Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Εγκυμοσύνη μετά τα 35


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δεν έχω να πω τίποτε άλλο παρά μόνο ότι είμαι κατενθουσιασμένη για σένα Βιλλάκο μου.. Με τη βοήθεια του Θεού όλα θα πάνε τέλεια και σε λίγους μήνες θα έχεις τα μωράκια σου στην αγκαλιά σου... Θα σε πάρω και τηλέφωνο!

Θερμά συγχαρητήρια!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

;)Βιλλάκι μου σούπερ τα νέα σου!!!!! Καλά εγώ ξέρεις , από την αρχή τα βλεπα για διδυμάκια;) Χάρηκα πάρα πάρα πολύ!!!!!Εύχομαι όλα να πάνε καλά και σε λίγα χρονάκια να ρίχνεις πάλι τρελλό διάβασμα με τα παιδάκια σου:tongue::tongue::tongue:.....τουλάχιστον θα ναι στην ίδια τάξη και θα ναι ίδια η ύλη:P:p:p
:-D:grin::-D:grin::-D;););)!!!!

η Παναγία να βοηθήσει και τα δύο να φωλιάσουν για 8 μήνες ακόμη στην τρυφερή σου κοιλίτσα!

Δεν έχω να πω τίποτε άλλο παρά μόνο ότι είμαι κατενθουσιασμένη για σένα Βιλλάκο μου.. Με τη βοήθεια του Θεού όλα θα πάνε τέλεια και σε λίγους μήνες θα έχεις τα μωράκια σου στην αγκαλιά σου... Θα σε πάρω και τηλέφωνο!

Θερμά συγχαρητήρια!

Σας ευχαριστω ολες πααααααρα πολυ:P:p:p


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια καλη χρονια σε ολές μας, τωρα μπορεσα να γραψω, έλειπα στην επαρχία.

Βίλλυ μου χαρηκα παρα παρα παρα πολυ με τα νέα σου, εισαι αγωνίστρια το είπαμε αυτο!!!

Διαβαζω τα νέα και απο τα άλλα κοριτσια και βλέπω ειμαστε όλες στα ωραια μας,

με καλή διαθεση.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γεια σας, χρειαζομαι τη γνωμη σας, στη επαρχια 3/1/2012 εκανα εξετασεις για θρομβοφιλια, και θυροειδη.βγηκαν του θυροειδη και ειναι TSH 57.19 ΠΟΛΥ ΑΝΕΒΑΣΜΕΝΗ.Το μαιο που ειχα κανει την ιδια εξεταση ηταν φυσιολογικη 2,26.Δεν έχω παρει ποτε χαπια για θυροειδη. Μήπως ξέρετε αν η αυτοματη αποβολη 7/12/2012 αυξησε τον δεικτη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια γεια σας, χρειαζομαι τη γνωμη σας, στη επαρχια 3/1/2012 εκανα εξετασεις για θρομβοφιλια, και θυροειδη.βγηκαν του θυροειδη και ειναι TSH 57.19 ΠΟΛΥ ΑΝΕΒΑΣΜΕΝΗ.Το μαιο που ειχα κανει την ιδια εξεταση ηταν φυσιολογικη 2,26.Δεν έχω παρει ποτε χαπια για θυροειδη. Μήπως ξέρετε αν η αυτοματη αποβολη 7/12/2012 αυξησε τον δεικτη

Αυτό έγινε ή το αντίθετο; Δηλαδή η αυτόματη αποβολή να προκλήθηκε από τόσο μεγάλη και απότομη αύξηση.

Μήπως είναι κάτι λάθος; Πολύ μεγάλη μου φαίνεται η τιμή.


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αυτό έγινε ή το αντίθετο; Δηλαδή η αυτόματη αποβολή να προκλήθηκε από τόσο μεγάλη και απότομη αύξηση.

Μήπως είναι κάτι λάθος; Πολύ μεγάλη μου φαίνεται η τιμή.

ευχαριστώ, yola μου θα παω αυριο σε ενδοκριλόγο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσακια να περασουμε καλα το σκ μας.Πηγα στον ενδοκρινολογο και μου εδωσε τ4, και μου ειπε να σταματησω τις προσπαθειες μεχρι να ρυθμιστει σε κανα δυο μηνες.Καλά μου έλεγε η βιλλυ μας να παω αμέσως για εξετάσεις.Κοιταμε μπροστά και περιμένουμε χαρούμενα νέα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσακια να περασουμε καλα το σκ μας.Πηγα στον ενδοκρινολογο και μου εδωσε τ4, και μου ειπε να σταματησω τις προσπαθειες μεχρι να ρυθμιστει σε κανα δυο μηνες.Καλά μου έλεγε η βιλλυ μας να παω αμέσως για εξετάσεις.Κοιταμε μπροστά και περιμένουμε χαρούμενα νέα.

Κατερινα μου χαιρομαι που πηγες τελικα για εξετασεις...Σου ειπαν αν αυτο ισως εφταιξε για την αποβολη?

Να κανεις οτι σου ειπαν και σε κανα δυο μηνες να ξεκινησεις τις προσπαθειες σου παλι. Ειμαι σιγουρη πως αυτη τη φορα θα σου πανε ολα τελεια:P:p


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κατερινα μου χαιρομαι που πηγες τελικα για εξετασεις...Σου ειπαν αν αυτο ισως εφταιξε για την αποβολη?

