Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Απριλίου 2016 😃


Recommended Posts

Dorita, Penpen, Elbar, Ioio, Favor! Καλώς τες !!!

Με το καλό σε όλες να έχουμε μια καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη!

Doritaki έχεις γαλόνια εσύ! Να χαλαρώσεις εμάς τις πρωτομανουλες σαν ποιό έμπειρη!

Έμενα θα είναι το πρώτο μου παιδάκι με το καλό!

Είχα μια παλλιδρομη πέρσι και το Πάσχα μια διακοπή στην 23 εβδομάδα λόγω σοβαρού συνδρόμου του εμβρύου. Dandy Walker λεγόταν. Άσχημη εμπειρία αλλά να 'μαι πάλι δυνατή και εγκυουλα! Όλα καλά! ;)

Penpen διαβήτης δεν μου έχει εμφανιστεί (προς το παρόν) αλλά μην φοβάσαι! Είναι αντιμετωπίσιμα όλα κοριτσάκι! Οποια έχει εμπειρία ας μας πει. Εμπιστοσύνη να έχεις στον γιατρό σου κι όλα καλά θα πάνε! :)

Elbar άντε με το καλό! Κι εγώ Τετάρτη 1ο ραντεβού με τον γιατρό για υπέρηχο και ανυπομονώ!

Ioio μη φοβάσαι καλέ! Κοίτα να το απολαύσεις με τον αντρούλη σου! Και μπες να μας γράψεις εντυπώσεις (αφού κατεβείς από τον 7ο ουρανό που θα πετάς! )

Θα πάθεις εξάρτηση σου λέω και θα θες να το ακούς συνέχεια!

Favol εγω στο Έλενα! Δαγκωτό! Λόγοι τρείς ! Α άσχημες εμπειρίες απο ιδιωτικά (μη θίξω ονόματα και οικογένειες) Β λόγω εμπειρίας σε επείγοντα περιστατικά και Γ οικονομικοί λόγοι . Εσύ ;

Και άκουσες καρδούλα ε; ααχχχ! Τι συναίσθημα απερίγραπτο! Για πες τα στη Ioio να μη φοβάται!

Άντε με το καλό κορίτσια! Γερές να είμαστε και ολα καλά!

Να μαζευτούμε κι άλλες! Γόνιμο το καλοκαιράκι του 15 ;)! (Το λέει και η φίλη μου η habibi) !!!

Απο εβδομάδα που θα είμαι ήρεμη θα φτιάξω και το πινακακι μας!

Φιλια και καλημέρες σε ολες τις μανούλες ! :D


gHTSp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Μελάκι, τί γλυκιά που είσαι! Χθες το είδαμε τοσποράκι μας! ΠΉΤ έχω 9 Μαΐου, Ίσως σε δέκα μέρες ακούσουμε καρδούλα, περιμένουμε πώς και πώς!

Οι υπόλοιπες εγκυούλες τί κάνετε; μέχρι ποια βδομάδα γινόταν ο υπέρηχος κολπικά;

Ήρεμη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη σε όλες μας!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο μένα !!! Περιμένω και εγω το μωρακι μου τον Απρίλιο έχω πητ 17 Απριλίου κ ειμαι 8 βδομαδων και κατι . Πλέω σε πελάγη ευτυχίας αλλα με πολυ άγχος καθώς η πρωτη μου εγκυμοσυνη έληξε άδοξα την 11 βδομαδα αλλα τωρα προσπαθω να σκέφτομαι θετικά . Μέχρι ώρας μας πανε όλα καλα κ εύχομαι μέσα απο τηβ καρδια μου σε ολεσσσς μας τέλειομηνες εγκυμοσύνες κ υγιή μωράκια !!!!!


NTTHp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μελάκι, elbar είδατε τα μωράκια σας;

Μετράω αντίστροφα μέχρι τη Δευτέρα...

Αχ! Εχθές το είδαμε το πυγολαμπιδάκι μας! Όλα καλά! Αναβόσβηνε η καρδούλα του, το ακούσαμε κι ολας! Σε άριστη θέση είναι και το ινομυωμα που έχω από 8 εκ πήγε 6! Ο γιατρός ήταν άψογος! Ήρεμος και απόλυτα επεξηγηματικός! Το σημειωματάριο με της ερωτήσεις μου δεν χρειάστηκε να το ανοίξω! (Και ήταν 2 σελίδες:tongue:) Μου τα είπε όλα μόνος του!

