Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλησπέρα. Πριν 1 βδομάδα ειχα παλλινδρομη κυηση απο δωρεά ωάριων η πρώτη μου. Πριν ειχα αλλες 2 με δικά μου ωαρια. Όλες οι παλλινδρομες την ίδια βδομάδα μεταξύ 6-7 βδομάδα. Στείλαμε το έμβρυο για έλεγχο και περιμένω τα αποτελέσματα. Ο γιατρός θεωρεί τυχαίο γεγονός γιατί απο όλα ήμουν καλυμμένη. Εμένα παρόλα αυτά δεν με καλύπτει η απάντηση του. Τι εξετάσεις μου προτείνετε να κάνω;  Πήγα σε αιματολόγο, σε ενδοκρινολόγο.

Μανούλες Μαρτίου 2016!!!


Recommended Posts

Γεια σας κοριτσια πωσ ειστε?

εγω επιτελους βρηκα γιατρο και ησυχασα...σημερα εκανα υπερυχο και ηταν ολα μια χαρα..2,3 εκατοστα το μωρακι (σε συγκριση με το πρωτο μου σε αυτον τον υπερυχο αυτο το μωρακι εινια 100μμ μεγαλητερο...χαχαχα θα γινει μεγαλουτσικο..)

..και η κοιλιτσα μου μου εχει μεγαλωσει αρκετα ειδη και τεντωνεται...σαν να μεγαλωνει κααθε μερα ....δεν θελω να σκεφτομαι ποοοσο ακομα... χαχαχαχα

στην προηγούμενη μου εγκυμοσύνη με φωναζα φουσκοψαρο...ειχε φουσκωσει και το προσωπο μου...τουλαχιστον εμεισ θα ημαστε ετοιμογεννες..χειμωνα-ανοιξη,,, θα γλυτωσουμε τις ζεστες...

πως πατε απο διαθεση ερωτικη?...γιατι εμενα με τοοοσεσ αναγουλες..και αδυναμιες..εχει παει περιπατο το θεμα...

ευτυχωσ την κυριακη θα παμε Μηλο...να ξεκουραστουμε για 5 μερες... εσεις?

φιλιααααα


JM2al1e.jpgJM2ap2.png8BFPp3.png

και 7χρονων ο γιοκας μας..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλησπερα σε ολες τις υπεροχες μελλουσες μανουλες :D

Ειμαι εγκυουλα για πρωτη φορα, ηταν ξαφνικο και εχω τοσο πολυ ανχοσ για να βρω γιατρο, γτ πρεπει πρωτα να γυρισω πισω αθηνα. Το μαθα τωρα που ειμαι σε αδεια και επειδη δεν προσπαθησαμε για κατι, τωρα που συνεβει μασ βρηκε απροετοιμαστους σε θεματα γιατρων και εξετασεων. Ειχα 9 μερες καθυστερηση εκανα τεστ βγηκε θετικο και μετα χωριακη για επιβεβαιωση. Δεν ξερω καν ποσο εγκυος ειμαιιιιιιιιιιι θελω να μαθωωωωωωωω χαχααχαχαχ :tongue::cool: Μα πως να το υπολογισω μονη μεχρι να παω στο γιατρο?????? μπορω μεσω τις χωριακης???


ycX5p3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια και απο εμένα! είμαι έγκυος και γω με ΠΗΤ 24/03/2016, στην ογδοη εβδομάδα!χτες πήγαμε στον γιατρο και ακουσαμε την καδρούλα του..είμαι πρωτη φορα έγκυος, γενικα αναγουλες και ζαλαδες δεν εχω καθολου, μονο κατι πονακια σαν περιοδου ειχα αλλα και αυτα περασαν ..εχω ψιοπρηστει και ποναει πολύ η μεση μου! καλη εγκυμοσυνη σε όλες!!χαρηκα που βρηκα και αλλες μανουλες:-P:-P:-P:-P

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολες τις υπεροχες μελλουσες μανουλες :D

Ειμαι εγκυουλα για πρωτη φορα, ηταν ξαφνικο και εχω τοσο πολυ ανχοσ για να βρω γιατρο, γτ πρεπει πρωτα να γυρισω πισω αθηνα. Το μαθα τωρα που ειμαι σε αδεια και επειδη δεν προσπαθησαμε για κατι, τωρα που συνεβει μασ βρηκε απροετοιμαστους σε θεματα γιατρων και εξετασεων. Ειχα 9 μερες καθυστερηση εκανα τεστ βγηκε θετικο και μετα χωριακη για επιβεβαιωση. Δεν ξερω καν ποσο εγκυος ειμαιιιιιιιιιιι θελω να μαθωωωωωωωω χαχααχαχαχ :tongue::cool: Μα πως να το υπολογισω μονη μεχρι να παω στο γιατρο?????? μπορω μεσω τις χωριακης???

ναι με την χοριακη μπορεις να καταλαβεις!ποσο είχες?και ποια ηταν η τελευται σου περιοδος?

Link to comment
Share on other sites

ναι με την χοριακη μπορεις να καταλαβεις!ποσο είχες?και ποια ηταν η τελευται σου περιοδος?

Ανατολη μου, κατ αρχην σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου.

Επισης σου ευχομαι μια υπεροχη εγκυμοσυνη , να κυλισει ομορφα και ομαλα και να κρατησεις το ζουζουνακι σου στην αγκαλια σου με το καλο.

Και εγω δεν εχω ουτε αναγουλες ουτε ζαλαδες, ουτε υπνηλίες μονο πριξιμο στους μαστους και χαμηλα στην κοιλιτσα.:tongue:

Λοιπον, τελευταια περιοδος ηταν στις 23/6 και την χοριακη μου την εκανα την δευτερα 3/8 και ηταν 4000.


ycX5p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ανατολη μου, κατ αρχην σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου.

