Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Τεχνητή εμμηνόπαυση 2!!!!!


Recommended Posts

Χαιρετίσματα από τη λάάάάραααααα!!!! Μας πεθύμησε πολύ λέει...αχ! Κι εμείς!!!! Δυστυχώς δεν μπορεί να γράψει στο καφέ και περιμένει απάντηση από το διαχειριστή για να τα καταφέρει...αλλά μπαίνει και βλέπει τα νέα μας! Η ακατανόμαστη εξαφανισμένη ακόμα αλλά θα πάει ή πήγε στο γιατρό σήμερα και θα μας ενημερώσει!!!!

Αντε να δούμε πότε θα τα καταφέρουμε να μαζευτούμε όλες μαζί! Αντε και άρχισα να κάνω νεύρα!!!!


Είμαστε ήδη 2 χρονών!

Σε ευχαριστώ Θεούλη μου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μομεντάκι μου ανέμελο πλέον χαιρετώ εσένα και όλη την "εξαφανισμένη" παρεϊτσα μας...

Ευχαριστώ για τις ευχές και ανταποδίδω.. να έχεις ένα υπέροχο και γόνιμο καλοκαίρι.. καταλαβαίνεις τι εννοώ βεβαίως βεβαίως..

Δυστυχώς κοριτσάκι το θέμα το δικό μας (κακό dna σπέρματος) δεν χρήζει και μεγάλης βελτίωσης.. παίρνει ο σύζυγος κάτι βιταμίνες αλλά θα δείξει αν έχουν κάνει κάτι.. θα κάνουμε ένα επαναληπτικό σπερμοδιάγραμμα αρχές Ιουλίου για να δούμε που βρισκόμαστε και φυσικά ελπίζουμε για το καλύτερο..

Μάκιαν πολλάν...


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Δομνινάκι μου!!!!

Γονιμότατο ελπίζω να είναι το φετινό καλοκαίρι για πολλές μας!!!!:D Σήμερα ήταν η τελευταία μέρα με τα μωρά στο σχολείο...δυο μερούλες μείνανε με μόνο το διδασκαλικό προσωπικό και τέλος!!!!:D

Ελπίζω οι βιταμινούλες να είναι θαυματουργές!!!!! και στο επαναληπτικό σπερμοδιάγραμμα να "ανατραπούν" όλα τα δεδομένα!!!! Λίγο ανατρεπτικό να γίνει αυτό αλλά εγώ θέλω να πιστεύω πως όλα είναι δυνατά...

Οπως και να χει μακάρι η επόμενη σου φορά να είναι θετικότατη!!!! Καλοκαιριάτικη κι εσύ ε;


Είμαστε ήδη 2 χρονών!

Σε ευχαριστώ Θεούλη μου!

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται το μελλοντικό μωράκι μου γνωρίζει πόσο υποφέρει η μανούλα του με τη ζέστη και δεν θέλει να με ταλαιπωρήσει το γλυκούλι μου... Το πιθανότερο είναι να πιαστεί αρχές Σεπτέμβρη.. μέσα στις δροσιές του Σεπτέμβρη....μακάρι Μομεντάκι μου μακάρι να μείνω κι εγώ πάλι έγκυος και εσύ να κλείνεις δύο μήνες εγκυμοσύνης τότε...

Ούτως ή άλλως θα τα λέμε μέχρι τότε...


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Φαίνεται το μελλοντικό μωράκι μου γνωρίζει πόσο υποφέρει η μανούλα του με τη ζέστη και δεν θέλει να με ταλαιπωρήσει το γλυκούλι μου... Το πιθανότερο είναι να πιαστεί αρχές Σεπτέμβρη.. μέσα στις δροσιές του Σεπτέμβρη....μακάρι Μομεντάκι μου μακάρι να μείνω κι εγώ πάλι έγκυος και εσύ να κλείνεις δύο μήνες εγκυμοσύνης τότε...

Ούτως ή άλλως θα τα λέμε μέχρι τότε...

Εννοείται!!!!:D Εξάλλου είναι πάντα χρήσιμα αυτά που μας λες...Εκτός όμως από αυτό θέλουμε να είμαστε δίπλα σου στην πορεία μέχρι να τσακώσεις το μπεμπουλάκι και μέχρι να το έχεις πια υγιέστατο στην αγκαλιά σου!!!! :D


Είμαστε ήδη 2 χρονών!

Σε ευχαριστώ Θεούλη μου!

Link to comment
Share on other sites

δομνινακιιιιιιιιιι!!να ζησετε βρε κ να ευτυχισετε!κ να περασετε ενα τελειο διημερακι!κ του χρονου να γιορτασετε την επετειο με το μπεμπακι σας αγκαλια!ειδες που επηρεαζει η κατατμιση του σπερματος στην διακοπη?ετσι πιστευω κι εγω..εμεις ακομα περιμενουμε τα αποτελεσματα...ειπαν σε 10 μερες..αργει το σκασμενο..ξεκινας αυγουστο η σεπτεμβρη?γιατι κλεινει το κεντρο μας..

