Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Εγκυμοσύνη μετά τα 35


Recommended Posts

Μην φοβάσαι καθόλου.Όλα ειναι με το μερος σου. Τέλειος ήχος η καρδουλα του έτσι; εγώ λέω να αρχίσεις να το χαιρεσαι λίγο.Είσαι πολύ έγκυος όχι ολίγον.


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσια τι κάνετε??

Μπαινετε καθόλου στη σελίδα αυτή....ή θα ερημώσει:rolleyes:

Εγώ κοριτσάκια μου είμαι ΕΓΚΥΟΣ:D (κάποια κοριτσάκια το ξερουν)

Βεβαια και γω δε το χω πιστεψει ακομα!

Το καλοκαιρι ενω ειχα ξεκινησει ενεσεις για καταστολη.....για να κανω την 3η μου προσπαθεια εξωσωματικης.................ανακαλυψα πως ειχα μεινει ηδη εγκυος με το φυσιολογικο τροπο.......απιστευτο και ομως αληθινο!!!!

Στις διακοπουλες μας τον Αύγουστο συνεβηκε το μοιραίο;)

Αυτη τη στιγμη ειμαι 6 εβδομαδων και 4 ημερων και εχουμε ακουσει καρδουλα.....το αγχος βεβαια δε σταματα!

Τα νεα απο τη Βιλλυ και το Δομνινακι τα μαθαινω.......Γιολαντακι εσυ τι κανεις? σε εχω χάσει? Ντολυ?

Σας στέλνω πολλά πολλά φιλάκια και να περασει λιγος καιρος ακομα.......και δε θα ξεχασω το κερασμα;)

Ματς μουτς!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Συγχαρητήρια και από εδώ! Μία μία τακτοποιείται από την παρεούλα μας.

Μελετίνα μου με έναν πόνο. Ένα γερό μωράκι σου εύχομαι γιατί ταλαιοπωρήθηκες κι εσύ και σε λυπήθηκε ο Θεός και στο φερε εκεί που δεν το περίμενες.

Εννοείται πως θα βγούμε μόλις νοιώσεις καλά εσύ μπορεί και στις γιορτές των Χριστουγέννων τί λέτε;


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Κοριτσάκια Καλά Χριστούγενα να έχουμε, μπαίνω που και που και μαθαίνω τα όμορφα νέα σας!Και εγώ είμαι έγκυος 5 μηνών και είμαι πολύ ευτυχισμένη!να έχουμε καλές και τελειομηνες εγκυμοσύνες και δύναμη στη ζωή μας.Φιλιά

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Είμαι πολύ συγκινημένη που άλλη μία από το παρεάκι μας έγινε μανούλα μετά από τόσους κόπους και αγωνίες. Τώρα περιμένουμε την Meletina μας και ευχόμαστε και στην Κατερίνα η ώρα η καλή! Πλέον από τα κορίτσια που βγαίναμε είμαστε όλες μανούλες ευτυχισμένες έστω και αν κάποιες δεν έχουμε καταφέρει ακόμα το δεύτερο. Έχουμε ένα γερό παιδάκι στην αγκαλιά μας (η Bίλλυ έχει ΤΡΙΑ...) και ευχαριστούμε τον Θεό γιαυτό.


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλημερα σε ολες τις φιλες μου..!!!

Εχω τοσο καιρο να μπω εδω, που νοιωθω μια συγκινηση τωρα που γραφω...

Οταν ξεκινησαμε αυτη μας την παρεα, δε περιμενα ουτε στα πιο τρελα μου ονειρα οτι θα καταφερω να μεινω εγκυος..

Το ηθελα, το προσπαθουσα, αλλα δε το πιστευα οτι θα συμβει...

Θυμαμαι που μιλουσαμε και αναρωτιομουν αν τα ειχα καταφερει καθε μηνα, αν ηταν η τυχερη στιγμη και μετα η απογοητευση...

Σχεδον εχουν ξεθωριασει ολες οι μνημες απο εκεινη την εποχη..

Εχω σχεδον ξεχασει τις αποτυχιες, τα κλαματα, τις αγωνιες...

Το μονο που δεν εχω ξεχασει ειστε εσεις...

Τις φιλες μου, τα κοριτσια μου...

Ποσο χαιρομαι που η Δομνινα μας τα καταφερε...

Ποσο το αξιζες κοριτσι μου....Και τωρα περιμενω πως και πως να ξεπεταχτει λιγο ο μπομπιρας της και να παμε για καφε με τα παιδακια μας...

Ποσο χαιρομαι που η Μελετινα μας τα καταφερε επισης...Και μαλιστα φυσιολογικα, χωρις εξωσωματικη...Και εσυ κοριτσακι μου το αξιζες...

Ολες οι γυναικες εδω αξιζουν να ζησουν αυτη την εμπειρια...Ολες οσες το θελουν και το κυνηγουν...Για ολες σας θελω μονο τα καλυτερα...