Να κανεις οτι σου ειπαν και σε κανα δυο μηνες να ξεκινησεις τις προσπαθειες σου παλι. Ειμαι σιγουρη πως αυτη τη φορα θα σου πανε ολα τελεια:P:p

Βίλλυ μου, μου απαντησε οτι δε ξέρει αν αυτο έφταιξε για την αποβολή και οτι επρεπε ο ενδοκρινολόγος που ειχα παει το καλοκαιρι και ειχα 2.26 TSH να με βοηθουσε λίγο με τ4 γιατι στην εγκυμοσυνη γινεται εκρηξη ορμονων.Ο γυναικολόγος μου δε μου ειχε γραψει εξετασεις θυροειδη μετα την αποβόλη διοτι ηταν απολυτα βεβαιως οτι αποκλειεται να εχουν αλλάξει οι τιμες tsh 57???. Να τον αλλάξω? οτι εξέτασεις που εχω κάνει με το ζορι μου τις γραφουν και μετα απο δική μου επιμονη.έλεος, λέω να παω στον Χατζηπαπα στο αλεξανδρας, θέλω την ασφαλεια ενός νοσοκομειου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Kατερινάκι, τί να πω άκρη με τον θυροειδή δεν βγάζεις.

Βιλλάκι πότε πας για καρδούλες? Έχουμε αγωνίες μαζί σου.

Εγώ αδιαθέτησα αυτή την φορά στις 29 μέρες ενώ τον προηγούμενο στις 47. Έχουν σπάσει τα νεύρα μου. Είχαμε επαφές και προηγούμενη και την ίδια μέρα της ωορρηξίας, σε άδεια ήμουν, χαλαρή και light. Το ωάριο καλό ήταν δεν ήταν γερασμένο την 15η μέρα. Άλλωστε και στην AMH που είχα κάνει τέτοιο θέμα δεν είχα. Λοιπόν πιστεύω ότι είναι να το θέλει ο Θεός. Είναι τυχερά κάποια πράγματα στην ζωή.

Με την κρίση δε που υπάρχει και τις μειώσεις που μας έγιναν δύσκολα τα πράγματα και δεν θα ήθελα μία δίδυμη κύηση. Χτες έμαθα ότι είναι έγκυος η νηπιαγωγός της κόρης μου και μία παλιά συμμαθήτριά μου στο 4ο το οποίο δεν επεδίωξαν και έκλαιγε από την αγωνία της πώς να τα βγάλουν πέρα. Έχει 3 κόρες και εύχομαι τουλάχιστον τώρα να έρθει ο Βενιαμίν. Αλλά δεν δουλεύει και θα είναι δύσκολα. Κορίτσια, πραγματικά μόνο η κόρη μου με κάνει να σκέφτομαι το δεύτερο, αλλιώς έχω αλλάξει λίγο τις σκέψεις μου. Θα πρέπει να μπούμε σε μια διαδικασία να αλλάξουμε πάλι την ζωή μας και να στριμωχτούμε τόσο οικονομικά όσο και από άποψη χρόνου. Μακάρι να είχα μείνει από τότε που ξεκίνησα προσπάθειες και τώρα δεν θα σκεφτόμουν διπλά το να προχωρήσω σε επεμβατικές μεθόδους. Μας έπιασε λάστιχο σαν χώρα βλέπεις.

Αυτές οι σκέψεις μου είναι μόνο για να τις ακούω εγώ και δεν θέλω να επηρρεάσουν καμία, ειδικά κοπέλες που θέλουν να αποκτήσουν το πρώτο τους παιδάκι γιατί αυτό που σου δίνει η μητρότητα δεν στο δίνουν οι ανέσεις όλου του κόσμου. Βλακείες έγραψα και συγχωρήστε με. Απλά παρηγοριά ψάχνω σε δικαιολογίες....:-(


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γλυκιά μου Γιόλα..

Πιστεύω ότι όλες μας καταλαβαίνουμε ακριβώς τι εννοείς.. Κι εγώ που δεν έχω παιδάκι βλέποντας τον αδερφό μου με τα δυο κοριτσάκια του να στριμώχνεται και μάλιστα πολύ.. λέω από τη μια ότι ευτυχώς που δεν έχω παιδί διότι τα πράγματα είναι εξαιρετικά δύσκολα.. αλλά και από την άλλη βλέποντας τα ανηψάκια μου λαχταράω ένα δικό μου παιδί..

Και στον πόλεμο δυσκολεύτηκαν απίστευτα οι παππούδες μας κι όμως παιδιά κάνανε και όχι ένα και δυο... αλλά πολύ περισσότερα.. Ίσως είναι τελικά το γραπτό του καθενός και δυστυχώς όσο και να χτυπιόμαστε αυτό δεν αλλάζει..

Εγώ στις 26 του μήνα έχω ραντεβού με το γιατρό για να δούμε τι επιλογές έχουμε.

Η Βίλλυ μας έχει αύριο ραντεβού για να ακούσει καρδούλες.. Της εύχομαι τα καλύτερα!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ Δομνινάκι για τα λόγια σου. Ευχαριστώ και για την ενημέρωση για την Βίλλυ. Πώπω αγωνία που θα έχει!

Είναι τα εμβρυάκια του thread μας και το έχουμε πάρει όλες προσωπικά το θέμα όπως και με όλες τις φίλες μας κάθε φορά. Μαζί στην χαρά και την ...άσε δεν το λέω αυτό. Μόνο χαρές να μαθαίνουμε.


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια γεια σας....

Σημερα 8μιση εχω το ραντευου....

6 εβδομαδων και 6 ημερων σημερα....

Λογικα πρεπει να ακουσουμε την/τις καρδουλες!!!

Εχω φοβερη αγωνια.....

Θα σας γραψω μολις γυρισω.

Φιλακια σε ολες:P:p


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...