Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 13 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Να πω ότι δεν σε καταλαβαίνω; Σε καταλαβαίνω… παρε το χρόνο σου να ανακτήσεις δυνάμεις και ελπίδα! Εγω εκανα υστεροσκοπηση και βρέθηκε ήπια φλεγμονή και κατά τη φάση της διέγερσης (μακρύ πρωτόκολλο) πήρα ένα κοκτέιλ αντιβιώσεων για ένα μήνα. Σου πρότεινε κάποιο πρωτόκολλο; 
       

      Καλημέρα!!! Όχι δεν μιλήσαμε για τπτ άλλο...με το που είδε τις προηγούμενες προσπάθειες Μ είπε μόνο αυτό... υπάρχει περίπτωση να γίνει ζημιά με τη λαμπαροσκοπιση; Αυτό μόνο φοβάμαι μήπως πειράξουμε κάτι που δεν πρέπει....κ μετα από το χειρουργείο πως είναι η περίοδος μας; Κανονική; Η θέλει χρόνο να επανελθει;

      13 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Το ανέβασα κορίτσια. Clear blue έκανα τελικά! Νομίζω θετικό άχνη γραμμή βέβαια! Τι λέτε; Είχα κατουρήσει πριν μισή ώρα να το πω κ αυτό.. θα κάνω κ άλλο το πρωί 

      Συγχαρητήρια!!!! Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια 💗

      • Μου αρέσει 1

ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΕΣΠΑ 2016


Recommended Posts

Παντως φετος πολυ δυσκολα θα καταλαβουμε αν ειναι πολλα ή λιγα τα μορια ετσι που αλλαξαν..Πως θα τα συγκρινουμε με τα περσινα? Ιδεα δεν εχω..Κι ενταξει τα εξωφρενικα πολλα και τα εξωφρενικα λιγα πιστευω θα τα καταλαβουμε..Αλλα τον μεσο ορο?


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 176
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εισαι αστερι!!!:P:p

Παρολα αυτα προς το παρων εχει κολλησει και ακομα περιμενω(εδω και 10 λεπτα)να μου βγαλει τα μορια.Θα το ξανακανω απο την αρχη:cool::cool::rolleyes:

Χαιρομαι που βοηθησα...Καλη επιτυχια!!!!!!!!

:D:D:D


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Χαιρομαι που βοηθησα...Καλη επιτυχια!!!!!!!!

:D:D:D

Ευχαριστώ!!

Εγώ δεν έχω ιδέα ούτε και από τα περσινά μόρια. Πρώτη φορά θα κάνω φέτος αίτηση. Γτ τα αλλαξαν;Κάθε χρόνο έτσι ειναι;


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

Οχι. Φετος αλλαξαν πολλα πραγματα. Καταρχας περισυ επαιρναν 45 μορια οι εργαζομενες και 10 οι ανεργες. Φετος 90 οι ανεργες και 85 οι εργαζομενες..Επισης δεν παιρνουν φετος μορια οι μακροχρονια ανεργοι μπαμπαδες..Το επιδομα μητροτητας απο τον ΟΓΑ δεν αφαιρειται απο το ειδοδημα πλεον..Γενικα αυξηθηκαν οι αριθμοι, τα νουμερα...Δε βγαζεις ακρη με τα περσινα νουμερα και μορια..Στα τυφλα θα κανουμε τις αιτησεις και Θεος βοηθος


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Μην με πειτε κακια αλλα ειναι η 4 η χρονιά που κανω χαρτια και για αλλη μια φορα βλεπω τον πινακα με τα μορια και φρικαρω. Πηγανε να το διορθωσουνε φετος αλλα παλι τα ιδια και χειροτερα μη σου πω! Φανταζομαι οι παλιες καταλαβαινουν σε τι αναφερομαι!!!


pm4hp3.pngVPk9p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δε ξέρω τι λέτε αλλά εγώ το βρίσκω θετικό ότι βοηθάει τις άνεργες.Εγω δεν έχω καμία πιθανότητα για το δημοτικό σταθμό με τα μόρια που έχω εκεί και ΘΈΛΩ να βρω δουλειά. Δε θα τη πάω ούτε για να κοινωνικοποιηθει ούτε για να πηγαίνω για καφέ. Όσοι δουλεύουν έχουν πολλά περισσότερα μόρια στου δήμου και δε καταλαβαίνω γτ το βλέπετε ετσι;Θέλετε δηλαδη όπωσδηποτε τα παιδιά να πάνε σε ιδιωτικους;

Κάπου είδα ότι έλεγε μια κοπέλα για του δήμου και το εσπα.Έχουν συγκεκριμένες θέσεις για το εσπα και δεν παίρνει τη θέση κάποιου άλλου το παιδί που θα πάρουν με εσπα. Απλά και σε μας περιμένουν μου είπαν να δούνε ποιος μένει εκτός εσπα και μπαίνει μετά σύμφωνα με τα μόρια που έχει στην αίτηση για το δήμο.