Καμιά 20ρια. γυναικολόγους έχω δει μες τα δυο τελευταία χρόνια αυτό δεν μου έχει ξανατυχει! !!!

Είμαστε τρισευτυχισμένοι τι να πω!

Περιμένω και τα δικά σου νέα! Με το καλό! Κι αν πας στις μανουλες Μαΐου να μπαίνεις κι εδώ να μας λες κανένα γεια ε ;;; ;)


gHTSp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο μένα !!! Περιμένω και εγω το μωρακι μου τον Απρίλιο έχω πητ 17 Απριλίου κ ειμαι 8 βδομαδων και κατι . Πλέω σε πελάγη ευτυχίας αλλα με πολυ άγχος καθώς η πρωτη μου εγκυμοσυνη έληξε άδοξα την 11 βδομαδα αλλα τωρα προσπαθω να σκέφτομαι θετικά . Μέχρι ώρας μας πανε όλα καλα κ εύχομαι μέσα απο τηβ καρδια μου σε ολεσσσς μας τέλειομηνες εγκυμοσύνες κ υγιή μωράκια !!!!!

Καλώς μας ήρθες κορίτσι μου και μια καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη μέσα απο την καρδιά μου!

Αν θες να μοιραστείς την περιπέτεια σου είμαστε εδώ να σε ακούσουμε. Αλλά τώρα ξεκινάς νέες χαρούμενες περιπέτειες! Τα καλύτερα έρχονται! (Και το ξεσκατισμα του μωρού σου μέσα σε αυτά! !:-P)

Έχω ευαισθησία στο θέμα γιατί έζησα μεγάλη περιπέτεια και μπορώ κάπως να καταλάβω. Παιδάκια δεν έχω και είναι η τρίτη μου εγκυμοσύνη και θα είναι και η τυχερή μου!

Όλα καλα λοιπόν!

Καρδούλα ακούσατε? Πες μου να ενημερώσω το πινακακι μας! !! Σε ποιο μαιευτήριο θα γεννήσεις με το καλό ;


gHTSp2.png

Link to comment
Share on other sites

Θα χαρώ πολυ να μιλάμε μαζί κ να φτάσουμε παρέα ως το τέλος !!

Καλέ εννοείτε!!! Δεν ξέρεις που έμπλεξες ! Παρέα θα φυσαμε και θα ξεφυσαμε την Άνοιξη! ;)


gHTSp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο μένα !!! Περιμένω και εγω το μωρακι μου τον Απρίλιο έχω πητ 17 Απριλίου κ ειμαι 8 βδομαδων και κατι . Πλέω σε πελάγη ευτυχίας αλλα με πολυ άγχος καθώς η πρωτη μου εγκυμοσυνη έληξε άδοξα την 11 βδομαδα αλλα τωρα προσπαθω να σκέφτομαι θετικά . Μέχρι ώρας μας πανε όλα καλα κ εύχομαι μέσα απο τηβ καρδια μου σε ολεσσσς μας τέλειομηνες εγκυμοσύνες κ υγιή μωράκια !!!!!

Καλώς ήρθες και από εμένα! Ήρεμη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη!!!Είμαι στην πέμπτη εβδομάδα και είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη, έχουμε τα ίδια συναισθήματα, από τη μια είμαι πολύ χαρούμενη, από την άλλη φοβάμαι, μέχρι να περάσω το πρώτο τρίμηνο, μετά είμαι αισιόδοξη.

Αχ! Εχθές το είδαμε το πυγολαμπιδάκι μας! Όλα καλά! Αναβόσβηνε η καρδούλα του, το ακούσαμε κι ολας! Σε άριστη θέση είναι και το ινομυωμα που έχω από 8 εκ πήγε 6! Ο γιατρός ήταν άψογος! Ήρεμος και απόλυτα επεξηγηματικός! Το σημειωματάριο με της ερωτήσεις μου δεν χρειάστηκε να το ανοίξω! (Και ήταν 2 σελίδες:tongue:) Μου τα είπε όλα μόνος του!

Καμιά 20ρια. γυναικολόγους έχω δει μες τα δυο τελευταία χρόνια αυτό δεν μου έχει ξανατυχει! !!!

