Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλησπέρα. Πριν 1 βδομάδα ειχα παλλινδρομη κυηση απο δωρεά ωάριων η πρώτη μου. Πριν ειχα αλλες 2 με δικά μου ωαρια. Όλες οι παλλινδρομες την ίδια βδομάδα μεταξύ 6-7 βδομάδα. Στείλαμε το έμβρυο για έλεγχο και περιμένω τα αποτελέσματα. Ο γιατρός θεωρεί τυχαίο γεγονός γιατί απο όλα ήμουν καλυμμένη. Εμένα παρόλα αυτά δεν με καλύπτει η απάντηση του. Τι εξετάσεις μου προτείνετε να κάνω;  Πήγα σε αιματολόγο, σε ενδοκρινολόγο.

Μανούλες Μαρτίου 2016!!!


Recommended Posts

Γεια σας κοριτσια και χρονια πολλααα...εμεισ γυρισαμε απο την Μηλο..στο καμπινγκ ειχαμε μείνει

εχει μεινει καποια κοπελα σε αλλο καμπιγκ?

... 21 του μηνός εχουμε την αυχενικη.. ανυπομονούμε... κοιμαμαι συνέχεια μπρούμυτα και ανησυχώ αν το εχω πλακωσει το καημένο.....χαχαχα...ελπιζω να ειναι γερο και δυνατο..

φιλακια στα παιδακια σας..


JM2al1e.jpgJM2ap2.png8BFPp3.png

και 7χρονων ο γιοκας μας..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια καλημέρα! Εγώ σήμερα πρώτη μέρα στη δουλειά μετά τις διακοπές και δεν την παλεύω καθόλου! Εμένα μου έκλεισε αυχενικη 28 του μήνα. για να δούμε. Εν τω μεταξύ με έχουν πρήξει με το φύλο του παιδιού -το πρώτο μου είναι κοριτσάκι και πραγματικά σκέφτομαι να του πω του γιατρού να μην μου πει καθόλου!! Θα είναι έκπληξη. Για την κοπέλα που ρώτησε για τον πόνο στα νεφρά με έπιασε ένας κολικος νεφρούόπως είπε ο γιατρός, στην αριστερή πλευρά. Τρεις μέρες δεν μπορούσα να κοιμηθω από τον πόνο. Οι αναγουλες κάπως σταμάτησαν αλλά ώρες ώρες νιώθω βαριά σαν να ειμαι οκτώ μηνων εγκυος!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα! Εγώ σήμερα πρώτη μέρα στη δουλειά μετά τις διακοπές και δεν την παλεύω καθόλου! Εμένα μου έκλεισε αυχενικη 28 του μήνα. για να δούμε. Εν τω μεταξύ με έχουν πρήξει με το φύλο του παιδιού -το πρώτο μου είναι κοριτσάκι και πραγματικά σκέφτομαι να του πω του γιατρού να μην μου πει καθόλου!! Θα είναι έκπληξη. Για την κοπέλα που ρώτησε για τον πόνο στα νεφρά με έπιασε ένας κολικος νεφρούόπως είπε ο γιατρός, στην αριστερή πλευρά. Τρεις μέρες δεν μπορούσα να κοιμηθω από τον πόνο. Οι αναγουλες κάπως σταμάτησαν αλλά ώρες ώρες νιώθω βαριά σαν να ειμαι οκτώ μηνων εγκυος!

Καλημέρα κ απο μένα !! Εγω γυρνάω δουλεια 24 Σεπτεμβρίου εχω ακόμα την άδεια απο την μπέμπα μου . Έτσι κ με την μπέμπα μου ειμαςτε μαζί κ θα περάσω κ σχεδόν τους 4 πρώτους μήνες της εγκυμοσυνης σπιτι . Ευτυχώς δηλαδή γιατί μεχρι πριν μια εβδομαδα είχα αιμα τωρα σταμάτησε . Ωχ κολικοί νεφρού εχω περάσει Βασούλα κ σε καταλαβαίνω δεν πάλευεται καθόλου .