Επισης σου ευχομαι μια υπεροχη εγκυμοσυνη , να κυλισει ομορφα και ομαλα και να κρατησεις το ζουζουνακι σου στην αγκαλια σου με το καλο.

Και εγω δεν εχω ουτε αναγουλες ουτε ζαλαδες, ουτε υπνηλίες μονο πριξιμο στους μαστους και χαμηλα στην κοιλιτσα.:tongue:

Λοιπον, τελευταια περιοδος ηταν στις 23/6 και την χοριακη μου την εκανα την δευτερα 3/8 και ηταν 4000.

Κουτσικακι λογικα είσαι 6 εβδομάδων και μαλλον ημερομηνια έχεις τελη μαρτιου 29/03 (εάν έχεις σταθερο κύκλο) εισαι μια εβδομαδα μετα απο εμενα και συμφωνα με την χοριακη σου..ψαξτο στο ιντερνετ θα βρεις πολλα που υπολογιζουν, εκτος αν υποψιαζεσαι ποτε μπορει να εγινε η συλληψη

Link to comment
Share on other sites

Κουτσικακι λογικα είσαι 6 εβδομάδων και μαλλον ημερομηνια έχεις τελη μαρτιου 29/03 (εάν έχεις σταθερο κύκλο) εισαι μια εβδομαδα μετα απο εμενα και συμφωνα με την χοριακη σου..ψαξτο στο ιντερνετ θα βρεις πολλα που υπολογιζουν, εκτος αν υποψιαζεσαι ποτε μπορει να εγινε η συλληψη

Θελει και δευτερη χοριακη μου λεει για να υπολογισει η βαση δεδομενων στο ιντερνετ. Και ειλικρινα δε εχω ιδεα ποτε μπορει να συνεβει. Ειμαι λες τοσο πολυ ε?


ycX5p3.png
Link to comment
Share on other sites

εξι εβδομαδων μετραει και την εβδομαδα της περιοδου και της ωοορηξιας, λογικα σε εσενα η συλληψη έγινε 7 ιουλιου εαν έχεις 28 ημερων κύκλο και σταθερο (?) και γω τωρα τα εμαθα μην νομιζεις..βασικα να κλεισεις ραντεβου σε εναν γιατρο!και θα συ τα πει! σου ευχομαι όλα καλά να πάνε!!

Link to comment
Share on other sites

εξι εβδομαδων μετραει και την εβδομαδα της περιοδου και της ωοορηξιας, λογικα σε εσενα η συλληψη έγινε 7 ιουλιου εαν έχεις 28 ημερων κύκλο και σταθερο (?) και γω τωρα τα εμαθα μην νομιζεις..βασικα να κλεισεις ραντεβου σε εναν γιατρο!και θα συ τα πει! σου ευχομαι όλα καλά να πάνε!!

ευχαριστω πολυ και παλι για τις διευκρινισεις. εχω σταθερο κυκλο 30 μερων. ανυπομωνω να γυρισω για να ψαχτω. Και συ κοπελα μου ολα καλα να πανε. το πρωτο σου ειναι και σενα?


ycX5p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλωσήρθατε κουτσικάκι και Ανατολή ! Με το καλο να έρθουν τα μωράκια σας ! Ειναι το πρωτο κ φαντάζομαι έχετε λιγο άγχος . Εγω εχω μια κορούλα κ ειμαι εγκυος στο δευτερο !


b3GMp2.png

0lJgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


γεια σας κοριτσια...ευχομαι σε οσες προσπαθουν...να φουσκωσουν και οσες ειναι με το καλο!!!με λενε λιανα και εχω τρια παιδακια,θελω να κανω και αλλο!μου εχει συμβει κατι και θελω την βοηθεια σας γιατι θα τρελαθω....δεν εχω σταθερο κυκλο,στην 20 μερα του κυκλου καναμε επαφη και τελειωσε εξω,αλλα μια ωρα μετα ξαναμπηκε,μετα απο αυτο ειχα πονο χαμηλα στην μητρα και στην μεση!τωρα ειμαι στην 27 μερα και αισθανομαι την μητρα μου περιεργα...τι λετε???μηπως ειμαι τρελη???sorry για το μεγαλο post!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια...ευχομαι σε οσες προσπαθουν...να φουσκωσουν και οσες ειναι με το καλο!!!με λενε λιανα και εχω τρια παιδακια,θελω να κανω και αλλο!μου εχει συμβει κατι και θελω την βοηθεια σας γιατι θα τρελαθω....δεν εχω σταθερο κυκλο,στην 20 μερα του κυκλου καναμε επαφη και τελειωσε εξω,αλλα μια ωρα μετα ξαναμπηκε,μετα απο αυτο ειχα πονο χαμηλα στην μητρα και στην μεση!τωρα ειμαι στην 27 μερα και αισθανομαι την μητρα μου περιεργα...τι λετε???μηπως ειμαι τρελη???sorry για το μεγαλο post!

Κοριτσάκι μου δεν είμαι και πολύ ειδική.. Ούτε καν ξέρω πότε πιάστηκε το Μαμουνακι μου. Αλλά θυμάμαι κάποια στιγμή ένιωθα περίεργα και την άλλη μέρα ειδα στο εσώρουχο μου να είναι όλο ροζ μέσα, Εγώ θεώρησα ότι μου ρχεται περίοδος. Αλλά μου είπαν ότι είχε γίνει η εμφύτευση λογικά εκείνη τη μέρα στη μήτρα. Μήπως παρατηρησες κάτι παρόμοιο σαν αιματακι?


ycX5p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...