Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 17 minutes ago, linaa said:

      Αυτά έτσι Κ αλλιώς είναι απτά φάρμακα που περιγράφεις. Τοσο νωρίς το μόνο σύμπτωμα που θα μπορούσες να έχεις είναι πόνοι περιοδου. Όλα τα άλλα δεν γίνετε να υπάρχουν τόσο νωρίς. Οπότε μην σε ανχωνει που δεν τα νιώθεις απλά ο οργανισμός ισορροπεί κάποιες στιγμές από τα φάρμακα συνιθιζει δηλαδή. Συμπτώματα εγκυμοσύνης θα νιώσεις αφού η χοριακη έχει φτάσει πάνω από 500 

      Αχ Λινά ενθαρρυντικά τα λόγια σου … με ηρέμησε η τοποθέτηση σου αλλά αυτές οι μέρες δεν περνάνε με τίποτα τώρα ηρεμώ μετά ξεκινάει πάλι το παραλήρημα …

Εγκυμοσύνη μετά τα 35


Recommended Posts

Κοριτσάκια γεια σας, χαθηκα αρκετα γιατι ετρεχα στο μοσοκομειο, απο το μάτι ξεκινησε ηταν λιγο θολό και βρεθηκα στο νευρολογικο του ευαγγελισμου, μου βρηκαν απομυελινικη νόσο αυτοανοσο νοσημα σοβαρο μεν αλλά δεν επηρεαζεται η υγεια μου, εχει απενεργοποιημενεσ εστιες, πινω κορτιζόνη για ένα μηνα, και μετα μου ειπαν να βαλω μπρος για παιδι.Μου ηρθε σοκ για ολο αυτο, η ψυχολογία μου επεσε πολυ, αλλα με τον αντρουλη μου που ηταν συνεχεια διπλα μου ανεβαινω παλι.

μακαρι να σας ελεγα πιο ευχαριστα νέα, παιρνω δυναμη απο σας!και χαιρομαι και για τη βιλυ μας και για ολες σας!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσακια μου γεια σας..:P

Σημερα πηγα για την αυχενικη διαφανεια η οποια εδειξε 2 υγειεστατα μωρακια...εγκεφαλοι, ουροδοχες κυστες, καρδουλες, σπονδυλικες στηλες και ρινικα οστα, ολα μια χαρα....4 ποδαρακια, 4 χερακια που κουνιουνταν ασταματητα...

Ζητησαμε να μην δουμε τα φυλα των μωρων...σημερα ο γιατρος τα ειδε, φαινονταν καθαρα.....Αλλα προτιμησαμε να μη τα μαθουμε...

Ειμαι 15 εβδομαδων και 3 ημερων και στις 20 βδομαδες θα κανω και την β επιπεδου....

Θα κανω εναν πληρη αιματολογικο ελεγχο αυριο και αν και αυτα βγουν καλα τοτε προχωραμε με περισσοτερη αισιοδοξια....

Αυτα απο μενα...

Σας αγαπω και σας σκεφτομαι συνεχεια..

Μολις ανοιξει λιγο ο καιρος θα κανονισουμε να βρεθουμε απο κοντα γιατι μου εχετε λειψει αφανταστα!!

Σας φιλω:P:p


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου γεια σας..:P

Σημερα πηγα για την αυχενικη διαφανεια η οποια εδειξε 2 υγειεστατα μωρακια...εγκεφαλοι, ουροδοχες κυστες, καρδουλες, σπονδυλικες στηλες και ρινικα οστα, ολα μια χαρα....4 ποδαρακια, 4 χερακια που κουνιουνταν ασταματητα...

Ζητησαμε να μην δουμε τα φυλα των μωρων...σημερα ο γιατρος τα ειδε, φαινονταν καθαρα.....Αλλα προτιμησαμε να μη τα μαθουμε...

Ειμαι 15 εβδομαδων και 3 ημερων και στις 20 βδομαδες θα κανω και την β επιπεδου....

Θα κανω εναν πληρη αιματολογικο ελεγχο αυριο και αν και αυτα βγουν καλα τοτε προχωραμε με περισσοτερη αισιοδοξια....

Αυτα απο μενα...

Σας αγαπω και σας σκεφτομαι συνεχεια..

Μολις ανοιξει λιγο ο καιρος θα κανονισουμε να βρεθουμε απο κοντα γιατι μου εχετε λειψει αφανταστα!!

Σας φιλω:P:p

Βιλλάκι μου πολύ χάρηκα που τα μωράκια σας είναι μια χαρά!!!:D:D

Δε θέλατε να μάθετε τα φύλα ε? Θα αντέξετε μέχρι τέλους? δηλαδή θα το μάθετε όταν έρθει η ώρα να γεννήσεις?:P:p:p

Βρε Βιλλάκι μου να σου πω κάτι που μου κανε πολύ εντύπωση και σου το χα πει και στο τηλ:rolleyes:.......πολύ αργά σου έκανε ο ντοκτορ την αυχενική 15+3 ..............αυτή η εξέταση γίνεται πάντα στο πρώτο τρίμηνο .......τι να πω.........προς Θεού δε θέλω να σε αγχώσω ....τα μωράκια σου μια χαρούλα είναι:D:D:D

Πολλά πολλά φιλάκια !!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα Βιλλακι,

συγνωμη που μπαινω ετσι στο καφε σας, αλλα τυχαια διαβασα τα νεα της Βιλλυ και χαρηκα πολυ...

Δεν ξερω αν με θυμασαι ειχαμε μιλησει παλια διπλα στο παρεντς.

καλη και τελειομηνη εγκυμοσυνη να εχεις κοπελα μου και με το καλο να βγουν τα βιλλακια γερα και πενταμορφα!!!!