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

Ακριβως επειδη ειμαι εργαζομενη δεν θα εχω πολλα μορια να στειλω το παιδι μου με το επιδοτουμενο προγραμμα αλλα θα πρεπει να πληρωνω καθε μηνα τροφεια στον δημοτικο παιδικο σταθμο που προκυπτουν αναλογα με το εισοδημα μου.Δηλαδη καθολου ασημαντο ποσο το χρονο. Αυτο ισχυει τουλαχιστον στο δημο μας.

Εγω δεν ειμαι υπερ του ιδιωτικου σταθμου αλλωστε το εσπα εχει και ιδιωτικους και δημοτικους (στην πολη μου κανουν τρομερη δουλεια) απλα θελω να μην "τιμωρουμαι" επειδη εχω μια δουλεια ή ειμαι δημοσιος υπαλληλος.

Και τωρα γυρναω στη δουλεια μου γιατι θα με απολυσουν, βεβαια ανεργη=χαμηλο εισοδημα=πολλα μορια=παιδικος 1ης επιλογης μου:mrgreen::mrgreen::mrgreen:


pm4hp3.pngVPk9p3.png
Link to comment
Share on other sites

Οποια θεωρει οτι αξιζει να αφησει τη δουλεια της για 5 μορια που παιρνει παραπανω η ανεργη ας το κανει...Προλαβαινετε να παραιτηθειτε και να βγαλετε καρτα ανεργιας εως της 18 Αυγουστου που ληγουν οι αιτησεις..


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως επειδη ειμαι εργαζομενη δεν θα εχω πολλα μορια να στειλω το παιδι μου με το επιδοτουμενο προγραμμα αλλα θα πρεπει να πληρωνω καθε μηνα τροφεια στον δημοτικο παιδικο σταθμο που προκυπτουν αναλογα με το εισοδημα μου.Δηλαδη καθολου ασημαντο ποσο το χρονο. Αυτο ισχυει τουλαχιστον στο δημο μας.

Εγω δεν ειμαι υπερ του ιδιωτικου σταθμου αλλωστε το εσπα εχει και ιδιωτικους και δημοτικους (στην πολη μου κανουν τρομερη δουλεια) απλα θελω να μην "τιμωρουμαι" επειδη εχω μια δουλεια ή ειμαι δημοσιος υπαλληλος.

Και τωρα γυρναω στη δουλεια μου γιατι θα με απολυσουν, βεβαια ανεργη=χαμηλο εισοδημα=πολλα μορια=παιδικος 1ης επιλογης μου:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Λυπάμαι πολύ που το βλέπεις έτσι. Ούτως ή άλλως η άνεργη έχει πιο χαμηλο εισόδημα οπότε πάλι πιο πολλά μόρια βγάζει. Από τη στιγμή που δουλεύεις δε καταλαβαίνω το λόγο να μη πληρώνεις τροφεια ανάλογα με το εισόδημα σου.Νομιζω είναι το πιο δίκαιο. Εγώ προτιμούσα να πάρουν τη μικρή στου δήμου χωρίς εσπα κλπ αλλά δυστυχώς οποια ψάχνει για δουλειά έχει σκατά μορια (συγνώμη για την έκφραση αλλά έτσι είναι πραγματικα)Στο δήμο μου ζητάνε οπωσδήποτε να είσαι δημοτης αλλιώς παίρνεις ελάχιστα μόρια ως κάτοικος και ούτε η αναπηρία με βοηθάει στα μόρια αφού ζητάνε από 67 και πάνω που πλέον λόγω κρίσης δεν μου το δίνουν για να μην έχω κανενα"προνομιο".Προσωπικά αν δούλευα δεν θα με ενοχλούσε καθόλου να πληρώσω τροφεια ή αν ήμουν δημόσιος επίσης δεν θα γκρινιάζα γτ δεν με παίρνουν με εσπα αλλά σε δημοτικούς. Δηλαδή με τίποτα δεν είμαστε ευχαριστημένες. ΚΙ εγώ αν το πάμε έτσι θα προτιμούσα να ζητάνε για το εσπα από 50 και πάνω αναπηρία(όπως στο δήμο αθηναιων) για να έχω πιο πολλά μόρια αλλά δε θα κάτσω να το κάνω θεμα και να λέω πόσο αδικουμαι :roll: :roll:


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΚΑΛΗΜΕΡΑ! ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΡΟΚΑΛΕΣΩ ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΙΣ. ΣΥΖΗΤΑΜΕ ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ? ΕΑΝ ΕΙΣΑΙ ΑΝΕΡΓΗ Ή ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙΣ?.ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΣΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΖΟΥΜΕ ΚΑΙ ΣΑΝ ΝΕΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΤΟΠΟ ΝΑ ΜΠΑΙΝΟΥΜΕ Σ΄ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ. ΕΓΩ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΞΕΚΑΘΑΡΑ ΜΙΛΗΣΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΔΙΚΙΑ ΤΗΣ ΜΟΡΙΟΔΟΤΗΣΗΣ. ΘΕΩΡΩ ΠΩΣ ΤΟ ΚΡΙΤΗΡΙΟ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΟ ΕΙΣΟΔΗΜΑ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ. ΜΕΓΑΛΟ =ΛΙΓΑ ΜΟΡΙΑ, ΜΙΚΡΟ=ΠΟΛΛΑ ΜΟΡΙΑ ΕΙΤΕ ΕΙΣΑΙ ΔΗΜΟΣΙΟΣ ΕΙΤΕ ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΕΙΤΕ ΑΝΕΡΓΟΣ ΕΙΤΕ ΜΕ 1 ΠΑΙΔΙ ΕΙΤΕ ΜΕ 10. ΞΕΡΩ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΕ 4 ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΟΥΝ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΚΑΙ ΜΕ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ ΠΟΥ ΥΠΟΛΟΓΙΖΟΥΝ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΕΡΑ ΠΟΥ ΑΝΑΠΝΕΟΥΝ.

ΓΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ FORUM ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΖΗΤΑΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΑΝΤΑΛΛΑΖΟΥΜΕ ΓΝΩΜΕΣ ΟΧΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΛΩΝΟΥΜΕ ΜΕΤΑΞΥ ΜΑΣ.


pm4hp3.pngVPk9p3.png
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνησω οτι στους δυσκολους καιρους που ζουμε ειναι ατοπο να μαλωνουμε για αυτα τα θεματα..Απο κει και περα, ναι, γνωριζω κι εγω οικογενειες με 4 παιδια που ζουν πιο ανετα απο οικογενειες με ενα παιδακι..Ομως αυτο που λες, να μοριοδοτουμαστε μονο με το εισοδημα δεν ειναι σωστο...Γιατι εγω πχ εχω εισοδημα 10000 ευρω και εχω 3 παιδια και εσυ εχεις εισοδημα 10000 ευρω και εχεις ενα παιδι...Το ιδιο ειναι? Δε παιζουν ρολο τα παιδια? Τα ιδια μορια να παρουμε? Επισης δε πρεπει να παρουν κατι παραπανω οι μητερες ΑΜΕΑ ή οι μητερες με παιδια ΑΜΕΑ? Απο κει και περα ανεργη ή εργαζομενη 5 μορια ειναι η διαφορα οταν μεχρι περισυ ηταν 35 μορια υπερ των εργαζομενων...


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΘΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΔΙΚΙΑ ΕΙΤΕ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΝΑΝ ΕΙΤΕ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΛΛΟ.

ΘΕΩΡΩ ΠΩΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΜΕΑ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΛΛΗ ΠΡΟΚΥΡΗΞΗ ΚΑΙ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΦΤΑΝΕΙ ΤΟ ΠΟΣΟ ΤΟΥΣ ΝΑ ΚΑΛΥΦΘΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΓΕΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΠΟΥΝ ΟΛΟΙ.


pm4hp3.pngVPk9p3.png
Link to comment
Share on other sites

Maria-Elena δε μου φανηκε καθολου οτι στο μηνυμα σου που λες οτι τιμωρεισαι επειδη δουλευεις μιλησες για οικονομικα κριτηρια...

Παντως ο αριθμος των παιδιων δεν καταλαβαινω κι εγω τι ρολο παιζει.


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μανουλες!!

Επειδή γενικώς υπάρχει ένα άγχος για την προκήρυξη του εσπα κ όλες ανησυχούμε για το αν θα καταφερουμε να βολέψουμε τα παιδιά μας κ φέτος σε κάποιο σταθμο, εγώ το μόνο που γνωρίζω στα σίγουρα - και αυτό το αναφέρω διοτι 2 χρονιες συνεχομενα το παιδι μου παει σε σταθμο μεσω εσπα- αυτο που πρεπει να κανετε, ειναι να συμπληρωσετε σωστα την αιτηση κ να εχετε τα απαιτουμενα δικαιολογητικα.

Δεν ειναι αναγκαιο να τοποθετηθει το παιδι στον 1ο βασει της επιλογης σας σταθμό. Βασικο ειναι να τοποθετηθει σε καποιον απο τους 5 που θα δηλωσετε. Και αυτο θα γινει ασχετα με τα μορια (εγω εχω μολις 54, με το περσινο κ προπερσινο συστημα μοριοδοτησης). Παρολο που ειμαι ανεργη κ με χαμηλο εισοδημα. Πιστευω οτι κανενα παιδι δεν μενει απεξω, αν πληρουνται ΠΛΗΡΩΣ οι προυποθεσεις κ τα δικαιολογητικα ειναι σωστα κ εγκαιρως σταλμενα.

Καλό υπολοιπο καλοκαιρι κ καλη τυχη σε ολες μας;):D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...