Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Μανούλες Φεβρουαρίου 2016


Recommended Posts

Γεια σας μελλουσες μανουλες!Εγω ειμαι στις μανουλες μαρτιου 2016 με ΠΗΤ 7/3 αλλα οπως και στις προηγουμενες εγκυμοσυνες μου πιστευω πως θα γεννησω φεβρουαριο οποτε μαλλον θα ανηκω και στην ομαδουλα σας.Ευχομαι να ειμαστε ολες καλα και να εχουμε μια τελειομηνη εγκυμοσυνη!

Καλώς ήρθες κι εδώ, Μπου! Να χαίρεσαι και τα δυο σου μικράκια, να έρχεσαι να τα λέμε γιατί θα 'χουμε πολλές απορίες! Κι εγώ με ΠΗΤ 4/2 (αν και νομίζω αργότερα θα γεννήσω) κρατάω και μια πισινή για Ιανουάριο!


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 334
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλωσήρθες Μπου!!Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου και με το καλό και το τρίτο!!

Εδω περιμένουμε να ξεκινήσει το ντόμινο με τις αυχενικές να λέμε νέα!!χεχε

Μας εχει βάλει στη σειρά η jo sephine μας!


UgZTp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια οσες εχετε κι αλλα παιδακια τους ανακοινωσατε πως θα εχουν καινουριο αδερφακι;Εμεις απο την ωρα που το ειπαμε βρηκαμε τον μπελα μας.Ο μεγαλος μου δεν εχει ιδιαιτερο προβλημα.Η μικρη απ'την αλλη το αντιθετο.Καθε βραδυ ερχετε στο δωματιο και διωχνει τον μπαμπα της στο σαλονι για να κοιμηθουμε μονες μας και οποτε μπορει με χτυπαει στην κοιλια και λεει κακο αδερφακι μην βγεις απο εκει μεσα.Δεν ξερω τι να κανω....ελπιζω με τον καιρο να τις περασει.Χθες πηγαμε στο παρκο και ετσι οπως επαιζε με την φιλη της την ακουω που της λεει.Εσενα η μαμα σου θα σου φερει κι αλλο αδερφακι;και λεει η μικρη οχι και της απαντα η δικια μου...εισαι πολυ τυχαιρη εμενα θα μου φερει με το ζορι,ουτε καν με ρωτησε...Στεναχωριεμαι λιγο που το εχει παρει στραβα


PJCup3.png

u5SEp3.png

4OIlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μπου να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κ με το καλό να έρθει κ το τρίτο! ! Φυσικά κ θα της περάσει αλλά αν δεις ότι συνεχίζει να είναι αρνητική εγώ θα πρότεινα να συμβουλευτείς ένα παιδοψυχο λόγο . Πολλοί δήμοι διαθέτουν δωρεάν οΏ½οΏ½ εμάς ο μικρός είναι 12 μηνών κ π του μιλάω για το αδερφάκι του πέρα βρέχει χεχε


vNP1p3.png

YIscp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μπου εγώ στην κόρη μου λέω οτι θα είναι το αδερφάκι σου, θα το προσεχεις, θα του μάθεις παιχνίδια κλπ. Στην αρχή όταν της έλεγε ο πατέρας της δώσε ενα φιλάκια στην κοιλιά της μαμάς έλεγε θα δώσω στο μωρό μόλις βγεί. Τώρα έρχεται μόνη της και με χαϊδεύει, με φιλάει και λέει το μωράκι μου. Βέβαια αυτό έχει απόσταση απο το τι θα συμβεί όταν με το καλό γεννηθεί..θα δούμε.

Thalasini εγώ έχω υπο και φυσικά παίρνω χάπι. Ο γυναικολόγος σου είπε να μην πάρεις χάπι ακόμα? Βέβαια στην περίπτωση του υπέρ δεν ξέρω τιβδινιυν. Είναι πολύ σημαντικό όμως να είναι ρυθμισμενος ο θηρεοειδης. Μηπως να δεις έναν ενδοκρινολογο?


tt163fd3.aspx

tt1cfe8d

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι εννοείται οτι με είδε ενδοκρινολόγος.Και έκανα τις απαραίτητες εξετάσεις.Μου είπε οτι

το χάπι για τον υπερ δεν το πολύ δίνουν στο πρωτο τρίμηνο (δεν κάνει καλό στο μωρό)

Συνήθως διορθώνεται ως τη 14-18 βδομάδα. Εκτος κι αν δείξει

οτι χειροτερεύει οποτε αναγκαστικά λιγο φάρμακο.Αυτα..

Θελει παρακολούθηση.Εσυ το εχεις χρόνια;


UgZTp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το ανακάλυψα στην πρώτη εγκυμοσυνη το 2010. Είχα Tsh κάπου 5. Για άσχετο λόγο δεν προχώρησε αλλά απο τότε με πολλά σκαμπανεβασματα τον ελέγχω. Στην δεύτερη εγκυμοσυνη ήξερα και τον είχα ρυθμισμενο. Φέτος τον Φεβρουαριο είχα ενα μήνα να αδιαθετησω ενώ έπαιρνα χάπι. Είχε ανέβει πάλι. Άλλαξα χάπι και έπεσε στο 1.8. Έμεινα έγκυος μετά απο 2 μήνες. Στην εγκυμοσύνη ανεβαίνει η TSH και πρέπει να είναι μέχρι 2.5. Άλλαξα πάλι χάπι και τώρα νομίζω είμαι οκ.


tt163fd3.aspx

tt1cfe8d

Link to comment
Share on other sites

Εμενα το αντίθετο ειναι στον πάτο η tsh ενω οι ft3 ft4 ειχαν ανέβει απ'τα όρια.Ομως αυτη τη βδομάδα που ξαναέκανα έδειξαν

οτι επανέρχονται. Ενω η tsh ακομα πιο κατω.

Μου ειπε το πιο πιθανό ειναι θυροειδίτιδα πρώτου τριμήνου.Απο κοντα έλεγχος!

Επηρεάζει διάφορα η εγκυμοσύνη.


UgZTp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, κορίτσια! Πολλά πράγματα επηρεάζει η εγκυμοσύνη, αλλά αυτορρυθμίζεται μόνος του ο οργανισμός στη συνέχεια. Αυτό ισχύει και για τον θυρεοειδή και για το σάκχαρο και τον διαβήτη. Βέβαια, οι γιατροί τα φάρμακα τα δίνουν για πλάκα...

Εμείς Δευτέρα έχουμε αυχενική και είμαι πολύ πολύ χαρούμενη που θα ξαναδούμε το σποράκι μας!


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Όλα τέλεια, κορίτσια μου, την κάναμε σήμερα, τα έλεγξε όλα μα όλα ο γιατρός αναλυτικά και ήταν όλα όπως πρέπει! Και έχουμε μπεμπάκο!!! :tongue::tongue::tongue:

Με το καλό και σ' εσάς τώρα και υγιέστατα μπεμπουλάκια σε όλες σας εύχομαι!

Κλείσαμε και τη β΄επιπέδου για 1η Οκτώβρη! Σε μια εβδομάδα μπαίνω 4ο και ούτε που το πιστεύω!

Κι εγώ έχω υπόταση και είχα και πριν την εγκυμοσύνη, πάντα πίεση 10 και 6, ελπίζω τώρα να μην έχει πέσει!


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ, κορίτσια μου! Και στα δικά σας τα ωραία τώρα!

Μίνα, σήμερα έχει ο γιος σου γενέθλια;;; Να τον χαίρεσαι και να τον καμαρώνεις!!!


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...