Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Φεβρουαρίου 2016


Recommended Posts

Κορίτσια μου καλησπέρα!!! Σοφία με το καλό το δεύτερο αγοράκι σου :) Σήμερα έκανα κ εγώ την απαίσια εξέταση για το ζάγχαρο κ αύριο περιμένω τ αποτελέσματα!

Thalassini κ εγώ 0 - έχω θυμάμαι ότι είχα κάνει μια ένεση την προηγούμενη φορά αλλα αυτή ξέχασα να ρωτήσω τον γιατρό μου. εσένα τι σου είπε?

Είδαμε κ τον μπεμπούλη μας την προηγούμενη εβδομάδα δόξα τον Θεό είναι υγιέστατος κ απ ότι φαίνεται ετοιμάζετε κ αυτός για μεγάλο αντράκι( ο πρώτος μου ηταν 54εκ και 3900κιλα) Ανυπομονώ να τον πάρω στην αγκαλίτσα μου!!!

Εγώ την έκανα πριν μια βδομάδα την ένεση. Πολλες με 0- μαζευτήκαμε ουαου!

Λογικά αν ξέρει το ρεζους σου ο γιατρός θα σου πεί να κάνεις την ένεση.


UgZTp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 334
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Απο διάθεση μια μέρα έτσι μια αλλιώς...

Χθες ήμουνα τρελή απο χαρά κ σήμερα μέσα στα νεύρα κ το κλάμα.

Απο ύπνο δεν κοιμάμαι συνεχόμενα γιατί δε βολεύομαι αλλά προσπαθώ να παίρνω ψιλουπνάκο όποτε μπορώ...

Link to comment
Share on other sites

Απο διάθεση πολλά νεύρα θα έλεγα και αρκετά σκαμπανευάσματα...από ύπνο όποτε κοιμάται ο μεγάλος, κοιμάμαι&εγω αλλά επειδή έχει πολύ χάλια ύπνο δ είμαι και σωστό παράδειγμα! Πάντως άρχισα να μην ψιλοβολεύομαι αλλά λόγω κούρασης,το ξεπερνάω γρήγορα και κοιμάμαι!


cPQop2.png2orjp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γειά σε όλες!

Είμαι καινούρια στις συζητήσεις σας και εύχομαι σε όλες τα καλύτερα! Περιμένουμε το αγοράκι μας, το πρώτο, στις 7/2 είναι η ΠΗΤ! Πλησιάζει ο καιρός!

Link to comment
Share on other sites

Καλωσήρθες Αγγελική με το καλό κ συ!

Εγω νοιώθω σαν να επιστρέφουν οι ναυτίες, ανακατοσούρες.

Βαριά διάθεση.

Μήπως είναι απο την αλλαγή του μήνα.

Αντε να περάσει και ο Δεκέμβρης να αρχίσει η αντίστροφη μέτρηση!


UgZTp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έχω καούρες, το στομάχι μου είναι άνω κάτω! Ρεγγίνα και Μαρία, έχω κι εγώ πόνο στην ηβική σύμφυση εδώ και μια βδομάδα, με είχε ξαναπιάσει πολύ έντονα γύρω στον 4 ο. Είναι πόνος που τον αισθάνομαι όχι εσωτερικά αλλά στα κόκκαλα (ηβική, λεκάνη, ισχία). Αυτό που με βοήθησε ήταν να έχω το νου μου στον τρόπο που κάθομαι κ περπατάω, να έχω καλή στάση σώματος δηλαδή, μασάζ στους μύες γύρω από τη λεκάνη δηλαδή γλουτούς κ γύρω από τα ισχία, όχι στην κοιλίτσα φυσικά κ όχι εκεί που πονούσα ακριβώς, αλλά στη γύρω περιοχή, που φαίνεται να το μαλακωσε αρκετά τον πόνο, μιας και όλα συνδέονται στο σώμα. Α και ξεκούραση! Η γιατρός μου είπε ότι είναι φυσιολογικός πόνος που έχουν κάποιες εγκυμονούσες (πόνος ηβικής σύμφυσης, πυελικός πόνος) μιας και η λεκάνη προσαρμοζεται σιγά σιγά, σταδιακά για τον τοκετό. Φυσικά κάθε περίπτωση είναι διαφορετική, και αν ανησυχούμε ή δυσφορούμε καλό είναι ή μάλλον απαραίτητο να το λέμε στο γιατρό μας. Μπορεί να γίνει ενοχλητικός πολύ ο πόνος πάντως, σε κάποια φάση δεν μπορούσα να περπατήσω ή να σταθώ για δευτερόλεπτο να σηκώσω το ένα πόδι να βάλω το παντελόνι!

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να μην επηρεάζουμε τα μωράκια μας ετσι οπως νοιώθουμε τωρα που βαραινουμε...

Ρεγγινα και εγω δε βγαίνω ιδιαίτερα, φοβάμαι μη ζαλιστώ.

Κι εγω το εχω αυτο με τη λεκάνη, οταν ξαπλώνω πολυ ώρα στη μια πλευρά πονάει το κόκκαλο . Επίσης το βράδυ σηκώνομαι 1,2φορες για τουαλέτα οπου μέχρι να πάω πονάω χαμηλά και δεν μπορώ να καλοπερπατήσω.


UgZTp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Thalassini σε καταλαβαίνω απόλυτα κ σενα angeliki.Τουλάχιστον το οτι πονάμε όλες στα ίδια σημεία είναι καθησυχαστικό...κ η απάντηση του γιατρού...παιδί έχεις...κουνιέται...δεν είναι τίποτα έρχεται κ με ηρεμεί εντελώς!Αλλά το βράδυ ειδικά που έχω καταφέρει να αλλάξω πλευρό, δύσκολη η στροφή, κ έχω βολευτεί κ ξαφνικά θέλω τουαλέτα...κ μετά πρέπει να ξαναβολευτώ,δε τη παλεύω!Ελπίζω σε λίγο καιρό να τα θυμόμαστε με νοσταλγία έχοντας αγκαλιά τα μικρά μας!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!! Εχω καιρο να γράψω συγνωμη που χάθηκα αλλα έφτιαχνα λιγο το δωμάτιο της μικρής οποτε ασχολούμουν με καλλιτεχνιες αυτο το διάστημα. Έκανα υπέρηχο τη Δευτέρα και το κορίτσι ειναι πολυ καλα 1,230 εχει φτάσει απο κιλά (εβδομάδα 29+1)και ο γιατρός τα βρήκε ολα φυσιολογικά. Εχω τωρα να κανω εξέταση αίματος (εχω 0+ παρεμπιπτόντως) ούρων και μου ζήτησε να κανω και καλλιέργεια κολπίκου εκκρηματος προληπτικά αν και εγω θα γεννήσω με καισαρικη.Την άλλη βδομαδα θα κανω τη καμπύλη σακχάρου. Απο διάθεση δεν ειμαι και στα καλυτερα μου οποτε σας καταλαβαίνω reggina και thalasini βέβαια μου περνάνε πολυ γρηγορα οι στιγμές που χαλιεμαι.

Link to comment
Share on other sites

Να είσαι καλά Reggina μου!!! Απο αϋπνίες αλλο τιποτα. Το Doppler εγω θα το κανω αρχές Γενάρη. Απο πονακιαεχω και εγω μια στο τόσο χαμηλά αλλα τιποτα το ανησυχητικό. Α επίσης κορίτσια παίζω πιάνο αυτές τις μερες συνέχεια και η μπεμπα μόλις τελειώνω ενα κομματι αρχίζει και κλωτσάει!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...