Συμπεθερουλα μουυυυυυυυυυ!τι κανεις?α ρε τους ατιμους..διελυσαν την παρεουλα μας....


fUCCp2.png

svjYp2.png

Link to comment
Share on other sites

δομνινακιιιιιιιιιι!!να ζησετε βρε κ να ευτυχισετε!κ να περασετε ενα τελειο διημερακι!κ του χρονου να γιορτασετε την επετειο με το μπεμπακι σας αγκαλια!ειδες που επηρεαζει η κατατμιση του σπερματος στην διακοπη?ετσι πιστευω κι εγω..εμεις ακομα περιμενουμε τα αποτελεσματα...ειπαν σε 10 μερες..αργει το σκασμενο..ξεκινας αυγουστο η σεπτεμβρη?γιατι κλεινει το κεντρο μας..

Συμπεθερουλα μουυυυυυυυυυ!τι κανεις?α ρε τους ατιμους..διελυσαν την παρεουλα μας....

Εμείς συμπεθερούλα μου δεν διαλυόμαστε τόσο εύκολα!!!! Δεν θα τους κάνουμε τη χάρη!!!! Θα φτάσουμε στις παλιές καλές εποχές!!!! Ε? Ε? Ε?

Πώς είσαι εσύ; Κανένα νεότερο; Αρχίζουμε; :D


Είμαστε ήδη 2 χρονών!

Σε ευχαριστώ Θεούλη μου!

Link to comment
Share on other sites

ελα συμπεθερουλα μου!!ασε,εχω νεα...με πρηξανε να παω κ σε αλλο εξωσωματικο..οι γονεις κ καποιοι φιλοι..μου λεγαν για μαστρομηνα,κ λεω αντε ας παω κ εκει...ε,μια απο τα ιδια να σου πω,δεν ειδα κατι το ιδιαιτερο,το διαφορετικο..απλα..στο κεντρο του μαστρομηνα ειναι μια κοπελα νοσηλευτρια,φιλη φιλης που ειναι πολυ ενταξει ατομο..νιωθω λοιπον οτι εχω εναν δικο μου ανθρωπο...κ το κυριοτερο?τα φαρμακα της εξωσωματικης τα εχει κρατημενα απο αλλες κοπελες κ θα μου τα δωσει τζαμπα!!κ αυτα ειναι ακριβα ξερεις..με εβαλε σε σκεψεις..βεβαια ο μαστ. ειναι ακριβοτερος..αλλα ισως λογω της γνωστης να μας κανει καλυτερη τιμη..οποτε...κοιταξε,ετσι κ αλλιως,ξεκιναω ιουλη.αυτο ειναι το σιγουρο!

εσυ τι θα κανεις?ποτε ξεκινας με το καλο??


fUCCp2.png

svjYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!!! Καλέ πού είστε όλες εξαφανισμένες; Babitsia και μικρολού όλα καλά; Η μακαπούλα δεν ήρθε στο νέο μας καφέ...και η λάρα καθυστερεί!!!!!:rolleyes: Θέλω πίσω την παρεούλα μας τώραααααααααα!!!!!

Συμπεθερούλα μου στην αρχή που διάβαζα τα νέα σου αγχώθηκα με τη δεύτερη γνώμη γιατί λέω ωχ αμάν ελπίζω να μην της είπε τώρα άλλα πράγματα και να σε συγχίσει...εντούτοις τα ίδια άκουσες...κι αυτό είναι καλό! Οπότε προχωράς τον Ιούλη κανονικά! Τώρα πού εσύ θα το αποφασίσεις! Πάντως για το Μαστρομηνά άκουσα πολλά καλά από τις κοπέλες της εξωσωματικής στο φόρουμ και μιλάμε για τρελές επιτυχίες ο άνθρωπος...συν ότι έχεις εκεί ένα άνθρωπο δικό σου...συν την ευκολία με τα φάρμακα!!!! Νομίζω έχει πολλά θετικά!!!! Όπως και να χει ο Ιούλης πλησιάζει ε! και αρχίζουμε συνοδοιπόρισσα μου τρανή!!!!:D


Είμαστε ήδη 2 χρονών!

Σε ευχαριστώ Θεούλη μου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΤΖΑ! να μαι και γω!!! κοριτσακια μου τι κανετε? Δομνινάκι? τι βλεπω επετειο, ταξειδακια, τρελιτσες και... σου ευχομαι τα καλήτερα σε όλες ευχομαι τα καλητερα γιατι με τοσα που τραβαμε το αξιζουμε!!!


lJiup3.png

M1otp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου γλυκά..

