλα μου, μου κρατούσε το χέρι και μου λεει όλα καλά πήγαν

Από ενδομητρίωση δεν είχαμε τπτ , όλα πεντακάθαρα , ούτε συμφύσεις .

Οι σάλπιγγες μια χαρά, φυσιολογικές και διαβατές. Οι ωοθήκες καλές απλά μου είπαν ότι είχαν λιγάκι πιο σκληρό περίβλημα και μάλιστα έκαναν μια καυστηρίαση στις πτυχές του για να τις κάνουν πιο μαλακές, ήταν μια μεθοδος κάτι σαν θεραπεία....για να μαλακώσουν και να παράγουν φυσιολογικά τις ορμόνες. Δε θεώρησαν πως δεν ήταν καλές απλά με αυτη τη σκληρότητα λογικά παρήγαγαν περισσοτερα ανδρογόνα και πιθανοτατα να επηρέαζαν την ωορρηξία ποιοτικά , αυτό δυσκολευε τη φυσικη συλληψη αν δεν είχαμε τις ορμόνες στα επίπεδα που θα πρεπε.

Είχα μια κυστούλα από παλιά ωορρηξία, ωχρό σωμάτιο, όπου το αφαίρεσαν , αυτό το είχαμε δει και στον υπέρηχο και μου έλεγαν πως πιθανόν να είναι ενδομητρίωση , και γω έλεγα αποκλείεται γιατι έχω κάνει τόσους υπερηχους και δεν υπήρχε.....και τελικά δεν ηταν .

Στην υστεροσκόπηση βρήκαμε ένα μικρό πολυποδάκι στην ενδοτραχηλικη κοιλότητα όπου το αφαιρεσαν και πήγε για βιοψία, όπως και πήραν και βιοψία και από το ενδομητριο επειδή σε ενα σημειο ήταν ελαφρως πιο κοκκινο το ενδομητριο, αλλά γενικότερα το βρηκαν καλό το ενδομητριο .

Το τι μου είπε ο γιατρός που με χειρούργησε......ότι έχουμε πολύ καλή πρόγνωση και πρότεινε να μην πάμε σε εξωσωματική....αλλά να προσπαθήσουμε 3 μήνες μόνοι μας .....κορίτσια ηταν πολυ θετικός ......και σκεφτείτε ότι αυτόν τον συνέφερε να πάμε σε εξωσωματική αφου σε κέντρο εξωσωματικης εκανα την επεμβαση.....μου λεει δεν πέφτω έξω .....και θέλω να με πάρεις τηλ όταν θα μεινεις έγκυος και να μου το πεις. Μου λέει να το πιστέψεις γιατί δε το πιστεύεις ........και του λέω η αλήθεια είναι ότι εσείς το πιστεύετε περισσότερο από μενα Τι να πω βρε κορίτσια......εγώ κρατάω τις επιφυλάξεις μου. Το ίδιο είπε και στον άντρα μου μέσα στο χειρουργειο να κάνουμε 3 μηνες μονοι μας.

Από πόνους....κορίτσια η κοιλιά δε με ταλαιπωρησε , σχεδόν τπτ, αλλά αυτό που πονάει είναι οι ώμοι από το φούσκωμα της κοιλιάς με διοξίδιο.....μου είπαν για 3 μερουλες θα το χω μεχρι να απορροφηθεί ο αέρας. Ένα βράδυ έμεινα μέσα και αυτό επειδή μόλις πήγα να σηκωθω ένιωσα μια ατονια και ξαναξάπλωσα, βασικά δεν είχα φάει τπτ και δεν ειχα ενεργεια......μου εφερε ενα τσαγακι και 3 φρυγανιες και μετά είμουνα πολυ καλύτερα και σηκωθηκα....αλλά μου είπαν μια που βραδιασε καθισε καλυτερα μεσα και παρε και τις αντιβιώσεις εδω.

Εσείς τι κάνετε?

Γιολαντάκι εύχομαι να την κάνεις το Δεκέμβριο και να ναι και η τυχερή σου:D

Με τα φάρμακα τι έκανες? έχεις κάποιο θέμα ή λύθηκε?

Βιλλάκι μου πως είσαι? πέρασαν καθόλου οι πόνοι? βελτιώθηκαν ?

Δομνινάκι μια βδομαδούλα έμεινε....κονετεύει η χοριακούλα!!!

Ντόλυ που είσαι εσυ?? εμφανίσου!!!!

Κατερινάκι όλα καλά ? πως πάει η εγκυμονουσα μας?

Φιλάκια πολλά σε όλα τα κορίτσια και στις καινούριες μας μαμάδες!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολα τα κοριτσάκια,

μελετινακι μου μπραβο, χαρηκα για τα νέα σου!ολα θα πανε καλά!!!!εμπιστευσου το γιατρο σου και κανε τη προσπαθεια σου με αισιοδοξία και χαρά.Και εμένα μετα τη διαστολη τραχήλου 3 μήνες μου ειπε ο γιατρός και τσουπ.Μην ανησυχεις υπερβολικά...(οσο ειναι εφικτο)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα και καλό σαββατοκύριακο!