b3GMp2.png

0lJgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα! Εγώ σήμερα πρώτη μέρα στη δουλειά μετά τις διακοπές και δεν την παλεύω καθόλου! Εμένα μου έκλεισε αυχενικη 28 του μήνα. για να δούμε. Εν τω μεταξύ με έχουν πρήξει με το φύλο του παιδιού -το πρώτο μου είναι κοριτσάκι και πραγματικά σκέφτομαι να του πω του γιατρού να μην μου πει καθόλου!! Θα είναι έκπληξη. Για την κοπέλα που ρώτησε για τον πόνο στα νεφρά με έπιασε ένας κολικος νεφρούόπως είπε ο γιατρός, στην αριστερή πλευρά. Τρεις μέρες δεν μπορούσα να κοιμηθω από τον πόνο. Οι αναγουλες κάπως σταμάτησαν αλλά ώρες ώρες νιώθω βαριά σαν να ειμαι οκτώ μηνων εγκυος!

Αυτο ακριβώς έπαθα χθες! Εκεί που ο πόνος ήταν υποφερτος ξύπνησα το πρωί με κατι πόνους απίστευτους στα νεφρά!λ νόμιζα με μαχαίρωναν!! Ευτυχώς σήμερα ειμαι καλυτερα!!ελπιζω να μην με ξανά πιάσει! Τι έκανες εσυ όταν τους είχες και σου πέρασε??? εγω πήρα (αφού μίλησα και με τον γιατρό) παυσίπονα!

Γιουλη εισαι μανούλα Ιανουαρίου '15??


kadxp2.png

FghAp2.png

duX5p1.png

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ακριβώς έπαθα χθες! Εκεί που ο πόνος ήταν υποφερτος ξύπνησα το πρωί με κατι πόνους απίστευτους στα νεφρά!λ νόμιζα με μαχαίρωναν!! Ευτυχώς σήμερα ειμαι καλυτερα!!ελπιζω να μην με ξανά πιάσει! Τι έκανες εσυ όταν τους είχες και σου πέρασε??? εγω πήρα (αφού μίλησα και με τον γιατρό) παυσίπονα!

Γιουλη εισαι μανούλα Ιανουαρίου '15??

Ναι Σαλώμη μου ειμαι Ιανουριου 15 !!! Αν κ για λίγες μερες χάσαμε το 15 γέννησα 27/12/14 !!! Εσυ είσαι Φεβρουαρίου του 15 εεεε;;;


b3GMp2.png

0lJgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αυτο ακριβώς έπαθα χθες! Εκεί που ο πόνος ήταν υποφερτος ξύπνησα το πρωί με κατι πόνους απίστευτους στα νεφρά!λ νόμιζα με μαχαίρωναν!! Ευτυχώς σήμερα ειμαι καλυτερα!!ελπιζω να μην με ξανά πιάσει! Τι έκανες εσυ όταν τους είχες και σου πέρασε??? εγω πήρα (αφού μίλησα και με τον γιατρό) παυσίπονα!

Γιουλη εισαι μανούλα Ιανουαρίου '15??

Καλημέρα στις γλυκές μανούλες. Οταν το είπα στο γιατρο μου ειπε ότι τίποτα δεν μπορω να κανω μόνο να πίνω πολυ νερό. Από παυσίπονα κλασικάμονο ντεπον. Από αναγουλες πως τα πατε? Εγώ ειμαι χάλια ακόμη. Ενώ είχαν σταματήσει λίγες μέρες τώρα πάλι τα ίδια. Τίποτα δεν μπορω να φάω..:confused:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας κορίτσια!!

Γιούλη μου ναι Φεβρουαρίου μανούλα αν και γέννησα πρόωρα κανονικά έπρεπε να ειμαι Μαΐου.

Βασούλα και εμένα μου ειπε μπόλικο νερό να καθαρίσουν!! Το παυσίπονο και εμένα ενα "αθώο" μου ειπε. Αναγούλες και εμετούς οχι αλλα μια ανακατωσούρα με κρατά! Ελπίζω να μας περάσουν σύντομα!!


kadxp2.png

FghAp2.png

duX5p1.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!