Οι άτιμοι οι admin μας κατέστρεψαν το θέμα.. Δεν πειράζει.. κι εδώ καλά είμαστε..

Σας ευχαριστώ όλες σας για τις σκέψεις και τις ευχές... επειδή το ξέρω ότι το εννοείτε είμαι σίγουρη ότι πολύ σύντομα θα γίνουν πραγματικότητα..

Kriskris μου δικαίωμά σου να πάρεις και μια δεύτερη γνώμη.. κι εγώ έχω ακούσει πολλά καλά λόγια για τον συγκεκριμένο γιατρό. Και αφού βρήκες και τα φάρμακα δωρεάν ακόμα καλύτερα..

Τα αποτελέσματα της κατάτμησης όντως αργούν πολύ να βγούν .. θέλουν κάνα δεκαήμερο.. μακάρι να είναι όλα καλά με σας πάντως..

Εμείς αυτό το μήνα έχουμε να επισκεφτούμε αιματολόγο, γαστρεντερολόγο, να πάει ο άνδρας μου να κάνει το επαναληπτικό σπερμοδιάγραμμα και την κατάτμηση και στις αρχές του άλλου μήνα θα πάω με όλα αυτά τα αποτελέσματα στον Μαντούδη για να έχουμε μια ολοκληρωμένη εικόνα και να δούμε πως θα προχωρήσουμε. Αν όλα πάνε καλά και ο καλός Θεούλης το θελήσει θα ξεκινήσω την επόμενη προσπάθεια με την περίοδο του Αυγούστου και ωοληψία θα κάνω αρχές Σεπτέμβρη που θα έχει ανοίξει το κέντρο..

Κορίτσια ξεκινάμε πάλι!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

πηγα τελικά χθεσ στον γιατρο και γυρισα με νευρα!! καταρχην εκανα παπ και βρηκε 2 μπιρμπιλακια στον τραχιλο τα οποια πρεπει να τα καυτεριασουμε αλλα πρεπει να περιμένω τα αποτελεσματα του παπ μη τυχων και εχω και καμια κολπιτιδα και θα πρεπει πρωτα να παρω αγωγη για την κολπιτιδα και μετα να κανω καυτεριασμο. οσο για την μεταπεριοδικη εξεταση τζιφος, αυτο τον μήνα δεν εκανα ωορηξια(πηγα στη 13η) και ουτε προκειται να κανω γιατι δεν φαινεται κανενα ωοθηλακιο στον οριζοντα. οποτε μιλαω Δευτέρα για τα αποτελεσματα του παπ αν ολα οκ τριτη παω για καυτεριασμο, περιμενω περιοδο, ξαναπαω για εξεταση την 6η μερα και βλεπουμε αν ξεκινήσουμε προσπαθειες ή αν θα περιμένω και την περιοδο του Αυγουστου κοινος μ.....κιες για αλλα παω και αλλα μου βγαινουν .........


lJiup3.png

M1otp3.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας!!!τι κανετε πως πατε με την ζεστη???εγω με τις εξαψεις μετα την ενεση ψηνομαι!!!για ποσο πια κρατανε οι παρενεργειες??οταν αδιαθετεις φευγουν???πηρα τελικα και μια κολπικη κρεμα για την ξηροτητα κολπου τα lactal για 7 μερες...σαν να κανουν κατι!!παρακαλω να ερθω περιοδο το πιστευετε??ελεοςςς!!!!:tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορούδες μου καλές!!!!

Βαβιτσια και μικρολού εμφανιστηκατε!!!!!:D Τι καλά!!!!

Η μακαπούλα ακόμη να τα καταφέρει να κάνει την εγγραφή εδώ...ελπίζω σύντομα να έρθει κι αυτή στην παρέα μας!

Βαβίτσια μου τι να πεις; Αυτές οι μικροταλαιπωρίες είναι πολύ σπαστικές παιδί μου1 Αλλά τι να κάνεις! Ο καυστηριασμός πόση ώρα παίρνει; Είναι επέμβαση με ολική νάρκωση; Χμ...δεν ξέρω τίποτα για το θέμα! Και γιατί δεν είχες ωορρηξία αυτό το μήνα;:rolleyes: Απ ό,τι κατάλαβες προσπαθώ να καταλάβω!:D

Μικρολού πραγματικά είναι χάλια η κατάσταση με αυτές τις θερμοκρασίες να έχεις και εξάψεις...Καλέ γιατί πάνε ακόμη οι εξάψεις; Δεν έπρεπε να λιγοστεψουν μέχρι τώρα! Να φύγετε εξάψεις! Να πάτε αλλού!!!!:D:D:D

Καλημέρα και σε σενα συμπεθερούλα! Καλημέρα Δομνινάκι!


Είμαστε ήδη 2 χρονών!

Σε ευχαριστώ Θεούλη μου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...