Τα μωρακια μου κοιμουνται αυτη τη στιγμη..Ακομα και τωρα, παω κρυφα στη πορτα του δωματιου τους και τα κοιταζω απο μακρια και δε το πιστευω πως ειναι δικα μου...Ειναι τα μωρα μου..

Περασα λιγο δυσκολα στην εγκυμοσυνη...Η αρθριτιδα με ενοχλουσε κατα καιρους και δυστυχως εσπασα και τον αστραγαλο στον 6ο μηνα...Μετα τα μωρα μου μπηκαν θερμοκοιτιδα...Ομως απ τη στιγμη που τα εφερα στο σπιτι, ολα πηραν το δρομο τους...Τωρα εχω δυο αγγελουδια και κανεις και τιποτα δε μπορει να το αλλαξει αυτο..

Ο μεγαλος μου παει πλεον Α Λυκειου...Ειναι χαρουμενος και αγαπαει τα αδερφια του τοσο πολυ...Παιζει μαζι τους, τα ταιζει, τους δινει τις πιπιλες και τα παιρνει αγκαλια και καθονται στον υπολογιστη...

Οταν εχουμε δουλειες εξω που πρεπει να παω μαζι με το συζυγο μας τα κραταει και τα 2 μαζι...Και ειμαι τοσο ησυχη σαν να τα αφηνα με τη μαμα μου ας πουμε..Οταν τον βλεπω να κραταει τον μεγαλο στους ωμους του και να βλεπουν ποδοσφαιρο απλα "πεθαινω"..

Του ειπαμε να αποφασισει αυτος το ονομα του μικρου γιατι ο μεγαλος θα παρει του μπαμπα μου το ονομα, Παναγιωτης, και μας ανακοινωσε προχθες πως αποφασισε να του δωσει το ονομα Αγγελος...

Και ειναι πραγματικα Αγγελος το μικρο μου...Ειναι ξανθουλι με πρασινα ματια...

Ειναι απλα τελεια...!!!

Εχω πλεον τρεις γιους....Εχω τρια παληκαρια...

Ναι, ειμαι η πιο ευτυχισμενη γυναικα στον κοσμο...!!!

Σας ευχαριστω ολες για την αγαπη σας και την συμπαρασταση σας...

Για καθε καλη κουβεντα σας..

Για καθε φορα που ημουν ετοιμη να λυγισω και δε με αφησατε..

Για καθε φορα που εκλαψα και στεγνωσατε τα δακρυα μου..

Για καθε φορα που μου ειπατε πως θα τα καταφερω οταν εγω δε το πιστευα..

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ...


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνω κι εγώ εδώ μετά από πολύ καιρό διότι αφενός ήθελα να μοιραστώ τη χαρά μου, την ευτυχία μου και το καμάρι μου για την έλευση του αγκαλίτσα μου, του γιου μου.. Είναι 16 ημερώ σήμερα και αυτή τη στιγμή κοιμάται μακάριος στην καλαθούνα του στο δωμάτιό μου.. χθες τον είχα σχεδόν όλη τη μέρα αγκαλιά και δεν τον χόρταινα.. Πλέον είναι η ζωή μου..

Ξεκίνησα αυτό το ταξίδι πριν 3.5 ολόκληρα χρόνια.. Μέσα σε αυτό το χρονικό διάστημα είχα πολλές στενοχώριες, αμφιβολίες, άτυχες στιγμές να ξεπεράσω.. Μέχρι που έμεινα έγκυος τον Ιούλιο του 2012 σε μια εγκυμοσύνη εντελώς ανέφελη.. λες και δεν ήμουν έγκυος.. Ο Θεός μάλλον κατάλαβε ότι μου χρώσταγε και με αντάμειψε με μια εγκυμοσύνη τέλεια και με ένα αγοράκι απλά "καταπληκτικό"..

Ήσασταν μαζί μου από την αρχή και σε κάθε βήμα αυτού του ταξιδιού. Τώρα μοιράζεστε τη χαρά μου μαζί μου και σας ευχαριστώ γι' αυτό..

Ανυπομονώ να έρθει η στιγμή που θα βρεθούμε όλες μας για καφέ και εγώ θα έχω το μωρό μου στην αγκαλιά μου... Βάλατε κι εσείς ένα λιθαράκι για να γίνει το όνειρό μου πραγματικότητα!

Να είστε όλες καλά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Bίλλυ πάντα με συγκινούσαν τα γραφόμενά σου και το τελευταίο Post τα ξεπερνάει όλα μαζί. Δομνίνα μου είμαι τόσο χαρούμενη για σένα.

Εννοείται πως θα βγει το όνειρό σου και κανονίστε εσείς μικρομαμάδες πότε θέλετε να κατέβω προς τα μέρη σας με την μικρή μου που ακόμα λατρεύει τα μωρά και παρακαλάει τον Θεό για αδελφάκι, να βγούμε για καφέ.

Περιμένω τηλεφώνημά σας.


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Bίλλυ πάντα με συγκινούσαν τα γραφόμενά σου και το τελευταίο Post τα ξεπερνάει όλα μαζί. Δομνίνα μου είμαι τόσο χαρούμενη για σένα.