Σίγουρα έχετε ξεχυθεί στους δρόμους για καφέ και ψώνια.. όπως κι εγώ άλλωστε.. πήρα δυο ζευγάρια παπούτσια, ο Δομνίνος ένα ζευγάρι μποτάκια (για τη γιορτή του), αλλάξαμε λάδια στο αυτοκίνητο, πήγαμε σούπερ και τώρα γυρίσαμε σπιτάκι.. Θα φάμε κάτι ελαφρύ γιατί το βράδυ περιμένουμε παρεούλα.. θα κοιμηθούμε και θα ξυπνήσουμε φρέσκοι - φρέσκοι..

Είμαι καλά και η διάθεση ανεβασμένη..

Σας φιλώ όλες ανεξαιρέτως...


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλες.

Δομνινάκι μου χαίρομαι πάρα πολύ που βρήκες πάλι τον εαυτό σου και την απίστευτη αισιοδοξία σου..Σε σκέφτομαι πολύ και αναμένω κι εγώ μαζί σου την πολυπόθητη Παρασκευή...

Βιλλάκι μου, δεν μπορώ να αντιληφθώ το μέγεθος του πόνου σου, αλλά σίγουρα το DEPON είναι άχρηστο..Κάνε κουράγιο καλή μου..μετά την εμβρυομεταφορά που το ανοσοποιητικό εξασθενεί πιστεύω ότι θα είσαι καλύτερα. Ο Βασιλάκης σου τι κάνει; Έχεις καιρό να μας γράψεις νέα του.

Μελετίνα μου τα νέα σου είναι ε ξαι ρε τι κά!!! Για να στο λέει ο γιατρός κάτι ξέρει...όμορφες σκέψεις για να λειτουργήσουν σωστά οι ορμόνες, πολλές πολλές αγκαλίτσες ;);) και όλα θα πάνε καλά...

Γιολαντάκι μου καλή επιτυχία και σε σένα..Εύχομαι ολόψυχα τα φετινά Χριστούγεννα να χαρίσουν στη Βικούλα σου το αδελφάκι που τόσο επιθυμεί...Θα μιλήσουμε για τα διαδικαστικά στο τηλέφωνο.

Κατερίνα μου σου εύχομαι όλη σου η εγκυμοσύνη να είναι ανέφελη και να απολαύσεις το θαύμα σε όλη του την ένταση...Με το καλό κοριτσάκι να κρατήσεις στην αγκαλιά σου τον θησαυρό σου...

Φιλιά στα υπόλοιπα κοριτσάκια και τα νινάκια τους.

Τα δικά μου νέα είναι ότι δεν έχω νέα:lol::lol:...Περιμένω κι εγώ τον καινούριο χρόνο ο οποίος ελπίζω να μας επιφυλάξει ευχάριστες εκπλήξεις...Κατά τα άλλα, είμαι αρκετά καλά, εισπράττω πολλή αγάπη από τους άντρες μου και αυτό είναι κάτι ανεκτίμητο... ΕΙΜΑΙ Η ΝΤΟΛΗ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ (ξέφυγα πάλι).

Σας στέλνω την αγάπη μου και ελπίζω σε μια γιορτινή συνάντηση μετά τα νέα της Δομνίνας μας...


1484168ifaey5elah.gif

lQeqp2.png?FAE7bvRd

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου γλυκά πολύ καλησπέρα σας..

Οι μέρες περνάνε πολύ γρήγορα όταν κάνουμε πράγματα που μας γεμίζουν και μας ευχαριστούν.. Το Σαββατοκύριακο πέρασε ήσυχα, όμορφα με μια θαυμάσια βόλτα στη θάλασσα χθες μετά του Δομνίνου βεβαίως βεβαίως.. Βλέπετε μου το είχε τάξει από την προηγούμενη βδομάδα και έτσι δεν τον έπαιρνε να μου αρνηθεί.. ξεκινήσαμε χθες το πρωί από την Ανατολική Αττική μιας και πήγαμε από το εργοστάσιο που δουλεύει για να πάρει κάτι που ξέχασε και καταλήξαμε στο Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας για καφεδάκι με τους κουμπάρους μας.. Ήταν ότι ακριβώς χρειαζόμουν..

Δουλίτσα σήμερα χαλαρά πάντα και μόλις 4 μέρες μακριά από την Παρασκευή.. αλλά αλήθεια ποιος μετράει;

Ελπίζω να είστε όλες καλά, ελπίζω να τα πούμε λίαν συντόμως και ελπίζω να έχουμε όλες ευχάριστα!