Είμαστε τρισευτυχισμένοι τι να πω!

Περιμένω και τα δικά σου νέα! Με το καλό! Κι αν πας στις μανουλες Μαΐου να μπαίνεις κι εδώ να μας λες κανένα γεια ε ;;; ;)

Τί ωραία νέα!!! Να βλέπεις την καρδούλα! να μικρυνει κι άλλο το ινομύωμα, να εξαϋλωθεί,

εγώ μετράω αντίστροφα 3 και σήμερα. Ο γιατρός μου μου είπε ότι ίσως ακούσουμε καρδούλα τη Δευτέρα (θα είμαι 6εβδομάδων ακριβώς) και ανυπομονώ...Τότε θα μάθω και τα αποτελέσματα των εξετάσεων. Μελάκι μου, όταν δημιουργηθούν οι μανούλες Μαΐου, απλά θα το έχω δίπορτο :cool:

Έχετε συμπτώματα από την εγκυμοσύνη; Προς το παρόν όχι κάτι ιδιαίτερο, μόνο κουράζομαι λίγο πιο εύκολα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τι ωραία υποδοχή κορίτσια !! Ευχαριστω !! Ναι εχουμε ακούσει κΡδουλα απο την 6 βδομαδα και χθες που πήγαμε στο γιατρο ήταν 2 εκ και κατι μια χαρα . Τωρα ειμαι 8 εβδομάδων και 3 ημερών . Στο ιασω θα γεννήσω . Εσείς ???


NTTHp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες και από εμένα! Ήρεμη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη!!!Είμαι στην πέμπτη εβδομάδα και είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη, έχουμε τα ίδια συναισθήματα, από τη μια είμαι πολύ χαρούμενη, από την άλλη φοβάμαι, μέχρι να περάσω το πρώτο τρίμηνο, μετά είμαι αισιόδοξη.

Τί ωραία νέα!!! Να βλέπεις την καρδούλα! να μικρυνει κι άλλο το ινομύωμα, να εξαϋλωθεί,

εγώ μετράω αντίστροφα 3 και σήμερα. Ο γιατρός μου μου είπε ότι ίσως ακούσουμε καρδούλα τη Δευτέρα (θα είμαι 6εβδομάδων ακριβώς) και ανυπομονώ...Τότε θα μάθω και τα αποτελέσματα των εξετάσεων. Μελάκι μου, όταν δημιουργηθούν οι μανούλες Μαΐου, απλά θα το έχω δίπορτο :cool:

Έχετε συμπτώματα από την εγκυμοσύνη; Προς το παρόν όχι κάτι ιδιαίτερο, μόνο κουράζομαι λίγο πιο εύκολα.

Χαχαχα! Δίπορτο και τριπορτο χατίρι δεν χαλάμε! Αλλά γιατί καλέ δεν το ξεκινάς εσύ το ποστ?

Απο συμπτώματα έχω καμιά Λάουρα που και που, πόνους στα πόδια το βράδυ έντονους, ζαλάδες φοβερές και μια ατονία, υπνηλία μα το πιο έντονο η μεταλλική γεύση στο στόμα! Σαν να πιπίλαω μπαταρία κάθε πρωί! :tongue: στήθος δεν έχει καμιά αξιοσημείωτη αλλαγή αλλά νωρίς είναι ακόμα! Εχουμε να ζήσουμε συμπτώματα! Καλά να είμαστε :-)!!!

Ο γιατρός είπε οτι όλα αυτά πρέπει να τα έχω. Σημαίνει οτι οι ορμόνες λειτουργούν. Κάτι θα ξέρει κι αυτός μωρέ! :tongue:


gHTSp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τι ωραία υποδοχή κορίτσια !! Ευχαριστω !! Ναι εχουμε ακούσει κΡδουλα απο την 6 βδομαδα και χθες που πήγαμε στο γιατρο ήταν 2 εκ και κατι μια χαρα . Τωρα ειμαι 8 εβδομάδων και 3 ημερών . Στο ιασω θα γεννήσω . Εσείς ???

Την πήρες την καρδουλα σου στο πινακακι! (Αληθεια φαίνονται? Ή χαίρομαι μόνη μου ;))

Στο Ιασω εχω περάσει απο τρείς τέσσερις πολύ καλούς γιατρούς αλλά Έλενα θα γεννήσω με το καλό.


gHTSp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...