φιλια σε ολες!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα Βιλλακι,

συγνωμη που μπαινω ετσι στο καφε σας, αλλα τυχαια διαβασα τα νεα της Βιλλυ και χαρηκα πολυ...

Δεν ξερω αν με θυμασαι ειχαμε μιλησει παλια διπλα στο παρεντς.

καλη και τελειομηνη εγκυμοσυνη να εχεις κοπελα μου και με το καλο να βγουν τα βιλλακια γερα και πενταμορφα!!!!

φιλια σε ολες!!

Κοριτσακι μου, ναι, σε θυμαμαι!!

Σε ευχαριστω παρα πολυ για τις ευχες σου:P:p

Να σαι παντα καλα;)


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Βιλλάκι ένα θα σου πω....πως σε είδα στον ύπνο μου πάλι και είδα και τα φύλα των μωρών σου :tongue::tongue::tongue::tongue:

Μη μου πεις!!!!!

Σοβαρα?

Γραψε τα σε ενα χαρτακι και δωστο μου οταν πρωτα ο Θεος γεννησω.....

Δε θελω να μου πεις....

Γιατι τα δικα σου ονειρα βγαινουν ΠΑΝΤΑ...

Πιο πολυ και απο τον υπερηχο σε πιστευω...

Χαχαχαχαχα...!!!


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κοριτσια, διαβαζω τα νέα σας, εγω εχω έρθει στους γονεις μου να παρω λίγο τα πανω μου, μου εχει στοιχισει αυτη η ιστορια αλλα η ζωη συνεχιζεται.φιλια σε ολες!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια χαθήκαμε αλλά κάτι οι αρρώστιες (γρίπη) κάτι μια εγχείρηση ρουτίνας βέβαια (όλα καλά πήγαν) του μπαμπά μου με έκαναν να μην μπαίνω καθόλου και να τρέχω σαν τρελλή. Είμαι μείον 9 κιλά σε λιγότερο από 2 μήνες και συνεχίζω. Με την καινούργια περίοδο θα κάνω ορμονικές εξετάσεις πάλι και επίσης έκανα καλλιέργεια κολπικού υγρού (βρέθηκαν μερικά πυοσφαίρια χωρίς συγκεκριμένο μικρόβιο) οπότε έκανα και την θεραπεία με υπόθετα και βλέπω την ζωή πιο αισιόδοξα. Περιμένω το Πάσχα με ανυπομονησία να βρεθώ με την οικογένειά μου και χαίρομαι που τελείωσε η μουντίλα των ημερών.

Κατερινάκι λυπάμαι για όσα σου συμβαίνουν. Καλά έκανες και πήγες στους γονείς σου. Βιλλάκι θα σε πάρω τηλέφωνο να δω πώς πήγαν οι εξετάσεις σου.

Φιλιά σε όλες!


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γιόλα μου χαίρομαι ειλικρινά που πήγαν όλα καλά με τον πατέρα σου.. περαστικά του και γρήγορα ο άνθρωπος να είναι σε θέση να χαίρεται και πάλι την οικογένειά σας..

Επίσης χαίρομαι απίστευτα για τα -9 κιλά που έχασες.. μέσα σε λιγότερο από δυο μήνες αυτό είναι θαύμα νομίζω.. και σε θαυμάζω που συνεχίζεις ακάθεκτη.. Δεν σου κρύβω ότι κι εγώ χρειάζεται να χάσω τουλάχιστον 10 κιλά αλλά ειλικρινά δεν έχω καμία όρεξη ούτε διάθεση για να ξεκινήσω το οτιδήποτε.. Δηλαδή το καλοκαίρι θα σε βρει κορμάρα;

Εγώ είμαι καλά.. είμαι ήρεμη και πολύ χαρούμενη διότι για μια ακόμη φορά θα γίνω θεία, από την αδερφή μου αυτή τη φορά! Νοέμβρη θα γεννηθεί το ψιψί κι έτσι θα έχουμε ένα ακόμη Σκορπουδάκι στην οικογένεια..

Εγώ δεν έχω αποφασίσει ακόμη τι θα κάνω.. Έχω ραντεβού με το δικό μου γυναικολόγο στις 3 Απριλίου για το ετήσιο τσεκ άπ, θα του πάω και τη μαστογραφία και θα συζητήσουμε εφ' όλης της ύλης για να δω και τη δική του άποψη.. τα φάρμακα τα έχω, οπότε δεν βιάζομαι καθόλου..

Σας φιλώ όλες και εύχομαι να είστε όλες όσο καλύτερα γίνεται!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Mε το καλό και στα δικά σου! Ξέρουμε τί φύλο είναι; Ένα αγοράκι στην οικογένεια λείπει από άποψης ανηψιών έτσι;

Σε ποιόν από όλους τους γιατρούς θα πάς;Στον Βασιλόπουλο ή σε κανέναν άλλο;

Μίλησα με την Βίλλυ και είναι τρισευτυχισμένη, της είπα μετά το Πάσχα που θα έχουν τελειώσει και οι ιώσεις να πάμε να την δούμε.


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γιόλα μου η αδερφή μου κοντεύει την 6η βδομάδα οπότε είναι πολύ νωρίς για να δούμε φύλο. Εννοείται ότι εγώ προσωπικά προτιμώ αγοράκι και η αδερφή μου το ίδιο αλλά γερό να είναι και ότι να' ναι..

Θα πάω στον τακτικό γυναικολόγο μου.. αυτόν που με παρακολουθεί ανελλιπώς. Θα συζητήσουμε διεξοδικά για όλα και θα αποφασίσω..

Χαίρομαι τόσο πολύ για τη Βίλλυ μας!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...