Εννοείται πως θα βγει το όνειρό σου και κανονίστε εσείς μικρομαμάδες πότε θέλετε να κατέβω προς τα μέρη σας με την μικρή μου που ακόμα λατρεύει τα μωρά και παρακαλάει τον Θεό για αδελφάκι, να βγούμε για καφέ.

Περιμένω τηλεφώνημά σας.

Κοριτσακι μου γλυκο, τωρα ειναι η σειρα σου...!!!

Και εννοειται πως θα το κανονισουμε να βρεθουμε, οποτε θελεις εσυ και η μικρη σου..

Σ΄αγαπαω παρα πολυ....Το ξερεις...:P


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Bιλλάκι μου!!!!! Τον καιρό που μου έδινες την ευχή να είμαι η επόμενη μέσα μου έπιανε και το σποράκι που τόσο περιμέναμε.(Ναι, πέρασαν 5 χρόνια όχι χωρίς να το καταλάβουμε, το καταλάβαμε και μάλιστα πολύ καλά). Σε ευχαριστώ γιατί επειδή ακριβώς με αγαπάς πολύ έπιασε και η ευχή σου. Εύχομαι τα παιδάκια μας να γίνουν φιλαράκια και αν πάει η παράδοση όπως έχει πάει μέχρι τώρα και υπερισχύουν τα αγοράκια να είναι επίσης αγοράκι για παρέα στα δικά σας (μόνο η meletina έχει ξεφύγει με κοριτσάκι; αν όχι διορθώστε με).

Θέλω με αυτό το μήνυμα να δώσω ελπίδα σε κάθε κοπέλα μετά τα 35 που προσπαθεί για δεύτερο παιδάκι ενώ έχει ήδη ένα με φυσιολογική σύλληψη να μην σταματήσει να προσεύχεται και να πιστεύει πως θα ξανανιώσει το θαύμα. Μπορεί να πέρασα πολλά (έτσι μου φάνηκαν τουλάχιστον) αλλά τα αφήνω όλα πίσω μου γιατί ξέρω ότι είναι λίγα μπροστά σε αυτά που πέρασαν οι φίλες μου εδώ στο παρεάκι μας. Κι όμως με τον ένα ή με τον άλλο τρόπο όλες μας τα καταφέραμε και απομένει να δώσω την σκυτάλη στην αγαπημένη μου Ντόλλη: εύχομαι να σου έρθει έτσι ξαφνικά και out of the blue όπως μου ήρθε εμένα.


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γιολαντακι μου, μιλησαμε και απ το τηλ, αλλα δε θα μπορουσα να μη μπω για να πω.....ποσο χαρουμενη ειμαι για σενα....:-P

Γλυκο μου κοριτσακι, μεσα απ τη ψυχη μου, να πανε ολα καλα ως το τελος...Τιποτα αλλο....Να εισαι καλα και να προσεχεις...

Σ΄αγαπαω...!!!


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ Βιλλάκι και εσένα και την Δομνίνα. Μαζί με τους γονείς, τα αδέλφια μας και τις υπόλοιπες συμφουρίτισες που μας διαβάζουν είστε οι πρώτες που το μάθατε και με τις οποίες μίλησα. Σας θεωρώ δικά μου άτομα γιαυτό και δεν θέλω να χαθούμε.΄Επειδή ακριβώς δεν το έχω πει ούτε στις καρδιακές μου φίλες σήμερα που μίλησα και με τις δυό σας άρχισα να χαίρομαι μέσα μου και κάπως να το συνειδητοποιώ γιατί μέχρι τώρα νοιώθω σαν να έχει συμβεί σε κάποια άλλη όχι σε μένα. Τόσο απίστευτο μου φαίνεται. Ίσως μετά την αυχενική με το καλό να είναι καλά τα αποτελέσματα που θα το πω και σε φίλους μας να μπορέσω να απολαύσω την εγκυμοσύνη μου γιατί είναι ένα θείο δώρο που το δέχεσαι λίγες φορές στη ζωή σου.

Επίσης συγχαρητήρια στην Μελετίνα για το αγόράκι της τελικά ( ή που θα κάνω φιλαράκι των δικών σας ή την νύφη σας για να δούμε).


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Yola μου κι εμείς μιλήσαμε.. ομολογώ ότι συνεχίζω κι ανατριχιάζω κάθε φορά που σκέφτομαι την εγκυμοσύνη σου.. Ξέρω πόσο το ήθελες πραγματικά και χαίρομαι που σε άκουσα τόσο ευτυχισμένη! Όλα θα πάνε καλά μέχρι τέλους, είμαι σίγουρη και το δωράκι σας αυτά τα Χριστούγεννα θα είναι στην αγκαλιά σας!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα είμαι καινούρια και αύριο έχουμε προγραμματίσει σπερματέγχυση και αγχωθεί πολύ. Μπορεί καμία να μου δώσει κάποιο αισιόδοξο μήνυμα να έχει πετύχει αυτό με την πρώτη φορά?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...