Εγω πριν μια εβδομαδα καναμε υπερηχο! Ειδαμε το μωρακι και ολα καλα! Πριν δυο μερες εκανα τον προγεννητικο ελεγχο ομως και οι εξετασεις μου βγηκαν θετικο στο τοξοπλασμα!! Ειμαι να σκασω γιατι ειχα απο παλια αντισωματα και δεν περιμενα οτι μπορει να το ξαναπερασω. Τωρα δειχνει σαν να περναω ξανα την ιωση! Χτες πηγα στο παστερ για επαναληψη και ελπιζω να πανε ολα καλα!! :(:(:(:(

Link to comment
Share on other sites

ωχ βρε κοριτσι λυπαμαι πολυ...αλλα μην στεναχωριεσαι τι λεει ο γιατροσ?αντιμετωπιζεται με καποιο φαρμακο?εχει καποια επιπτωση?

κι εγω σε 2 μερεσ παραλαμβανω τισ απαντησεισ...ειμαι χορτοφαγος οποτε μου ειπε ο γιατρος να προσεχω διπλά,ασε που δεν εχω ουτε αντισώματα ερυθράς...μαλλον δεν εχω κανει ποτε εμβολιο...

μην στεναχωριεσαι..αμα αντιμετωπιζεται ολα θα πανε καλα...τον μεγαλο υπερυχο τον κανατε σε καποιο μεευτηριο?γιατι στο Ελενασ λεει δεν το κανουν πια με το ικα..και θα παμε σε 2 ωρες σε ιδιωτη...11ο ευρω...αστα...


JM2al1e.jpgJM2ap2.png8BFPp3.png

και 7χρονων ο γιοκας μας..

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρον δεν μου εδωσε αντιβιωση! Περιμενουμε τα αποτελεσματα την Δευτερα!! Αλλιως μπορει να χρειαστει αλλη μια εξεταση avidity igG για τοξοπλασμα που θα βγουν την ερχομενη Πεμπτη απο οτι ειπαν! Οπως και να έχει ανησυχω πολυ!! Ευχαριστω για το κουραγιο που μου δινεις!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ελενη μου καναμε την αυχενικη βγηκε 1,2 στο πρωτο μας μωρακι ηταν 0,9 ..και το α τεστ που θα βγει την Δευτερα...κουραγιο αντε 2 μερες ακομα...και θα ξερουμε.

Καλημερα!!


JM2al1e.jpgJM2ap2.png8BFPp3.png

και 7χρονων ο γιοκας μας..

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια! ! Είμαι η Γωγω κ έχω πητ 15/3/2016. Έχω μια κορούλα κοντά 3 ετών. Ελπίζω να κάνουμε καλή παρέα. Καλή εγκυμοσύνη να έχετε. Εγώ ζορίζονται ναυτιες όρεξη μηδέν. Ελπίζω να μην περάσουν ..

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια κουραγιο και ολες οι δυσκολιες θα ξεπεραστουν.Οι επιστημη κανει αλματα, και οι γιατροι ειναι συμμαχοι μας σε ολα. Θα κανουν το καλυτερο που μπορουν. Απο μας θελει τη θετικη σκεψη και οχι οχι οχι ανχος.:P

Καναμε και μεις τον πρωτο μας υπερυχο, ευτυχως ολα καλα, ακουσαμε και καρδουλιτσα, εχω πητ 29/3/2016. Μου δωσε και τις πρωτες εξετασεις. ου γραψε να παρω σιδηρο και καποια ακομα. ανυπομωνω για το επομενο ραντεβου. Αντε 2 βδομαδουλες ακομα.:cool:


ycX5p3.png
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια! ! Είμαι η Γωγω κ έχω πητ 15/3/2016. Έχω μια κορούλα κοντά 3 ετών. Ελπίζω να κάνουμε καλή παρέα. Καλή εγκυμοσύνη να έχετε. Εγώ ζορίζονται ναυτιες όρεξη μηδέν. Ελπίζω να μην περάσουν ..

Εδω ειμαστε για οτι χρειαστεις. Ολα καλα να πανε για ολες. Υπομονη με τις ναυτιες. Στη δουλεια ξεχνιεσαι καθολου ή συνεχιζονται και εκει?


ycX5p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...