Σας φιλώ!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα σας! Εγώ δεν είμαι πολύ καλά γιατί τα απαοτελέσματα του σπερμοδιαγράμματος δεν βγήκαν όπως εκείνο πριν 2 χρόνια, έχουμε μια μείωση κινητικότητας αλλά το κυριότερο μία φλεγμονή που πρέπει να διερευνηθεί. Αμέσως μετά από 3 μέρες έκανε άλλο ένα που ναι μεν ήταν καλύτερο όσον αφορά την κινητικότητα από την άλλη όμως επιβεβαίωνε την ύπαρξη φλεγμονής. Οπότε πρέπει να κάνει 3ο (!!!) για να κάνει μαζί και αντιβιόγραμμα να δούμε ποιό μικρόβιο είναι να το καταπολεμήσει. Με αυτά και με εκείνα δεν πρόκειται να πάω να πάρω φάρμακα τώρα και να δώσω λεφτά αν δεν φτιάξουμε αυτό το θέμα πρώτα. Είμαι πλήρως απογοητευμένη αλλά τουλάχιστον τώρα ξέρω ότι υπάρχει κάτι που μας έχει πάει πίσω, αν είναι μόνο αυτό.

Θα πάω βέβαια στο ΙΚΑ κανονικά να πάρω τα φάρμακα να είμαι πανέτοιμη για τον Φεβρουάριο ή και νωρίτερα (όποτε μας το επτρέψουν).:-(


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γιόλα μου γλυκιά..

τα είπαμε και στο τηλέφωνο εμείς.. Είναι κάτι που διορθώνεται.. να είσαι σίγουρη.. Από τη στιγμή που το πρόβλημα εντοπίστηκε θα βρεθεί και η λύση του.. θα κάνει μια θεραπεία για ένα μήνα και σε δυο μήνες θα μπορέσετε να προχωρήσετε ανενόχλητοι.. Άλλωστε έκανες τόσο καιρό υπομονή.. τι ψυχή έχουν δυο μήνες ακόμη;

Ότι χρειαστείς είμαι στη διάθεσή σου..


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα!!!!

Γιολαντα μου καθε εμποδιο για καλο...Να κανετε τη θεραπεια και αν προχωρησετε μολοις τελειωσει...

Μελετινα μου, παρα πολυ καλα τα νεα σου..Χαιρομαι αφανταστα...

Δομνινακι μου, λιγες μερες μεινανε...Μακαρι να εχουμε ευχαριστα την Παρασκευη...Σε σκεφτομαι συνεχως...

Ντολη μου, οπως καθε χρονο τετοιο μηνα, πνιγομαστε στα τριμηνιαια..

Μεχρι στιγμης εχει γραψει 19 και 20 σε ολα εκτος απο Κειμενα που εγραψε 18...Μενει να γραψει Ελενη και τελειωσαμε...Σημερα το κλεισαν το σχολειο..Καταληψη λογω "Αλεξη"...Θα το ανοιξουν την Πεμπτη ακουσα...Τρεχα γυρευε...

Εσυ τι εκανες τελικα με τα Αγγλικα του Μιχαλη?

Τα δικα μου νεα ειναι λιγο πολυ τα ιδια...Το γονατο επιμενει να πονα, 8 αλοιφες Βολταρεν εχω χαλασει...Με ανακουφιζει για 15 λεπτα και μετα παλι..."φερτε μου ενα πριονι να το κοψω το ρημαδι".......

Την Παρασκευη 2 το μεσημερι εχω ραντευου για υπερηχο...

Αν μεινω εγκυος, ναι, θα πεσει το ανοσοποιητικο και θα με βοηθησει αυτο...Αν οχι, θα μου μεινει η ταλαιπωρια απο τους αφοριτους πονους στο γονατο..

Αντε να δουμε:tongue::tongue:


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Να χαίρεσαι τον αντρούλη σου και ο Θεός να σας κάνει το καλύτερο δώρο για το Σκ να το γιορτάσετε εις χιλίοις!!!

Κορίτσια σας ευχαριστώ όλες για τις προτροπές σας. Θα κάνω υπομονή. Προς το παρόν θα πάει την άλλη βδομάδα πάλι για κατάθεση για να δούμε ποιό μικρόβιο είναι. Ελπίζω να είναι κάτι που δεν θα χρειαστεί να πάρω κι εγώ θεραπεία.


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου γλυκά με συγκινείτε βαθύτατα!

Σας ευχαριστώ και εκ μέρους του διότι ξέρει πόσο σημαντικές είστε για μένα.. Εύχομαι κι εγώ με τη σειρά μου να είναι ένα σαββατοκύριακο με μόνο ευχάριστα νέα..

Μιλήσαμε με τη Ντόλη και είμαστε διαθέσιμες για καφεδάκι το απόγευμα της Κυριακής. Τι λέτε; θέλω πολύ να σας δω και είτε έχουμε το ένα αποτέλεσμα είτε το άλλο τις σκέψεις μου θέλω να τις μοιραστώ μόνο μαζί σας.. Ευκαιρία κιόλας να μας ξεναγήσει η Βίλλυ στο όμορφο Μπουρνάζι!

Γιόλα μου μην ανησυχείς.. τα φάρμακα που παίρνουν οι άνδρες για να καταπολεμήσουν το μικρόβιο που υπάρχει στο σπέρμα δεν τα παίρνουν και οι γυναίκες.. Εμένα 3 φορές έχει κάνει θεραπεία ο άνδρας μου και καμία φορά δεν έχω πάρει αντίστοιχη θεραπεία κι εγώ..

Όλα θα πάνε καλά για όλες μας.. είμαι σίγουρη!

Και πάλι σας θερμοευχαριστώ!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...